Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Büfé nyitása fórum

Büfé nyitása (beszélgetős fórum)

1 2
56. hajingalo86 (válaszként erre: 55. - 6a67aaa193)
2009. nov. 15. 18:56
tudom már a könyvelöm szolt hogy fognak ellenörizni nagyon mivel uj cég lesz. :)
2009. nov. 15. 17:55
Készüljetek rá hogy az első 1 hónapban biztos hogy az apeh kimegy vagy valamilyen ellenőrzés lesz.Legyetek óvatosak.
54. doxikri (válaszként erre: 53. - Hajingalo86)
2009. nov. 15. 17:39

Mindenesetre sok sikert hozzá, de kösd föl a gatyádat.

Ehhez a szakmához nem elég a számok ismerete...az embereké és az ételeké is fontos!!!

2009. nov. 15. 13:00

ja a tanár azért mondta hogy nem kellene bejárnom mert már mindent tudok. csak unatkoznék.

mert a vendéglátó menedzser szakon, ezeket vettük, számvitelböl, üzletiböl, élelmianyagismeretböl stb. és én aztmár tudtam. a többiek az osztályból nem nagyon tudták, és voltak alacsonyabb osztályból akik még mivel ezt nem tanulták nem is tudhatták, de a tanár elvileg leadta nekik az anyagot a tanfolyamon.

remélem nem tekintettek nagyképünek. azért sem tettem utána az agyam hogy tudom mert igy a többiek nem tudták volna megtanulni. :)

2009. nov. 15. 12:55

sziasztok.

köszönöm a jó hozzászolásokat, ezeket szeretem amikor nem csak lefele beszélik az embert. :)

válaszolok a kérdésekre, ha valamit kifelejtek szoljatok. :)

elöször is ezeket szerint nem irtam le érthetöen. én két éves suliba jártam, vendéglátó menedzser szakon, és kötelezö volt egy tanfolyam mellette. vagy mixer, vagy pedig vendéglátó vállalkozo. na szoval, én a másodikat választottam. és ott tudjátok van szobeli rész, és irásbeli. az irásbeli rész az számolásokkal, tételekböl álltak. ez durván három honap volt. és én az elején nem értem rá bemenni mert péntekenként volt, és mivel 60km-re laktam nem értem volna el a buszt. de utána vettem egy kocsit és ott tudtam maradni. elöször amikor bementem, láttam a feladatokat, kérdezte a tanár hogy na ki tudja megoldani? vagy hogy elkezdeni?körbenéztem és nem tudta senki, én szoltam hogy nem igy kell? mondta a tanár hogy na akkor gyere ki és old meg. megoldottam, mentem visszafele a helyemre, mondta hogy mégegyet oldjak meg, egy nehezebbet, az is ment, mondta nekem hogy ilyet nem lenne szabad mondania de nekem nem kellene bejárni ugy ahogy eddig. :) de én azért bejártam és tök idegenek akik odajártak már szoltak hogy segitsek. okés én matekból mindig is jó voltam tanulás nélkül. a tételeknél voltak gondok de megoldottam. az irásbeli vizsgán is majdnem mindenki az enyémet akarta lemásolni. mivel volt benne elmélet, ezért csak 4-es lett, de pár pont hiányzott. lényegtelen. a szobelin is nyomtam a dolgot(élelmiszerismeret, és volt a másik része szállodával, felszolgálással stb kapcsolatba).

ugyhogy én nem azt mondtam hogy bese kellett járnom a suliba. csak a tanfolyamra. ha nem jártam volna be félévkor kicsapnak, mert 4 félévböl állt.


az alkalmazottal kapcsolatba pedig nem ugy kell venni hogy a nyerögépböl akarom kifizetni. csak mondtam egy példát hogy az fedezné nekem a plusz költséget. már tegnap gondolkoztunk bnömmel, és mondtam neki hogy ugy lesz hogy felveszünk egy alkalmazottat és egy honap proba idö. meglátjuk mennyi lesz a forgalom, ha nem birná egyedül bnöm akkor meghagyjuk az alkalmazottat, vagy ugy hogy pl egy héten háromszor ö lesz. nem vagyok olyan hogy kihasználom az embereket. ez a baj hogy nem ismertek. :) csak már idegeségemben irtam olyanokat.

mert biztos volt olyan hogy ti is elterveztettek dolgokat és rosszul esett ha valakitöl tanácsot kértél és elkezdett a sárga földig ..... :)

a hütök megvannak, igen kell tejes, zöldséges, husos, söt a vágódeszkába is vannak ilyenek. ott megvan adva hogy a fehér az halas, zöld a ..... :)

játékgép engedély: mivel irtam hogy azelött is büfé volt, és van rá engedély a játékgépre. igy is hirdette a tulaj hogy büfé, játékgép engedélyel, és italkimérésivel kiadó.

nincs a környezetbe iskola, ovoda, orvosi intézmény. egy disco ott van kb 300 méterre. mint ismerjük a fiatalokat(én hála nem iszok, nem járok el bulizni) a discoba már ugy mennek be hogy isznak, és minél olcsobb helyre mennek. és ugye akkor már esznek is a végén mert "felszivja" az alkoholt. :) amugy van ismerös játékgépes, most három jut az eszembe. természetesen nem akarok venni egyet, mert több millio.

diorela is most az 50. hozzászolásba kérdezet egy olyat ami érdekelne. én ilyen tanácsokat is kértem, mert egy tapasztaltabb sokkal jobban ért hozzá. pl a másik szakmám rendszergazda. ha kérdezne valaki valamit ezzel kapcsolatba, ha tudnék szivesen válaszolnék rá. ez a forum lényege. :)

51. 6a67aaa193 (válaszként erre: 48. - Doxikri)
2009. nov. 14. 22:36
Erről eszembejutott a Pécsi eset mikor is milliós tételt nyert a roma és ott dekkolt napokig a kocsma előtt az egész családjával.
50. 6a67aaa193 (válaszként erre: 49. - Doxikri)
2009. nov. 14. 22:35
A gyrossal mi a helyzet?Ez már régóta érdekel.Szóval időben kell lekapcsolni hogy lehüljön kellőképpés a hűtőbe lehessen tenni,gondolom.Aztán időben kell elővenni másnap hogy jól átsüljön.Szóval kíváncsi lennék hogy oldják ezt meg.
49. doxikri (válaszként erre: 43. - 6a67aaa193)
2009. nov. 14. 21:39

Külön tejes, zöldséges, húsos (fajtánként is külön) mirelites, halas, készételes.

Igen, kell hűtőhőmérsékletet írni naponta min. 2x.

Azonkívül takarítási napló, munkakezdéskor a dolgozók higiénés állapotának ellenőrzése. Hűtőkön belül, mindent címkézni, dátummal, aláírással,stb.

Készételt nem fagyaszthat és valóban nem mindent tehet el másnapra. Ha megmarad, ki kell dobni.

A gyros is elég necces ebből a szempontból...sőt!

Szóval még ezer papír és előírás, amire nagyon ugranak az ellenőrök....és ők sem hülyék, ismerik a trükköket!

48. doxikri (válaszként erre: 47. - 6a67aaa193)
2009. nov. 14. 21:33

A játékgépeknél is ugyanúgy megvan a- ha jól emlékszem- 200 méteren belül nem lehet iskola, óvoda, templom, stb.

Ahol én dolgoztam és volt játékgép, hát bizony volt olyan hónap, amikor nem nagyon volt haszon, annyit nyertek rajta....amúgy annak a forgalmát sem egyszerű elkönyvelni. Ha meg véletlenül beragad, vagy elnyelődik a pénz, akkor nem árt, ha a személyzetből is ért valaki a géphez, van nkódja, ki tudja kulcsozni, mert a vendég n em fog órákat, esetleg napokat várni a pénzére, esetleg fizetheti a tulaj a kasszából!

Ráadásul az adózása sem egyszerű dolog.

47. 6a67aaa193 (válaszként erre: 33. - Hajingalo86)
2009. nov. 14. 20:12
Attól hogy elvégzel egy tanfolyamot még nem lesz gyakorlatod.A gyakorlat a legfontosabb része.A játékgépek bevétele általában 50-50,vagy 60-40,vagy 70-30% ban osztoznak a játékgép tulajdonosával üzemeltetőjével aki a szervízt is vállalja ha elromlanak a gépek.Ha te akarod megvenni az igen sokba kerül majd.De mint írtam lejjebb az engedélyt nem biztos hogy el tudod intézni,nagyon nagyon nehéz.Aztán meg azt sem árt letisztázni a játékgép tulajdonosával,hogy ha véletlen valaki megüti a milliós főnyereményt rajta,akkor hogy lesz kifizetve.Előfordul ilyen is bár azért többnyire be vannak hangolva arra a gépek hogy véletlen se nyerjenek rajta túl sokat.
2009. nov. 14. 20:02

A játékgépeket meg legfeljebb akkor engedélyezik ha a polgármesternek valami nagyon nagy rokona vagy.D

Bp-en van olyan kerület,ahol az egész kerületben asszem 2 helyen van játékgép( a polgármester ismerősének a kocsmáiban) és senki más nem kaphat engedélyt.Szóval ilyenekre is számoljatok..

Italra az engedélyt tudtommal csak akkor adják meg,ha mellette kaját is árulsz.Az italnál figyeljetek arra hogy iskolától orvosi rendelőtől meglegyen az előírt távolság,mert különben nem adnak engedélyt rá.

45. 6a67aaa193 (válaszként erre: 41. - 66bb35c772)
2009. nov. 14. 19:59
A barátnőm vendéglátózik,és ha bár nem büféje van hanem étkezdéje,de vagy 5 hűtő kellett és a halat nem is engedték neki pl.És minden hűtőn (az elejére kiragasztva) kellett vezetni a hűtőnaplót melybe mittoménhányszor egy nap a hőfokot be kellett írkálni.Iszonyú sok adminisztrációs munka volt mindennel.
44. doxikri (válaszként erre: 39. - 6a67aaa193)
2009. nov. 14. 19:59
Téves címzés... :))
43. 6a67aaa193 (válaszként erre: 41. - 66bb35c772)
2009. nov. 14. 19:56
És ha nem fogy el aznap akkor kidobja a maradékot?Mert a tejhűtőbe nem teheti be a zöldséget akármilyen konyhakész akkor sem.Azaz beteheti csak az ANTSZ meg ne lássa,mert egy eltévedt kolbászcsücsökért is rommá bünteti.))
42. 1f9774333a (válaszként erre: 41. - 66bb35c772)
2009. nov. 14. 19:55

Azért egy gyorsbüfébe ha jól tudom kell hűtő... Nekem mintha az derengene...


HACCp tanfolyamot kellett végeznem anno... onnan a derengés:) de csak ködösen

41. 66bb35c772 (válaszként erre: 39. - 6a67aaa193)
2009. nov. 14. 19:53
ha konyhakész alapanyagokat használ akkor úgy tudom nem kell külön hűtő...záható tetejű műanyag dobozokban lehetnek egy hűtőben a kölönböző alapanyagok...
2009. nov. 14. 19:52
Hja...és az üzletvezetői tanfolyamot már el is kezdheted mert kötelező!3 hónap és 150 ezer ft.
39. 6a67aaa193 (válaszként erre: 30. - Doxikri)
2009. nov. 14. 19:51

Ha átveszi a céget az üzlettel akkor nem kellenek új engedélyek.Gusztustalanak tartom a hozzáálást az alkalmazotthoz,aki elvileg nagy segítség lenne de csak arra kell hogy....

Játékgépre az engedélyt elég kevés helyen adják meg.Aztán meg ott van hogy ha ház alatt van a helység és nem cégestől vesznek át büfét,akkor a lakók beleegyezése kell hozzá 51%-ban.Mit gondolsz miért nincs minden második ház alatt gyrosbüfé és étkezde?

A húsnak külön, a tejnek külön a zöldségnek külön hűtőnek kell lenni meg ilyen kis ínyencségek vannak egy büfényitás körül.xxx mennyiségű mosogató meg kézmosó,wc kötelező pl.

2009. nov. 14. 19:50
Nem fikázok, kérdezek csak:)
37. 1f9774333a (válaszként erre: 33. - Hajingalo86)
2009. nov. 14. 19:49

Szia.


1. ha jártál suliba, s nem kellet bemenned, akkor hogy hogy itt kérsz segítséget, hisz mindent tudsz.


2. szerinted találsz olyan alkalmazottat, aki neked úgy dolgozik, hog y a játékgépből lesz fizuja?


3. a be nem pecsételés, csalást szerinted hírdetni kell?



Sok sikert hozzáő

36. doxikri (válaszként erre: 31. - Hajingalo86)
2009. nov. 14. 19:38

Szia! 27 éve vagyok a vendéglátós szakmában. Dolgoztam mindenféle formátumban, ételbárban, ami családi vállalkozás volt, 5*-os szállodában, vidéken különböző éttermekben, üzletvezetőként, szakácsként, stb.

Hasonlóban is dolgoztam,mint amit te akarsz nyitni....nem lesz egy fáklyás menet!! Jól értem, hogy azért akarsz alkalmazottat, hogy te lesd el tőle a fortélyokat? Szerintem nem jó üzletpolitika, főleg a te szempontodból....valahogy az az érzésem, hogy pont fordítva csinálnál mindent, mint ahogyan az logikus lenne. Nagyon sok kölrtséged lesz, főleg az első időkben, olyan is amire nem is számítasz.

Szerintem felelőtlenség egy játéggép bevételére alapozni az alkalmazottad fizetését! Az a gép a sajátod, vagy kihelyezik hozzád? Mert ez sem mindegy!

Nem fikázni akarlak, csak szeretném felhívni a figyelmedet a hátulütőkre...de azért sok sikert, ha mégis belevágsz!

35. hajingalo86 (válaszként erre: 34. - Andi6020)
2009. nov. 14. 12:36
köszönöm.
34. andi6020 (válaszként erre: 33. - Hajingalo86)
2009. nov. 14. 12:35
Sok sikert! Komolyan!
2009. nov. 14. 11:55

andi6020: köszi a hozzászolást.


megkérdeztem én tudtam jó. az engedélyeket 10ezer ft körül irják át. az ANTSZ meg a többi majd ezután jön ki, de az el lesz intézve.

kiskönyvvel fogom dolgoztatni az alkalmazottat, belesz pecsételve, bélyeg is lesz beleiragasztva de ha jön valami ellenörzés majd akkor gyorsan odaleszirva a dátum és kész.

nem tudom hogy aki megszol az hogy ért a dolgokhoz, mindegy. játékgépröl hallottatok már? az is lesz betéve, mivel ez nem csak büfé, hanem italkimérés is lesz. nagy a helység. csak azért irom hogy hallottatok e már róla mert én teszek be, és az havi bevétel. az elsö honapban a játékgép bevételét odaadom az alkalmazottnak. na tessék püff. szinte ingyen van az alkalmazott.


valaki irta az elején hogy pl. ha ugy csináom hogy van egy jó gyros receptem és nyitok egy üzletet, vagy a másik hgoy nagyon értek az üzlethez és nyitok egy büfét.

na szoval a másodiknál, hiába van érzéked az üzleti dolgokhoz, ha a büféhez nincs gyakorlatod.

ugyanigy forditva, én hiába tudok finom receptet, ha nem tudom hogy hogy kell standolni, hogy kell számolni a cuccokat.

én fél évig voltam vendéglátó vállalkozo tanfolyamon, mivel kötelezö volt a suliba, én akárhiszitek akár nem, nekem nem kellett bejárnom az órára, mert tudtam mindent(mivel vendéglátáson igy ugyanazokat a számitásokat, ugyanazokat az elméletet vettük), és lássatok csodát, felkészülés nélkül, az enyém lett a legjobb irásbeli(nem 5 fős csoportból hanem 26) és a szobelinél csak egy dolgot rontottam el. ezeket az osztályozásokat.

vagyis akkor értek valamit az üzlethez. vagy nem?

de nem is érdekel már hogy mit irnak azok akik csak fikáznak. az ilyenek ne is irjanak semmit se. köszönöm.

32. andi6020 (válaszként erre: 31. - Hajingalo86)
2009. nov. 14. 09:49
Még egy alkalmazottat is el fog tartani, inden járulékával együtt egy új üzlet, hozzá nem értő főnökkel?? Háááát, sok szerencsét!
2009. nov. 14. 09:25

doxikri: hogy érted hogy többe fog kerülni? mert én ugy tudom hogy ha már megvannak rá az engedélyek akkor csak átkell venni és az pár ezer, tizezer ft.

tudom hogy 2 év vendéglátós suli az gyenge, de ahogy láttad volt olyan hozzászolo aki 19 éves és ugyanugy vendéglátós suliba jár, és volt olyan hozzászolása hogy ..... :) nem megbántani akarom, lehet én is igy irtam volna amikor látom hogy mások is fikáznak valakit.

egy alkalmazottat felfogok venni kezdésnek, kb egy honapig, mig ellessük a teknikát, meg minden.

megkérdezhetem hogy te hogy tudsz erröl ilyen sokat? dolgoztál már ilyenbe?

köszönöm a válszt elöre is.

látjátok lehet szépen is "megbántani" az embert. :D :D :D na jó ez csak vicc volt.

30. doxikri (válaszként erre: 29. - 3c5fef742c)
2009. nov. 13. 23:47

Neked is igazad, van, de a hozzászólóknak is. Nagy merészség ilyen alapokkal vállalkozásba kezdeni. Sokkal többe fog kerülni, mint gondolnád...és, hát 2 év vendéglátó suli...nem hiszem, hogy elég lenne...már bocsánat.

Amiket kérdezel, azok alap dolgok....már régen tudnod kéne!

Remélem nem egyedül akarod csinálni és lesz melletted egy profi, aki legalább mindenhez ért!

De a vendéglátáshoz mindenképpen!! :-))

Az engedélyeket, ha jól tudom, nem lehet csak úgy átírni...mindent újra kell csináltatni.. ÁNTSZ. Köjál...túzoltóság stb.

Nem egyszerű dolog ez!

2009. nov. 13. 21:59

kriszcsike: ha komolyan gondolod akkor nem törlöm. bár már szoltam a moderátornak hogy az egész profilomat törölje.

amugy ha megnézitek az elsö hozzászolásaimat akkor azok nagyon komoly dolgok. epilepsziával kapcsolatos. és biztos nem találnék ki ilyeneket.

de ha vannak ötletek a büféhez, akkor elfogadom, majd ujra regisztrálok.

csak tudjátok milyen rossz munkanélkülinek lenni? két éve jártam ki a sulit és tessék itt vagyok. :) ezért is akarok valahova elindulni, van egy kis pénzem(sajnos örököltem egy házat, és most adtam el és abból van indulo tökém).

azon lepödtem meg hogy mivel nem válazsolok nektek kb egy órán belül akkor már biztos hogy csak valaki szorakozik. én is utálom az olyanokat, de én nem vagyok olyan. :)

28. 85055abb64 (válaszként erre: 27. - 3c5fef742c)
2009. nov. 13. 21:46

Jajj, ne töröld már, most azért mert én azt hittem valaki hülyéskedik.

Én visszaszívok mindent, ha ezen múlik.


Bocsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

2009. nov. 13. 21:35

helo mindenki.

na szoval hogy jött ez az ötlet? már régóta bennem van hogy nyitok egy kocsmát, vagy egy büfét.mivel itt lesz ital kimérés is, ezért mind a kettö valóra válik.

hamburger gyros tálra? bocs de egy vesszőt nem tettem közé, de szerintem ezt nem kellett volna gunyolodásba vinni az egészet.

én is vendéglátós suliba jártam két évet, de ott mi pl nem ezt tanultuk nem tudom te milyen suliba jártál, hogy megmutatták hogy hogy kell ezeket? mindenki kezdöként kezd mindent.

sok pénzbe kerül? azt tudom mivel kft-be fogom nyomni ezért már azt tudom hogy azok milyen költséggel járnak. tudtommal mivel büféként üzemelt elötte, ezért csak átkell irattatni a papirokat, az 10 ezer forint körül van. de ha több akkor több.

minek furcsa a kérdés? nem lehet kérdezni hogy pl aki már üzemelt ilyen büfét, az megosztaná velem a tapasztalatát stb. én amihez értek szivesen megosztom azzal aki nem ért hozzá(nem a gyros elkészitésére gondoltam :) )

hogy minek van olyan hozzászolásom is? az egyik lány elkérte töllem a felhasználoi nevem, hogy kérdezzem a magánéletével kapcsolatos dolgot, mondtam neki hogy csináljon felhasználót de csak egy pár kérdésre nem akart regisztrálni.

korom 24 éves, nem tudom hogy az adatlapomon miért 30 van kiirva.

kb ennyi. nem kell válaszolni rá. törlöm a forumot.

üdv mindenkinek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook