Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Felső légúti betegségre jó lehet a kurkuma? fórum

Felső légúti betegségre jó lehet a kurkuma? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
102. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 99. - Bnedora)
2020. márc. 24. 23:43
Köszönöm, neked is jobbulást kívánok.Hasonló cipőben járok én is. És még nagyon az elején járunk ennek a k.virusnak.Remeljük a legjobbakat, hogy nem tart soká és kevés áldozattal jár majd. Vigyázzatok magatokra tiszta szívből kívánom, hogy könnyebben vèszelje át ezt Magyarország mint amit jósolnak mint ami kilátásba van
101. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 98. - Zsofi_876)
2020. márc. 24. 20:31
Nagyon köszönöm a biztatató szavakat, és külön hogy ennyire kedves vagy. Te illetve családod is nagyon vigyázzatok magatokra.:)
100. zsofi_876 (válaszként erre: 99. - Bnedora)
2020. márc. 24. 16:45

Nekem is a hátam fáj hetente. Torokkaparás, ég a testem, mintha lázas lennék, de nem.

Aztán másnap rekedt vagyok és elmúlik.

Pár nap múlva kezdi elölről.


De a hátam az gyakran fáj, próbálom kitalálni, hogy mozgásszervi-e. Úgy tűnik, hogy igen, az izmaim, de érdekes, hogy mindig párhuzamosan jelentkezik a többivel.

99. bnedora (válaszként erre: 91. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 24. 14:20
Én szinte 2 naponta érzem magam rosszabbul január óta. Reggel vettem be Mucoptront és C-vitamint. Tegnap reggel Algopírint, mert nagyon fájt a hátam. Nem aggódom (egyelőre), csak unom, hogy nem tudom "elfelejteni" ezt a betegséget. Szerintem sokan vagyunk így. Jobbulást neked.
2020. márc. 24. 14:13

Maszk helyett szuper a kendő is, de sok otthon készíthető szabásminta van fent a neten, érdemes megcsinálni.

A nagy kezdeti fitymállás ellenére már mindenki azt javasolja, hogy viseljünk.

Hivatalos teszteket néztem, és az otthoni is jó teljesítménnyel szerepelt.

A legjobb, ffp3 maszk 99.8%-ot, a sebészi 75%, az otthon készített, rendesen feltett maszk 65.5%-át szűrte ki a kórokozóknak. Azért az is sokkal jobb, mint a semmi.


A jelen állás szerint, ha valaki tünetet produkál és gyanús, hogy fertőzött, de jó állapotban van, otthoni karanténba kerül. Ha az állapota rosszabbodik vagy nem tudja rendesen izolálni magát otthon, kérheti kórházi felvételét.

Természetesen, ha állapota igényli, alap, hogy felveszik.


Az kriminális, hogy az ember a kórházban sincs biztonságban - az most mindegy, hogy ki hibájából - de nem egy, nem kettő esetet olvastam, ahol éppen a kórházban kapta el valaki. Most már jobban ügyelnek szerintem.


Patikát érdemes felhívni többet is és - azt tapasztaltam, hogy segítőkészek, elteszik pár órára, ha kell. És egyben megvenni.


Nem leszel lázas, nagyon drukkolok!

A köhögés még hetekig normális lehet az előzmények után. Főleg, ha hurutos.

Azért tényleg próbáljátok úgy szervezni, hogy hetente csak egy körút legyen, vigyázz magadra!

Küldenék egy jelet, de nem tudom, hogy ki vagy :).

Úgyhogy vedd úgy, hogy gondolatban küldtem egy szépet! :)

97. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 95. - Zsofi_876)
2020. márc. 23. 21:19

Igen erre mindenképp számolok, hogy az előzményeket elmondom.Röntgent is. Nem tudom mennyire számít ilyen esetben hogy nem száraz köhögésem van...lehet ezt nem veszik számításba, attól még lehet valakinek k.virusa. Az otthoni karatèn úgy tudom a tünetek jelentkezèsèig van lehetőség. Tünetekkel kórház. Vagy rosszul tudom?

Egyébként láttam egy videót Magyarországi kórházban egy idős bácsi,fel volt lázadva jogosan, hogy őt egészen b más okból vizsgálják, és be tettek hozzá korona gyanús személyt.Szóvá tette és az orvosa, és a nővérek (minden tiszteletem az övék ebben a helyzetben) de mondták a bácsikának mit képzel magáról stb... nem tudnak annyi felé szaladgálni és hely sincs.

Elég összetett mert bácsikának igaza volt. Az amúgy tünetmentesen benn lévő beteg nem kerülheti el. És akinek gyengébb pont az immunrendszere? Az az érzésem , ezen igy vagy úgy mindenki át esik rajta. Csak van aki túl éli és van aki nem. Elkerülhetetlen csak idő kérdése.

96. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 94. - Zsofi_876)
2020. márc. 23. 21:06

Szia Zsófi.

Igen a röntgenem jó lett.

Fertőtlenítőt használom, kézmosó, es gèl.

Hetente járok,van hogy heti 2- 3 alakalom. Egy példa:

Múlt héten voltam magamnak patikában, felírt gyogyszereimèrt,vitaminjaimèrt.De ugye fele gyószerek az 5 ből jo ha kettőt megkaptam.Viatminokrol ne is beszéljek kifogytak.Menjek vissza pár nap múlva.Aztan ugye,anyunak ma,ugyan így jártam a patikában.Menjek vissza pár nap múlva.

Hiába vasarolok be előre pár hétre.Ha posta értesítők egymást követik,hetente például.Mindig van valami amièrt menni kell.Anyum pánik beteg egyedül él sajnos és muszály intéznem a dolgait.Nincs más rajtam kívül.Maszkot sem a patikában, sem neten nem találok.ráadsul ha akad,eget rengető árakban és nem egy kéne minimum 4 db a szűrő rendszeresből. Ezért kis kendőt használok össze hajtogatva. Egyébként a köhögés elenyésző volt , ma kezdett rá. Maradt a remény hogy nem leszek lázas. És ha úgyis lessz, végül túl jutok rajta különösebb súlyosabb komplikációk nélkül.Egyèpkent nem, egyáltalán nem túlzás a boltból vett dolgokat fertőtleníteni.A papír és apró pénz is ilyen veszély forrás sajnos.

2020. márc. 23. 20:51

Ja és ne rémülj meg, nem lesz semmi baj! :)


Ha bármi miatt orvoshoz kell menned, meséld el az előzményeket.

Amúgy azon már én is agyaltam, hogy ott elkapják a betegek egymástól, ha nem mind pozitív, de már otthoni karantén is van.

2020. márc. 23. 20:48

Szia!

Teljesen megértelek.

És nem akarlak ijesztgetni, de jogos is a félelmed.

Az első, amit figyelj, a láz. Amíg az nem jelentkezik, de más tünet (erős köhögés például), az nem az lesz szerintem.

Szóval vagy leküzdi csípőből az immunrendszer, vagy nem, de akkor a láz jelzi, hogy bejutott.

Nem tudod úgy megszervezni a napokat, hogy hetente, kéthetente egyszer menj bárhova?

Nincsen, aki helyetted megtenné?

Házhoz szállítás nem megoldható?

Nagyon legyél óvatos, tényleg!

Maszkod van? Ha nincs, ne hezitálj valami saját készítésűt viselni! Fertőtlenítés, ilyenek.

Én még a boltból hazahozott cuccokat is letörlöm, ami lehet, hogy túlzás, de így vagyok nyugodt.


Ezek szerint jó lett a röntgen?

2020. márc. 23. 20:15

Különbséget az új virustól?

Attól tartok komolyabbá válnak a tünetek.

Szinte pánik szélén vagyok.

Láz még nincs ilyesmi szerencsére.De tartok tőle idővel jeletkezik ez is. Jól tudom mi a tenni való ha be lázasodok de fèlek. Mi van ha az előző betegségem miatti sok antibotikum miatt legyengült az imunrendszerem? Mi fog történni ? Szedem a vitaminokat C,D3,es Magnéziumot.

Megfordult a fejemben az is hogy nem korona vírusban lennèk hanem az előző betegseg s ott a kórházban,mig a 3 teszten túl esek,addig ott tényleg bele eshetek ,tuti ha velük leszek össze zárva.

Tudom ez már most paranoriáanak tűnik,de ki ne fèlne a helyemben?

Hogyan maradjak nyugodt higgadt? Egyébként , nem minden pillanatom e gondolatok körül forog,de mikor eszembe jut, mi tagadás tartok.

2020. márc. 23. 20:03

Véletlenül befejetlenül nyomtam rá küldés gombra.folytatom....


A tüdöm is jobban fáj.ma az idő is rosszabb volt rá tett az is.

Szóval kérdésem ha , csupán visszatért az előző tüneteim,hogyan tegyek kulonb

2020. márc. 23. 19:57

Sziasztok.

Gondolotam ide írok, nem kezdek új fórumot. Kérdésem kétségeim vannak és fèlek is mostmár.

Gyógyulóban voltam vagyis tüneteim csökkentek, kevesebbet köhögtem, bár a tüdöm éreztem nem az igazi, még mindig, és a hurut is megmaradt a lerakódás.De reméltem röntgen negatív eredménye csak jót jelent, és felszedtem legutóbb Aktil duót. Noha igy is éreztem,nem egészen vagyok gyógyult kissé nehéz légzés megmaradt.

Most hogy bejött ez a korona vírus, tartok tőle hogy vissza esek.Betartom hogy tényleg csak akkor megyek ha muszály intézkedni.Ugye anyukámnak is én intezkedek időnként muszály jönnöm mennem.Orvos, patika,csekkek,bolt stb. Szóval,ma elkezdtem jobban köhögök és a tudom

90. Guruljka (válaszként erre: 89. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 13. 20:24
Ott jobban ismerik a tüdőt, és nem csak röntgenvizsgálatot tudnak végezni, hanem légzőkapacitást is többek között.
89. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 87. - Guruljka)
2020. márc. 13. 20:06
Mondjuk tényleg ez eszembe sem jutott.Márha adnak oda ezzel a problémával.Mivel a röntgen negatív erdmènyère hivatkoznának a házi orvosomnál.
88. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 86. - Globus)
2020. márc. 13. 20:02
Igen elég régóta tart sajnos.
87. Guruljka (válaszként erre: 83. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 13. 17:38

Elég rémes.

Lehet, hogy tüdőgyógyászatra kellett volna beutaló. Ott legalább részletesen kikérdeznek a tüneteid felől. Remélhetően.

86. globus (válaszként erre: 85. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 13. 17:37
Csak azért mondtam, mert láttam, febr.8-án indult a fórum, ez már krónikusnak tűnik.
85. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 84. - Globus)
2020. márc. 13. 17:31

Hétfőn voltam a házi orvosomnál,akkor megvizsgált.Ès valamit hallhatott ha antibiotikumot irt (Csak nem a megfelelőt)

Ès ènis érzem nincs rendben a tüdöm , fáj, nyom a mellkasom és a hátam. Időközönkènt pedig olyan fulladásos ,mintha pára kapná el a tüdöm ès köhögtet hurutosan. Ráadásul az alvás közbeni izzadás is rá tett mivel fázva ébredek, nyirkos a takaróm is.allergia szerintem kilőve.De ebben az esetben mivel igen, sok biotikumot szedtem, én magamtól nem tudom megállapítani mi lenne jó....ennek fènyèben. csak gyógyulni szeretnék és igaz közben gyengül az immunredszerem .De ha a háziorvosom sem tud nálam jobbat,èn végképp tanácstalan vagyok.

84. globus (válaszként erre: 83. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 13. 17:13

Az nem világos, ha negatív a röntgened, miért szedsz rá antibiotikumot? Nincs mit gyógyítania, ki fogja irtani a bél-és hüvelyflórádat. Ha tartósan köhögsz, próbálj bejutni allergiavizsgálatra, hátha kiderülhet valamilyen triviális ok, pl. házipor, szőr, toll, atka allergia.

Mondjuk ennek felszámolása sem lenne egyszerű...

2020. márc. 13. 17:00

Sziasztok.Remèlem jól telik a napotok.:)

Voltam a Dr.nőnèl. Igaz ez mellékes, hogy rendelési időben kisètált és elment.Ellőttem persze behívott két személyt,akik utannam jöttek.Már indult kifelè és egyik beteg kedvèèrt (ki tudja miért) vissza ballagott a rendelőbe és behívta.Pedig én kovetkeztem már második személyt hivta be elém. hozzá fordultam volna,hogy beszélni akarok majd vele, levegő lehettem mert ,,nem látott megy,, és szépen ki ballagott.Be kopogtattam az asszisztens nőhöz,megkèrdezni dr nő vissza jön e még. Nem jön vissza érkezett a meglepő válasz.Mert ugye 11 óra volt,mig a rendelés 13 óráig tart.Igaz nála ez nagyon nem újdonság.

Nem volt mit tennem az asszisztens lett a dr nőm :)

Megmutattam a röntgen eredményt. Amiben az állt:

Korának megfelelő szervek.

Na ezen csakugyan meglepődtem. Gondoltam jól van az.... Asszisztens azt mondta negativ.

Elmondtam a gyószerrel való problémám hogy ez mar a 4 doboz lenne de, kéne már valami más.A gépből kinézte a korábban szedett antibiotikumokat és megkérdezte az Aktil Duo jó lessz e? Gondoltam jobb mintha megsem próbálnám.Ugyhogy ezt kaptam meg receptre.Ma már szedtem is be belőle.

Kértem beutalót teljes labor kép vizsgálatra,az izzadás hátha a vissza maradt tünete a megfázásomnak.Mondtam, Biztos ami biztos alapon. Egyet értett,kiadta.

Hétfőn tudok időpontot kérni mert telefonon kell egyeztetni a megadott napokon,azon belül órákon.Asszisztestől érdeklődtem a szájmaszkok beszerzése iránt.De ugyan ugy mint a gyógyszertárban közölték nem kapható szinte sehol, még a zöld sem,ami szinte semmit nem véd attól amire pont kéne. Az interneten pedig ha lehet is kapni ,13 ezer ft.Azèrt az nem semmi pénz főleg ha azt vesszük anyagilag nem állok fényesen.Mi több egy nem is lenne elég. Hát patt egy helyzet.

Ennyi történt ma az ''orvosnál,, Később mentem intézni a további dolgom a bankban és kit látnak szemeim? A drága dr nőm... épp a magán ügyeit intézi munka időben, a betegeket faképnél hagyva. És ott jártaja a száját.Mèg a véletlenül valaki által kiszórt szemetét is össze szedte, jó dr nőhöz méltóan háborgott ki szórta el a cukros papírok darabjait és miért nem.lehet össze szedni maga után.,,nem szemét telep ez a bank" bosszankodott.

Hozzá teszem persze hogy teljesen igaza volt, és jó benyomást keltve össze szedte saját kezűleg. Igen ám csak a saját munkáját meg otthagyja és szemetet szed.Azèrt ironikus nem?😂

2020. márc. 13. 02:51

Hát én nem tudom, mi lesz a "megfejés", de én már másodjára sem szedtem volna ugyanazt az antibogyót.

Ismerem a változó kort is, meg a tüdőgyulladást is. Az éjszakai leizzadás inkább a tüdőpanaszoknál jellemző.


Nagyon remélem, hogy lassan rendbe jön majd a Fórumnyitó, mert nem semmi, amit kiállt, én is nagyon sajnálom, hogy ennyire rossz állapotba került.

81. zsofi_876 (válaszként erre: 79. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 13. 00:09

Hát nem vagyok orvos, de ennél még én is többet tudtam volna tenni az érdekedben. Ilyet még nem is hallottam, hogy légúti panaszokkal megy valaki orvoshoz és három hét meg három antibiotikum kúra után hallgatja csak meg a tüdejét.

Ha ne adj isten tüdőgyulladásod lett volna?

Úgy tűnik, tényleg van olyan doki, akinél a betegnek kell határozottnak lennie.

Egy labort is érdemes lenne csinálni.

Azért kitartás! :)

2020. márc. 12. 19:10
Félre írtam az elejét dr nőt akartam irni lemaradt a dr....:)
79. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 78. - Zsofi_876)
2020. márc. 12. 19:08

Nagyon aranyos vagy :) Hát a röntgenre is én kértem ki a beutalót a de nőnek eszébe sincs, nemhogy laborba küldjön.Rendszeresen megvizsgálni? Most vizsgált meg hosszú idők óta először halgatta meg a tüdőm.Holnap valószínű kérek labor vizsgálatot is. Igen meg írom mi volt a röntgen eredmény, és mi volt a Dr nőnèl.

Egyébként verbalisan aranyos velem,csak ez nem elèg.

78. zsofi_876 (válaszként erre: 77. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 12. 18:41

Szia, köszi, hogy írtál!

Sajnálom. Nem hangzik túl jól.

Az orvos azért rendszeresen meghallgatja a tüdődet?

A leírtak alapján nem lennék biztos abban, hogy a legjobb kezekben vagy. Antibiotikumból egymás után négy adagot nem nagyon szoktak felírni, főleg, ugyanazt.

Laborba nem küldött?

Az az izzadásra esetleg magyarázatot adhatna. Így ránézésre elég merész kijelentés, hogy változókorban vagy... Sok más is okozhat ilyet.

Drukkolok, majd megírod az eredményt?

2020. márc. 12. 13:12

Sziasztok.

Bocsi mindenkitől hogy nem írtam.Nem tudtam feljönni eddig.

Igen jobban vagyok hál,istennek.Már házi munkát is tudok csinálni.Kèrtem röntgent is, mert a tüdőm még nehéz lègzèsnèl és köhögök is időnként olyan mintha vízgőz csapódna fel és folyt, köhögtet.Hurotosan.

Szóval holnap lessz röntgen eredmény.Voltam a házi orvosomnál is,elmondtam mit érzek.Megvizsgált és ugyan azt ira fel,(van közgyógyód? Keèdès után.Igen van.Válaszoltam.) Erre felírta a már 3 dobz után amit felszedtem,negyedszerre is ugyanazt. Hát a patikában szembesültem ezzel.Kèrdeztem a patikust hogy ebben az esetben mi van 3 dobz után.

Meglepődött.Es mondta ő sem érti, miért nem irt másikat.Kèrem e ? Hát holnap megyek vissza a Dr nő höz és megpróbálok mást íratni.

Van azóta egy másik tünetem kb már 3 hete tart hogy: Minden éjjel alvásnál de csakis ekkor,leizzadok.Egy éjjel vagy 3 pólót cserélek.Reggelre a takaróm tiszta nyirkos. Elég Kellemetlen fázva ébredni.Elmondtamna dr nőnek erre kijelenti változó korban vagyok es ezèrt van ez, nincs mit tenni.( 37 eves vagyok)

Hát ebben mondjuk kételkedem nincs hőhullámom.Es korábban is előfordult ilyen időszak,de pár nap után abba maradt időszakos volt.De a mostani nagyon elhúzódik.Gondoltam rá hogy valami vissza maradt a betegség után és annak a tünete ,de ez csak tipp.

Köszönöm hogy aggódtatok érdeklődtetek .

76. zsofi_876 (válaszként erre: 75. - Tortyakov)
2020. márc. 12. 10:52

Igen, valószínűleg azért már meggyógyult azóta, de sokszor idenézek, hátha megírja, nem volt-e komolyabb a baj. :)

Elég rosszul hangzott. :(

75. Tortyakov (válaszként erre: 74. - Zsofi_876)
2020. márc. 12. 10:42
Jól eltűnt! Én is néztem ,írt- e már valamit 🤔
2020. márc. 12. 10:20
Hahó, hogy vagy? :)
2020. márc. 8. 07:54
Szia, remélem azóta már rég meggyógyultál!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook