Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Eucreas szedése teherbeesés reménye mellett fórum

Eucreas szedése teherbeesés reménye mellett (beszélgetős fórum)


1 2 3
45. CsillagTM (válaszként erre: 1. - Rúzsvirág)
2012. jan. 17. 18:37
nekem meg ma írták fel, ugyanígy 2*1-et.
44. ded (válaszként erre: 43. - Rúzsvirág)
2012. jan. 17. 18:25
Én Szegedre járok.
43. Rúzsvirág (válaszként erre: 42. - Ded)
2012. jan. 17. 17:49

A Pesti Kaáliba, Kováts Tímea a dokim.

És Te?

42. ded (válaszként erre: 41. - Rúzsvirág)
2012. jan. 17. 17:28

Én is az vagyok, nem tudom az én Kaalis dokim mit szól hozzá, de mondom, a "sima" nőgyógyászom nem is hallott róla.

Meg hát mi van, ha tényleg vetélést okoz, ha abbahagyja valaki.

Te hová jársz lombikra?

41. Rúzsvirág (válaszként erre: 40. - Ded)
2012. jan. 17. 16:10

Köszi a választ.

Tanácstalan vagyok továbbra is.

40. ded (válaszként erre: 39. - Rúzsvirág)
2012. jan. 17. 15:54

Szia!


Kb. 1 éve szedem. Nekem még nem ő írta fel, hanem egy doktornő, aki már nincs a Mensben. A doktornő pár hónap után le akart róla állítani, hogy térjek vissza a Meforalra. Ez után kerültem a dokihoz tavaly nyáron, és ő mondta, hogy ezt kell szednem tovább, és annyira jók lettek az értékeim, hogy mondta, hogy mehetek lombikra.

Csak sajnos közbejött más probléma, ezért nem mentünk még.

39. Rúzsvirág (válaszként erre: 38. - Ded)
2012. jan. 17. 15:45

Szia!


Mióta szeded az Eucreas-t? Javult tőle az eredméyned?

38. ded
2012. jan. 17. 15:42

Sziasztok!


Én is Eucreast szedek, Tűű dokihoz járok. 3. (fagyis) lombikra készülünk. Nekem is azt mondta, hogy szedjem folyamatosan. Sőt, még azt sem tudtam, hogy a terheléses vérvétel előtt reggel is be kell venni.

Igen, ez a baj, hogy nincs egységes véleménye a dokiknak a dologról. Az én nőgyogyim pl. nem is hallott erről a gyógyszerről.

Sok sikert a babákért küzdőknek:-)!

2012. jan. 17. 11:41

Nagyon köszönöm, hogy próbáltok segíteni.:)


Úgy döntöttem, hogy szedem tovább, ahogy Tűű doki mondta, és amint kiderül, hogy sikerült a lombik, mert SIKERÜLNIE KELL!!, akkor megyek hozzá azzal, hogy váltsunk a sima metre, és majd akkor eldől, hogy mi lesz a következő lépés.

36. 1c92396beb (válaszként erre: 33. - 8f3c54052d)
2012. jan. 17. 11:30

Egyetértek, hogy teljes a káosz.:) Sőt! Annyira nincs egyetértés az orvosok között, hogy most egy barátnőm, akivel majdnem egy időben fogunk szülni a Metformin miatt fogalma sincs,hogy melyik orvosának mit higgyjen el.

Az endokrinológus szerint a terhesség végéig kell szednie a Metet, és szedi is. Most már 30 héten van. A nőgyógyász szerint már a 12 héten abba kellett volna hagynia.

Az a szomorú, hogy nincs egy egységes szakmai protokoll. Így aztán végül a beteg saját maga lesz önmagának az orvosa.(:

35. Vigyorex6 (válaszként erre: 32. - Rúzsvirág)
2012. jan. 17. 11:28

Nekem is ezt mondta.

Én azért nem félek tőle, mert tulajdonképpen olyan, mintha met-et és még egy hatóanyagot szednék.

Nálam csak azért váltott, mert a teherbeesés a cél.

Talán ez kitolja a luteális fázist (bár ha alacsony a progim, akkor nem, vagy csak kicsit).

Olvasgass még kicsit, és ha gondolod, akkor kérdezz itt is: "Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem?" például.

34. 1c92396beb (válaszként erre: 32. - Rúzsvirág)
2012. jan. 17. 11:26

A gyógyszerésznő unokatestvérem a vildagliptin miatt mondta, hogy abba kell hagyni, és át kell térni metforminra.

De kérdezz meg más gyógyszerészt is.

2012. jan. 17. 11:25

Vigyorex, nem azt mondta RR, hogy semmit ne szedjek, hanem az eucreast kell abba hagyni és visszaváltani a régi gyógyszeremre, ami az xr volt. Tehát elhagyni magát a metet nem szabad, az kell a 12-16. hétig.

Ciróka, akkor mostmár teljes a káosz. :)

2012. jan. 17. 11:24

"Az Eucreas 50 mg vildagliptin-t és 850 mg metformin-hidroklorid-ot tartalmaz, ami 660 mg metforminnak felel meg filmtablettánként."


Ez van a dobozon, vagyis metformin alapú a gyógyzser, csak van valamilyen gyorsító hozzá a Tűű doki elmondása szerint, így nem 2-3 hónap alatt fejti ki hatását, hanem 2-3 hét alatt. Ezért írta ezt a gyogyit fel.


Az, hogy az én döntésem, az igaz, de rohadtul nem tudom, hogy mi a jó döntés.:((

31. 1c92396beb (válaszként erre: 28. - Rúzsvirág)
2012. jan. 17. 11:17

Egy barátnőm Komáromból jár Tüü dokihoz.Igaz, ők nem lombikoznak, és a tegnap kérdeztem tőle, hogy neki mit mondott Tüü doki amikor el kezdte szedni az Eucreast.Akkor még nem tudtam erről a válaszról, amit most te írtál. Így most nagyon meglepődtem, mert a barátnőm azt mondta, hogy neki tavaly márciusban mondta Tüü doki, hogy ahogy terhes lesz, azonnal hagyja abba a szedését.

A gyógyszerésznő unokatestvérem szintén ezt mondta.

Azt mondta, hogy át kell térni Merckforminra.

Végülis a te döntésed.

30. Vigyorex6 (válaszként erre: 28. - Rúzsvirág)
2012. jan. 17. 11:16

Nekem csak annyi a véleményem, hogy ha létrejön a terhesség, mert a gyógyszer miatt jók az IR eredmények, akkor azután meg is kell tartani a magzatot. A 12. hétig a legmagasabb a rizikója a vetélésnek. Amennyiben beszüntetjük a gyógyszeres kezelést, az IR romlásnak indult, ami vetélést hozhat magával. Ezt csak gondolatmenetként írtam.


Az ismeretségi körömben Eucreas-os kismamákkal nem találkoztam még, csak másfajta a metformin tartalmú szerrel kezelt kismamákkal, de nekik is szedniük kellett.

29. 8f3c54052d (válaszként erre: 28. - Rúzsvirág)
2012. jan. 17. 11:11
Komolyan mondom, rá fogok erre kérdezni februárban RR-nál. Hogy miért vannak más véleményen.
2012. jan. 17. 11:09

"Kedves Andrea!


Sajnálom, hogy ellenvéleménnyel is találkoznia kellett. Mint korábban leírtam, a gyógyszert a tervezett terhesség tudatában javasoltam, tehát ezen álláspontom most sem változik. Természetesen az Ön döntése lehet az, hogy a kezelést elhagyja, ezt bármikor megteheti. Talán a leginkább célravezető az lehet, ha a tervezett lombikig folytatja az Eucreast, majd az embriotransfer időpontjában elhagyja ( természetesen ez a megoldás nem biztos, hogy képes lesz kivédeni az igen magas vetélési rizikót).


Üdvözlettel:

dr Tűű László"


Szerintetek??

27. 8f3c54052d (válaszként erre: 26. - Vigyorex6)
2012. jan. 17. 11:08
Uhh az gáz... Nálam szerencsére nincs ilyen probléma. Igaz legutóbb megint találtak endót, de lent van a méhszájnál, és nálunk ugye esélyes, hogy megint lombik lesz, így azt mondta a doki, hogy ebből a szempontból ez nem téma, emiatt nem kell műtét.
26. Vigyorex6 (válaszként erre: 25. - 8f3c54052d)
2012. jan. 17. 10:23
:( Remélem nem fog rosszabbodni! Nekem is bele voltak nőve szálagosan a beleim az összenövésekbe, de én éjjel már nyüszítettem. :S Ugye estére megteltek a beleim, és onnantól, míg reggel el nem mentem wc-re borzasztó volt.
25. 8f3c54052d (válaszként erre: 24. - Vigyorex6)
2012. jan. 17. 10:20

Nekem fájdalom szerencsére nem volt az endó miatt, meg is lepődtem, hogy van, viszont azóta vannak fájdalmak, azt mondta a doki, hogy valószínűleg összenőttek a belek. Igazából nem vészes, elviselhető, egy ponton folyamatosan szúr, de ennyi.

Kész görbém csak gyógyszer előtti állapotból van, a mostanival meg a 18. napon járok.

24. Vigyorex6 (válaszként erre: 22. - 8f3c54052d)
2012. jan. 17. 09:39

Van már kész görbéd?


2010. októberben volt a lapar. Nekem azért volt, mert már létezni sem bírtam a fájdalomtól. Átjárhatóságot nem néztünk, mert nem volt téma a baba.

23. 8f3c54052d (válaszként erre: 21. - Rúzsvirág)
2012. jan. 17. 09:36
Rúzsvirág, nagyon ügyes vagy, csak így tovább! Drukkolok neked!
22. 8f3c54052d (válaszként erre: 20. - Vigyorex6)
2012. jan. 17. 09:35

Igen, én meg RR-ban bízom nagyon. :) Az elmúlt 5 évem alatt ő foglalkozott velem érdemben. Én szintén XR-rel kezdtem, aztán 4 hónap után lecseréltük, mert a terheltem még rosszabb lett, mint volt. Régebben én is vezettem görbét, és most újra, mert mióta gyógyszert szedek, nem hőmérőztem és kíváncsi vagyok, változott-e valami ezen a téren.

Mikor volt a laparod? Nekem is volt két éve. Méhtükrözésnek és átjárhatóságinak indult, aztán endót is találtak. :S

2012. jan. 17. 08:59

Köszi, hogy írtatok.


Tegnap írtam egy e-mail-t Tűű dokinak, és megkérdeztem a véleményét. Még nem jött válasz, de ha kapok, mindenképp megosztom veletek.


Egylőre szedem az Eucreas-t.


Tegnap voltam uh-n és van 10-12 db érő tüszőm, 11-13 mm közötti mérettel. Holnapután megyek újra uh-ra, és úgy tippelem, hogy szombaton lesz a leszívás.

20. Vigyorex6 (válaszként erre: 19. - 8f3c54052d)
2012. jan. 17. 08:51

Hát igen...

Érdekes mindenesetre.

Én nagyon megbízom Tűű doktorban, máshogy nem is megy talán. Viszont a doktornő kapcsán is van pozitív tapasztalatom (egy hozzám közel álló személy teherbeesési története).

Nekem nem volt elég a Merck, mert vittem hőgörbéket, és jól látszott, hogy rövidebb a luteális fázisom, mint kellene, ezért tértünk át.

Legközelebb 28. napi vv-t kell vinnem, hogy lássuk a progeszteront, és továbbra is hőmérőznöm kell. Szerintem nálam gond lesz vele, és talán ha kapok pótlást, akkor kitolódik a ciklusom második fele. Bár nekem volt laparos műtétem - összenövéseket oldottak.

2012. jan. 17. 08:44

Nemeth16, én is egyet értek Cirokával, amíg nem jók az értékeid, ne menj semmiféle stimulációra, mert amiket kapunk injekciókat a stimu alatt, mind nagyon meglökik az inzulint. Én kétszer lombikoztam úgy, hogy senki nem kérte ezt a vizsgálatot, bár apám inzulinos cukros. Aztán a második lombiknál az 5. héten elvetéltem, utána mentem el IR-vizsgálatra, hogy nem lehet-e, hogy ez a baj. A történethez hozzá tartozik, hogy a második lombikot baromi rosszul viseltem fizikailag, ott már sejtettem, hogy valami gáz lehet velem.

Vigyorex, én azt nem értem, hogy én RR-hoz járok a MM-ben és ő meg azt mondta, hogy az Eucreast azonnal abba kell hagynom terhesség esetén. Nem értem. Egy intézményen belül hogyhogy kétfélét mondanak az orvosok? Most akkor melyik az igaz?

18. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Rúzsvirág)
2012. jan. 17. 08:36

Szia!

Én is Eucreast szedek. Merckformin XR-ről tértünk át decemberben. Tűű doktorhoz járok.

Nekem azt mondta, hogy a 10. hétig szednem kell az Eucreast, ha terhes leszek. D3 vitaminból 5000 egységet szedek cseppek formájában.

17. 1c92396beb (válaszként erre: 16. - Nemeth16)
2012. jan. 16. 21:56

Pedig én úgy tudom, hogy Tüü doki szokott D vitamint felírni.

Nekem a belgyógyászom írta fel. Napi 6000 NE-t D3-t szedtem fél évig. A multivitaminban csak 400NE D3 vitamin van. Csak összehasonlításképpen.

2012. jan. 16. 20:12

mit jelent az,hogy nagy dózisban szedtél d3

-at?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook