Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Feljelentették a síró babát.... fórum

Feljelentették a síró babát.... (beszélgetős fórum)


81. b8103f009a (válaszként erre: 70. - Michelle.r)
2013. jan. 26. 21:19
Sok emberben nincsen semmi tolerancia a környezete, mások iránt. Sok kisgyerekes azt képzeli, hogy az ő kis tündérkéje körül forog a világ, mindenki ájuljon el, mert a világon van. Nem értik,hogy a szomszéd miért nem imádja, amikor annyira tündéri ahogy trappol, vagy a földhöz csapkodja a kacatjait, visítozik. (Pláne aki éjjel 2-kor, mikor arra ébred, hogy hisztizik, dobálózik...stb.) Nem tanítják ma már a gyerekeknek, hogy figyelünk egymásra, nem csak magunkra. Vannak zajok, amik természetesek, az élet velejárói. Mint a wc lehúzása, a babasírás, vagy a járás segítő zaja...stb. De semmiképpen nem az éjszakai trappolás, dobálózás, hisztéria, visítozás. Mert ezeken lehet változtatni, a többit tolerálni kell.
80. b8103f009a (válaszként erre: 57. - 080e136033)
2013. jan. 26. 21:05
Nem mindegy, hogy sír, mert: beteg, jön a foga, fáj a hasa...stb. Vagy: dobálózik tárgyakkal, visít, hisztizik... Az egyik életkori sajátosság, ami tolerálható, amíg a másik vagy szintén betegség, vagy "csak rosszalvó a gyerek".hmmm...
2013. jan. 26. 21:04
A cikk alatt van egy apró betűs megjegyzés. Aszerint a kutyaugatás sem minősül csendháborításnak.
78. cicakaktusz (válaszként erre: 75. - Michelle.r)
2013. jan. 26. 20:59

Az embereket ismerve igen. Nem kizárólag a cím a lényeg.

Az a nagy büdös igazság, hogy én kertes családi házban marha sokat kaptam, mert a fiam ritkán NEM sírt. Az, hogy engem szidtak, bántottak szigorúan a hátam mögött, lényegtelen. De mikor már a gyerekem szólták meg, mikor már ő volt a rossz, történetesen épp a fogzás miatt, az már durva volt. Ez a cikk lehet hatásvadászat, lehet kitaláció, de a saját bőrömön tapasztaltam, hogy igenis okolnak egy kisgyereket olyasmiért, amiről nem tehet.

77. b8103f009a (válaszként erre: 51. - Cicakaktusz)
2013. jan. 26. 20:57

Ezt ugye te sem gondolod komolyan? :D

Nem mindegy, hogy kiesik a plüssnyuszi éjszaka az ágyból, vagy a gyerkőc fakockákkal, vagy bármilyen más játékokkal dobálózik éjszaka. Ha ez már zavarja a szomszéd nyugalmát, akkor gond van a gyerekkel, vagy inkább a szülőkkel, vagy a másik lehetőség, dilis a szomszéd.

76. michelle.r (válaszként erre: 73. - 2ac8ed4feb)
2013. jan. 26. 20:51
Olvasd el a cikket, teljesebb lesz a kép.
75. michelle.r (válaszként erre: 71. - Cicakaktusz)
2013. jan. 26. 20:51
Ugyan már, egy idióta hatásvadász cikket írt valaki. Szerinted menne itt és mindenhol máshol a vita róla, ha nem ilyen magas címet adott volna neki?
74. michelle.r (válaszként erre: 72. - 2ac8ed4feb)
2013. jan. 26. 20:50

Egy játékon nem. De a cikkben az áll, hogy éjszakánként arra ébred, hogy a gyerek játékokat dobál.

És érdekes módon most anyuka kicserélte a játékait plüssökre, a labdát pedig lufira. A bácsi kérésére ezt miért nem tudta megtenni? Miért a vizsgálat idejére 'addig' cserélte le?


Lehet kapni, jó vastag, puha szőnyeget. Épp ma láttam, meglehetősen drága, de ha a gyerek játékokat szeret dobálni, akkor anyuka ruházzon be rá és oldja meg, hogy ne zavarja a szomszédot éjszaka.

2013. jan. 26. 20:43
Szándékos dobálásról beszélünk?
72. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 68. - Michelle.r)
2013. jan. 26. 20:41
Egy leejtett játékon kiakadunk? Érdekes!
71. cicakaktusz (válaszként erre: 68. - Michelle.r)
2013. jan. 26. 20:40
Nem is a szülőket mentegetem, hanem a babát, akit tíz hónapos korában feljelentettek. Hát olyan nagyon bűnös az a gyerek?
70. michelle.r (válaszként erre: 52. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 26. 20:40
Én sem laktam panelban soha. Vannak az életnek természetes zajai, amin nem lehet változtatni, ilyen pl. a gyerek sírása. Viszont van amin lehet, pl. hogy éjszaka nem hagyom a gyerekemet játékokat dobálni. Főleg panellakóként, ha tudom, hogy minden zaj áthallatszik.
69. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 67. - 080e136033)
2013. jan. 26. 20:39
Van gyermeked?:O
68. michelle.r (válaszként erre: 51. - Cicakaktusz)
2013. jan. 26. 20:38

A kedves szülő ne csak a vizsgálat idejére vegyen a gyereknek plüssjátékot és lufit és tegyen az ágy alá, a gyerekszobába, mindenüvé vastag szőnyegeket.

Nem kell ahhoz megkeseredettnek lenni ahhoz, hogy valakit zavarjon az, ha az éjszaka közepén játékok puffanására ébred.

2013. jan. 26. 20:34
Odafigyelés a jogos igényeire (pl. ha éhes, vagy kakis-pisis a pelus), észrevenni, mielőtt üvöltene. A hiszti ellen meg nevelés.
66. michelle.r (válaszként erre: 47. - Zizisicc)
2013. jan. 26. 20:34

Én az eszüket is nagyra tartom, hogy ezt még tollba is mondják az újságírónak ;)


A cikk egyébként kifejezetten hatásvadász és egyoldalú, kifejezett bulvárcikk.

65. cicakaktusz (válaszként erre: 64. - 2ac8ed4feb)
2013. jan. 26. 20:33

És délután nyugodtabb babát osztott a sors?

Mindig mondom a gyerekeimnek, nem jókor születtetek. Az egyik hét végén, a másik nap végén. Addigra elfogytak a normális anyák, nekik csak én jutottam!

64. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 63. - Cicakaktusz)
2013. jan. 26. 20:29
Én két picit éjjel,a nagylányt délután!
63. cicakaktusz (válaszként erre: 62. - 2ac8ed4feb)
2013. jan. 26. 20:24
Van olyan gyerek??? Ne már, csak nekem nem jutott?? Kellett nekem egyet vasárnap, egyet meg késő éjjel szülni!
62. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 61. - Cicakaktusz)
2013. jan. 26. 20:15
Vagy sose sírt!
61. cicakaktusz (válaszként erre: 60. - 2ac8ed4feb)
2013. jan. 26. 20:13
Vagy nincs gyerekük, vagy mákteával itatták. Más ötletem nincs.
60. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 59. - Cicakaktusz)
2013. jan. 26. 20:10
Egyetértek! És totál kiakadtam ezen a hsz-en! Ledöbbentem milyen emberek vannak. . . .
59. cicakaktusz (válaszként erre: 57. - 080e136033)
2013. jan. 26. 20:07
A fiam másfél éves koráig minden áldott éjjel üvöltött. Születésétől négy hónapos koráig hasfájós volt. Ha jött a foga, mindig kettesével, mindig fájdalommal, lázzal, két hós korától. Valószínűleg hyperaktív is, még ma sem egyszerű vele az élet, pedig nemsoká betölti a 9 évet. Számomra a világ legtermészetesebb dolga, ha egy tíz hónapos gyerek bőg az éjszaka kellős közepén. És azért elég sok más embernek itt a fórumon is természetes.
58. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 57. - 080e136033)
2013. jan. 26. 20:05
Egy hasfájós baba bizony éjjel is sír! Mit tennél vele? Betömnéd a száját??:O
57. 080e136033 (válaszként erre: 54. - D71ef05a8e)
2013. jan. 26. 19:58
Ezt enyhén kisarkítottad. De igen, nekem a részeg ordibálás UGYANÚGY nem természetes, mint hogy éjszaka üvölt a gyerek.
56. d71ef05a8e (válaszként erre: 55. - Pimpoke_21)
2013. jan. 26. 19:54
Az a helyzet, hogy nem mindnekinek való a társasház, mégis sokan, akiknek nem való, kényszerből ilyen helyen élnek. A társasházban/panelben tényleg túl sok mindent hallunk egymásról/tól. a szomszéd TV-jét, néha tényleg azt is, ahogy pisil, lehúzza a Wc-t, stb. Én erre azt mondom, hogy felnőttek esetében 10-ig NEM ÉRDEKEL. 10 után már elvárom, hogy a lehetőségekhez kéest csendesejen el mindenki, na például ebbe nem tartozik bele az idős járókeretes néni éjszakai WC-zése, sem a kisgyermek sírása, mert ezek nem döntésre születnek, hanem megtörténne. De a vak és süket néni pl. már ne üvöltesse a TV-t tíz után, akár tud aludni, akár nem:) És én sem állok már neki mosogatni későn, mert csörömpölök, és leejthetek valamit. Ezek azonban nem is íratlan etikai szabályok, hanem a társasházak házirendjében is benne vannak, tehát nem túl nagy kérés:)
2013. jan. 26. 19:48

Gondolom aki ide írt annak a felének valószínű nincs gyereke,vagy olyan jól nevelt volt 10hónaposan,hogy egy hang nélkül elüldögélt a kiságyban,nem jött a foga és a hasa sem fájt soha és valószínű a betegséget is csak tvből/újságból ismerik!(hála a jó Istennek)

Egy gyerek sír,nem tud beszélni így kommunikál,ha fáj neki valamije vagy ha nedves a pelenkája vagy ha éhes vagy csak azért mert nyugtalan,törődésre vágyik.Akinek van gyereke az tudja,hogy milyen egy beteg gyerek aki órák óta ordít a fájdalmában mert nem tdja elmondani hogy itt megott fáj és az anyuka már sokszor vele együtt sír és uram bocsáss lehetnek olyan kivételes alkalmak amikor valami játékot ad az anyuka a kezébe,hogy megnyugodjon és az bizony leeshet.Na és akkor mivan?A felnőttek leejthezik a fakanalat vagy egy lábast vagy bármit,jelentsük fel őket mert zajos?Vagy ha a süket 90éves öreglány úgy hallgatja a tv-t h az enyémre hangot sem kell adnom mert tisztán hallom az övét...jelentsem fel???Valószínű engem mondanának a legundorítóbbnak mert nem vagyok toleráns egy idős nénivel aki vak és süket is,nem is értem,hogy minek néz tv-t...bezzeg az én gyerekem bizony végig trappolja az udvart ha hazajön és hangosan is kacag vagy dumál vagy felköszön a szomszéd néninek,de akit ez zavar az pukkadjon meg!

54. d71ef05a8e (válaszként erre: 50. - 080e136033)
2013. jan. 26. 19:43

Mert szerinted ugyanúgy az élet, a családi élet természetes velejárója a részegen kiabálás, káromkodás, bútorok döntögetése, lépcsőházban kergetőzés késsel, mint a csecsemősírás, vagy a popsira esés dübbenése?


Mindkét zaj lehet zavaró, csak az egyikről tudom, hogy egyrészt átmeneti, másrészt semmilyen deviáns viselkedésről nincs szó, harmadrészt élettani dolog. A másik pedig félelmet kelthet, visszataszító, és messze nem tartozik a nomrális életvitel körébe.


Akármennyire zavarna, nem szólnék például azért, ha fölöttünk egy idős néni csak járókerettel tudna közlekedni a lakásban és akár éjjel is felébrednék rá. Ha részegen döntögetnének bútorokat, vagy bedrogozva röhögnének, mint a hiénák egész éjjal, ahogy szoktak is néha egyes albérletekben nálunk, akkor már lehet, hogy szólnék. MOndjuk nem én, mert eléggé béketűrő vagyok:)

53. d71ef05a8e (válaszként erre: 5. - B489304ffd)
2013. jan. 26. 19:36

Látatlanban egyetértek veled. Éjszaka nincs helye játékdobálásnak és slussz. Sírni viszont sírnak a gyerekek, akár éjszaka is. BIzonyos gyermekek által okozott zajoktól akkor sem fog megszabadulni a szomszédság, ha akármennyi bírságot is fizettetnek velük.


Ahhoz viszont ott kellene élnem, hogy el tudjam dönteni, ezek a konkrté zajok a normális életvitelből adódtak, vagy tényleg kertes ház udvarának tekinettték a lakást ebben a családban.


Mivel egyikünk sem él ott, nem tudunk sok okosat mindnai ebben a kérdésben.

52. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 50. - 080e136033)
2013. jan. 26. 19:36
Úgy tûnik, nem laktál kisgyermekkel 10 emeletes panellakásban... amikor az ember még azt is meghallja, hogy ki ment ki éjszaka pisilni... és meg is lehet különböztetni a két nemet :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook