Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Étvágytalan baba fórum

Étvágytalan baba (beszélgetős fórum)


22. Durciful (válaszként erre: 7. - Erika84)
2014. szept. 20. 16:00
Mi kezet foghatunk. Az én babám 1 évesen volt 7900 gr, miat 16 hónapos, alulról 8500 gramm, általában jól eszik, de minden hónapban vannak napok, amikor nagyon rosszul, ilyenkor fogzik, ami nem jár mindig a fog teljes kibújásával. Jelenleg 6 foga van, de alul és felül is már látszanak a rágók és felül a szemfogak is, de még nem törtek át a nyálkahártyán. Egyébként egy perpetuum mobile baba, én speciel nem látom vékonynak sem. Nagyon ügyes, sok olyan mozgást tud már, ami az ő korosztályában nem általános pl. az ugrálás. Kifejezettn jókedélyű, sokat nevető, mosolygós baba, aki minden iránt érdeklődik. Most a rajzolás a sztárság, napi 1 órát rajzol a fürdőkádban, de napközbn is rajzol papírra, vonalakat, egyeneseket, görbéket és körhöz hasonló dolgokat. Én egy paramami vagyok, de a dr nénink azt mondja, egészséges baba, csak vékonyabb. Anyukám meg nevet rajtam, mert én egy nagyon vékony, nagyon kicsi, nagyon rossz evő, nagyon nagy szájú és kiváló tanuló voltam, aki 20 évig sportolt. Szegény anyu sokat sírt miattam, szerintem az apukám találta fel a turmixot, mert azon éltem, mást nem ettem. Mára megnőttem egész jól, 162 cm vagyok, 55 kg és a 4. x már mögöttem van. A súlyomról meg elmondható, hogy egész gyerekkoromban kicsi volta, de máig nincs rajtam 1 deka felesleg sem. A barátnőim irigykednek is:)
21. moonlight13 (válaszként erre: 20. - 96e4cb8ca7)
2014. márc. 5. 21:29
Na látod! Ugyanazon a mérlegen tudod csak a különbséget figyelni!
2014. márc. 4. 15:32
Jó béna mérlegünk van... A "hivatalos" mérés azt mutatta, hogy ha nem is sokat, de gyarapodott a kicsim <3 :-)))
19. moonlight13 (válaszként erre: 16. - 96e4cb8ca7)
2014. márc. 2. 09:47
A súlyra vonatkozóan pontosabb információt csak akkor kapsz, ha mindig ugyanazon a mérlegen méred magatokat, és még akkor is van változás, ha más időpontban méreckedsz.
2014. márc. 1. 21:16

91-92 cm-t

bocsi

17. Zebra25 (válaszként erre: 15. - 96e4cb8ca7)
2014. márc. 1. 21:16

Akkor ne aggódj, nincs baj. Mi bár most betegek voltunk 4 hétig, kórházban is voltunk 4 napot és fogyott is a fiam majd 1 kilót:S De nem is evett semmit, de pikk pakk visszeszedte.

Szerintem nincs gond, szépen eszik, jó az étvágya. Esetleg ha jártok gyerekorvosnál tanácsadáson, akkor egy mérést csináltok és akkor látszik, hogy mennyi is az annyi. Lehet, hogy amikor utóljára mértétek akkor jól be volt kajálva és a mérleg is csalhatott.

Nálunk centiben szokott tévedés lenni. Védőnő 91-91 cm-t mért, bölcsibe 94 cm-t mértek, én meg 95-öt 1 hét leforgása alatt.

16. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 14. - Moonlight13)
2014. márc. 1. 21:13
Igen, így volt. Az orvosnál még a klasszikus, súly-pakolgatós mérleg van, kívàncsi vagyok mit fog mutatni... Lehet, hogy pontosabb mint a digitális.
15. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 13. - Zebra25)
2014. márc. 1. 21:10
Reggel főleg nincs étvágya,kb heti 3-szor megeszik egy fél szelet kenyeret sajttal és aprított főtt hússal de àltalában a tízórai gyümölcs az első. A délutáni alvás után és lefekvés előtt iszik tejitalt, már rajta vagyunk, hogy csökkentsük az adagját és inkább a mi ételünkből is egyen, csak nem megy olyan gyorsan :-)
14. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2014. márc. 1. 20:49
Ha jól értem, amikor 10 kg-ot mértek, az az orvosnál volt, most pedig Te mérted otthon? Ha így van, simán lehet eltérés a két mérleg között. Amikor én a digitális mérleget vásároltam, többre is ráálltam az üzletben, és nem egyformán mértek.
2014. márc. 1. 20:21
Szerintem a junior italt vedd kevesebbre és egyen reggelire is és vacsira is valami szilárd ételt.
12. Kistanítónéni (válaszként erre: 11. - 96e4cb8ca7)
2014. márc. 1. 20:09

Miért merült fel benned egyáltalán ez a kórházba járás?

Szokd meg, hogy van amikor nem eszik a gyerek és olyan is, hogy extrémen válogat. Nekem a háromból kettő ilyen, illetve ilyen volt, egy szerencsére viszonylag szépen eszik.

2014. márc. 1. 19:59
Én is remélem, hogy csak a sok mozgás miatt "fogyott" Régebben ennél többet evett meg, de azt a mennyiséget most elutasítja. A tejpépet pár hete még megette, most a nyelvét kidugva szedi ki a szájából. Kezd összeállni a kép. Egyébként egy mosolygós, mindenkivel haverkodó kis energiabomba, nem bágyadt, nem aluszékony, ezért se szeretném feleslegesen kórházba hordani.
10. Kistanítónéni (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2014. márc. 1. 19:37

A hároméveseim ennek a felét sem eszik meg sokszor.

Egyrészt a mérlegek között is lehet különbség, másrészt minél nagyobb, annál többet mozog. Szerintem amit leírtál, hogy eszik az teljesen jó. Ha nem drasztikus a fogyás, a gyerek egyébként szépen fejlődik, jókedvű, az orvos sem fog ezzel foglalkozni.

2014. márc. 1. 19:10

Sokat mozognak ilyenkor a babák és amit már mások is írtak, ilyenkor már nem híznak annyit.

Nem jó, h kevesebbet mutat a mérleg, de nem olyan vészes.

Esetleg, ha még egy főzeléket be tudnál vezetni, lehet, h jobb lenne. De gondolom ez nem menne.

2014. márc. 1. 16:41

Nyugi, másképp mér a mérleg, ennyi.

Én meg épp azon voltam nemrég elhűlve, hogy milyen sokat hízott, aztán kiderült, hogy mégsem.

2014. márc. 1. 15:51
Szerintem eszik rendesen a kisfiad, véleményem szerint nem is keveset! Biztos lemozogja. Az én fiam ugyan ez. Mind féle vérvizsgálatot végeztek és az jött ki alkati adottság, semmi baja. 11,5 hónapos és 7950g.Ami eléggé kevés... De az aggódáson már túl vagyok, mert minden rendben.
2014. márc. 1. 15:49
Ja,a mi eszembe jutott es mostanaban nagy slager aza. Medvesajt es a virsli, kenyerrel.
5. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2014. márc. 1. 15:49

En kisfiam ugyanennyi idos es mikor a kisorloi jottek/jonnek, O sem eszik annyit. O ugyan nem fogyott, de stagnal a sulya, szval ne aggodj,

Nalunk,ami mindig csuszik es taplalo is : banan, alma, avokado osszeturmixolva es esetenkent rakok bele 2 ek.turot is. Amikor fogzik, megy a hasa,stb, akkor a tejtermeket keruljuk.

4. terek (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2014. márc. 1. 15:33

ez amit írtál 10órai, ebéd és uzsonna? ha igen akkor megpróbálhatod bevezetni a tejital mellé a szilárd reggelit és vacsorát.

egyébként szerintem nem olyan vészes, ebben a korban le szoktak állni a nagy hízással és kevesebbet is esznek. fogzás lehet az oka, hogy fogyott de az sem biztos, hogy jól mérted. vagy lehet múltkor ruhában mérték, most meg nem, vagy tényleg nem pontos a mérleg.

ha jó a kedve akkor én nem aggódnék :)

3. Szilke* (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2014. márc. 1. 15:25
Nem minden merleg mutatja am ugyanazt a sulyt, sot! Es ha 20centivel arrebb rakod, mar akkor is mutathat mast. Eszik, van energiaja, akkor tul nagy gond nem lehet! :)
2014. márc. 1. 15:15
Ha ennyit sikerül megennie, az nem kevés szerintem. A fogyást nem szeretik az orvosok, ez tény, de lehet hogy nem küld tovább rögtön, csak gyakrabban hív súlymérésre. Orvosa válogatja.
2014. márc. 1. 15:08
Kisfiam 15 hónapos. Utoljára 3 hónapja voltam vele ellenőrzésen, akkor kereken 10 kilót nyomott. Ma viszont megmértem és mindössze 9.6 kg :( Nincs babamérlegünk, vele majd nélküle álltam mérlegre és ennyi volt a különbség. Rengeteget mozog, néha olyan mint egy gyorsított felvétel, viszont alig eszik. Kb 200g főzelék hússal (hàzikoszt), 150 g gyümölcs, 130 g krémtúró, és 1-1 szelet extrudàlt kenyér (imàdja) és babapiskóta a maximum amit naponta elfogyaszt az 5-7 dl junior tejital mellé. Ennél csak kevesebbet eszik ha rossz napja van... Szerintetek ha az orvos azt látja, hogy fogyott, automatikusan továbbküld minket mindenféle vizsgálatra? 14 foga van a kicsimnek, most is jön az egyik alsó szemfog, nyáladzik, rágcsál. A fogzás okozhat súlyvesztést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook