Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 2 tanús + szülőkkel esküvő! Mi illik? fórum

2 tanús + szülőkkel esküvő! Mi illik? (beszélgetős fórum)


1 2
51. f5848578d5 (válaszként erre: 20. - C130f7eb3b)
2011. máj. 17. 13:23

Az én csokrom is anyai nagyapám sírjára került. Az autódíszünk pedig a páromék családi (nagyszülei, nevelő apja) sírjára.

Nálunk kb. 40 fő volt és volt lakodalom a párom, az édesanyám és nagyanyám kívánságára. Én nem szerettem volna, de hazudnék ha azt mondanám, hogy megbántam. Bár az is igaz, hogy anélkül is teljes lett volna a boldogságom, nem vagyok egy bulizós típus.

Nekem három dolog volt fontos, amiről viszont nem szerettem volna lemondani; egy szép menyasszonyi ruha, egy csodálatos virágcsokor és a templomi áldás.


Szerintem úgy csináljátok ahogy neketek a legjobb! Ti tudjátok, hogy mi az ami nektek fontos.

2011. máj. 10. 18:10
Nem is kell nagy dirr meg durr...minek...
49. Anka71
2011. máj. 10. 18:08

Én sem akartam semmi felhajtást, nagyon nem szeretem magam körül. Ketten voltunk az esküvőn, és két tanú. Férjem szürke öltönynadrágban és sötétkék zakóban volt, én pedig bézs koktélruhában, de már látszott a pocim (5 hónapos voltam).

Virágcsokor az volt, pezsgő is (alkoholmentes).

Egyik tanú készített pár képet a polgármesteri hivatal folyosóján, egy díszes korlát előtt álltunk. Egyik képnél a férjem rátette a kezét a pocimra, és a kamerába mosolyogtunk kicsit bájosan, kicsit cinkosan. Ez lett a legjobb kép, pedig spontán jött:)


De a topic indítójának a kérdésére: szerintem is, valamilyen szinten meg kellene adni a módját, legyen pár fotó. És igen, ha van köszönő virág, akkor a másik "anyukának" is legyen, szerintem is. (ő fog legjobban meglepődni.)

Sok boldogságot kívánok!

48. 566f1d9107 (válaszként erre: 47. - E705905164)
2011. máj. 10. 18:05
ja,ja:)
47. e705905164 (válaszként erre: 46. - 566f1d9107)
2011. máj. 10. 17:47
hát azt illene..
46. 566f1d9107 (válaszként erre: 45. - E705905164)
2011. máj. 10. 17:43
Hát igen,azért nem muszáj annyira kiöltözni,de a módját adjuk meg...:)
45. e705905164 (válaszként erre: 44. - 566f1d9107)
2011. máj. 10. 17:40
igen,ez a minimum,megértem ha nehéz anyagi körülmények miatt nem tudnak menyasszonyi ruhát venni,de legalább ne farmer,meg pólóba menjenek...ez különleges nap! amit én sose akarok:D
2011. máj. 10. 17:37
Nem muszáj menyasszonyi ruha,lehet egy fehér kosztüm vagy bármi és ruha.Csokor azért legyen a kezedben,és a párodnak is egy öltöny.Legalább egy száll pici virág betűzve a zsebébe,vagy valahová.
43. e705905164 (válaszként erre: 38. - Szuszuek)
2011. máj. 10. 15:52
ezt nem értem..milyen gyűrű húzás?:O nem lesz gyűrűtök???:O
2011. máj. 10. 15:51
ha nem is menyasszonyi ruha!
2011. máj. 10. 15:51
ünnepi ruhája,meg szerintem azért mindenkinek van...
40. e705905164 (válaszként erre: 37. - De6dcdc43c)
2011. máj. 10. 15:50
ne viccelj! otthoni vacsora igazán nem nagy keret!
39. 864c5534c9 (válaszként erre: 33. - M0ncsa)
2011. máj. 10. 14:53

Falukban elég 1 hónappal előbb szólni..

Nincs sok esküvő...

2011. máj. 10. 12:14

lesz kaja,hidegtálat csinálunk anyuval!


szépen felöltözünk :D


viszünk pezsgőt!

gyűrű húzás nem lesz,azt nem akarunk semmiképp!

37. de6dcdc43c (válaszként erre: 36. - E705905164)
2011. máj. 10. 11:08

van akinek nincs rá keret, főleg ha jön a kisbaba. A mai világban ez abszolút nem meglepő.

Ilyen helyzetben esztelenség nagyobb ktg-ekben vernie magát.

2011. máj. 10. 10:55

hát nem ártana valami egyszerűbb menyasszonyi ruha,kosztüm,meg öltöny az uraknak..mégis csak egy esküvő..


hát utána meg azért egy egyszerűbb vacsorát vagy ebédet adnék! az igazán nem kerül milliókba...de egyéntől függ ez is..

35. M0ncsa (válaszként erre: 34. - Szmirma)
2011. máj. 10. 09:51
Jaja lehet, nem tudom, Szuszekeknal mi a helyzet. Csak magamrol tudom, de ez masra ugysem vonatkozik - a vilag minden tajarol kell majd osszeszerveznem a (legszukebb) csaladot, es az nem ket nap :)
34. Szmirma (válaszként erre: 33. - M0ncsa)
2011. máj. 10. 09:48
A mi esküvőnk 2006-ban volt akkor fél évvel előre kellett kérni időpontot, nem tudom most ,h ogy van, de gondolm nem sokat változott, de gondolom tesznek kivételt, meg kisebb városokban vagy falukban nem hiszem , hogy ennyire előre kellene kérni időpontot.
33. M0ncsa (válaszként erre: 30. - Szuszuek)
2011. máj. 10. 09:22

En kerek elnezest :) Gratula a babahoz, es hogy elsore sikerult! Legtobben nem ilyen szerencsesek.


Jaja, azt en is hallottam, hogy Magyarorszagon be vannak telve az anyakonyvvezetok, es fel evre elore minden idopont foglalt! A volt fonokom 8 honapot "vart" az eskovoi idopontjara, a 6. ker.ben Bp-en!

2011. máj. 10. 09:17
Jah és persze sok boldogságot, gratulálok a babához is!!!!:)
2011. máj. 10. 09:16
Szia! Az, hogy mi illik, nem fontos. Csak az számít, hogy Ti jól érezzétek magatokat, ez a Ti nagy napotok! Öltözködési tanácsot már sokat kaptál úgy látom, szerintem egy-két fotó készüljön azért rólatok! Örök emlék. Nem kell profi fotós, csak egy jó fényképezőgép!
30. szuszuek (válaszként erre: 23. - M0ncsa)
2011. máj. 10. 09:08

köszi!

a baba maximálisan tervezett volt! szinte napra pontosan :D

29. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2011. máj. 10. 09:07

Szerintem tartsátok úgy az esküvőtöket,ahogy a helyzet,az igényetek ,stb hozza.


Nekünk is úgy adódott,hogy már megvolt a két kicsi,pénzünk nem nagyon volt,viszont egyéb okok miatt szükség volt a papírra,szóval gyorsan kértünk időpontot,megkértünk két embert a rokonságból,és beviharoztunk karukon egy egy gyerekkel.

Én spec farmerruhába voltam ,a "vőlegény" szintén egy fekete farmerban, ingben.

10 perc alatt megvoltunk,aláírtuk a papírokat ,és felmentünk az anyuékhoz ,koccintottunk egyet,ettünk valamit ,és mentünk haza a dolgunkra.

Még fénykép sem készült.

De azt is tudom,hogy ha más lett volna a helyzet sem csináltuk volna másként.

:))

2011. máj. 10. 09:02

Az a lényeg, hogy szeressétek egymást, hogy ezt farmerban, vagy kosztümben ünneplitek, egy kisvendéglőben, vagy nagyzolós étteremben lényegtelen:)


Minden jót és sok boldogságot Nektek:)

2011. máj. 10. 08:59

Nem a mostani állapotod miatt, hanem a későbbi évek miatt érdemes egy kicsit a módját megadni ennek a jeles napnak. Gondold el, változhatsz is, és szemrehányást tehetsz magadnak, hogy nem figyeltél a részletekre. Az unokáid kérhetik, hogy nagyi, mutasd a képeket, te meg azt mondod, beestünk csak.

Én csak a párommal mennék el, meg a két tanuval. Felvennék egy utcai, alkalmi ruhát, nem farmert, de ha azt, akkor fehér felsővel-párod is. Ezzel az anyakönyvvezetőt is megtisztelitek, hisz neki ez komoly, hivatali ceremónia. Kifizetnék egy pohár pezsgőt is, hisz a jövőtökre koccintotok. De szólnék előtte az anyakönyvvezetőnek, hogy ti nem olyan konform gondolkodásúak vagytok, ne számítson cirádákra, tirádákra.

Majd az ebéd/vacsora helyen várhatnak azok, akikkel megosztjátok örömeteket, ott adhatsz virágot, akinek gondolod. Nem a külsőségeken múlik a sikeres házasság, de egy biz. tiszteletet megérdemel ez a jeles nap.Egyébként ne görcsölj rajta, ne rontsd el a hangulatod. Hogy hogyan házasodtok, ez kettőtök egyetértésén múlik, másnak nem illene beleszólni.

26. körömvirág (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2011. máj. 10. 08:55

Azért szerintem se "farmeros" legyen. bár nekünk annak idején még a szülők sem voltak, csak mi + 2 tanú, de a férjem öltönyben én pedig alkalmi ruhában voltam. Volt pezsgős koccintás és utána elmentünk egy jót ebédelni.

Sok boldogságot!

25. M0ncsa (válaszként erre: 21. - Kevian)
2011. máj. 10. 08:43
Naigen, egyre gondoltunk :D
24. 864c5534c9 (válaszként erre: 21. - Kevian)
2011. máj. 10. 08:42

Ezt nagyon szépen megfogalmaztad!

És igazad van!


Én is mikor visszanézem az esküvői fotókat, nagyon jó érzés..

Bár csak kevesen voltunk, de én voltam a legboldogabb ember akkor a földkerekségen..

És örülök, hogy csinosak voltunk, volt csokor, egyebek, voltam fodrásznál is, és hogy étteremben ebédeltünk...(de. 11-kor volt az esküvőnk..)

Olyan kerek volt az egész, tökéletes...

Jó érzés visszagondolni rá...


Szerintem alap, hogy azért kiöltözzön az esküvőjére az ember, mégha nem is nagy esküvő, márcsak azért is, hogy megadja módját, hiszen ez egy különleges alkalom, és hát jól érezze magát az ember a bőrében..Csinosan, szinte tökéletesen..;DDD

23. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Szuszuek)
2011. máj. 10. 08:41

Szia Szuszek!


Szerintem ugy eskudjetek, annak ellenere, hogy kapkodtok a nem tervezett baba miatt, hogy 30 ev mulva is szivesen nezegessetek az eskuvoi kepeket :) Megiscsak egy nagy esemeny, meg ha keves resztvevoje is lesz.

Ami a parod ruhazatat illeti, egy oltony sosem art, ha van (a kesobbiekben is jol jon, ha elegans helyre mentek, vagy szinhazba, operaba...). Node Ti tudjatok :)


Mi is kis eskuvot tervezunk a parommal, bar teljesen mas okokbol kifolyolag. Ennek ellenere en ragaszkodom a menyasszonyi ruhahoz, es ki is ternek a hitembol, ha nem oltonyben jelenne meg :D

2011. máj. 10. 08:38

Miért ne illene?

Az enyémen hatann leszünk: mi ketten, a két tanú, a pap és a kántor. Számomra ez a tökéletes.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook