Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Félek vezetni... fórum

Félek vezetni... (beszélgetős fórum)

1 2 3
2014. febr. 14. 13:08
Zsuzsanka drága, olvassa el a további hozzászólásokat, ha ennyire ráér!
2014. febr. 14. 13:08
Motorosként litániákat tudnék írni a figyelmetlen autósokról, de inkább csak annyit mondanék, hogy figyeljetek oda és akkor nem lesz baj. Ha lassan vezettek akkor lassan, de figyeljetek és legyetek kiszámíthatóak. Teszem azt; az irányjelző használata és a kanyarodás / sávváltás a megfelelő módon és időben történjen! ;)
66. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 23. - Nbandus)
2014. febr. 14. 12:50
...tarolt az ötleted, ez remek! ...és aki megfogadja, szintén tarolni fog...csak embereket:(
65. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2013. dec. 15. 10:30

Hasonló a helyzet. Annyi a különbség, hogy én mondhatom azt, hogy nincs autóm, azért nem vezetek..

Amikor levizsgáztam - én is szülés előtt - akkor talán voltak olyan pontok, amikor ha kaptam volna egy autót talán átlendülök a félelmen. Bár én nem akartam igazán, elsősorban anyagi okok miatt.


Én 4 gyerekkel is szeretek tömegközlekedni, igaz most a város közepén lakunk. Ha "kiköltözünk" akkor majd tényleg kell már ennyi gyerekhez az autó.


Talán ott a prérin majd jobban el merem kezdeni. Bár nekem szerencsére a férjem is jól tud magyarázni, meg apám is, aki oktató volt.


Ez is jó példa: apám a katonaságnál volt oktató, nem volt hülye a vezetéshez. Akkor ott volt egy balesete, aminek a végén felmentették ugyan, de soha többet nem vezetett (bár a jogsiját mindig megújította). Nekünk soha sem volt autónk, amikor gyerek voltam. (Talán ezért is idegenebb számomra a vezetés, mint másnak.) Aztán már majdnem felnőtt voltam, amikor a nagyszülők idősek lettek, anyám megelégelte, és 40 felett letette a jogsit, vett egy régi Skodát, és hurcolta a mamát, papát. Aztán egyszer csak egy-egy vásárlásnál "eltűnt" a skoda... Először csak ennyire, majd egyre többre elvitte apám is.. Így 48 éves kora óta újra vezet (már 15 éve). (És még mindig jobban, mint a legtöbben.)


Tehát egyrészt minden félelem legyőzhető, mindenre meg lehet érni.


De sohase más kedvéért, vagy a "nelegyenmárciki" miatt tedd. Menjenek a fenébe... Ezen tényleg az életed múlhat, ha nem jó passzban talál a dolog. Akinek nem ez az első gondolata, az (már bocs) biztos, hogy szeret téged??

64. simple (válaszként erre: 60. - Nbandus)
2013. dec. 15. 01:47
Igen, nem kizárni kell a külvilágot, hanem megszűrni. Mi fontos, mi nem és a fontosakra koncentrálni. Ki kell tenni a t betűt, és arra figyelni hogy ne tartson fel az ember senkit. Ha két sáv van mindig a külsőben, ott aztán lehet tötymörögni, ki tud kerülni aki akar. Szerintem a dudára fekvő, vörös fejjel ordító embereknél akkor szakad el a cérna mikor úgy halad valaki indokolatlanul lassan, hogy meg sem lehet előzni. Mondjuk én azt gondolom, hogy aki nem képes 50 km/h-val haladni, az tényleg alkalmatlan a vezetésre.
63. githaj
2013. dec. 14. 14:03

Nem vagy alkalmatlan, csak nincs onbizalmad. Húsz éves jogsival, 3-400 km vezetési tapasztalattal 50 felett kezdtem újra vezetni és most már imádom, nem félek, mint valamikor.

Próbálj másképpen hozzáállni a dolgokhoz. Nefélj kimenni egyedul a 30-as ovezetbol és dícsérd meg saját magadat ha sikerul, mert biztosan fog sikerulni és apránként rájossz, hogy nem is olyan nagy dolog az egész.

62. andi6020 (válaszként erre: 59. - Valakivagyok1984)
2013. dec. 14. 13:51
Tényleg nem akartalak megbántani, csak a tanácsot találtam butaságnak, főleg abban a megfogalmazásban.
61. andi6020 (válaszként erre: 59. - Valakivagyok1984)
2013. dec. 14. 13:49
Ne hisztizz, nincs okod megsértődni, nem hozzád szóltam, illetve nem a te hozzászólásodra reagáltam.
2013. dec. 14. 13:45
A kijelentesem rosszul volt megfogalmazva, mint azt a 32. Hszban meg is magyaraztam. Vagyis probaltam...
59. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 58. - Andi6020)
2013. dec. 14. 12:27

Ez nagyon gonosz volt,a 30as övezetből ki sem megyek és úgyh a párom mellettem ül,szerintem ennél elővigyàzatosabb nem is lehetnék..te biztos jogsival a kezedbe születtél..nem is értem sokszor olyan normális,aranyos vagy és most ez gonosz hozzászólásod..

A többieknek köszönöm a tanácsot,biztatást..

58. andi6020 (válaszként erre: 23. - Nbandus)
2013. dec. 14. 07:50

Vagány. Remélem, ha meg is fogadja a tanácsot, nem ülteti be a gyereket a kocsiba.

Meg azt is remélem, hogy nem lakunk ugyanabban a megyében.

2013. dec. 13. 23:49
Bömbölö zenétöl vibráló autó, süket, transzban lévö vezetövel, és egy víjjogó-villogó, rohanó mentöautó az útkeresztezödésben... "Jó" kombináció! És ez a "szitu" csak egy a sok közül.
56. 6b006fc769 (válaszként erre: 55. - Val88)
2013. dec. 13. 21:07
Az idézett mondat tényleg nem egy életbiztosítás:D
55. val88 (válaszként erre: 23. - Nbandus)
2013. dec. 13. 21:00

"...és próbálj meg ne figyelni a külvilágra."


vezetésnél ez a lehető legelőnyösebb dolog. Én meg csodálkoztam, hogy miért vezetnek sz*rul egyesek. De asszem most megkaptam a választ...

54. val88
2013. dec. 13. 20:54
Szerintem ne is vezess... Nem rosszból mondom, de aki ennyire fél meg izgul a vezetés miatt, az nem fog jól vezetni, ami tényleg veszélyes. Sokan vannak így, viszont kevesen látják be.
53. Lara1984 (válaszként erre: 50. - Valakivagyok1984)
2013. dec. 13. 20:48

Akkor bízom benne, hogy sikerül legyöznöd a félelmed. Talán, ha látnád és akarnád a célt, amely egy önálóbb, szabadabb életformában mutatkozhat meg, mint amilyet élsz, akkor könnyebben vennéd az odavezetö utat, azaz az autóvezetést.

Sok sikert!

52. 6b006fc769 (válaszként erre: 31. - Valakivagyok1984)
2013. dec. 13. 18:30
Neem, nem csak az ártatlanok halnak meg; ha te odafigyelsz, betartod KRESZ-t és figyelsz másokra, akkor sokkal valószínűbb, hogy el tudod kerülni a balesetet. Persze vannak elkerülhetetlen szituációk, de sokszor a vétlen is balf.. khm... szóval ő sem figyelt eléggé. A biztonsági berendezéseket mindig használd, azokkal is sokszor enyhébb lesz a balesetek kimenetele. Persze erre sincs garancia, de jóval több az esély a baleset súlyosságának csökkentésére velük.
51. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2013. dec. 13. 18:23

Van, aki alkalmatlan, igen. Sajnos ezek többsége nem látja be azt, hogy alkalmatlan.

Azonban ha gyakorolsz, belejöhetsz, szerintem a félelmed jelenleg azon alapul, hogy nincs kellő gyakorlatod, még bizonytalan vagy. (mondjuk nem olvastam el a többi hozzászólást, így lehet, hogy más oka van, de mindjárt pótolom.)

50. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 49. - Lara1984)
2013. dec. 13. 16:28
Pont ilyen helyen élek..
2013. dec. 13. 16:10

Ha olyan helyen él az ember, ahol elengedhetetlen az autó, és nincs jogsija (se megfelelö tömegközlekedés), az igencsak megnehezíti a normális életet. Az autó -mondhatnám költöien- a szabadság, az önállóság és függetlenség egyik eszköze. Ha van, akkor nem kell a férj, a szomszéd, a nem tudom még ki nyakába varrnia magát annak, akinek elintéznivalója van másutt.


(Ami engem illet, nekem a sok elütött állattól szorul össze a szívem. Remélem, sosem ütök el egyet sem.)

48. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 47. - Bnoi7525)
2013. dec. 13. 15:56
Ok.köszönöm.muszáj lesz..
47. bnoi7525 (válaszként erre: 31. - Valakivagyok1984)
2013. dec. 13. 15:48
Gyakorolj, hidd el, idovel lesz rutinod es nem fogsz izgulni. De tenyleg sosem tudhatod, mikor kell hirtelen autoba ulnod. Amikor en kulfoldre jottem, a masik oldalon kellett megtanulnom vezetni. Nem mondom, hogy nem izgultam, de par het rendszeres vezetes utan megszoktam. Gyakorlas kerdese az egesz. Ne add fel.
46. szafaripók (válaszként erre: 44. - Nbandus)
2013. dec. 13. 15:43
Akkor ő ment előttem a múltkor!:)))) Szívesen levillogtam volna!:P
45. simple (válaszként erre: 44. - Nbandus)
2013. dec. 13. 15:43
Az is jó. :D Szerintem anyósom élete traumája volt, mikor a 3 sávos úton mentünk persze hogy a középsőben, és jobbról haladt mellettünk egy busz balról meg egy kamion. :D Szegény.
2013. dec. 13. 15:41
Anyám ha el kell kanyarodnia 10 km múlva jobbra, akkor az el se mozdul a jobb szélső sávból... Merthogy majd le kell kanyarodni úgyis :) Vicces dolgok ezek :)
43. simple (válaszként erre: 42. - Nbandus)
2013. dec. 13. 15:37
Hát nekem nem olyan vicces. :D Akkor is fél ha hátul ül, itt Budapesten. :D Hiába mondom neki, hogy nyugodjon meg én ura vagyok a helyzetnek, meg nap mint nap itt járok és még élek. Rémüldözik. :D
2013. dec. 13. 15:33
:D
41. simple (válaszként erre: 35. - Nbandus)
2013. dec. 13. 15:31
Igaz, de ott van például a nővérem, vagy anyósom. Ők faluban tanultak vezetni, semmi inger nem érte őket közben. Egyikük sem mer Budapestre bejönni autóval! Számomra ez döbbenet, mert például külföldre is kiugrok szó nélkül, igaz ahhoz használok navigációt, de ettől sem féltem soha. Anyósomnak pedig több mint 50 éve van jogsija! És retteg ha beáll mellé egy busz meg ilyesmi.
2013. dec. 13. 15:31
Megérteni..sza.os okos telefon
2013. dec. 13. 15:30
Jogsira
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook