Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Extrasystoléval együttélők klubja fórum

Extrasystoléval együttélők klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
2212. Jaguár25
2023. máj. 4. 22:43
Vannak időszakok amikor tök jól vagyok, pl most is nemrég másfél hónapig, meg nem is érdekelt van e bajom. Aztán jön egy időszak, h feltűnnek ezek a szív tünetek és akkor pikk pakk rápörgök, h hú ebből baj lesz stb.
2211. Jaguár25 (válaszként erre: 2208. - Bluemoon55)
2023. máj. 4. 22:40
Nekem írd meg majd miez a cucc a Covid ellen ;)
2210. Jaguár25 (válaszként erre: 2204. - Ludmilla8i)
2023. máj. 4. 22:38
Nálam is teljesen stressz story az tuti. Én már teljesen bebeszéltem magamnak, hogy infarktusom lesz, ezt valahogy magammal le kell rendeznem, hogy nincs itt akkora gáz.
2209. Jaguár25 (válaszként erre: 2203. - St315458)
2023. máj. 4. 22:36

Kezet foghatunk, ma nekem is zsibbadt a bal karom, szorított a mellkasom bal fele, mert jött egy nagyon stresszes szitu, ami miatt vitába keveredtem a Családdal, persze azóta kibékültünk :)


Szóval jah, én ma jöttem rá, h durván szorongok :( Ez okozza ezt a fájdalmat.

2023. máj. 4. 22:16

En most elkezdek szedni egy gyógynövényes kapszulat, tuskefeherje hatastalanitasra, lehet baromság nem tudom, bár már több ismerős is szedte és allitolag jo... Majd leirom a nevét ha érdekel valakit. Apum már megvette. Mindennel próbálkozok sajnos... Enis

Megint azt mondja apum érzi azt a fura érzést. Ha nem 24 oras lett volna a rohadt holter hanem 48 akkor a mai nap is benne lenne... Szar az egész Magyarországi egészségügy... És akinek nincs pénze az sok jóra nem szamithat

2207. Bluemoon55 (válaszként erre: 2203. - St315458)
2023. máj. 4. 14:09
Es egyébként mitol szorongsz? Ezen kívül.. Magánélet munka, család?
2023. máj. 4. 14:08
En elobb voltam a fogorvosnal de tok nem félek már, ismerem, nem is csinalt semmit most csak meg nézett, de akkorát beleutott... De igazából leszartam.nem érdekelt. Ma ez a hulye paras idő alig kapok levegőt. Ami jobban zavar az alvas zavarom. Képtelen vagyok rajonni mi a szar okozza. Néha jó de néha tok szar.... Most telihold stb van megjott de akkor is.
2205. Bluemoon55 (válaszként erre: 2203. - St315458)
2023. máj. 4. 14:06

Leirnad kérlek hogy milyen terápia volt ez??

Mert a pszichiáterek többsege ugye gyógyszeresen kezel, én pl pszichologushoz jártam de az más, vele csak beszélgetünk.. Érdekel neked hogy stb mitol lett jobb

2204. Ludmilla8i (válaszként erre: 2203. - St315458)
2023. máj. 4. 13:00
Szia! Én reggel írtam ide a csoportba hogy álmomból úgy keltem hogy minden harmadik normális szívdobbanás után egy extra következett. Ez jó párszor megismétlődött egymas után amitől bepánikoltam. 2 éve nem volt ilyen rosszullétem mint ma hajnalban. Voltam reggel dokinál aki csinált ekg t és minden rendben van. Extrát persze nem sikerült elkapni. Most azt mondták szedjem duplán a bétablokkolót. De amit most írtál az nekem megnyugtató hogy ezt valóban okozhatja stressz és szorongás. Nagyon szorongó típus lettem és szerintem ez okozza a bajokat. Holter,szív uh,vérnyomás,ekg mindig rendben va n szerencsére. Pajzsmirigy is. Szóval szinte minden szervi baj ki van már zárva.
2203. St315458
2023. máj. 4. 12:32
Sziasztok. Kicsit eltuntem mert sok volt a dolog, de most gyorsan elolvastam itt a hozzaszolasokat, amiket az utobbi idoben irtatok. Ugy latom a helyzet valtozatlan extraugyileg :( nekem tortent valtozas, voltam egy pszichiaternel, aki vegre megfejtette hogy mi bajom van. Elkezdunk egy terapiat is. Azota alig voltam extraim( kivetel ma, nem tudom mi van a levegoben, de elkezdett zsibbadni a bal karom, bal oldalt a mellkasom, jottek az extrak es mar majdnem elkezdtem megtervezni a halalomat, mire eszbe kaptam, hogy alljon csak meg a menet, ez szorongas, nincs a szivvemmel baj) na de visszaterve a dokihoz. Az elso orvos aki tenyleg belem lat. Engem ez ugy megnyugtatott, hogy azota probalok arra osszpontositani, hogy ezek az extrak, egy belso vivodas miatt vannak. Kozben eljott a varva vart kardio vizsgalat is, Debrecenbe. Minden rendben van :) azt mondta valoban a stressz miatt vannak az extraim, tudja, hogy iszonyat kellemetlen erzes, de artalmatlan. Persze vannak jo es rossz napok. Mint pl a mai: ez kifejezetten rossz nap, de vannak olyan napok is amikor teljesen jo minden es orulok, mint majom a farkanak, hogy egyenletes a szivritmusos es 70-75-ös. Aki panikbeteg vagy szorongo vagy extrazik annak a tunetmentes napok felernek a csodaval! Ki hogy van ma?
2023. máj. 4. 08:41

Apum volt holteren, egyik zsinór lejott ejjel, szolt, amikor vissza vitte azt mondták attol még jó.. Persze..

Kb 1000 extra egy nap, 500 ves 600 sves de o ebből semmit nem érzett/ nem érez.amikor mondta hogy szarul van és fura érzést érzett az szerintem pitvarfibrilláció lehetett vagy sorozat extra. Mert ugye akkor jelzett neki többször a vernyomas mérő.

Viszont most nem volt olyan.

" jobb lett volna", mert akkor megtudtuk volna mitol volt már párszor rosszzul.

Viszont engem az érdekelne amíg valaki tényleg nem érez meg 1000 vagy több extrát, mas miért érez meg 30 at nagyon rosszul?

Bar nekem multkor 100 körül volt amit számoltam és azthittem megőrülok és már nem birom

2201. Bluemoon55 (válaszként erre: 2198. - Ludmilla8i)
2023. máj. 4. 08:25
Semmikepp nem akarsz te is elmenni pszichológushoz? Vagy voltál? Mert ez így magától nem fog elmulni
2023. máj. 4. 08:24
Valamelyik nap enis rosszat álmodtam és arra keltem hogy nagyon gyorsan ver a szivem.. Ma kb 5 szőr voltam fent, kedves holnapi telihold miatt napok óta szarul alszom megint. Ma éjjel is arra keltem hogy hallom a szivdobogasom... Erősen. Nemtudom ez is miert van. Ilyenkor fogom és hajnalba is akár beveszek még egy növényi nyugtatót. Persze majd ha dolgozni kell reggel korán nem fogok tudni
2199. Bluemoon55 (válaszként erre: 2197. - Jaguár25)
2023. máj. 4. 08:22
Hidd el hogy a Covid az oka.
2023. máj. 4. 06:28
Na most kapott el egy újabb pánikroham. Álmomban veszekedtem valakivel és bumm egy extra. Felébredtem egyből. Pár normális szívdobbanás és bumm még egy extra. Ez megtörtént kb 4 alkalommal. Felültem az ágyban és abba maradt szerencsére. De jött a magas pulzus,izzadás,félelem. Én ettől az extrától félek ami most is felébresztett. Amikor pár normális dobbanás után extra van. Amikor 2 éve rosszul lettem én ezzel kerültem ügyeletre. Akkor órákig nem múlt el ugyan ez és rettentően féltem. Az ügyeleten meg egy szem betaloccal haza engedtek hogy ne aggódjak majd elmúlik csak kellemetlen és hogy a magas pulzus okozza meg stressz. Másnak is volt màr ilyen hogy pár normális dobbanás után extra és akár órákig tart?
2197. Jaguár25
2023. máj. 4. 02:18

Most télleg úton útfélen azt hallom/olvasom, h mindenkinek a szívével van valami baja, ez nem fura? Most vagy ennyi ember lett pánikbeteg, vagy ennyi embernek tett be a Covid (az most mindegy, h oltott e vagy sem, mert én pl nem, mégis lehet, h annak a levét iszom).


Ez az egész valahogy olyan, h a tyúk volt előbb vagy a tojás?

2196. Jaguár25 (válaszként erre: 2184. - Ludmilla8i)
2023. máj. 4. 02:10
Engem 2020-ban vitt el mentő szívtünetekkel, mondjuk nekem akkor erős mellkasnyomás jött, ájulásérzéssel, tachycardiával, akkoriban a semmiből jelent meg magasvérnyomás nálam, ami mostanra helyre jött gyógyszer nélkül, amúgy ezt a storyt extraütéses mókamikik előzték meg már az év tavaszától. Na akkor mikor bevittek, a mentőben telefújtak nitroglicerinnel, kiderült az EKG-n, h vagy 5 elvezetésben van ST depressiom, ez a mai napig így van, csak mindig másik elvezetésben.. 3 hónap múlva talán kiderül az oka (vagy nem), de valahogy elégge Covid szaga van az egésznek, főleg ahogy itt olvaslak Titeket, mindenki 35-40 közötti és mindenkinek 2020-2021-ben kezdődtek az extra mókák. Én 36 vagyok.
2195. Jaguár25 (válaszként erre: 2182. - Ludmilla8i)
2023. máj. 4. 01:59
Nekem is bal oldalra lokalizálódik. Allítom, hogy ez nem szívtől van, hogy pontosan mitől az én se tudom egyszerűen, ahogy azt sem, hogy mitől jön elő vagy mitől múlik el, de egy dolgot észrevettem, ha felhúzom magam valamin gyakran elkezdi, vagy ha már rajtam van ez a sz*rság, és közben még valamivel felhúznak, akkor mégjobban fáj, de ha elalszom bumm rögvest eltűnik. Na most ez kb mi a gyász? Kezdi felőrölni az idegeim, de most ezt már 100x említettem a háziorvosomnak, de halványlila gőze nincs, tavaly nyáron azt mondta, h ez vmi gerinc ideggyök gyulladás vagy mi, aztán közben kiderült számára, h ischemia is van a szívembe, de szerinte ez nem olyan fokú amit egyáltalán megkéne éreznem. Sokak szerint ez refluxtól lehet, de a gasztros akinél voltam szerinte nem. Most reumatológushoz megyek 31.-én, elsírom neki mi a szitu hátha valamivel előrébb jutok. Persze nekem a bal karom taccsra ment egy balesetben, szóval lehet ez is zavaró tényező ebben a fura bal oldali vállkulccsont/bordaalatti fájdalomban, mert jelenleg is fennáll egy idegsérülés könyöknél, amit műteni akartak, de már 2 műtét után most hanyagolom a 3.-at.
2194. Bluemoon55 (válaszként erre: 2190. - Ludmilla8i)
2023. máj. 3. 21:35
Nekem ezekben mind rengeteget segített a pszichológus! De sajnos jovoheten abba kell hagyjam mert ugye utazok külföldre a munkám miatt..
2193. Bluemoon55 (válaszként erre: 2191. - Ludmilla8i)
2023. máj. 3. 21:33
Es ha már jobban leszel az antidepresszánsttol, egyre kevésbé fog kelleni a frontin
2192. Bluemoon55 (válaszként erre: 2191. - Ludmilla8i)
2023. máj. 3. 21:32

Akkor viszont nem kellene antidepresszánst szedni? Én járok három hónapja pszichologushoz ez segített, de itt a gyogyszer csak nem kezdtem el... Valahogy tullendultem rajta de nem 100%. Nekem is vannak panikosabb idoszakaim de halistennek nem kezdtem el, de van amikor kell.

Az antidepresszáns nem csak akkor kell ha depressziós vagy, ez ennél sokkal komplexebb, pánik stb re is jó. Velem rengeteg tesztet kitoltetett a pszichológus, és az alapján is tudtunk haladni a gyogyulasban

2191. Ludmilla8i (válaszként erre: 2187. - Éva 1981)
2023. máj. 3. 21:16
3 vagy 4 pánikrohamom volt nyàr óta szóval kb 1 év alatt. És volt amikor a frontin beszedése után 1 órával. Én 0,25 ből reggel egy egészet meg este is 1 egészet. Ez segít annyit hogy kevesebbet idegeskedjek az extrák miatt. Extrát nekem se szünteti meg viszont csökkent elég sokat szerencsére. Azokat a napokat utálom amikor tök jó kedvem van,elengedem magam, próbálok nem is idegeskedni hogy mikor fog extrám lenni és akkor a semmiből egy olyan nagy érkezik hogy a kedvem is rossz lesz újra.
2190. Ludmilla8i (válaszként erre: 2186. - Éva 1981)
2023. máj. 3. 21:11
Sokkal könnyebb lenne ha egy extra után nem ijednék meg annyira. De sajnos egy apróbb eytra vagy rossz érzés is a pánik felé visz. Utálom. Ezért nem is szeretek egyedül lenni vagy olyan helyre menni ahol esetleg messze van a segítség ha rosszul lennék.
2189. Ludmilla8i (válaszként erre: 2185. - Bluemoon55)
2023. máj. 3. 21:09
Igyekszek,de egyelőre egy biztonság érzetet ad hogy szedem. De le akarom tenni mert félek hogy idővel rá szokok vagy kevés lesz az adag és növelni kell. Azt meg nem szeretném.
2188. Bluemoon55 (válaszként erre: 2187. - Éva 1981)
2023. máj. 3. 20:55
Tegnap enis éreztem de valahogy sikerült elaludni, a dobogas ellenére... De általában én sem várom meg, beveszek.. De nem akarom..
2187. Éva 1981 (válaszként erre: 2184. - Ludmilla8i)
2023. máj. 3. 18:35
Nagyon ellene voltam a frontinnak viszont azt a görcsös idegességet és a rossz érzést mindig elnyomja ,nem mulassza el az extrákat de legalább nem engedi hogy át menjen bennem pánikba ,volt már egy két kegyetlen halál félelmem,én 0.25ös felét szedem reggel utána a Q10 és este ha érzem hogy baj lesz akkor sedacurt.
2186. Éva 1981 (válaszként erre: 2183. - Ludmilla8i)
2023. máj. 3. 18:32
Pontosan ezt érzem!onnantól hogy meg jelenik jön a rossz érzés ,mostmár reggel egy fél frontinnal kezdek tegnap este pedig sedacurt vettem be mert lefekudtem és már jott...
2185. Bluemoon55 (válaszként erre: 2184. - Ludmilla8i)
2023. máj. 3. 08:13
Probald ki, valószínűleg először nem fog használni de csökkentsd a frontint. Amúgy semmi bajod nemlesz ha ezt is azt is szeded. Én pl este ha beveszek a gyógynövényest, és amikor annyira érzem az extrát mellé veszek be frontint, nem erősíti fel a hatást, legalábbis nem vettem észre. De tegnap este is volt extra, lefekvés előtt, éreztem is, és valahogy elaludtam. Az mas kérdés hogy hajnalba felkeltem stb de nem vettem be frontint. Vannak azért jó dolgok ez a lavekan szerintem jó.
2184. Ludmilla8i (válaszként erre: 2177. - Éva 1981)
2023. máj. 2. 21:40

Nekem is 16 éves korom óta vannak extrák(35 vagyok most)

De 16 évig nem volt extrám max évente 3-4 db. Aztán 2021 ben volt egy rosszullétem a szívemmel azóta állandósultak az extráim. én nem próbáltam növényi nyugtatókat viszont én 0,25 ös frontint szedek. Reggel,este 1szemet. Mégsem segít valami sokat. Én pl.nem vagyok tőle álmos egyáltalán. Picit oldja a szorongást pár óra hosszára aztán ennyi. Úgy vagyok vele hogy szívesen levàltanám valami gyógynövényes cuccra ha tudnám hogy az többet használ mint a frontin.

2183. Ludmilla8i (válaszként erre: 2167. - Éva 1981)
2023. máj. 2. 21:34
Szia. Szintén ugyan így vagyok hogy van amikor csak napi pár db extrám van de volt amikor pánikrohamot okozott. Ma i volg 2. Reggel meg délután de utána órákig idegeskedtem rajta.
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook