Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fagylaltozó nyitás, tapasztalatok fórum

Fagylaltozó nyitás, tapasztalatok (beszélgetős fórum)

6. AAnita (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2018. szept. 11. 08:12
Köszi szépen a hasznos tanácsokat! 😊
2018. szept. 11. 07:40

Vállalkozói igazolvány biztosan kell, ha nem akarsz társaságot csinálni. Ez esetben kell a megfelelő szakmai végzettség, vagy h neked nincs, akkor egy ilyennel rendelkező alkalmazott kötelező. Gondolom, ez esetben cukrász végzettség.

A fagylaltozó helyiség kialakításánál az 5 szakhatóság feltételeinek való megfelelés:

Néhib, Tűzoltóság, Katasztrófa védelem, Önkormányzat (nyitási engedély) ... az 5-ikre már nem emlékszem, de majd mondják ők!!


Igaz, hogy menet közben úgy változott a jogszabály, hogy az üzlet kinyitható az engedélyek előzetes kikérése nélkül is, csak amikor kimennek ellenőrizni, akkor legyen rendben minden!!!


Keress először egy könyvelőt, akivel átbeszélitek, hogy az adott településen, adott környezetben kb. mekkora forgalomra is számíthatsz, egyáltalán mivel időszakos (fagyi!) az üzemelés, hoz-e annyit, hogy a kötelező adót-TB. fedezze. A kötelezően fizetendő adó-TB. függ attól is, hogy neked mellette van-e főállású munkaviszonyod, van-e szakképesítésed, vagy még az alkalmazott is csak viszi a pénzt...

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - AAnita)
2018. szept. 11. 02:01
Remélem, jönnek majd tapasztaltak is! :D
3. AAnita (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2018. szept. 11. 00:46
Köszönöm szépen!😊 Pedig kerestem én is a neten is, de nem találtam semmit. Azért szívesen vennék esetleg tapasztalatokat is.😊
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - AAnita)
2018. szept. 10. 21:47
2018. szept. 10. 20:27
Sziasztok! Jövőre szeretnénk a falunkban nyitni egy kis fagyizót(nem beülőset), terveink szerint süteményeket is árulnánk. Mivel sajnos nulla tapasztalatunk van a dologban, érdekelne mások tapasztalata. Mi kell hozzá (engedélyek, felszerelések, egyéb)? Minden tapasztalat, vélemény érdekel. Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook