Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Esküvői költséghatékony ötletek fórum

Esküvői költséghatékony ötletek (beszélgetős fórum)


24. Ageeca
2014. nov. 18. 08:08
Önkormányzattól függ, kell e fizetni az esketésért, vagy sem....
23. Hunny (válaszként erre: 22. - Hunny)
2014. nov. 17. 14:18
Jah és a messziről jött vendégek 1500Ft-ért aludhattak a kollégiumban.
22. Hunny
2014. nov. 17. 14:16

Nálunk az egyik legköltséghatékonyabb húzás az volt, hogy egy kolesz konyháján rendeztük az egészet. Nagyon jól főznek, és olcsón is (svédasztalos ebéd + 3 fogásos vacsora 4500Ft/fő), oda vihettünk minden inni valót, így megegyeztünk egy boltossal, hogy ő hoz mindent, és ami megmarad bontatlan üveg, azt vissza veszi. Sőt, még olcsóbban is adta, mintha csak 1 üdítőt vettünk volna.

A helyszín miatt a dekorációra kicsit többet kellett költeni, de egy ügyes virágos mindennel együtt megoldotta 130 000-ből, ebben benne volt a menyasszonyi csokor, a kitűzők, koszorúslány csokrok, asztaldíszek, a teremben függönyöket cserélt, az összes falat textellel vonta be, és minden székre tett székszoknyát (azok tisztítása is benne volt). Volt sokféle színű anyaga amikből lehetett választani, de persze újat is beszerzett volna, de az többe kerül. A vőfély mondhatni eléggé drága volt (50 000Ft), de ő volt az egész rendezvény lelke, a munkája megért bőven ennyit! Egyébként ő adta azt a tippet, hogy érdemes hétköznap esküvőt szervezni, mert akkor olcsóbb és minden szolgáltatót meg lehet kapni, senki sem foglalt (pl zenész, vőfély stb).

A fotós nálunk ismerős volt, akinek ismertük a gépét és hogy nagyon szép képeket tud csinálni. Tőle ezt kértük nászajándékba. (Olyan jó képeket csinált, hogy a helyi újságban még címlap is lett belőle:) A videót pedig úgy oldottuk meg, hogy szüleim vettek egy kamerát, és megkértük egyik nem táncolós rokont, hogy videózzon, én pedig megszerkesztettem. Nem mondom, hogy olyan lett mint egy profi műve, de a lényeg sehol sem maradt le! Mondjuk az kicsit bánt, hogy pár helyen zöld a ruhám.

21. lilibe (válaszként erre: 1. - Bd17221838)
2014. nov. 14. 20:30
Ne vacsora legyen hanem ebéd, így nincs gond a szállással, mindenki haza tud menni.
20. b00d33e65c (válaszként erre: 19. - Bd17221838)
2014. nov. 14. 16:56
Mert nálunk csak akkor kell fizetni a polgáriért ha külső helyszínt szeretnék.Ha a hivatalban szeretném akkor mindegy hogy hétvége vagy hétköznap akkor is ingyenes.
19. bd17221838 (válaszként erre: 18. - B00d33e65c)
2014. nov. 14. 12:34
hogyhogy? :)
18. b00d33e65c (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2014. nov. 14. 12:25
Én em fizettem érte egy petákot sem.
2014. nov. 14. 11:13
A meghívót az ültetőkártyákat és a menülapokat megcsinálhatjátok ti is (csak jobb minőségű papír kell, esetleg vékonyabb organza/szatén szalag és kész is). A köszönő ajándékot is megcsinálhatjátok (organza szütyőbe bonbonok, vagy a vendég neve hűtőmágnesen - ez lehetne az ültetőkártya is!, esetleg általatok készített lekvárka, rengeteg ötlet van ezekre). Válasszatok olyan helyet amit nem kell nagyon dekorálni, mert már önmagában is nagyon szép. Érdeklődj a már házas ismerőseidnél családtagoknál nincs-e meg nekik az esküvői dekorációjuk (el se hiszed hányan veszik meg maguk a szatén futódíszt vagy egyéb anyagokat, vázákat, kavicsokat, lampionokat, biztos szívesen kölcsönadnák!) A családtagok meg megcsinálhatják a díszítést (persze ha vállalják...)
16. andi6020 (válaszként erre: 15. - Ageeca)
2014. nov. 14. 10:25

Nekem 0 Ft volt a polgári.

Illetve nem, mert pezsgőt vettünk.

15. Ageeca (válaszként erre: 10. - Bd17221838)
2014. nov. 14. 10:18

Köszönjük!

Semmi szülői segítséggel, ezt megélni, kicsit nehéz volt, de erősek voltunk, és győztünk :)


Augusztus 30.-án volt az esküvőnk, és tavaly októberben foglaltam le a ruhám azt hiszem... ezzel kezdődött minden, időpontot novemberben foglaltunk de csak érdeklődni mentünk be, persze minden papírokkal hátha szerencsénk lesz, és augusztusra már csak a fél4 volt szabad, és az este 6 óra.... 30.-án... Kemény volt... :D maradt a 6 óra :D


január 2.-án párom szülinapján mentünk a templomit lefoglalni... 5 ezer ft egyházadó erre az évre, 4 ezer ft kántori díj, és 5 ezer ft virágokra.... Így volt tiszta, vásároljon a pap :)


Polgárin mindenki azt mondta 40 ezerből nem ússzuk meg..... Hmm gyertyát vettem, szettet 3500, pezsgő 999 Ft, és maga a meghitt, egyszerű szertartás került 5000+áfa-ba....


Tényleg mindenből az ésszerűt választottuk...


Dekorációt is csináltattunk, a végén valami 40 ezerbe került? Semmi csilivili, úszógyertya volt, ami 800 az üveg és 150*2 gyertya, ebből kellett 3 db, székszoknya 290 ft, volt 62 személyre, szóval teljesen alap minden, és full jól éreztük magunkat!

2014. nov. 14. 10:09

Én is otthon, a mamáéknál szervezném le az ebédet/vacsit.

Mondjuk polgári esküvőt meglehet, hogy Pesten szombat d.e. csendesen 2 tanúval (+ 1 igazán jó fotóssal)!!!

Utána pedig úgy beöltözve beülnék az autóba és a mamáékig meg sem állnék!!!

Ott "szertartás-szerűen" bevonulnék a párommal, és együtt a családdal-barátokkal, stb. stb. a nap további részét...

Az én lagzim is vendéglőben volt: vittük a pörkölthöz való husit, a levesnek való tyúkot, stb. ott az étterem dolgozói megfőzték. Vittük a cukrásztól megrendelt sütiket. A vendéglős adta a piát és a felszolgáló személyzetet, stb.stb.

A vendéglőt kiválasztani, megegyezni vele persze időben kell, de a többinek a konkrét leszervezése, a menü pontosítása, stb. megejthető előtte 1 héttel, utána a szülők már az apróbb dolgokat (teremdíszítés, virágok stb) egész biztosan vállalják.

Szóval ez sem kerülne többe, mintha minden rokon-barát szállást + üzemanyagot fizet, és még külön fáradság az utazás is!

2014. nov. 14. 10:06
Én a ruhámat egy ismerőstől kölcsönöztem,mert anno megvette és 15ezerért kölcsön adta.Nem étteremben voltunk és csak egy vacsi volt.Sminket magamnak csináltam,a hajam a fél család,mégis megkérdezték utána hogy melyik fodrásznál voltam.Fényképeket a család csinált.Cakli-pakli kajástól tortástól ruhástól 150ezerből megvolt.Mégis mindenki jól érezte magát.
12. 4975ebdc2f (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2014. nov. 14. 10:06
Igen, a legolcsóbb ez....,később ha van rá igény egy templomi esküvő és utána egy lagzi vagy fogadás.Felénk most ez divik, voltam olyan esküvőn ami a polgári után két évvel volt, nagyon szép:) és egy állófogadás volt büféasztallal.Nem hiszem hogy a csillagokat kifizették érte.
11. bd17221838 (válaszként erre: 9. - Babmalac)
2014. nov. 14. 10:03
Igen ez jó ötlet és leányfalú egész édes hely :) köszönöm
10. bd17221838 (válaszként erre: 6. - Ageeca)
2014. nov. 14. 10:01

huh :) nem semmi :) igen én is rájöttem amúgy h időben el kell kezdeni szervezni, mert sok kicsi sokra megy :)

Gratulálok amúgy és sok boldogságot :)

2014. nov. 14. 10:01

Szia!


Nekünk tavaly volt az esküvőnk, és ugyan nagyon sok segítséggel, de elég olcsón megúsztuk! Mindenképp az első az a zenekar és a ruha volt, amit lefoglaltunk és kifizettünk, mert ezek voltak a legdrágábbak! (Mondjuk mi 60an voltunk és nem étteremben, stb..)


Viszont a Tesómék azt csinálták pl, szintén tavaly, hogy lefoglaltak Leányfalun egy panziót, amit az ottaniak feldíszítettek, a polgárit ott tartották a gyönyörű teraszon, a templom is közel volt, csak átsétáltunk, a panzióban volt a kaja is, nagyon finom volt, lehetett piát is bevinni, de fogyasztani is kellett, az összes szobát lefoglalták, mindenkinek volt szállása is, nagyon szép szobákban, a tortát is máshonnan rendelték és be lehetett vinni, DJ-t hívtak zenélni, szóval minden egy helyen volt, nagyon jól érezte magát mindenki és egész olcsón megúszták!

Szóval lehet jobban jártok a vidéki esküvővel és valami hasonló megoldással:)

8. bd17221838 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2014. nov. 14. 10:00
Igen erre én is gondoltam :) de a szüleimet nem szeretném kihagyni :)
7. bd17221838 (válaszként erre: 4. - Emi75)
2014. nov. 14. 09:59
köszönöm a válaszaidat :)
2014. nov. 14. 09:59

Nekem a ruhám 78. ezer ft volt, ez 1 főruhát a fotózásokhoz, templom, polgári, 1 táncruhát a menyasszonyi tánchoz, és előtte, és 1 bordó menyecskeruhát tartalmazott... ehhez fátyol, esernyő, kesztyű, szütyő járt... Nem csilivili üzletbe mentem, hanem egy kis eldugott üzletbe, ami nincs kivilágítva, nincs agyonreklámozva, mégis kedves, udvarias kiszolgálást kaptam, nem beszélve a részletfizetésről, úgymond... Minden hónapban 5 ezreket pótoltam a ruhába, és a végén minimális összeget kellett egyben kifizetni....


fordász nekem 4500 ft volt + 1500 próba frizura (reggelig tartott)


Sminkem, arcmasszázzsal, kenceficékkel (6 ezer, párom is benne volt a masszázsban)


Körmöm, egy teljesen átlagos francia porcelán volt, 3 db kiskővel, 3500 Ft...


Helyet mi béreltük, csináld magad, szakácsot béreltünk, zenészeket, vőfélyt... Egszóóval mindent mi!!!


Tavaly októbertól esküvővel keltünk és feküdtünk, szülői segítség nélkül, 1.100.000 Ft-ból hoztuk össze...


Menyasszonyi csokrom, vőlegény kitűző (kála, és pici rózsa), kíséről, tanuk, násznyagy, vőfély, összesen mindennel együtt 16. ezer ft-ra jött ki, oda adtam 20 ezret, és mondtam, oldja mg ennyiből... 3500 ft vissza jött.... Nem csicsa hely, egy helyi Te.scoban lévő virágüzletbe mentem be....


Ebben az esküvői végösszegben a bugyi, harisnya, melltartó, benzin költség, italok minden benne van!!!!

5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Bd17221838)
2014. nov. 14. 09:55
2 tanúval egy csodaszép hétköznap délután.
4. emi75 (válaszként erre: 1. - Bd17221838)
2014. nov. 14. 09:49
ja és húzós tétel még a ruha is,(plusz ami ezzel jár, fodrász, kozmetikus stb) de ezt gondolom neked kéne eldönteni, hogy milyen ruhakölteményben gondolkodsz...
3. emi75 (válaszként erre: 1. - Bd17221838)
2014. nov. 14. 09:47
ja és sok boldogságot :)
2. emi75 (válaszként erre: 1. - Bd17221838)
2014. nov. 14. 09:47

Hát, ha a szállás a fő gond, arra azt mondanám, hogy ne legyen félúton, mert akkor aztán mindenkinek kell szállás :) inkább a vidékire gondolnék hogy az árban kedvezőbb lehet, úgy a környékbelieknek nem kell szállás, vidéken hamarabb találsz olcsóbb panziót szállásnak a pestieknek és éttermet, aki nagyon örül minden kuncsaftnak, és hogy esküvőt rendezhet, és esetleg nem pesti árakon.


Ha szerények az anyagi lehetőségek, nem hinném, hogy elvárja bárki is, hogy ti fizessétek a szállást.


Az étteremnél kérdés lehet, hogy engednek-e bevinni valamilyen italt (házi pálinka saját bor stb) meg hogy zenét akartok-e...


meg a fotós is kérdés, bár szerintem azon annyira nem érdemes spórolni, egy családtagom úgy járt, hogy a haverját kérte meg fotózásra, és nincs egy normális képük az esküvőről, mert hát annyira nem volt mégsem ügyes fotós az a haver. (vagy csináltattok pár "beállított" fotót műteremben, és ennyi, a többi kép meg készül a vendégsereg által)

2014. nov. 14. 09:39

Sziasztok :)


Szeretnék tanácsokat kérni érintettektől, hogy milyen költséghatékony ötleteket tudtok mondani esküvővel kapcsolatban? :) Szeretnék szép és meghitt esküvőt, semmi flanc :D

Viszont egy kis probléma van... mi a Párommal Budapesten lakunk a szüleim pedig vidéken, meg hát pár barátom akit szívesen látnék a nagy napon. Viszont az is agy költség lenne ha ők itt aludnának. Legyen a két város felénél a lagzi? :)


Köszi előre is az ötleteket :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook