Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Esküvő és lakodalom, ha csak az egyik szülő állja fórum

Esküvő és lakodalom, ha csak az egyik szülő állja (beszélgetős fórum)

1 2
2010. dec. 13. 21:25
Hát ha ők fizetik,akkor se kéne kihasználniuk a helyzetet.Te házasodsz meg és ez a te napod,aminek olyannak kéne lennie,amilyennek te szeretnéd.Szerintem ülj le velük (lehet már sokadszorra)és most el nekik a gondolataidat erről.De abból a szempontból szerencsés vagy,hogy ki tudják fizetni :) Velem közölték a szüleim,hogy nem tartanak semmilyen lagzit,mert nem akarnak feleslegesen pénzt költeni.Ezt meg is értem,de egy kisebb lagzit 3 felé osztva (a pár és külön mindegyik szülei)simán ki lehet fizetni (legalábbis egy közepes keresetű szülőknek,főleg,ha most mondom,hogy 2 év múlva szeretnék férjhez menni).Tudom,mert nyáron ment férjhez a barátnőm.De akkor is az a lényeg,hogy te mit szeretnél,és ha már megtehetik,hogy kifizetik,akkor ha igazán szeretnek,megértenek és a te kívánságaidat helyezik előtérbe és nem azt,hogy esetleg melyik távoli rokon haragszik meg,amiért nem lett meghívva. :)
16. Babi87
2010. dec. 13. 21:25
Én is azt mondom, hogy ez a Te napotok kell(ene) hogy legyen. Attól, hogy ők finanszíroznak, még nem jogosítja fel őket, hogy irányítsanak Titeket. Mert ez egy rossz előjelnek is bizonyulhat a későbbiekre nézve véleményem szerint.
15. cstbrigi (válaszként erre: 12. - Sünciné)
2010. dec. 13. 21:21
Le a kalappal - ezt minden szülőnek így kellene. :-)
14. b826c5a02d (válaszként erre: 11. - 07c4794583)
2010. dec. 13. 21:20
utána meg a rokonság fele arról beszél, hogy mi nem volt jó...
13. b826c5a02d (válaszként erre: 5. - Bida1)
2010. dec. 13. 21:18

biztos megmondanám a szüleimnek, hogy nekem nem kell a rongyrázás.

A rám szánt pénzt adják ide, vagy csináljanak maguknak aranylakodalmat és riszáljanak ott.

2010. dec. 13. 21:14

A lányoméknak nyáron volt az esküvőjük! Nem volt nagy létszám 50fő! Mindent mi álltunk de a gyerekek választottak ki mindent. Ők döntöttek mindenben. Nem akartak nagy díszt az autóra nem is volt! Nem akarták az éttermet túl díszíttetni nem lett!

A vejemnek is mi vettük az öltönyt de ő választotta ki!

Egyszóval ők választottak mi fizettünk! Szerintem így kellene mindenkinek! Nem fényezni akarom magunkat de ez az Ő napjuk volt!

Hozzáteszem a férjem mém még limuzint is akart bérelni de ők már ezt nem akarták!

2010. dec. 13. 21:13

Hát ja, meg mi a fontos egy esküvő során? A rongyrázás, hogy az egész rokonság emlegesse?

Vagy hogy nektek mit jelent...

2010. dec. 13. 21:11

Nem könnyű a helyzeted, az biztos!


Én a helyedben azt csinálnám, hogy ha van egy kis félre rakott pénzetek, akkor egy nem nagy esküvőt csinálni. étterembe a legszorosabb hozzátartozókat meghívni és ennyi. Szüleidet is hívjátok meg, ha ezt elfogadják, akkor részt vesznek rajta, ha nem, akkor nem. Megértelek, nem könnyű a helyzet. De amíg a pénzt ők adják, addig sajnos ugy érzik, hogy irányíthatják az életed...

9. viliflora (válaszként erre: 1. - Bida1)
2010. dec. 13. 21:11

Szia Bida!


Addig szólhatnak bele, amíg engeded. Nehéz dolog tudom, de muszáj lesz kiállnod magadért.

Mi egyébként magunknak fizettük az esküvőnket:-)

8. pgiz
2010. dec. 13. 21:10

Szép kis hozomány, amelyik egy nap alatt el is röppen -huss! a levegőbe!

Ennél nagyobb pazarlást el nem bírok képzelni. Mert ha te nem élvezed minden percét, akkor bizony pazarlás. Pedig ez lenne a te napod.

Nagyon kérleld meg a szüleidet, hogy legyen egyszerűbb a lagzi, ami megspórolódik, azzal segítsék az önálló életetek indulását.

7. cstbrigi (válaszként erre: 6. - 6b08b99072)
2010. dec. 13. 21:09

Hát elvben ez szépen hangzik - de más a valóság... Sajnos...

Nekünk az utolsó pillanatig beleszóltak beleszóltak mindenbe - még abba is, hogy milyen öltöny lehet a páromon. Újra nem csinálnám - vagyis nem így. Sokkal jobban kiállnék magunkért, még akkor is, ha ennek összeveszés lenne a vége, hisz ez a mi napunk volt (vagyis annak kellett volna lennie).

6. 6b08b99072 (válaszként erre: 1. - Bida1)
2010. dec. 13. 21:06

A TE és a párod esküvője!


Az a normális, ha ketten döntötök, mit és hogyan szeretnétek.


Ha tényleg csak kis esküvőt szeretnél, akkor rendelj meghívót, foglaljátok le az időpontokat a házasságkötőben és a templomban, és keress egy hangulatos kis éttermet - amennyiben nem akarsz nagy banzájt.


Maguknak anno már rendeztek egy esküvőt - olyat, amilyet akartak, ezt rátok kell hogy hagyják.

5. bida1 (válaszként erre: 1. - Bida1)
2010. dec. 13. 21:06

A párom részét viszont nekünk kellene állni, de ha az én családom ekkor flancot akar, akkor az összes megtakarításunk elmegy, és nem jön vissza a lakodalmi pénzből, ez egyértelmű.

Építkezni szeretnénk, de most bulizzuk el?

Ott tartok akkor köszönöm nem kell esküvő.

Viszont a szüleimmel sem akarok összeveszni, de egyenlőre nem egyezkednek velem hogy én mit szeretnék.

4. pethoevi (válaszként erre: 3. - Katinkaboszi)
2010. dec. 13. 21:05
nekem is eszembe jutott.jó nagy kicseszés lenne.:-)))
3. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Bida1)
2010. dec. 13. 21:04

Hát nem lenne egyszerűbb, ha azt a pénzt odaadnák Nektek?:)

Ebben az irányban nem lehetne elindulni és rábeszélni Őket, hogy nem kell nagy lagzi?:)


Főleg ha hozomány lenne, azt inkább oda kellene adni, hogy élhessétek ebből az életeteket.


Vagy simán esküdjetek meg jóval hamarabb, kettesben.

2. pethoevi (válaszként erre: 1. - Bida1)
2010. dec. 13. 21:02

huh...ameddig engeded...

de abban is van valami,h ha ők fizetik teljesen...

valahogy kompromisszumot kell kötni.

mondd meg nekik,h hálás vagy és köszönöd szépen a segítséget,de ez a te napod és olyannak szeretnéd,amilyennek.

2010. dec. 13. 21:00

Szeptemberre terveznék az esküvőt, de most nem tudjuk legyen-e.

A felállás csak az én szüleim fizetnék az ő meghívottjaikat, ami kb 110 főt tesz ki, és ennek felét én nem szívesen látom, vagy nem is ismerem.

Amikor mondom nekik a válasz nem húzhatok ki a listából senkit.

A zenészt vőfélyt lefoglalják engem meg se kérdeznek róla megfele-e.

Ebédet akarnak az esküvő előtt adni, kérem, hogy akkor svédasztalos legyen, az nem elég.


Ez a lagzi lenne ugymond a hozományom,azért raktak félre hogy kiházasítsanak, de magukra persze amúgy nem költenek.


De én egy egyszerű lagzit akarnék,nincs szükségem vendégvirágra meg egyéb dekorációkra.

Kérdésem meddig szólhat bele a szülő a dolgokba.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook