Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Extrém pulzusszám mitől lehet? fórum

Extrém pulzusszám mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


30. alexikeee (válaszként erre: 29. - Sanka02)
2013. szept. 17. 12:23
Köszi a választ:) Nem tudom,elég ideges fajta vagyok,de ez mindig is így volt..Van amikor hajnalban arra kelek,hogy 120 a pulzusom,de felülök és akkor lemegy..Sok helyen olvastam már,hogy megalapozatlanul olyat írnak(tévesen),hogy akinek magasabb a pulzusa,annak hamarabb elfárad a szive..Ez butaság..Külön még rá is kérdeztem a kardiológustól:) csak azért írtam le,hogy akinek magas a pulzusa nehogy megijjedjen:) szaktudás nélkül
29. Sanka02 (válaszként erre: 28. - Alexikeee)
2013. szept. 17. 05:26
Fáradtság, stressz? Ha nincs kardiológiai baj, lehet ez okozza. Nálam volt kb egy hónapja, hogy 160ig szaladt a pulzusom,voltam dokinál, de ez már egy komolyabb ritmuszavar lehetett. Valószínű, hogy a tartós alváshiányom okozza.
2013. szept. 16. 23:32

Nekem is magas a pulzusom,80-100 között,vérnyomásom 100-90/70. Voltam kardiológusnál,de semmi különösebbet nem találtak,viszont roppant zavaró,hogy pillanatok alatt felszökik.Valakinél hasonló?


23/L

27. makkmarcsi (válaszként erre: 26. - Sanka02)
2013. ápr. 30. 18:03
Én 2 éve voltam kardiológián. Nem zár vissza teljesen a billentyűm, és ezért túlpörög a szívem, magas a pulzusom. De ami nekem kihozta, az egy nagyon nehéz stresszes időszak volt. Csináltak a Füredi Szívkórházban terheléses EKG-t, stimmelt minden, csak ennyi, hogy fölöslegesen magas a pulzusom. Írt fel a doki Concort, de nem szedtem. Viszont mostanában nem voltam túl jól, fejfájás, szédülés, és múlt héten 220-ra ment a vérnyomásom, ami amúgy mindig tökéletes volt. És most mondták, hogy szedjem csak, amit felírt a kardiológus, de ettől függetlenül zárjuk ki a hormonális dolgokat, vesét, pajzsmirigyet. Ennek érdekében 5 fiola vért vettek ma, és kaptam beutalót vese-UH-ra, meg pajzsmirigy-izotópra. Én egy belgyógyászhoz mentem, aki mellette endokrinológus, és ő írta ki ezeket a vizsgálatokat.
26. Sanka02 (válaszként erre: 24. - Makkmarcsi)
2013. ápr. 30. 16:32

Milyen magán doki, Kardiológus küldött tovább?

Én már 6 éve kínlódok extrákkal. az utóbbi időben pedig nekem is előfordul, hogy bepörög, felszalad a pulzusom, és jönnek a halmozott extra ütések. Most voltam kardiológián. Elküldtek, hogy semmi bajom. 2 éve szedtem béta blokkolót, és azt is elvették, hogy fölösleges.

Korábban voltam pm. beteg, de az most rendben van. Tovább engem nem küldtek. Csak éppen a panaszok nem csökkenek.

25. makkmarcsi (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2013. ápr. 30. 10:00
Én is kaptam béta-blokkolót, szedem is.
24. makkmarcsi (válaszként erre: 1. - Ilcsike27)
2013. ápr. 30. 10:00
Ebben a percben értem haza a kórházból ezügyben. Vettek vért, csinálnak majd ultrahangot, meg izotópot. Ki akarják zárni a vesét, pajzsmirigyet, stb. De lehet egy kis szívbillentyű-zavartól is (ha nem zár vissza tökéletesen), és többet pumpál a szív, mint kéne. Vizsgáltasd ki, de TB-alapon nagyjából lesz@rják... Ja, és EKG-m nekem is jó, ettől még sokszor pöröghet feleslegesen a szív. Ez nem jó, mert kevesebb idő előtt "elfárad", mint amennyire hitelesítve van. Szerintem vizsgáltasd ki. Én magándokinál kezdtem, aki aztán kiírja a vizsgálatokat, amiket amúgy nem csinálnának meg. Aztán a labor, ultrahang, egyéb vizsgálatok már mennek TB-alapon.
23. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Ilcsike27)
2013. ápr. 25. 19:10

Ha pajzsmirigy problémától van, akkor csak egy vérvétel kell, ahol néznek TSH-t. Ez mutatja meg, hogy jól működik e a pm.

Alul és túlműködésnél is lehet magas pulzus. Mozgásnál pedig természetes, hogy megemelkedik a pulzus és a vérnyomás is. A dokim azt mondta, hogy ne méregessem ezeket mozgás közben, illetve utána legalább 10 percig.

Ettől nyugodtan mozoghatsz. A háziorvosod esetleg írhatna fel bétablokkolót.

22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Ilcsike27)
2013. ápr. 25. 08:39

24, vagy 48 órás EKG kellene akkor. Nálunk a családban WPW szindróma okozta a problémát. Valóban nagyon nehéz elkapni. Viszont most már jó eredménnyel gyógyítható.

Jobbulást!

21. pocak25 (válaszként erre: 20. - Ilcsike27)
2013. ápr. 25. 06:59
Vérszegénység is okozhat magas pulzust! Nekem 100 ig nem megy fel,de így is ijesztő,én terhes vagyok biztos azért,és abbahagytam a beta-blokkolot . Pajzsmirigy alulműködésem van,mégis magas a pulzusom! Jah rendszeresen járok kardiológushoz.
2013. ápr. 25. 06:51
Nos olyannyira magas hogy 120-130 de éjjel van hogy 150-180 ra is felmegy. Amikor csinálnak egy sima EKG- az állítólag jó. De mivel elviekben nem kapják el a gondot így nem tudják kimutatni hogy mi a gond. Állítólag más vizsgállatok kellenének. Nagyon rossz félek h mitől és miért van. Ha edzeni akarok, egy pillanat alatt 180 ra frlugrik nem kell hozzá 5 perc. Szóval most edzeni sem merek.:( Nagyon nem tudom mi lehet a baj, évek óta tart. Hol jobb hol rosszabb.
2013. ápr. 25. 06:32

Pajzsmirigy túlműködés

Pánik, belső szorongás

Majd az EKG gép lerántja a leplet a dologról..

2013. ápr. 25. 06:20
Magas pulzus lehet pajzsmirigy problémától is. Nekem a túlműködéstől volt. 130-140 volt hónapokon át. Le is fogytam jó sokat rövid időn belül.
2013. ápr. 25. 06:18
pajzsmirigy-túlműködés
2013. ápr. 25. 06:16

Amennyiben a pulzus meghaladja a percenkénti 120-125-öt es nincs különösebb oka (tehát sem sport sem mas nem okozhatja egyértelműen) akkor mihamarabb irány az orvos! Kardiológus szükséges azonnal.

Családtagom (nagyon közeli) pulzusa hirtelen megugrott es nem ment le. 3 nap múlva ment orvoshoz es az orvos megkérdezte mire várt még? Ezt az extrém terhelést nem bírja a szív hosszú tavon. Kiderült: be sűrűsödött a vére (kapott verhigitót) es le kellett cserélni a gyógyszerét. Egy nap alatt megoldotta a szakember. Ilyenkor nem elég lélegezni meg relaxalni!

Nem írtad szedsz e gyógyszert vagy volt-e mar ilyen problémád?

Egyébként ami sokaknak javít az az "aspirin Protect" vagy az asa Protect ami sokkal olcsóbb. Hosszú tavon is lehet szedni es higitja a vért. Ja, es persze sok sok folyadék - erővel is ha nem megy, mert a besűrűsödött vér pumpalasahoz erőlködik a szív es emelkedik a pulzus.

Remelem tudtam segíteni.

Az állandósult magas pulzus mindenképp szakorvosi felügyeletet igényel!

15. Rita 72 (válaszként erre: 1. - Ilcsike27)
2013. ápr. 25. 05:45

Extrém magas vagy extrém alacsony?

Ezt nem tisztáztad...

14. Sanka02 (válaszként erre: 1. - Ilcsike27)
2013. ápr. 25. 04:48
Mennyit jelent az extrém?
2013. ápr. 25. 00:12
Sziasztok.én hétfòn estem àt a műtéten.Ma engedtek haza.Csatlakozhatok?
2013. ápr. 25. 00:07
alacsony vas is okozhat magas pulzust, vagy vmi "fincsi" kis szívbillentyű-hiba. ha stabilan magas, irány a doki!
11. Suesue (válaszként erre: 10. - 36a26f5226)
2013. ápr. 25. 00:01

Kipróbáltam, nagyon jó! :)

Köszönöm.

2013. ápr. 24. 23:41
A 3 másodperc alatti belégzés, 5 másodperc alatti kilégzés normalizálja a pulzust.. ez a lélegző gyakorlat is egyben..
2013. ápr. 24. 23:33
A meleg idő még emeli a pulzust, emellett hátrányos ha az ember testileg-lelkileg terheli magát. Lassú légzés, vízbevitel nagyon sokat segít, nem győzöm hangsúlyozni.
2013. ápr. 24. 23:25
Káros szenvedélyeket, helytelen életmódot kerülni, az idegességet terápiaszerűen levezetni (pl. mozgás, párnacsapkodás, stb.) de mindenképpen ráfeküdni a lelki élet rendezésére, gondolok itt önmagunk harmóniába hozatalára. Ez csak úgy érhető el, ha feloldjuk a feszültségeket, a lelki blokkjainkat, félelmeinket. Legyünk őszinték, türelmesek, elnézőek önmagunkkal, ne gyötörjük és hibáztassuk mindenáron önmagunkat mert ez hozzájárul a feszült lelki élet kialakulásához.
7. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Ilcsike27)
2013. ápr. 24. 23:19
Lassan, mélyen lélegezz, friss levegőn. Orron be, szájon ki. Ez mindig segít. A légzés sebessége, ritmusa befolyásolja a pulzust.
6. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Ilcsike27)
2013. ápr. 24. 23:18
Tudatos vagy tudattalan szorongás, stressz. Többnyire kezeletlen lelki konfliktusok okozzák.
2013. ápr. 24. 23:16
Fáradtságtól, idegességtől, sok koffeintől,vérnyomás problémától és nagyon sok mástól.
2013. ápr. 24. 23:15
Mi az, hogy extrém magas? Mennyi?
2013. ápr. 24. 23:15
Folyadékot igyál, sokat.
2013. ápr. 24. 23:15
Szorongás, pánik
2013. ápr. 24. 23:14
Extrém pulzus szám mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook