Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Eucreas szedése teherbeesés reménye mellett fórum

Eucreas szedése teherbeesés reménye mellett (beszélgetős fórum)


1 2 3
15. nemeth16 (válaszként erre: 14. - 1c92396beb)
2012. jan. 16. 20:09

a mensmentisbe nem irtak fel d vitamin vizsgálatot.holnap megyek le a háziorvosh

oz beutalóért.remélem,adni fog.az inzulin eredményem egy hét múlva jön meg.kiváncsi leszek az eredményre

14. 1c92396beb (válaszként erre: 13. - Nemeth16)
2012. jan. 16. 19:31

Teljesen igazuk van. Én még inszemre sem mentem volna. Amig a cukor és inzulin helyre nem jön, addig csak fölöslegesen doppingolod magad hormonokkal.

Ha meg helyrejön, akkor már természetes uton is jönni fog a baba. Írtak fel D vitamint neked a MensMentis-ben?

2012. jan. 16. 19:28

Sziasztok.

Én is az eucreast szedem(MensMentis).

2-szer 1 tb.kell bevennem.Július óta szedem.

Szépen mennek le az értékeim.

Inzulinrezisztens vagyok+magasabb a cukrom (6)

Már volt kettő inszeminációm.Most lombik elött állok.

Több fórumra is irogatok, és mindenki azt tanácsolja, hogy amig magas a cukrom és az inzulinom, addig ne menjek lombikra, mert nem fog megtapadni.Szerintetek??

12. 1c92396beb (válaszként erre: 11. - Rúzsvirág)
2012. jan. 16. 14:01

Értem.


Mi a referencia tartománya a D vitaminnál.

Én nem náluk csináltattam a D vitamin vérvételt, mert akkor még nem csináltak ott, és a Pentacorban a referencia értékek 29-100 volt. Nekem meg 20 volt.

A belgyógyászom azt mondta, hogy a 75 érjem el. Fél évig szedtem a D3-at nagy dózisban, és 45 nél megfogant a kislányunk, már előtte elhagyhattam minden IR-re való gyógyszert. Szülés után újra kapok D vitamint, hogy elérjük a 75.

11. Rúzsvirág (válaszként erre: 10. - 1c92396beb)
2012. jan. 16. 13:53

A D vitaminom rendben van, igaz arra is írt fel gyogyit. 81,8 az eredményem, és 75 felett már jó.


Nem a Tűű doki küldött lombikra, mire hozzá értem, már fél éve vártam az indulásra, és pont egybe esett a konzultációval nála, így ahhoz igazította a kezelést, hogy milyen stádiumban vagyunk a lombikkal.

2012. jan. 16. 13:34

Andika én is gratulálok a babához!


Rúzsvirág

Én az Eucreast majdnem fél évig szedtem, de van olyan ismerősöm, aki már egy éve szedi, és most okoz neki belgyógyászati panaszokat.

Viszont csodálkozom Tüü doktoron, ezek szerint valami miatt nagyon megváltozott. Annak idején amikor kezdte a magánrendelését, akkor még gyógyítani akart, és mindenki azt mondta róla, hogy férfinak és nőnek egyaránt segít, hogy természetes uton legyen babája. A betegeket elküldte D vitamin szűrésre is, és többségük a D vitamintól lett babás, és jött helyre az IR, majd el kezdte adni a Metet, de soha senkit nem küldött lombikra, sőt eltanácsolta, mert hosszú távon milyen sok rosszat okoz a hormonrendszerben.

Végülis a te döntésed. De jobb teljesen meggyógyulni, mint később újra szembesülni endokrin és IR-es problémákkal.

2012. jan. 16. 13:12

Rúzsvirág, nem mindenkinél vannak mellékhatások. Nekem pl. a merckformin xr csinált nagyon durva hasmenést és hányást, amíg hozzá nem szoktam. Az eucreasnál "csak" nagyon erős hányingerem volt, míg meg nem szoktam. A mellékhatásokat egyébként a fokozatos emeléssel lehet csökkenteni.

Andika, gratulálok a babádhoz és jó egészséget nektek!

2012. jan. 16. 12:59

Én is tűű dokinál voltam, ő írta fel. 5. lombik után (volt vetélés, miss.abb 10.héten) kezdtem el szedni, 8 hónapig + diéta, mert ugyanis az IR eltolta az lh-fsh arányt is, ami ugye elégtelen peteérést és tüszőrepedés hiányát okozta. Plusz nem volt megtapadás.

8 hónap után mentem vissza 3. napi hormonsorral hozzá, és nagyon sokat javult az állapotom, az ő javaslatára vágtunk bele a 6. lombikba idén májusban és nemsokára itt a kislányom:-)


Jut eszembe, nekem is volt tőle rosszullétem. Felhívtam, és azt javasolta, hogy ne szedjem 4-5 napig, utána szedjem tovább. Így tettem, és semmi bajom nem volt tőle, sőt és szedtem a terhesség 12. hetéig, mivel akkor alakul ki a méhlepény. Azóta pedig már nem szedek semmit.

Valóban, a leszívás előtt nekem is tilos volt szedni, de utána én is folytattam a szedését.

7. Rúzsvirág (válaszként erre: 5. - 8f3c54052d)
2012. jan. 16. 12:46
Én is a MensMentis-ben voltam egy hete Dr. Tűű Lászlónál. Ő írta fel az eucreas-t, és fel is hívta a figyelmemet, hogy a petesejt leszívásnál az altatás miatt a leszívás előtt 48 órával már nem szabad majd beszedni, de utána folytatni kellene.
6. Rúzsvirág (válaszként erre: 4. - 1c92396beb)
2012. jan. 16. 12:44

Egy hete szedem a gyógyszert. 4 nap után hánytam este egyszer, azon kívül semmilyen mellékhatást (hasmenés, hányinger) nem tapasztaltam eddig. Azt sem biztos, hogy a gyogyi okozta, mert nem ismétlődött meg.


Az IR-re írta fel a doki, és azért ezt, mert a lombik miatt a metformin nem lenne elég gyors hatású.

2012. jan. 16. 12:02
Így van, az eucreas NEM SZEDHETŐ terhesség alatt. Nekem azt mondta a dokim (MensMentis), hogy ha már késik pár napot a menszesz, azonnal teszteljek, és ha pozitív, abba kell hagyni és visszaváltani a régi gyógyszeremre (esetemben ez merckformin xr).
4. 1c92396beb (válaszként erre: 1. - Rúzsvirág)
2012. jan. 16. 11:54

Én is úgy tudom, hogy az Eucreas-t azonnal abba kell hagyni, ha a baba összejön, mert ártana neki.

Sőt az előző hozzászólón kívül még senkit sem hallottam, hogy az Eucreas szedése mellett terhes lett volna.

Nekem az Eucreas véres hasmenést okozott. Nagyon legyengültem, a belgyógyász azonnal leállította.

Voltam D vitamin szűrésen és kiderült, hogy nagyfokú D3 hiányom van. Fél év szedése után helyrejöttem, és se Eucreasra se Metforminra nem volt szükségem, úgy fogant meg a baba.

Én a lombikos orvosoddal értek egyet. De muszály Eucreast szedned?

3. Rúzsvirág (válaszként erre: 2. - Andika05)
2012. jan. 16. 11:51

Jajj de jó, hogy írtál.:)


Hogyan szedted? Mettől meddig? A terhesség alatt is?


Bocs a sok kérdésért...

2. andika05 (válaszként erre: 1. - Rúzsvirág)
2012. jan. 16. 11:49

Szia!

Én az eucreas-nak köszönhetem a kislányomat, aki 36 hetes pocaklakó:-)

Nekem is 120 volt a terhelt IR-em.

2012. jan. 16. 11:36

Sziasztok!


Január 9-én voltam endokrinológusnál, aki megállapította a leleteim alapján, hogy IR-es vagyok. Felírta az Eucreast, napi 2-őt, és 180-as szénhidrát diétát.

Január 10-én kaptam a 2 lombik első stimus szuriját.

Ma voltam uh-n, és vittem az endós dokitól a papírt a Kaáliba, amire azt mondta a dokim, hogy az Eucreas-t nem szabad terhesség alatt szedni. Kérdezte, mit mondott az endós doki. Mondtam, hogy a 12. hétig kellene szednem. Erre azt mondta, hogy lelke rajta.


Most kellően tanácstalan vagyok.:(


Van köztetek valaki, aki szedte az Eucreas-t, és babás lett közben, és meddig szedte?


Annyira örülnék, bármilyen tanácsnak, példának, útmutatásnak.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook