Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Élet colitis ulcerosaval (fekélyes vastagbélgyulladás) fórum

Élet colitis ulcerosaval (fekélyes vastagbélgyulladás) (beszélgetős fórum)


2015. szept. 4. 11:28
És tudtok ajánlani esetleg jó orvost?
2015. szept. 4. 10:21
Valószínűleg a hosszú távú diétát egyénileg kell kitapasztalni, mert valakinek a gyümölcsök rontanak az állapotán, másnak a zsír vagy az alkohol.
2015. szept. 4. 10:19
Az én férjemnél 7 évvel ezelőtt állapították meg. Utána szedett gyógyszereket, tartotta egy darabig a diétát. Kb. négy éve nem szed semmit és nem is diétázik egyáltalán, szokott jobb minőségű bort, sört is inni. Nála egyenlőre nem újult ki, persze ez sajnos változhat. Ő mindenesetre tart itthon bolus astringens nevű gyógyszert és amikor kicsit rosszabb a hasa, akkor szól és olyasmiket adok neki enni- pirítós, krumpli, répa, bakony joghurt (ezt a dietetikus ajánlotta és bejött). egyébként nemigen foglalkozik az egésszel.Valószínűleg az övé nem olyan súlyos, és annak idején jól reagált a gyógyszerekre is.
2015. szept. 4. 10:19

Nem evett füstölt,zsíros dolgokat,nehéz kajákat,

olyat ami puffasztotta volna.Tehát eleve nem is főztem meg.

Nagyon sok teát ivott,nemcsak gyógyteát,hanem a hagyományos Lipton, Picwick-et.

Reggelire piritós,rántotta,főtt sonka,szalámik,

Délben leves,ez a bab és a borsón kívől bármi lehet.

Vacsora,nem főzött.Megette ő a sült szalonnát tepertőt is,de nagyon megsütve és csak a sós szalonnából. Főtt kolbász ,virsli.melegszendvics...

5. filózó (válaszként erre: 4. - Pipi57)
2015. szept. 4. 10:01
És kb. hogy nézett ki egy napi étrendje?
4. Pipi57 (válaszként erre: 3. - Filózó)
2015. szept. 4. 09:43

Az én férjem 25 éves volt,amikor jelenkezett nála ez a probléma.A megfelelő életmódot, arra értettem hogy vigyáztunk az étkezésre, nem ivott,nem dohányzott,még csak nem is kávézott.

Nekünk egy nagyon jó főorvosunk volt,sajnos már ő sem él ,aki nagyon szívén viselte betegei életét.

Azt ajánlom neked ,hogy mindennap egyél meg egy ciromot,nem csak a levét és legalább egy almát.Többet is lehet de ez a minimum.

3. filózó (válaszként erre: 2. - Pipi57)
2015. szept. 4. 09:37
Mit értesz megfelelő életmód alatt? Nem is szedett gyógyszert? Én még csak 29 éves vagyok és elég durva az állapotom. Nehéz jó orvost találni is...
2. Pipi57 (válaszként erre: 1. - Filózó)
2015. szept. 4. 09:09
Megfelelő életmóddal,vitaminokkal ,gyógyszerekkel rengeteg gyümülccsel ,az én férjem 30 évig élt ezzel a betegséggel.
2015. szept. 4. 09:06

Sziasztok! Kb. fél éve diagnosztizálták nálam ezt a betegséget. Jelentősen változtat az ember életminőségén...Sokféle gyógyszer, mellékhatás, kevés jó doki, speciális diéta...

Arra gondoltam, hogy mi, CU-sok tartsunk össze és segítsünk egymásnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook