Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Feljelentették a síró babát.... fórum

Feljelentették a síró babát.... (beszélgetős fórum)


201. Zizisicc (válaszként erre: 198. - Egypt)
2013. jan. 27. 17:43

Nem. Olvasd el még egyszer. Azt az újságíró írja.

A feljelentőtől annyit idéznek, hogy:


"Fejlődjön úgy ez a gyerek, hogy azzal másokat nem zavar! – találta meg a megoldást Cs. István, aki maga is két gyermeket nevelt fel. – Ez a család fordítva éli az életét, éjjelente arra riadok fel, hogy ordít a gyerek, vagy a játékait a földhöz vágja."


És tegyük hozzá, egyikőnk sem volt ott, nem tudjuk, mi is valójában az igazság.

200. egypt
2013. jan. 27. 17:39
Látom, milyen sokan védik a feljelentőt, elképesztő... Eszem megáll, komolyan!
199. cicakaktusz (válaszként erre: 196. - 9678a02221)
2013. jan. 27. 17:38
Nahát, a fiam nem ismerte az alvást, valamikor egy éves kora után kezdte el megtanulni, hogy mi az, de még másfél éves korában sem volt egyetlen átaludt éjszakánk sem. És nem volt csendben, ha már egyszer nem aludt! Azóta is jár a szája... De akkor bőgött is, torkaszakadtából!
198. egypt
2013. jan. 27. 17:38

Most olvastam a cikket a Blikkben.

Nem is egy éves, hanem 10 hónapos a kisfiú, a 66 éves fickó sérelmezi, hogy a gyerek hangosan tipeg, mióta járni tanul, és néha elesik, ami őt rohadtul zavarja, leejti a játékait a padlóra, és éjszaka is szokott sírni.

197. bd55e3f068 (válaszként erre: 196. - 9678a02221)
2013. jan. 27. 17:34
Tehát akkor valamikor 3 és 5 éves sora között kell egyik napról a másikra a tiltást, mint nevelési eszközt bevezetni?
2013. jan. 27. 17:32

Meg egy aprocska gondolat:Vajon miota gyotri ez az 1 eves kisfiu a larmazasaval a szomszedot?Szuletese ota mert sir?Felallni,totyogni kb 8 honaposan szoktak a babak,de ekkor meg nem adunk pl fakockat a kezukbe,hiszen magukat is meguthetik vele..Akkor megis miota mehet ez a tortura?

A masik ami eszembe jutott:Ha TENYLEG nem alszik ez a kisfiu ejszaka,akkor vajon mikor alszik?Vagy perpetuum mobile ejjel nappal jon megy tor zuz?Nem ismerek olyan szulot,aki ne tenne meg mindent a sajat es gyermeke ejszakai nyugalmaert..Es vajon hanyszort szolt ez a kedves szomszed azelmult ev alatt hogy zavarja a gyerek siras?(ilyenert szolni egyebkent is nagy bunkosag azt hiszem)

Ha egy 5-6 eves gyerekrol beszelnenk aki ejjel nappal uvolt,csapkod focizik azt megertem,hogy zavarja a korulotte eloket..De egy 1 eves baba??

195. bd55e3f068 (válaszként erre: 194. - F1e23b97ee)
2013. jan. 27. 17:17

Persze, hogy kiállsz, mert nem te laksz a földszinten, nem neked kell a beszélgetésüket olyan hangerőn hallghatni naphosszat, mintha egy asztál nál ülnétek; vagy nem a te udvarodba rúgják be a labdát, nem a te udvarodba másznak be.

Máséval nem fájdalmas a csalánt verni.

194. f1e23b97ee (válaszként erre: 192. - Bd55e3f068)
2013. jan. 27. 17:07

Illetve kicsit feltehetőleg félre értelmezted az általam írottakat.


Egy bizonyos határig a gyerekek mellett állok. De ha azok törnek zúznak eszetlenül/kuka borogatásra, autó rongálásra és hasonló garázda jellegű cselekményekre gondolok/ akkor természetesen ez nincs így.


De mikor azért szólnak egy fiatalnak, mert az udvaron focizik, a lépcsőház előtt ül és beszélget a barátaival, és ez zavarja a magával mit kezdeni nem tudó idősebb személyt, akkor kiállok a gyerek mellett.

193. f1e23b97ee (válaszként erre: 192. - Bd55e3f068)
2013. jan. 27. 17:04
Ez független attól, hogy nyugdíjas az illető, vagy a harmincas éveiben jár. Viszont az megfigyelhető, hogy általában a nyugdíjasok a notórius bejelentgetők és feljelentgetők csendháborítás miatt, ami általában nem szokott igaz lenni, csak kell nekik a törődés.
192. bd55e3f068 (válaszként erre: 168. - F1e23b97ee)
2013. jan. 27. 17:00
Felesleges "érvelned". Elismerted, hogy minden körülmények közt a gyerekek mellett állsz ki, a nyugdíjasokról meg alapból feltételezed, hogy csak szemetek lehetnek.
191. f1e23b97ee (válaszként erre: 190. - Zizisicc)
2013. jan. 27. 16:54

Igen, és feltehetőleg ő is ebbe a körbe tartozik. Semmit nem szólnék, ha egy olyan házaspár ellen tenne feljelentést, akik éjszakánként vernék egymást a gyerekek pedig félelmükben sírnának.


De itt nem erről van szó. A kisgyerek feltehetőleg játszik a játékaival amik eldőlnek, kiesnek a kezéből, sőt az is lehet, hogy ha labdáról van szó valóban néha földhöz vágja.



Mivel ezt egy 1 éves gyerek teszi egyik sem jár olyan zajjal, ami miatt ezt kellene tennie.


Vegyen be altatót és aludjon, ha pedig nem tud törődjön bele a sorsába és ne másokra hárítsa a problémáját.

190. Zizisicc (válaszként erre: 189. - F1e23b97ee)
2013. jan. 27. 16:38
Ismersz ilyen idős embereket. Ez így pontos. De nem ismersz minden idős embert, és a negatív tapasztalataid miatt nem fair általánosítani, és ítélkezni egy olyan ember felett, akiről szinte semmi információd nincs. Még az is lehet, hogy neki van igaza, persze az is lehet, hogy tényleg egy kekeckedő, zsémbes öregúr, aki bántja szegény, szerencsétlen fiatalokat, de amíg ezt nem tudod biztosan, nincs jogod elítélni senkit.
189. f1e23b97ee (válaszként erre: 187. - Zizisicc)
2013. jan. 27. 16:24

Igen lehet, hogy elvakult vagyok, mert mint mondtam ismerem ezeket az idős embereket.


Ha nekem rossz alvókám lenne, akkor sem a szomszéd tehetne róla, nem rajtuk verném el a port.

188. f1e23b97ee (válaszként erre: 186. - Cicakaktusz)
2013. jan. 27. 16:12

Én ilyenkor általában annyit mondok, hogy én pedig csak egy vizsgálatra, és nem foglalkozom tovább velük.


Viszont amelyik megkér, hogy fiatalember engedje már meg, hogy bemenjek ön előtt, mert elmegy a buszom, vagy jön haza az unokám az iskolából, és addig haza kell érnem, azt szó nélkül magam elé engedem.

187. Zizisicc (válaszként erre: 184. - F1e23b97ee)
2013. jan. 27. 16:10

Magadból indulsz ki. Igen, ha Te álmos vagy, alszol. Jó az alvókád. Én is ilyen vagyok. Bár a gyerekek neszeire mindig felébredtem, de simán visszaaludtam. Egyébként nem ébredek másra fel. De van olyan, aki hiába álmos, könnyen felébred, és nem tud könnyedén visszaaludni. Ezzel nem lehet mit kezdeni, de azzal igen, hogy ha a gyerekem nem tud aludni éjszaka, akkor olyan játékkal igyekszem őt lefoglalni, hogy ne zavarjam a többieket, ha volt zörgős játék az ágyában, akkor azt az elalvása után kiveszem, mert neki is kényelmetlen, meg ha kipotyog az ágyából, zajt kelt.


Ne haragudj, de én most azt érzem, hogy Benned van a témát illetően egy nagyfokú elvakultság és rosszindulat. :o((

186. cicakaktusz (válaszként erre: 182. - F1e23b97ee)
2013. jan. 27. 16:05
Itt megérte nekik! És hogy tudnak tolakodni! Annyira utálom, mikor azt mondják, hogy "Csak receptért jöttem"! Minden hónapban én is megyek Nagyanyó receptjeit kiváltani, mégse tolakodok csak azért, mert egy 80 éves öregasszony szívgyógyszerét kell hazavinnem. Akkor meg amikor a gyerekem viszem, és nem lehet nem észrevenni, hogy nagyon beteg, sír a rosszulléttől, na akkor nagyon odamondogatom. Úgyse ér semmit!
2013. jan. 27. 16:04
Illetve, ha nem tudnék aludni, akkor nem a szomszédban keresném a hibát, és rajtuk vezetném le emiatt a feszültségem.
184. f1e23b97ee (válaszként erre: 183. - Zizisicc)
2013. jan. 27. 16:03

Ha én álmos vagyok, felettem egy kőműves brigád is dolgozhat.


Persze én is megtehetném, hogy kivárásra játszanék és hallgatóznék, hogy a szomszéd mikor húzza le a WC-t, mikor meg végig a klumpájában a parkettán vagy a járólapon.


Utána pedig mehetnék feljelenteni őket. Ehhez kell egy nagyfokú rosszindulat.

183. Zizisicc (válaszként erre: 181. - F1e23b97ee)
2013. jan. 27. 15:59

Nem. Az, hogy a gyerek mondjuk a parkettán játszik, és kopog az leginkább csak az alattuk lakóhoz hallatszik le. Mint, ahogy azt is csak mi hallottuk, hogy felettünk a spánielnek rohangálás közben kopog a körme a parkettán és a járólapon.

A zene, a fúrás, a sírás, kiabálás az más.

182. f1e23b97ee (válaszként erre: 180. - Cicakaktusz)
2013. jan. 27. 15:59

Ismerős a téma. Szerencsére ritkán fordulok meg az orvosnál, de érdekes módon akárhányszor elvetődöm oda egy idős nővel mindig összetalálkozom.

Beáll az ajtó elé a füleit az ajtóhoz tapasztja és azt hallgatja mi folyik bent az orvosnál. Majd az utcán ezt szépen megosztja a hozzá hasonló pletykás vénasszonnyal.


Azért volt jó a vizitdíj, mert akkor kétszer is meggondolták magukat ezek a ráérő emberek, hogy 200 Ft-ot megér e nekik egy pletyka.

181. f1e23b97ee (válaszként erre: 177. - Zizisicc)
2013. jan. 27. 15:53

Ha egy gyerek zajong azt gondolom azt több lakó is hallaná. A mi lépcsőházunkba is, ha valaki hangosan hallgatja a zenét azt nem csak x hanem y is hallja.


Másokat miért nem zavar, vagy miért nem teszik szóvá.


Nem tudok másból meríteni, csak saját tapasztalatból és az pedig nem túl rózsás.


Nagyon sok ehhez hasonló dologban volt már részem, és érdekes módon mindig ugyanazok teszik a feljelentéseket, bejelentéseket hangoskodásról.


Legtöbbször pedig ebből semmi sem igaz, csak azt akarják, hogy foglalkozzanak velük.

180. cicakaktusz (válaszként erre: 164. - F1e23b97ee)
2013. jan. 27. 15:50

A tiszteletet ki kell érdemelni, ez nagyon igaz! De a tisztelet kétirányú, mert ha nem, az már diktatúra. Tisztelni kell az idősebbeket, ha másért nem, a koruk miatt. Oké. De az idősebbnek 100% joga van ahhoz, hogy ne tiszteljen egy babát?

Ahol én élek, ennek nagy divatja van. Például az orvosi rendelőben várjon csak nyugodtan az a kisgyerek, állnia sem kell, babakocsiban van, nehogy már maga elé engedje egy 60 éves nyugdíjas!

179. Zizisicc (válaszként erre: 176. - 2ac8ed4feb)
2013. jan. 27. 15:47

Hát, persze. Csak így félrevezetik azokat, akik kivizsgálnák a panaszt. És azért, mert valószínűleg a szülők is azt gondolják, hogy túl hangos alkalomadtán a gyerek.

Félreértés ne essék, nem a kicsi a hibás. A szülőknek kell úgy nevelgetni, hogy másokat ne zavarjon normál körülmények között.

2013. jan. 27. 15:45

Emlékszem 12-13 évesek lehettünk és a vihar elől behúzódtunk barátomék lépcsőházába.Láttuk, hogy az egyik lakó pár virágcserepét lefújta a szél az ablakpárkányról. Mi kirohantunk, a lépcsőházból, hogy összeszedjük őket, ami azzal járt, hogy becsapódott utánunk a lépcsőház ajtó. A virág tulajdonosa -akivel addig állandó harcban álltunk a bújócska miatt- kapva az alkalmon, hogy hangoskodunk, kirohant a lakásából és elkezdett kiabálni velünk, hogy mit képzelünk és stb...


Viszont mikor meglátta, hogy pont az ő virágát szedjük össze, nagyjából 2 cm méretűre összement és nem győzött hálálkodni.


Utána Ő sosem szólt már amiatt, hogy a ház körül játszottunk


:-))))

177. Zizisicc (válaszként erre: 169. - F1e23b97ee)
2013. jan. 27. 15:44

Az Ikeában lehet kapni pl. egy remek kalapáló játékot, kis fa kalapáccsal kell átütni műanyag kis rudakat a lyukakon. Nekünk is volt, mi összehajtott pokrócon használtuk. :o))


Amúgy meg teljesen mindegy, mert egy ennyi idős gyereknek maga a zajkeltés is örömet okoz, tehát simán egy fakockával képes ütni a padlót, hosszú ideig. Na, itt jön képbe az anyuka, aki ezt nem hagyja éjszaka .... pl. :o))

176. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 175. - Zizisicc)
2013. jan. 27. 15:43
Mert emiatt lettek meghurcolva ,azért! Kénytelenek voltak. .
175. Zizisicc (válaszként erre: 168. - F1e23b97ee)
2013. jan. 27. 15:40

Az a baj, hogy itt egy olyan dologról megy a vita, amiről egyoldalú információnk van, az is meglehetősen hangulatkeltő cikk alapján - bár mit is lehetne várni a bulvárlapoktól.


Amúgy mindenki a saját tapasztalatait vetíti bele ebbe az egész cirkuszba. Igen, vannak örökké zsémbelődő, morgolódó, unatkozó nyugdíjasok, akik mindenbe bele kötnek, de honnan a fenéből tudod, hogy ez a pasi is ilyen????? Te a saját tapasztalataidat viszed bele, és általánosítasz.

És igenis vannak nem törődöm, kisgyerekes szülők, akik korlátozásnak hiszik azt, hogy a gyereket már kicsi korától szoktatni, tanítani kell arra, hogy nem mindig csinálhat azt, amit éppen akar. Mindenhol találkozhatunk szélsőségekkel, de nem szabad általánosítani, elítélni, hisz minden eset más és más.

Nekem 3 gyerekem van, panelban lakunk, felettünk is volt kisgyerek, pontosan tudom, hogy már egy egy éves is mekkora csörömpölést tud csapni, és ne feledjük, azok a zajok, amik napközben fel sem tűnnek, éjszaka bizony nagyon zavaróak tudnak lenni.


Én nem állok senki pártján, csak azt mondom, kár meglincselni bárkit is, hisz nem is ismerjük, a valóságot a konkrét üggyel kapcsolatban. Mindkettő fél túlozhat, akár mindkettőnek lehet igaza ......


De az érdekes, hogy elzárták a szóban forgó játékokat. Miért?????

174. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 172. - F1e23b97ee)
2013. jan. 27. 15:40
Én értem,es úgyszint imádom a norm időseket!:-)
2013. jan. 27. 15:38
Elfecsérelt minden szó,akár milliószor is leírhatod,nem fogják megérteni. . .
172. f1e23b97ee (válaszként erre: 171. - 2ac8ed4feb)
2013. jan. 27. 15:38
Az ilyen emberek az én nézetemben nem érdemelnek más megszólítást. :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook