Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Felnőttkori ITP (Idiopathiás thrombocytopeniás purpura) fórum

Felnőttkori ITP (Idiopathiás thrombocytopeniás purpura) (beszélgetős fórum)


3. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Tmh)
2018. okt. 7. 18:53

Szia!


Én kb. 10 éve élek ezzel. Ne keseredj el, lehet vele normális életet élni. Kontrollra persze folyamatosan járni kell, nekem jelenleg 3 havonta, de egy idő után megtanulja az ember, hogy milyen tünetei vannak, ha kezd leesni a thr szám. Nekem pl. mindig a vállaimon hátul jönnek ki csíkok, olyan, mintha megkarmoltak volna, csak lilásabb. Ilyenkor még nem vészes a helyzet, de már nem éri el az alsó határt a thr. Amikor a lábfejem tele lesz piros pöttyökkel, akkor tuti 0, akkor azonnal ügyelet.

Orvosok sokat nem tudnak vele kezdeni. Szteroidos gyógyszert kell szedni, az adagolás attól függ, hogy mennyire alacsony a thr szám. Általában 50.000 feletti thr-nél nem adnak gyógyszert.

Házi gyógymódot nem tudok rá illetve én azt vettem észre, hogy az immunerősítőkkel is vigyázni kell, mert esetenként az autoimmun folyamatokat is felerősítik.

Nehezen fogadtam el ezt a betegséget, meg egyáltalán azt, hogy beteg lennék, de amúgy meg teljes életet lehet élni ez mellett.

2018. okt. 7. 15:10

Szia!

Nekem 27 éve tart ez az állapot, sok-sok mindent tudnék írni.....én a szerencsések közé tartozom, 14 évesen derült ki, 8-10ezres cicaszámmal a dokik már temettek.....másfél év steroid-os kezelés és beállt az értékem, bár sok mellék és utóhatás maradt a kezelés után.......azóta nem szedek semmit, tünetmentes vagyok zömében, immunrendszerem elég gatya....de szültem 2 gyereket is és teljes életet tudok élni vele.

Ha van kedved, csatlakozz fb-csoportunkhoz, ahol sok információt, sorstársat és támogatást, tanácsot kaphatsz és talán a kérdéseidre választ.

[link]

Hogy derült ki a baj?

Foltok? Vérzés?

Vérvétel?

Mennyire alacsony a thr-szám?

Elkezdtek valamilyen kezelést-gyógyszerezést?

Várunk a csoportban!

1. tmh
2018. okt. 7. 13:31

Sziasztok!


30 éves nő vagyok, múlt héten derült ki nálam ez a betegség. Sorstársak írjatok! Tapasztalatok, vélemények,kezelések,ki hogyan birkózik meg vele, stb. Minden érdekel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook