Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Felső légúti megbetegedés gyógyítása sertészsírral? Hogyan kell alkalmazni? fórum

Felső légúti megbetegedés gyógyítása sertészsírral? Hogyan kell alkalmazni? (tudásbázis kérdés)


16. c9f9b53798 (válaszként erre: 15. - Tejespite)
2012. máj. 21. 07:25
én csak ezt ismertem, így ezt is vettem magamnak évek óta mindig (theissest)
2012. máj. 20. 22:14
A lándzsás útifűnél nekünk csak Dr. Th..ss vált be. Nem reklám, a másikat se akarom bántani, de ez tény.
14. c9f9b53798 (válaszként erre: 12. - INDUS11)
2012. máj. 20. 20:55

kislányomnak tíz perc után már a derekánál volt, úgyhogy dunszt nélkül kentem a zsírral most már két éjszaka - de nincs javulás, pedig ma már az antibiotikumot is abba kellett hagyni, mert eltelt az egy hét, szerencsére két napja már láztalan, ez is haladás, de a köhögés még mindig brutális! - főleg éjszaka

ma már vettünk lándzsásutifű szirupot (nekem mindig csak az segít, én is nagyon köhögős vagyok), mert láttam, hogy már fél éves kortól adható, meglátjuk! ha van valami javulás, majd megírom, hátha Nektek is segítene!

2012. máj. 19. 07:37
esetleg próbáld meg úgy rácsavarni, hogy a vállain a nyakánál is átvezeted a folpackot. (mintha trikó lenne)
2012. máj. 18. 23:06

Kipróbáltam, folpackkal. Még egész jól viselte a tekercselést, meg is lepődtem. Egy rossz body-t adtam rá, de aztán valahogy nem lett zsíros semmi sem. Viszont rosszul csavarhattam körbe a fóliával, mert reggel egy keskeny sávban volt a dereka köré "pöndörödve". Erre a problémára esetleg van valakinek tippje?

Sajnos mára sem lett jobb a helyzet.

2012. máj. 17. 13:09

Nálunk a doktornő a mai napig ajánlja ezt a módszert. Én folpackot szoktam tenni rá, nem zsírpapírt. Az zörög és nem lehet úgy "formálni". Aztán a végén a gyereket bele egy bodyba, vagy valami olyan ruhába, ami a rajta tartja a dunsztot, mert éjjel könnyen ki lehet belőle forgolódni. (Tehát pl ne pólóban legyen)

Arra azért figyelj oda, hogy a zsír ha kifolyik, nyomot hagy. Tehát valami olyan ruhát adjál rá, amit nem sajnálsz annyira, és a matracot is védd valamivel.

10. *Vinike* (válaszként erre: 9. - INDUS11)
2012. máj. 17. 12:24
Óóó,sajnálom.:(( Jobbulást kívánok.:(
2012. máj. 17. 12:14

Á, de jó válaszok! Köszönöm! Estére összekombinálok belőle valamit! :) Majd megírom az eredményt.

A baby luuf-ra meg már kb. immunis a gyerek, de köszi azért a tippet!

2012. máj. 17. 12:03
Nálunk is hasznos gyógymód volt, nagymamám is alkalmazta, és én is a gyerekeimen. SÓTLAN SERTÉSzsír alkalmas erre, be kell vele kenni a mellkast, egészen a nyakig, tehát a légcső feletti részt is. Rá vmilyen 100 % pamut anyag, majd arra nylonzacskó, de aki a fóliát írta nagyon jó ötletés arra még egy száraz vmi. Este, és ebben aludni. Nemrég más ügyben beszéltem a füves Gyuri bácsi egyik alkalmazottjával, ő is igy javasolta. Jó ha van egy passzentos trikó, aminek a hátulját teszed előre vagy póló és ez jól rajta is tartja. A fóliánál arra gondolok, nem kellemetlen a testnek, h órákon át a felső test pórusai nem szellőznek? Mert akkor se oldalt se hátrészen nem szabad a testfelület. Régen volt a "Görbeházi tapasz" ott gyártották, az még nagyon jó volt a gyerekeknek.
2012. máj. 17. 11:56
Van olyan balzsam a patikában amit a hátukra kell kenni. Baby Luuf a neve,és könnyebb a kezelése mint a zsírnak.
2012. máj. 17. 11:53
Én nem zsírpapírral tudom, hanem fóliával. Annak idején nejlontáskákat vagdostak fel, és azzal tekerték körbe a zsírral vastagon lekent testet, az intelligens XXI. századi megoldás szerintem a folpack. Deréktól a kulcscsontig, ne szorosan, hogy ne vágjon neki, körbetekered. A kezét is hagyd ki.
2012. máj. 17. 11:51

[link]


ezt is érdemes lenne kipróbálni, nekem a kislányom a teát sem issza!:(

2012. máj. 17. 11:49

Jó nagy dunszt, volt mikor nekem is csak az segített gyerekkoromban, a kislányom is borzasztóan köhög, de még másfél éves, és nem igazán hagyja az ilyeneket, csak így meg nem alszunk már napok óta.


Régen volt tapasz a mellkasra, hátra, hogy éjszaka tudjanak aludni a gyerekek, azt se lehet kapni, de a neten rákerestem, horrorr áron kínálnak...

2012. máj. 17. 11:44

Szia,


Bekened a hátad és a mellkasodat zsírral, rá zsírpapír, arra nedves törülköző majd rá száraz. Legalábbis anyukám így csinálta anno emlékeim szerint! :)

2012. máj. 17. 11:43
A kisfiamon szeretném "tesztelni" ezt a régi népi gyógymódot. Állítólag csodákat művel. Ártani biztos nem fogok vele! :) A használatát illetően rémlik, hogy több réteggel kell befedni a bezsírozott területet a mellkason és/vagy a háton. De hogy mivel és hogyan, azt nem tudom. Próbálta már valaki?
2012. máj. 17. 11:41
Felső légúti megbetegedés gyógyítása sertészsírral? Hogyan kell alkalmazni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook