Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik fűtési módszer költséghatékony? fórum

Melyik fűtési módszer költséghatékony? (tudásbázis kérdés)


nov. 9. 21:43
*tartja
12. secret8 (válaszként erre: 1. - Loretta16)
nov. 9. 21:43
Nem mindegy, hogy padlófűtésed, vagy radiátoros fűtésed van. A padlófűtésnél az a jó, ha hagyod, és egyenlesen fűt. Nem javasolják a ki- be kapcsolgatást, mert elég lassú. Akkor kifizetődő, ha beáll egy hőmérsékletre, és azt tarta. A radiátoros fűtést viszont, ha nem vagytok napközbrn otthon, kapcsold ki.
11. janszi (válaszként erre: 1. - Loretta16)
nov. 9. 15:43

Egy dologra figyeljetek nagyon,ha a dohos penész megtelepszik,nem takarítod ki soha,festheted,kenheted...

Azt gondolom,csak akkor érdemes játszani a kevesebb fűtéssel,ha nem para a penészesedés,a párakicsapódás,tehát figyelni kell,vagy kiszellőztetni a kisebb fűtésre állás előtt,már ha ki tudod szellőztetni a párát a lakásból-házból.

Alant a táblázat,mikor csapódik ki a levegőből a pára a falakra,hideg sarkokba,ablakokra.Fa és szén tüzelésnél nem ekkora gond a páratartalom.


[link]

10. Fisica
nov. 9. 15:00

Mi csak akkor fűtünk amikor itthon vagyunk és hideg van. Éjjel pedig sose.


Én az 1. mondanám. Állandó hőmérséklet esetén folyamatosan ki-be kapcsol ha gyorsan hűl, szerintem az nem ktghatékony.

9. simple (válaszként erre: 1. - Loretta16)
nov. 9. 13:41
A 2.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Loretta16)
nov. 9. 13:37

Éppen azért, mert nagyon sok mindentől függ, a helyedben kipróbálnám:

1.-es módszer szerinti hagynám, és indulás előtt felírnám az óra állást, majd haza érkezés után is.

A 2.-es módszer szerint ugyanezt, és rögtön kiderülne, nálatok melyik lenne kedvezőbb.


Most jön egy újabb esőfront, lehűlés, néhány napon keresztül szinte azonos időjárás, szinte azonos külső hőmérséklet. Meg kell csinálni ezt is, azt is...

7. Bichi (válaszként erre: 6. - Libikóka)
nov. 9. 13:35

Így van, fűtött lakásokkal körbevett lakás szinte semmit nem hül ki 8-9 óra alatt, nálunk mondjuk a ház sem jelentősen még télen sem...

Egyébként szerintem teljesen mindegy melyiket választod, a fűtési költséghez elenyésző a kettő közötti különbség...

6. libikóka (válaszként erre: 5. - Libikóka)
nov. 9. 12:44
Illetve a körülmények,,ház v. lakás,,a ház talán jobban hűl ,a lakás talán nem annyira.
5. libikóka (válaszként erre: 1. - Loretta16)
nov. 9. 12:42

2,,de ezt függővé tenném a napi várható hőmérséklettől is.

Pl.Most estére kell,,de nappal nem hagynám mert nem hűlne lényegesen.

4. vigyefene (válaszként erre: 1. - Loretta16)
nov. 9. 12:40
2.
3. Borian (válaszként erre: 1. - Loretta16)
nov. 9. 12:37
2.
2. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Loretta16)
nov. 9. 11:50
Én úgy tudom a 2.
nov. 9. 11:24

Gázfűtésem van, és kétféle tanácsot hallottam a termosztát beállításáról:

1. Amikor nem vagyok otthon, (dolgozom, tehát napközben) állítsam alacsonyabb hőmérsékletre a termosztátot.

2. Legyen egyenletes a hőmérséklet, úgy kevesebb energiát használ a kazán.

Mik a tapasztalataitok? Nem tudom, melyik a kifizetődőbb. Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook