Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fekélyes vastagbélgyulladás fórum

Fekélyes vastagbélgyulladás (beszélgetős fórum)


20. mokizsu (válaszként erre: 7. - Trinitas)
2012. márc. 4. 20:51

Szia!


Én is decemberben kerültem be kórházba, karácsonykor, mert a Dalacin kipusztította a jó bacikat, és elszaporodtak a rosszak, amitől aztán fekélyes vastagbélgyuszim lett. Teljesen kivagyok, mert eddig semmi bajom sem volt emésztésileg, imádok enni, most meg...!

Viszont én sem tudom elhinni, hogy újra előjöhet a probléma. Számomra ez felfoghatatlan! Szerintem meggyógyulok/meggyógyulunk a gyógyszerektől, + én agykontrollozok is, és 1 év múlva kutya bajom!!! Mondjuk eddig is figyeltem, mit eszek, ritkán ment a hurka, kolbi és társai, de a gyrost, carbonara tésztát, zöldségeket(mindet), gyümölcsöket imádom.

Szóval fel a fejjel, és írj, Anyukád hogyan javul!

2012. febr. 10. 04:01

Kedves Lányok! Tud valaki valami jó gyógyszert amihez nem kell olvos. Sajnos a Salazopyrinem fogyóban és a körzetinél órákat kell várni.

Köszönöm Éva

18. NIKA77
2011. febr. 19. 21:56
VALAKI NEM TUDNA RECEPTEKET KÜLDENI MIT EHETEK FEKÉLYES VASTAGBÉLGYULADÁSRA!
17. NIKA77
2011. febr. 19. 21:55
SZORÍTSATOK HÉTFŐN KÉSZLESZ REMÉLEM A SZÖVETTAN!
16. Trinitas (válaszként erre: 15. - Vikica76)
2011. febr. 18. 07:39
:SS oh jaj...
15. Vikica76 (válaszként erre: 14. - Trinitas)
2011. febr. 17. 17:28

Örülök, hogy Anyukádnak nincs baja.


Az egyszer biztos, hogy az antibiotikum nagyon csúnya dolgokra képes.

Tudom, hogy a Crohn betegségnek nem tudják az eredetét vagy hogy mitől keletkezik, és viszont biztosan tudom, hogy azóta vagyok beteg, mióta 18 éves koromba egy hülye vén barom bőrgyógyász a pattanásaimra 3 hónapon keresztül Doxicilin (vagy hogy kell írni) antibiotikumot szedetett velem...


Szóval, abszolút lehet, hogy attól volt gondja...

14. Trinitas (válaszként erre: 12. - NIKA77)
2011. febr. 17. 12:22

Pont ma volt anyum tükrözésen és semmit se találtak, teljesen egészséges a vastagbele. Pedig a kórházban nagyon rosszak lettek az eredményei, látszódott az uh-n a gyulladás, ömlött a vér is belőle. De amilyen hirtelen jött úgy el is ment.


Semmire se tudnak gyanakodni a dokik. Én viszont tutira veszem, hogy az antibiotikum okkozta.. erre ők is annyit mondtak: lehet. De nekik ötletük nem is volt.

13. NIKA77 (válaszként erre: 10. - Moncsa85)
2011. febr. 17. 07:52
ÉN BETARTOM MÉG A DIÉTÁT DE KEGYETLEN HÉTFŐN MÁR REMÉLEM KÉSZLESZ A SZÖVETANOM IS ÉS MEGLÁSUK HOGY MŰTHETŐ VAGY NEM.
12. NIKA77 (válaszként erre: 7. - Trinitas)
2011. febr. 17. 07:50

HELLÓ

ANYUKÁDNAK VOLT MÁR TÜKRÖZÉSE?MIT MUTATOTT?

ÉN IS BETEG VOLTAN NOVEMBER-DECEMBER ARCÜREG,UTÁNA TÜDÖGYULADÁS ABBÓL MELLHÁRTYA RENGETEG ANTIBIOTIKUMOT MEGETTEM.

2011. febr. 10. 14:51

Sziasztok!


Rengeteg mindent lehetne írni, nekem kemény 15 éves tapasztalatom van már.

Tudom mit ehetek, mit nem, mit bírok... Ez egyén függő is lehet, ami nekem jó, az nem biztos, hogy másnak is... Barinőm is Crohn-os, és tök másokat tudunk megenni, pl. én meg tudom enni a magokat (mandula, pisztácia ilyesmi) Neki ettől bélelzáródása is lett :-(

Szóval, tényleg mindenki maga tudja.


Egyébként ezt a betegséget nem lehet "tapintással" diagnosztizálni.... Akkor Anyukádnak tényleg valami más problémája lehetett... Meg, ahogy írtam is, ez el nem tud múlni, csak időnként jobb stádiumban lenni.


Javaslom még a crohn-colitis-es honlapot, na, ott még sok infót olvashatsz.


Viki

2011. febr. 10. 13:05

Az étrendhez én annyit tudok hozzászólni hogy:

nekem adott a dokim egy köyvet aminek az a lényege röviden hogy próbálkozz,egyél, JEGYZETELJ és így ki lehet szűrni hogy mit lehet (nyilván ne egyél egy dupla adag töltöttkáposztát hogy bírod e csak pár falatot:)))

Én tartom azt hogy sokszor keveset, hámozom a gyümölcsöt,nem iszom tejet...

A tejföltől is rosszul vagyok ha megeszek egy kanállal de ha kajában van semmi gondom...

Amikor rosszabbul vagyok, akkor tartom a szigorú diétát (kb. 2 napig bírom)

szóval én tanácsom:

TÜRELEM PRÓBÁLKOZÁS KITARTÁS!!

9. Sicike (válaszként erre: 6. - Vikica76)
2011. febr. 10. 12:44
Jelentem én is crohn-os vagyok.
8. moncsa85 (válaszként erre: 6. - Vikica76)
2011. febr. 10. 08:38
Én szintén:((
2011. febr. 10. 07:22

Hát az én anyukám december végén került kórházban ezzel. Se előtte se azóta semmi tünet, az orvosok is meglepődtek, hogy ez hogy lehet. Kitapintásra is úgy néz ki elmúlt neki de a tükrözés még hátra van.

Egy valamit sejtünk, az állhatott a háttérben: antibiotikumot szedett, és az közvetetten kiválthatja, mert kipusztítja a bélflórát és a rezisztens baktériumokat viszont nem, amik elszaporodnak a vastagbélben és a toxinjaiktól begyulladhat.


Én szinte biztos vagyok benne, hogy nála ezért volt a gyulladás és szerintem nem fog visszatérni.

2011. febr. 9. 22:36

Sajnos, életed végéig elkísér :-((

Sajnálom...

Én Crohn-os vagyok, ez sem gyógyítható...

2011. febr. 9. 21:56

[link]



Itt étrendeket találhatsz

4. cicaanya (válaszként erre: 1. - NIKA77)
2011. febr. 9. 21:54
privit írok
2011. febr. 9. 21:51

A gyulladásos bélbetegségek oka ma még ismeretlen, ezért véglegesen meggyógyítani sem tudják egyelőre ezeket a kórképeket. A rendelkezésre álló kezelésekkel azonban elérhető az, hogy a beteg gyakorlatilag változatlan életminőséget és aktivitást folytasson a betegség jelentkezése után is. Általában hosszan tartó, nem ritkán egész életre szóló kezelésre van szükség, amit a panaszmentes időszakban is érdemes fenntartani. A jelenleg használatban lévő gyógyszerek sikeresen csökkentik a gyulladást, és ezzel visszaszorítják a panaszokat is. A kezelés célja a heveny tünetek mérséklése és a betegség fellángolásának késleltetése.


A fekélyes vastagbélgyulladás és a Crohn-betegség kezelésének alapját két gyógyszer csoport: a szalicilsav-származékok és a szteroid gyulladáscsökkentők jelentik. Ezeket szájon át és a végbélben helyileg (kúp, hab vagy beöntés formájában) is lehet alkalmazni. A gyulladáscsökkentőkön kívül - a beteg állapotától függően - az immunrendszer működését befolyásoló szerek, antibiotikumok és tüneti kezelést nyújtó (pl. hasmenés elleni, lázcsillapító vagy görcsoldó) gyógyszerek körültekintő használata szintén szóba jön. A legtöbb beteg állapota gyorsan és nagymértékben javul a gyógyszeres kezelés hatására, a tünetek mérséklődnek, sőt gyakran teljesen tünetmentes állapot is elérhető.


A táplálkozásnak is jelentőssége van a betegek körében, mivel a betegség természetéből adódóan gyakori a tápanyagok felszívódásának zavara a bélből, ami alultápláltsághoz vezethet. Ezért a megfelelő tápanyag bevitelre nagy hangsúlyt kell fektetni. Bizonyos étrendi szabályok betartásával sokat lehet segíteni a beteg állapotán. A kiegyensúlyozott táplálkozás, a zsíros, nehéz illetve puffasztó ételek és a túlzott alkohol vagy koffein-fogyasztás kerülése minden gyulladásos bélbetegségben szenvedő ember számára javasolható.


Életük során a fekélyes vastagbélgyulladásos betegek egy kis része, míg a Crohn-betegségben szenvedők fele kórházi kezelést is igényel. Ennek oka a panaszok hirtelen, gyógyszeres kezelésre sem javuló rosszabbodása, nagy vérveszteség, súlyos állapot vagy különböző szövődmények kialakulása, a bél átfúródásának veszélye, illetve rák vagy azt megelőző állapot megjelenése lehet. Amennyiben sebészi beavatkozásra kerül sor, fekélyes vastagbélgyulladás esetén a - beteg bélszakasz vagy gyakrabban az egész vastagbél eltávolításából álló - műtét végleges gyógyulást hoz. Crohn-betegek állapotán is sokat javít a komoly veszélyt jelentő szövődmények (pl. tályog, sipoly vagy bélszűkület) sebészi megoldása.


A gyulladásos bélbetegségek jelentős érzelmi és szociális terheket rónak a betegre. A gyakori hasmenések, a gyengeség, a rendszeres orvosi vizsgálatok és a tartós kezelés szükségessége nyomasztóan hathatnak és szűkíthetik a beteg aktivitását. A jó orvos-beteg kapcsolat mellett a különböző szervezetek, önsegítő betegcsoportok nagy segítségére lehetnek az érintettnek abban, hogy képes legyen megbirkózni állapotával. Egyes betegeknél pszichoterápia is szóba jön a panaszok enyhítésére és a betegség elfogadásának megkönnyítésére.

2011. febr. 9. 21:49
Nézd meg a neten az ezzel kapcsolatos dolgokat, rengeteg van fent!
2011. febr. 9. 21:46
TUDNA VALAKI SEGÍTENI MIT EGYEK?KI LEHET EBBŐL GYÓGYULNI?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook