Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Turkáló nyitás feltételei fórum

Turkáló nyitás feltételei (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
98. PeterSz2 (válaszként erre: 93. - Mbnyh)
2022. máj. 18. 11:08

Szia! Kérhetnék egy elérhetőséget?

Előre is köszönöm

2021. jún. 15. 15:38
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek, hogy misőségi használt ruha bálákat, női, férfi, gyerek, hol érdemes venni?
2021. jún. 8. 21:25

Kisebb turkáló nyitásában gondolkodok.

Eladó a végzetségem.

Úgy tudom ez nem is feltétel.

Szeretném mindazok válaszát kik ezt az utat már megjárták.

Hogy is kezdjek bele.

Nagykereskedésekről olvastam

Ki melyiket ajánlja?

Köszönöm!

95. dannol
2021. febr. 15. 09:45
Sziasztok, használtruha nagykereskedés vagyunk. Eladó kis és nagy mennyiségben is 1.osztályú és extra ruha kategóriára és évszakra (gyerek, férfi, női/ téli, átmeneti, nyári) válogatva számlával Zuglóban.
94. matesz2012 (válaszként erre: 93. - Mbnyh)
2020. márc. 8. 11:30
Szia! Szeretném felvenni veled a kapcsolatot. Írnál egy email-cimet, vagy telefonszámot? Köszönöm.
93. mbnyh
2020. márc. 2. 00:07

Sziasztok!

Ha esetleg most szeretnétek nyitni turit, felkínálom bezárt üzletem teljes berendezését(állványok, Jolly króm csöves rendszer, 2 baba és 3 felsőtest, egyedi eladópult, szálbelövő, pénztárgép) és kb. 400 kg-os krém-extra minőségű, felvállfázott árukészletet. Nem meggazdagodni szeretnék belőle, így a beszerzési ár töredékéért átadnám, ne foglalja a helyet. :-) Helyileg Nyíregyházán található, de SzSzB megyén belül megoldható a szállítás is.

2018. márc. 13. 16:13

Sziasztok,


turkáló bezárása miatt sürgősen eladó kb. 200-300kg ruha (250ft/kg)—-> válogatási lehetőséggel.

Illetve turkáló asztalok, válfa...

Kérem telefonon érdeklődjenek: 06703635588

2017. aug. 4. 21:07
Én is a turkálóban gondolkodom,de az új ruha eladása is foglalkoztat....a lényeg hogy magamnak dolgozzak! Ha valaki tud valami jó ötletet ezügyben,érdeklödéssel várom válaszát. Köszönöm!
90. Dannys
2016. ápr. 23. 23:47
Sziasztok! Turkáló nyitásban gondolkodunk a testvéremmel és érdeklődnék,hogy mik a feltételei, mekkora kezdő tőkét igényel, mi a menete a cégalapításnak, üzletnyitásnak, ruhabeszerzésnek?
89. Tomizoli (válaszként erre: 88. - Baba7111)
2016. márc. 20. 10:31
Engem érdekelne az ajánlat!
2016. márc. 2. 18:54
HA valaki nyitna,lenne számára egy jó ajánlatom..keressen itt,vagy privátban..:)
2016. febr. 28. 22:09
Sziasztok, A Bumisok tényleg jók, de érdemes a használtruha könyveket is átnézni, most jelent meg kettő az év elején.
2015. nov. 10. 16:03
Sziasztok!Én is hasonlón gondolkozom,tudna valaki,akár privátban is írni,nagyjából ugyanazokat kérdezném, mint Adriika2.A Bumeráng valóban hasznos tanácsokat ad? Abszolut a kezdetekről indulnék. Köszönöm a válaszokat!
85. mo.bence (válaszként erre: 84. - Adriika2)
2015. jún. 3. 15:43

szia. hasonló cipőben járunk. én ma hívtam fel a bumerángosokat. mondtak sok hasznos infót.

pl: nem kell végzettség a működtetéshez, ha a vállalkozó (mint mondjuk Te) ott vagy az üzletbe.

az ántsz és a tűzoltóságnál kell lejelenteni, és onnan jönnek ki, a tűzoltóság matricát meg tűzoltópalackot néz, az ántsz meg meleg vizet és wc-t.


párommal erősen gondolkodunk, hogy elindítsuk. gondolkodtunk még mozgó büfékocsiban, de ott az étel miatt sok a papírozás.


írj majd, hogy mire jutottál, meg lehet majd te is tudsz nekünk segíteni.

2015. jún. 1. 19:13

Sziasztok!

Turkáló nyitásában gondolkodom. Olvastam a Bumeráng Használtruha cég ad tanácsot új üzlet nyitásában ill. segít elindítani az üzletet. Ezzel kapcsolatban esetleg van valakinek tapasztalata?

Nagyon nagy segítség lenne, ha valaki aki az elmúlt pár hónapban nyitott üzletet leírná, hogy mekkora kezdőkészlettel indította el az üzletet és hogy mik a feltételei, hogy használtruha boltod legyen.Esetleg valaki tudna segíteni nagykereskedésekben, aki már bevált cég? Minden segítséget nagyon szépen köszönök.

83. Blundi (válaszként erre: 82. - VigSZi)
2013. jún. 18. 15:31
Szia mi pont most nyitunk egy turit nekem azt mondták minden üzlethelysègben folytatott tevékenység pénztárgép köteles ha pl. Piacon árulná az ember akkor elég a nyugtatömb
82. VigSZi
2013. máj. 30. 15:40

Sziasztok!

Azt mondta egy használt ruhás ,hogy a turkáló nem pénztárgép köteles tevékenység! mit tudtok erről?

Köszi!

81. 0a969f72e1 (válaszként erre: 80. - Tercsibe)
2012. dec. 5. 13:20
Köszi a választ, egyenlőre én letettem a dologról...azt hittem egy kicsit kevesebből is el lehet indítani....Te hogy haladsz?
80. tercsibe (válaszként erre: 79. - 0a969f72e1)
2012. okt. 14. 23:39

Én 3 év múlva szeretnék nyitni, akkor jár le a gyesem... Számolgatok, tervezgetek addig is, nagykereskedéseket nézegetek, és kb. 1 millió Ft kell ahhoz, hogy el tudd kezdeni.

Kell bérlei díj, ebből még 2 havi kaució, kezdő árukészlet, üzletberendezés, könyvelő, engedélyek, járulékok, rezsiköltség, apróságok(szórólapozás, dekoráció a boltba stb.) Tervezgess, az ingyen van, nézz utána mindennek, és ha tudsz jó nagykert, értesíts engem is... :) Sajnos senki nem ad infót jó nagykerről, attól félnek, hogy nem marad nekik ruha, vagy nem tudom. Van itt egy használt ruha nagyker nevű topic, ott sok hasznos infót találsz. :)

2012. szept. 18. 10:23
Sziasztok! Ha még van valaki aki tudna segíteni, kíváncsi lennék, hogy mennyi az az összeg, amivel el lehet indítani egy kisebb turit. Nagyon töröm a fejem rajta, egyéni vállalkozóként indítanám el...Ja, és honnan lehet beszerezni a ruhákat? Tudom hülyén hangzik, de egyenlőre még csak motoszkálnak a fejemben a gondolatok...
2012. aug. 6. 14:19

Üdvözlet mindenkinek!

Segiteni szeretnék az engedélyekkel, feltételekkel

kapcsolatos hatósági eljárásokban, amit én most jártam végig.

A használtruha kereskedelem bejelentés-köteles (nem működési engedély), amit az önkormányzatnál kell beterjeszteni, mellékelni kell hozzá az üzlet használati jogcimét, díja 3000 ft illetékbélyeg, ügyintézési idő 30 nap.

Megtalálod: 21/2010(V.14) NFGM Rend.

Szakképesítési követelmények: sem a tulajdonosnak, sem az alkalmazottnak nincsenek kikötve, semmilyen társasági formára.

Megtalálod: 210/2009.Korm.Rend, melynek melléklete tartalmazza a csak szakképesítés birtokában gyakorolható tevékenységek körét, mely

a használtruha kereskedelemre, de semmilyen más ruházati kereskedelemre nem írja elő.

Ha új tevékenységként veszed fel a vállalkozásodba, akkor nem kell Cégiratokat módosítani, ellenben a NAV-hoz kötelező bejelenteni, ha most indul a vállalkozásod, akkor

természetesen az induláskor a cégiratokba ez a tevékenység kerül (persze más mellett is).

Az adózási módja a társasági adóban és a személyi jövedelemadóban ugyanaz, mint más tevékenységek esetében, és az ÁFA tekintetében is az általános szabályokat kell alkalmazni.

Ha cégben végzed főállásban, vagy egyéni vállalkozóként, az drágább, mert annak a közterhe több, mivel a járulékalap magasabb. Saját cégedben alkalmazottként is végezheted, ide kedvezményeket, pl. Start kártyát is igényelhetsz, ha annak feltételei fennállnak, s máris százezreket spóroltál egy év alatt.

Mindenkinek azt ajánlom, maga járja végig ezeket, hogy legyen tisztában a jogszabályokkal,s azzal, hogy ez egy komplex, összetett munka, s a szabályok nem ismerete nem ment fel a későbbi jogkövetkezményektől, pl. mulasztási bírság.

2012. jún. 28. 14:40
Kb mennyi alaptőke kell egy kis turkáló beindításához? Alkalmazottat nem szeretnék, én magam dolgoznék az üzletben.
2012. jún. 25. 20:38
Ruházati eladó végzettség ( ha nem egyéni vállalkozóként vágsz bele, elég, ha a társadnak/alkalmazottadnak van ilyen, akik szerepel a bt-ben, kft-ben, egyébben).Mosható padozat (nem beton) kell. WC-öltöző-kézmosó lehet olyan üzletben ami 50 m-en belül van, és semmi köze az élelmiszerhez. Akkor egy ún. befogadói nyilatkozat kell.
2012. jún. 25. 20:02

Sziasztok!

Próbáltam visszaolvasgatni, de nem találtam válaszokat a kérdéseimre. :( Van valaki, akinek esetleg van turija, és tudja a pontos szabályokat? Kell-e eladói végzettség, hogy meg lehessen nyitni a turit? Nagymamám szeretné nyitni, de neki nincs eladói képesítése. De úgy hallottam, hogy bizonyos üzletek nyitásához nem kell már és ebben a turi is benne van!? Illetve ő maga is lehet az üzletben, vagy muszáj felvennie eladói végzettségű eladót? Wc és mosdó nem található az üzlethelyiségben, ez kizáró ok? De van közvetlen az üzlet mellett egy másik picike kiadó hely, szinte egybe vannak építve, és ott van wc,mosdó és egy pici konyha is. Ha az is ki lenne bérelve, akkor vajon úgy elfogadnák, ha kellenek hozzá ezek a dolgok?Előre is köszönöm a válaszokat. :) Heni

74. margareta51 (válaszként erre: 72. - Minden név foglalt)
2012. jan. 11. 22:20

Kuldok egy linket az elebb talaltam itt lehet olvasni mondjuk egy rovid tajekoztatott,nekem a magyar nyelven /szakkifejezesek/valo olvasas most olyan volt mintha japan nyelven lett volna irva,na de fogok ilyen oldalakat ezutan bongeszni tudjam a magyar szakkifejezeseket megtanulni.


[link]

73. margareta51 (válaszként erre: 72. - Minden név foglalt)
2012. jan. 11. 14:05

Nagyon meggondolando ,sok az utanjaras ezalatt ertem a ceg letrehozasat ez beftetessel jar,kovetkezik a helyseg/ha van sajatod akkor jo ha berelni kell egy ujabb kiadas es itt kezdodik az engedelyek beszerzese annelkul nem tudod mukodtetni/ha mar van helyseged kovetkezik a penztargep megvetele/ez ujabb befektates/ha ezzel rendben vagy kezdodik az arubeszerzes ez egy ujabb befektetes,ezutan kovetkezik Ki fog dolgozni az uzletben?ha alkalamozad lesz a jarandosagokat kell fizetni utana,ha ertesz a konyveleshez akkor jo,ha nem ujabb kiadas mert biza kell fizetni es ha meg egy olyanra talalsz hogy nem vegzi lelkiismeretesen a munkajat/konkret esetekrol tudok /

Nem akarok senkit lebeszelni a vallalkozasrol csak nagyon alaposan gondolja at mielott lep./meg sok minden van de errol nem irok/

2012. jan. 11. 12:45
még nincs üzlet, még csak érdeklődés szinten tartok. Azért kérdezek ennyit, hogy egyáltalán tisztában legyek a lehetséges elvárásokkal, és hogy érdemes-e egyáltalán belefogni manapság valamibe.
71. margareta51 (válaszként erre: 70. - Minden név foglalt)
2012. jan. 11. 12:39
Elso kerdesem ;amikor a ceget letrehoztad-hoztak mit kertek toled?a ceg a neveden szerepel es nem az eladon,o egy alkalmazott es akarmikor elmehet akkor bekell zarni?Te dolgoztal kereskedelemben ha igen hanyevet?ilyen esetben figyelembem veszik a tapasztalatodat es nem kernek kereskedelmi vegzetseget igaz a torvenyek valtoznak es ugyan igy a keresek is hogy az allambacsi plusz penzhez jusson.Kereskedelmi iskolat szerintem szakuzletekben kernek.Utana kell nezni a netten mert jo ha tudod az elvarasokat.En Erdelyben elek es a mi kovetelmenyunket irom le szerintem ez nalatok is ervenyesek.
2012. jan. 11. 10:13

Kiváncsi lennék arra, hogy mi van akkor, ha nekem nincs kereskedelmi végzettésgem, csak az alkalmazottamnak, és az alkalmazott elmegy szabira, vagy táppénzre.

Akkor addig a boltnak zárva kell lennie, mert nincs más aki kinyithatna, vagy ebben az esetben én mint tulaj nyitva tarthatok???

69. margareta51 (válaszként erre: 68. - Salabakter)
2012. jan. 6. 21:26
Tudom minden kezdes nehezen a befektetes nagy es az elso ket-harom honapban nincs nagy jovedelem hidd el lassan kialakul a vevoi korod stb.Tanacs jo minosegu arut vasarolj ha az ar egy kicsit magasabb lesz akkor is, ne zsakba macskat mert sok kacattal fogsz maradni.Varosunkban tobb turi uzlet van es a legtobben erre panaszkodnak hogy at vagtak a balas ruhaval.Nekunk 20 eve van KFT-nk a legkisebb hibaert is buntetnek sokszor artatlanul ezert kell tudjad a torvenyeket hogy ne eljenek vissza .Sok mindenrol tudnek irni de nem itt.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook