Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Létezik költséghatékony, de mégis jó minőségű pelenka? fórum

Létezik költséghatékony, de mégis jó minőségű pelenka? (tudásbázis kérdés)


14. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Jázmin84)
2013. jan. 24. 13:17

Textilpelenka. Ha nem akarsz annyit mosni es vasalni, erdemes befektetni formatervezett, varrott textilpelenkaba. En mar vettem vagy 15-ot hasznaltan, pamutbol, de azok eleg kemenyek; aztan kiprobaltam a bambusz alapanyagut, es sokkal jobb, puka (a szulesznom ajanlotta a bambuszt, hala neki :))


Millio markat lehet mar talalni a neten, en ilyet vettem: [link] es nagyon elegedett vagyok vele :) Kb. 3 honap alatt megterul az ara, utana csak sporolsz. A mosas koltsegeit is beleszamoltam. Nem beszelve arrol, hogy nem kell popsikrem, a Pamperstol piros volt a kolok feneke, amiota ezt hasznaljuk, kremezni se kell.


Ha meg megyunk valahova, a DM zold (BabyLove "nature", kornyezet- es borbarat) pelenkait hasznaljuk. Talan 10%-kal dragabb, mint a sima, de nem muanyag, hanem papir alapanyagu, igy egyreszt lebomlik, masreszt nem fulled bele a gyerek. Akciosan 11 eurot fizettem 3 zacsiert (3x46 db. asszem, azaz 138 db.) - ez valoszinuleg eltart 3-4 honapig.

13. aniju
2013. jan. 23. 15:15
őszintén szólva én így még nem vizslattam meg..... :) nem hiszem, h túl vastag lenne
2013. jan. 23. 15:09

Mi is, mikor melyiket kapjuk akciósan azt vesszük meg. Vagy a Premium Care-t vagy a zöld csomis Pempers-t. Szerintem a narancssárga borzalmas:(

A Tesco-sat , hallottam, hogy jó, de nem túl vastag a Pempers-höz képest? Olyan kellene, ami vékony és mégis jó nedvszívó!

11. Z.Györgyi (válaszként erre: 5. - D71ef05a8e)
2013. jan. 23. 14:17
Nekem jó a tapintása, meg puha is. Mindig szép a popsijuk. Mondjuk a kezdet kezdetén mi a fahér pamperst használtuk. Az tényleg nagyon jó, és pici méretben a db ára sem volt olyan vészes.
10. aniju (válaszként erre: 9. - Kobri29)
2013. jan. 23. 13:23
de furi, nekünk meg tök bevált..... más alakú a gyerek? :D hihihi
2013. jan. 23. 13:20
Nálunk is a Tesco zöldje jött be mindkét fiúnál. A Bella Happynél az egyik gyerek folyton átázott, a másik szinte soha, az Auchan sajátmárkását próbáltunk még, de az egyik gyereknek sem volt jó, nem az volt a kérdés, hogy kifolyik-e belőle valami, hanem hogy mi és mikor. :S
8. gabi.k (válaszként erre: 3. - Z.Györgyi)
2013. jan. 23. 13:16
nálunk is bella háppy a nyerő. ha akciós a tescoban akkor bevásárolok belőle, 30 ft alatt van ilynekor db-ja simán, a juniornak. én nagyon szeretem. nem jobb a pampers sem.
2013. jan. 23. 13:16

Mi eleinte pamperst használtunk, a 4-es méretig. A 4+nál már gondok voltak: nem bírta a kiképzést, és rengeteg átázott.

A sárga és a kék pampers között nem csak a gumirozás a különbség: a kékben van még aloe verás akármi, a börpír ellen, a sárgában csak kamilla van, ez a plusz nincs.

Mi használtunk Liberot is, de csak a pampers után (előtt nagyobbnak tűnt a gyereken, mint a pampers, nem is volt neki kényelmes). Bevált.

Huggiesből is kaptunk, azt is elhasználtuk, de azt csak nappalra, mert éjjel átázott - gyakrabban kellett cserélni, ami ugye nappal egyébként is adott.

Saját márkásakat én mindig féltem kipróbálni, mert extra érzékeny bőre van a gyereknek - meg úgy voltam vele, hogy inkább akcióban veszek többet a pampersből/liberóból, és akkor legalább a jobb minőség van rajta.

Barátnőmnek a mosható pelus vált be, lematekozva tényleg olcsóbb jóval...

2013. jan. 23. 13:15
Nagyon jó szerintem, legalábbis nekünk 100%-osan bevált az Aldi-s és a Spar-os. Soha nem volt kifolyás, tépő leszakadás stb. Merem ajánlani ezeket.
5. d71ef05a8e (válaszként erre: 3. - Z.Györgyi)
2013. jan. 23. 13:14

Szia!


Ez a Bella Baby Happy pamutérzetű? mert pár éve az egészségügyi betétjét próbáltam ki a márkának, az nekem nagyon műanyagos volt.... És van gumírozás a derekán is? És a legfontosabb: melyik üzletekben kapható? (Én csak Sparban szoktam járni, meg Dm-ben, Rossmann-ban, de nem láttam, igaz, nem is kerestem eddig).


Mi amúgy tetra pelenkázni fogunk, ezt tartjuk a legolcsóbbnak, de a kórházba vinni kell egy csomag eldobhatót.

2013. jan. 23. 13:07

Mi többfélét használunk, mert így is úgy is az akciókat lessük. (ikreink vannak)


A Huggies nem jött be, mert nekünk könnyen leesik a tépője.


Ami teljesen korrekt, fasza és nincs bajuk tőle: (lsd popi pirosodás) Bella Happy, Tesco színes, NEM a value, DM,Rossmann saját márka és Auchan saját márka. Ez 2000 valahányszáz 72 db és meglepően jó. Soha semmi bajunk nem volt vele.

3. Z.Györgyi (válaszként erre: 1. - Jázmin84)
2013. jan. 23. 13:06
Szia! Én nagyon sokáig a narancssárga Pamperst használtam, olcsóbb, mint a zöld. Annyiból roszabb, hogy nem gumis. De nem volt vele soha gondom. Több félét kipróbáltam, most leginkább a Bella Baby Happy pelenka jön be. Tesco-ban, Auchan-ben rendszeresen akciós.
2013. jan. 23. 13:05
Mi mindig liberot használtunk, sosem volt vele gondunk. Aztán, egyik ismerősünk ajánlotta a tescos zöld pelust. Veszteni valónk nem volt, kipróbáltuk. Nekünk bevált. De, csakis a zöld!
2013. jan. 23. 13:01
6 hónapos a babám. Eddig kizárólag Pempers pelust használtunk, de sok helyen olvastam, hogy létezik olcsóbb, de mégis jó megoldás is. Ha sikerül akcióban venni, akkor nem vészes, de egyébként elég borsos az ára.Gondoltam a Liberóra, mert az valamivel olcsóbb,de nem ismerem a minőségét! Huggiest vettem egyszer-kétszer míg pici volt a babám, de általában kifolyt belőle a pisi! Kérnék szépen tapasztalatból származó, hasznos tanácsokat! Köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook