Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mi a különbség étvágytalanság és undor között? fórum

Szerintetek mi a különbség étvágytalanság és undor között? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jan. 3. 01:14
Semmi ha jól esik!
34. 00346cf747 (válaszként erre: 33. - Klarika5)
2009. szept. 8. 17:41

Így van, az ízlés idővel alakul, amúgy a szomszéd kertje mindig zöldebb, azaz másnál minden finomabb :)

Szia!

33. klarika5 (válaszként erre: 32. - 00346cf747)
2009. szept. 8. 17:35

Én is néztem ezeket a főzős műsorokat.Felbuzdulva megvettem fagyasztott herkentyűket,elkészítettem, de bizony a kukában végezték, és most már nem csorog a nyálam utánuk.

Gyerekkoromban utáltam a zöldféléket, anyukám könyörgött, hogy csak egy kanál zöldbabot egyek. Képes voltam kipiszkálni a rizses húsból az összes zöldséget. Most meg szinte mindenféle zöldségre vevő vagyok. Ezért nem erőszakolom, ha azt mondja valaki, hogy nem kívánom. Igaz lehet.Szia!

32. 00346cf747 (válaszként erre: 31. - Klarika5)
2009. szept. 8. 17:23
Nem tudom :) A tengeri, vízi herkentyűkkel, hallal is hasonló viszonyban vagyok, felfordul a gyomrom a szaguktól. Amikor a napközis tanító néni finoman felhívta a figyelmünket, hogy tisztára pazarlás befizetni az ebédre, mert a gyerek sose eszi meg, rögtön kapcsoltam.
31. klarika5 (válaszként erre: 30. - 00346cf747)
2009. szept. 8. 16:16
Érdekes naki-én is!:) Sajtokból mindenfélét szeretek, a tejfelt képes vagyok kanalazni- igaz szigorúan csak kenyérrel megtámogatva.De a tudat, hogy valamiben tej van, attól undorodom. Én sem veszek egy hónapban fél liter tejet sem. A férjem hord magának házi tejet, na attól undorodok még csak!Szerinted lehet ez pusztán hiszti?
30. 00346cf747 (válaszként erre: 29. - Klarika5)
2009. szept. 8. 16:08
Még a kávéba egy kiskanálnyit is utálok, éves szinten nem fogy el 2 dl. Gyakran elcsodálkozom rajta, hogy mások hétvégére akár 5 litert is vesznek:) De a belőle készített termékeket szeretem, a túrót, tejfölt, sajtot nagyon.
29. klarika5 (válaszként erre: 26. - 00346cf747)
2009. szept. 8. 16:03
Emlékszem,nyaralni voltam, és ott ált. tejet adtak. Úgy, de úgy úúútáltam, térültem-fordultam és a sátorcölöp lyukjába beöntöttem a tejet. És az anyjuk i.nit, kiszúrták, elkaptak. Jól leszidtak, hogy kérjek akkor teát, de nem ez a módi, hogy kiöntöm, amit más meginna boldogan. Gondolkoztam is én ilyenen, csak a tejtől szabaduljak meg:))
28. klarika5 (válaszként erre: 25. - C8d7687b4c)
2009. szept. 8. 15:59
Látod, ez lehet. Próbáljatok nem tudomást venni az evési dolgairól. Legyen kint az asztalon többféle dolog, s mindenki válasszon kedve szerint. Nem az, hogy ez van, ezt kell enni. Talán segíthet, ha választ, de nem tapsolnak neki, meg nem kritizálják. Természetes, hogy eszünk, örömmel.
27. c8d7687b4c (válaszként erre: 23. - Moonlight1984)
2009. szept. 8. 15:57
sokat van levegőn biciglivel megyünk mindehová, rollerezik ,traktorozik, motorozik a tévét csak este nézi, rendesen elszokott fáradni,de akkor is csak vajas kenyeret kér
26. 00346cf747 (válaszként erre: 24. - Klarika5)
2009. szept. 8. 15:57
Csak azért, mert amit írtál, akárcsak én írtam volna :))
2009. szept. 8. 15:54
kap vitamint, kapott már bérest,sok-sok fajtát én úgy gondolom ,hogy pszihés eredetű mivel azóta van ,mióta elmentem dolgozni és szegénynek mindig arra kellet kelnie hogy anya sehol ,azóta vont meg magától mindent ,de könyörgöm 5 éves már igazán hozzászokhatott, hogy a felnőtteknek dolgozni kell
24. klarika5 (válaszként erre: 22. - 00346cf747)
2009. szept. 8. 15:54
Látod, ez jó kérdés. Szültem, de nem is tudom:(((Még a terhes kiskönyvemre sincs rávezetve. Gondolom, RH+ B.
23. moonlight1984 (válaszként erre: 13. - C8d7687b4c)
2009. szept. 8. 15:51
Én emlékszem is,gyakran ha nem ettük meg rendesen az ebédet,el lettünk zavarva az asztaltól,estére már olyan éhesek voltunk,megettünk mindent!Bár az is igaz,akkor sokkal többet mozogtak a gyerekek,nem volt annyi tv-csatorna,meg számítógép,jó időben irány kifelé játszani,biciklizni.Lehet az étvágynak is jót tett.
22. 00346cf747 (válaszként erre: 20. - Klarika5)
2009. szept. 8. 15:49
Ugyan nem hiszek a diétás szisztémájában, de hadd kérdezzem meg, milyen a vércsoportod?
21. moonlight1984 (válaszként erre: 16. - C8d7687b4c)
2009. szept. 8. 15:48
Próbáltátok,már,hogy segít elkészíteni valamilyen ételt?Közben lehet kóstolgatni,meg ugye az alkotás öröme..hátha kedvet kapna enni belőle.
2009. szept. 8. 15:43

Meggyőződésem, hogy a szervezet "tudja", mi kell és mi árt neki. Én tejet, az anyatejen kívül nem ittam. Utálom a tejet. Szerettem volna tejterméket enni, mert látom a guszta reklámokat, ilyen joghurt, olyan kefir. Bespájzoltam, megettem egyet-egyet, és x idő után a fejem, a karom, a talpam, a tenyerem elkezd bizseregni, allergiás reakció. Egyszer még az ügyeletre is be kellett mennem, mert egy olajos hal+egy joghurt bevágása után feldagadt a képem, tiszta piros pötty lettem. Így aztán ami nem megy, nem erőltetem.

Az más kérdés, ha SEMMIT nem kíván az okos szervezet. Ott már lehet, hogy az evés központi kérdés lett,és a gyerek azzal tartja sakkban, akit akar, hogy nem eszik. De valamit csak vesz magához, hisz fejlődik:)Én nem macerálnám, kitenném a kajákat, a 2-3 fogásból valamelyiket csak megeszi, és ha látja, hogy a kutya se lesi már, hogy mit és mennyit eszik,akkor ő is felszabadul.Hacsak nincs valami más ok, amire meg csak a laborvizsgálatok adhatnak választ. Nekem azt mondták, egészséges gyerek nem hal éhen, ha van mit ennie.

2009. szept. 8. 15:37

Az enyémnél kialakult egy emésztőrendszeri allergia... Végül is a gyerek szervezete ösztönösen védekezett.

Most már három éve vegetáriánus, tejtermékeket azért eszik. Azóta nem volt beteg, és sokkal kevésbé fáradékony.

De ez már nem a kiindulási probléma.

Én is kínlódtam kiskorában, mert mindig a fejemre olvasták, hogy nem eszik, hiába szedett vitaminokat, minden vackot. És nem volt édesség, meg nasi. Hányszor kellett elmennünk vérvételre, hogy nem vérszegény-e a gyerek. És nem volt. De szerencsére rendesen fejlődött így is. Aztán egy idő után elfogadtam, hogy azt egye, ami jól esik. (leves, tésztafélék, tejtermékek, néhány főzelék, némi gyümölcs)És egészséges felnőtt lett. :)

18. 00346cf747 (válaszként erre: 17. - B2076ec79b)
2009. szept. 8. 15:37
Ó, mi orvosnál is voltunk. Röntgen, tükrözés. Eredmény nyicsevó, de kaptunk egy tiltólistát, és még azokat se ette meg, amit azelőtt igen.
17. b2076ec79b (válaszként erre: 15. - C8d7687b4c)
2009. szept. 8. 15:35

esetleg te nem próbáltál valami étvágygerjesztő vitamint adni neki? Hátha akkor jobban megenne dolgokat. Azért csak kakaó és vajas kenyér...

Nem lehet egyszerű nektek így vele :(

2009. szept. 8. 15:28
se zöldség ,se gyümölcs, se tészta, se hús, se...reggel-este kakaó nappal kenyér, ja és mellesleg szakács vagyok ,az apjával olyan jókat eszünk , úgy sajnálom
2009. szept. 8. 15:25
reggelizik vajas kenyér vagy sós fornetti valami,de tojás vagy szalámi vagy májkrém sorolhatnám estig ...semmi!olyan éhesen jön az oviból majd kiesik a szeme de csak vajas kenyeret kér .nem szokott hányni csak ha valamit erőltetek, ez ritka így nem is erősködöm
14. 00346cf747 (válaszként erre: 13. - C8d7687b4c)
2009. szept. 8. 15:23

Az enyém az asztalra, tíz éves kora körül.

Ne erőltesd, jó tanács :)

2009. szept. 8. 15:21
a multkor evett egy kis húslevest és azt igértem ha megkóstolja, nem megeszi,csak megkóstolja a paradicsom szószomat akkor kap egy kindert, hát megkóstolta ,de még a levest is kihányta a konyhakőre!értitek honnan ez az undor ? mi ezelőtt megettük az anyánk kínját is...
12. 00346cf747 (válaszként erre: 4. - 890e274872)
2009. szept. 8. 15:21
Huszonvalahány év alatt nem tudtam megszerettetni a zöldséget, salátát, gyümölcsöt, húst a gyerekemmel, semmilyen összeállításban. Reménytelen. Ami nem megy, nem kell erőltetni. Ezek kihagyásával is bőven válogatós, ráadásul sovány... :D
11. b2076ec79b (válaszként erre: 7. - C8d7687b4c)
2009. szept. 8. 15:20

Ha többet eszik kihányja? Azért ez nem normális...

Gondolom beszéltél már erről az orvosotokkal.

10. moonlight1984 (válaszként erre: 7. - C8d7687b4c)
2009. szept. 8. 15:19
Ezek szerint a főtt étellel van baja?Vagy reggelit/vacsorát sem eszik?
9. b2076ec79b (válaszként erre: 5. - Panni58)
2009. szept. 8. 15:18

:)

Én is mindig azt gondoltam, hogy éhenhalni nem fog. Most sem eszik túl sokat, nem éhes.... Persze ilyenkor nem "tömöm" édességgel sem, ha éhes egye meg a rendes kaját. Nem vagyunk egyformák, nem erőltetek én se semmit :)

Eleinte persze aggódtam, hordtam dokihoz hogy mi van, mert előtte szuper étvágya volt, adtam neki mindenféle vitamint, étvágygerjesztőket, de semmi. Úgyhogy beletörődtem, hogy Ő ilyen, mostmár nem esek kétségbe ha nem kéri a reggelit, vagy a vacsorát.

2009. szept. 8. 15:17

Az étvágyukban jócskán lehet különbség persze,de azért egy bizonyos mennyiségre szüksége van a fejlődő szervezetüknek.Vitaminokkal lehet fokozni az étvágyat,de a túlzott "válogatást" csak szigorú szabályokkal lehet kezelni szerintem.

Volt hogy az enyém is próbálkozott.Egész nap koplalt,mert nem kapta meg az édességet reggeli előtt,így otthagyta a reggelit,ebédet is.Vacsit már megette,elkérte az ebédjét is-és megkapta persze a nyalánkságot is .

Volt hogy étvágytalanabb lett,akkor nyalánkság helyett joghurtot,gyümölcsöt kapott,vissza tért az étvágya is.Az édességek csökkentik az étvágyat,nálunk kevés édesség van,inkább házi süti.

7. c8d7687b4c (válaszként erre: 4. - 890e274872)
2009. szept. 8. 15:17
most 5 éves 2 éves volt amikor el kellett mennem dolgozni azóta semmi, most ,hogy nyári szünet volt és leültem vele így ment egy kis leves (amit kötelezőnek tartok),második vagy tejbegríz(rizs),vagy sültkrumpli szivecske hússal,ha te megtudod etetni a gyerekemet annélkül hogy kihányná én lövöm le magam ,üdv
6. Panni58 (válaszként erre: 4. - 890e274872)
2009. szept. 8. 15:16
Nem kell erőszakkal megetetni a gyereket.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook