Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van itthon egy sárgadinnye. Hogyan készíthetek sárgadinnye fagylaltot? Vagy bármilyen más desszertet? fórum

Van itthon egy sárgadinnye. Hogyan készíthetek sárgadinnye fagylaltot? Vagy bármilyen más desszertet? (tudásbázis kérdés)

12. 57bac4a377 (válaszként erre: 9. - Buzasi1983)
2009. aug. 4. 11:46

Gondolom a gyerekeke nagggyon élvezik:D:p

Viszont biztos isteni lehet:)

Én egyébként porcukrozni szoktam a sárgadinnyét,és úgy kanalazom:p

A család meg néz rám hülyén:D

2009. aug. 4. 10:34
Bolti jégkrémmel, fagyival szoktuk enni, sdinnyét kockára vágva, kis tejszínhab, csokiöntet.
2009. aug. 4. 10:11
Jó ötletek, köszi! :)
2009. aug. 3. 15:32
ez nem igazan fagyi de mi igy is nagyonn szeretjuk a sargadinnyebe beleinekciozunk egy kis vodkat be a hutobe varni egy ket orat ameddig lehul es utana felvagni es isteni husito
2009. aug. 3. 13:57

Akkor csinálj gyümölcssalátát:)

Mindenféle gyümölcs kis kockákra-vagy ahogy akarod-és ahhoz add a sárgadinnyét,persze cukor,édesítő nélkül.1-2 órára hűtőbe teszed,és meglátod,h mennyire finom;)

2009. aug. 3. 13:56
Egyébként megteszi a fagyó is. Gondolom az csak van ált. mindenkinél:)
6. 42606d03e3 (válaszként erre: 5. - Becseiagi)
2009. aug. 3. 13:56
Az vegyen egyet:) (no persze ez vicc volt, nekem sincs) :)
5. becseiagi (válaszként erre: 2. - 42606d03e3)
2009. aug. 3. 13:54
És akinek nincs fagyigépe?
2009. aug. 3. 13:54

Cukorszirupot hűts le és turmixold bele a dinnyét.

A "szörbet" alapot töltsd laposabb műanyag edénybe és tedd a fagyasztóba /vagy fagyigépbe/.

A lényeg, hogy a fagyasztóba ne engedd tömbbé fagyni, hanem időnként verdd fel egy villával, hogy könnyű, habos legyen.

Mennyiségtől függően 1-2 óra alatt megvan!

Jó étvágyat hozzá!

2009. aug. 3. 13:49
szerintem pépesítsd össze és felvert tojásfehérjével, tejszínnel és cukorral keverd el és zsupsz a fagyasztóba vagy a fagyigépbe :)
2009. aug. 3. 13:49

Szia,


Név: Sárgadinnyefagylalt

Kategória: Fagylaltok

Hozzávalók: 1 dl tej

2 dl tejszín

30 dkg kimagozott és meghámozott sárgadinnye

3-4 evõkanál méz (ízlés szerint)

1 citrom leve

1 teáskanál reszelt citromhéj

3 cl rum

1 zacskó vaníliás cukor

csipetnyi só

Elkészítés: A sárgadinnyedarabokat apróra vágjuk, és betesszük a turmixpohárba. Hozzáadjuk a mézet, a citromlevet, a citromhéjat, a vaníliás cukrot és a sót, majd a rumot is ráöntjük. Péppé zúzzuk, ezután a tejjel még tovább keverjük 1 percig. A tejszínbõl kemény habot verünk, és lazán összeforgatjuk a dinnyepéppel. A fagylaltmasszát beleöntjük a fagylaltgép tartályába, és megfagyasztjuk.

Elkészítési idő: 20 perc

2009. aug. 3. 13:38
Van itthon egy sárgadinnye. Hogyan készíthetek sárgadinnye fagylaltot? Vagy bármilyen más desszertet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook