Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Februári NAV visszatérítésre ki jogosult? fórum

Februári NAV visszatérítésre ki jogosult? (tudásbázis kérdés)


17. sour (válaszként erre: 14. - Bless the child)
2021. dec. 9. 15:14
Én sem. Sokan csalnak. Meg jogtalanul vesznek fel pénzt a gyerekek után, akikkel nem is foglalkoznak.
16. sour (válaszként erre: 13. - Egomanyus2)
2021. dec. 9. 15:13
Köszönöm.:)
15. Egomanyus2 (válaszként erre: 14. - Bless the child)
2021. dec. 7. 18:47
Én sem😜
14. Bless the child (válaszként erre: 13. - Egomanyus2)
2021. dec. 5. 07:35
Egy jópáran meg fognak bukni és rohadtul nem fogom őket sajnálni
2021. dec. 4. 21:51
Jól írta egy hozzászóló. Az államkincstár adja meg az adatokat a családi pótlékról. Mivel ott egyedülállóként kapod nem igényelheti vissza. Pint ez miatt bukják a visszatérítést azok, akik együtt élnek de egyedülállóként kérték a családi pótlékot. De kérdezd meg esetleg a NAV tájékoztató, száma 1819 nagyon kedvesek, segítőkészek.
12. sour (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2021. dec. 2. 22:26
Nem váltunk el, de nem lakunk együtt 8 éve. Nincs is közös lakcímünk se. Egyedülállóként pedig úgy kapom a családit, hogy írtam még akkor amikor külön mentünk, az államkincstárnak és bejelentettem. Azóta van ez így, de am semmilyen gyerekelhelyezés semmi nem volt, nálam van a fiam én gondozom. Év elején már biztosan elválok tőle, mert ez így normális sztem.
11. Bless the child (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2021. dec. 2. 18:13
Nem kell elválni a gyerekelhelyezéshez.
10. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Sour)
2021. dec. 2. 18:06
Ha nem váltatok el, akkor, hogyan kapod az egyedülállónak járó családi pótlékot?
2021. dec. 2. 18:04

Itt házas volt (még jelenleg is a pár).

Próbálj a feltett kérdéshez hozzászólni.

8. Bless the child (válaszként erre: 1. - Sour)
2021. dec. 2. 16:54
Nem jogosult, mivel egyedülallóként kapod a csp-t
7. sour (válaszként erre: 4. - Sütikee)
2021. dec. 2. 00:11
Persze, azt tudom bizonyítani, de kinek bizonyítsam? Ő beadja a papírt és felvesz sok százezret. Ami engem bosszant, mert pl két hónapja nem is találkoztak a gyerekkel és soha nem viszi el, ha a fiam nem kérdezi, hogy találkoznak e? De ez csak az én oldalam, ő nyilván engem okolna ezért is, de az már más téma..
2021. dec. 1. 20:00
Nem tudom, de az még a jobbik eset ☺️
2021. dec. 1. 19:50
és mi van akkor, ha nem volt házas a pár, de már külön élnek. :D
4. Sütikee (válaszként erre: 3. - Sour)
2021. dec. 1. 18:41

Tudod bizonyítani, hogy külön éltek? Akkor talán lehet esély, de mivel házas vagy, nem sok remény van, de egy próbát megér.

Én elváltam, de minden hivatalos helyen, ami a gyerekkel kapcsolatos, kérik a válási papírokat, mert bizonyítanom kell, hogy apuka nem fogja aláírni.

3. sour (válaszként erre: 2. - 3922e0e3cc)
2021. dec. 1. 18:13
Én se tudom miért nem váltunk el. Mert hülye vagyok. De én beadom mert ennek így semmi értelme. Hát ez van, akkor.
2. 3922e0e3cc (válaszként erre: 1. - Sour)
2021. dec. 1. 18:04
Ha nem váltatok el,és ugyanúgy Apuka is törvényes képviselő,mint szülő akkor bizony jár neki! Nem is értem miért nem váltatok el?
1. sour
2021. dec. 1. 16:55

Sziasztok. Tud valaki konkrét választ arra, hogy ki jogosult az állam által Szja visszatérítésre? Én a 14 éves fiamat 8 éve egyedül nevelem, én veszem egyedül igénybe a családi adókedvezményt és egyedülállóként a családipótlékot. A fiam apjával 8éve külön háztartásban élünk de nem váltunk el. Sajnos.

Szerintetek ő is jogosult erre a visszatérítésre? Mert adatokat kért a fiamtól, de nem akarta megmondani mire,azt írta a gyereknek nem mind1? Végül írt vmit, hogy adóvisszatérítés.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook