Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » ESG (vagyl EIS) vizsgálat, állapotfelmérés fórum

ESG (vagyl EIS) vizsgálat, állapotfelmérés (beszélgetős fórum)


1 2
23. Várhegyi Márton (válaszként erre: 14. - N.k.i)
2011. máj. 20. 09:49

Egyébként Hraskó Gábor szkeptikus kollégám is foglalkozott a kérdéssel:

[link]


A kronoamperometriáról:

[link]

[link]

2011. máj. 20. 09:46

"Ha van egy tanulmány, beküldik egy lapnak, az elbírálja (3-4 hónap alatt), és akkor megjelenik a cikk a lapban."


Kieg.: Természetesen akkor kerül be a lapba, ha elfogadják a cikket.

21. Várhegyi Márton (válaszként erre: 16. - N.k.i)
2011. máj. 20. 09:45
Egyre inkább az az érzésem, hogy te valamilyen módon kapcsolatban állsz az ESG/EIS-mérésekkel.
20. Várhegyi Márton (válaszként erre: 17. - Szántó Gábor)
2011. máj. 20. 09:43
Ebből nem következik, hogy hatékony.
19. Várhegyi Márton (válaszként erre: 15. - N.k.i)
2011. máj. 20. 09:42

"természetesen határértékek között hozza az említett paraméterek."


Ennek mi a jelentősége?

18. Várhegyi Márton (válaszként erre: 14. - N.k.i)
2011. máj. 20. 09:41

"magyar orvosban megjelent egy cikk és az irodalom jegyzékében a hivatkozások is fellelhetőek."


Megtaláltam. Elképesztő, hogy milyen tévedések (?) vannak benne (pl. a kronoamperometria téves értelmezése). Ha végignézed a szakirodalmi hivatkozásokat, láthatod, hogy egyik sem erről az "új technológiáról" szól. (Ill. több cikk is szól a bioimpedancia-mérésen alapuló diagnosztikai eljárásokról, de nem ion-, hormonmérésekről van bennük szó.) Tipikus eset: odaraknak jó pár szakirodalmi hivatkozást, hogy úgy tűnjön, komoly a dolog. A laikus meg ha meg is nézi, úgysem érti őket.


"Szerintem elég lassan veszi fel a ritmust"


Szerinted. Ha van egy tanulmány, beküldik egy lapnak, az elbírálja (3-4 hónap alatt), és akkor megjelenik a cikk a lapban. Mióta is van ESG/EIS? Anélkül használják, hogy lenne bizonyíték a hatékonyságára.


"nem csak elektromos ellenállást néz, ez egy kicsit így egyszerű megfogalmazás."


Elolvastad, mit mér? Egyen- és váltóáramú ellenállást.


"Ha már itt tartunk, akkor elektromos impulzussal nem meghatározható az alany test összetételének az aránya(zsír,izom,víz)?"


Víz- és zsírtartalom legjobb tudomásom szerint.


"Na most ezek is különböző anyagok mint a hormonok vagy a vérösszetétel és egyéb alkotó elemek."


Ha arra gondolsz, hogy a H2O is egy vegyület, a trigliceridek is vegyületek, a hormonok is vegyületek, akkor igen, ezt meg tudom erősíteni, mindegyik valamilyen anyag.


"Azt hiszem az anyagspecifikus tulajdonság azért meghatározható"


Meghatározható, de nem mindegy, hogyan.


"és úgy tudom különböző elektromágneses jellemzői vannak, pl többek között más a közeg ellenállása, nem?"


Igen, a különböző molekuláknak különböző elektromos és mágneses tulajdonságaik vannak, ill. a hidrodinamikai ellenállásuk is eltérő (ez méret- és alakfüggő).


Ezekből még nem következik, hogy egy sokkomponensű rendszer elektromos ellenállásértékeiből meg tudod határozni, miből mennyi (milyen koncentrációban) van benne.


"Egyetlen olyan számítógép alapú orvosi diagnosztikai rendszer, mely a világ minden földrészén orvosi diagnosztikai minősítéssel rendelkezik."


Ennek utána fogok járni.

2011. máj. 20. 02:13
Egy ilyen cucc 2millió Ft, nem hiszem, hogy "paraszt vakítás" lenne :)
16. n.k.i (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2011. máj. 20. 00:19

Látom a testzsír egy sarkalatos pontja a dolognak. A készüléknek is megvannak a korlátai de mérést is ideális körülmények között kell elvégezni, de gondolom erről nem tájékoztattak. Amúgy meg 3 tényezőtől is függ, a készüléken az orvoson és az alanyon. Pl: ebéd után rögtön csülkös pacal elfogyasztása után a készülék az emelkedett emésztéshez köthető paramétereket természetesen nem tudja értelmezni és összekötni, gyulladást feltételez vagy valamilyen rendellenességet.

Szóval kell hozzá még egy olyan alany, aki nem hallgatja el(nem rád értem) az anamnézis(ha volt egyáltalán) során a dolgokat(mert tesztelni jött) és jól lehet fókuszálni a készüléket, bár nem tévedhetetlen, mint a konvencionális sem. Bizonyos dolgokat be kell tartani mérés előtt, de nem olyat mint a labornál, hogy éhgyomor,stb.

Aztán vannak kizáró és erősen befolyásoló tényezők, vízhiány, gyógyszerezés, energiaital, stb, amiket számba kell venni! Aztán emagdi nem láttam az értékeidet, de egy fontos tényező van amit ugyancsak hoz a készülék. Nevezetesen szervi díszfunkció vagy neurovegetatív befolyásoltság alatt álló díszfunkció okozza esetleg a betegségedet. És igen sajnos van olyan, amit nem tud kimutatni még, de folyamatos fejlesztés történik mind a technikai területen mind a szoftveres részén.Sőt ha beleolvasol a kapott leltbe ott azért íja, ha nem is mondták, hogy milyen célirányos szakklinikai vizsgálatra van szükség a pontosabb diagnózis érdekében.

Hasonlónak érzem a helyzetet a helyzet mint amikor a gyógyszereket szidják azok az emberek akik rengeteg gyógyszert szednek be reggel fél pohár vízzel és azt mondja nem hatnak a gyógyszerek, amire persze lehet nem is volt szükségük:)

15. n.k.i (válaszként erre: 12. - Várhegyi Márton)
2011. máj. 20. 00:07
Mint mondtam alap hormonokat( 20 db) és ionokat hoz, ureát, trigliceridet, stb természetesen határértékek között hozza az említett paraméterek.
14. n.k.i (válaszként erre: 11. - Várhegyi Márton)
2011. máj. 19. 23:51

Kedves Márton, magyar orvosban megjelent egy cikk és az irodalom jegyzékében a hivatkozások is fellelhetőek. "Orvosbiológia szakirodalom" Szerintem elég lassan veszi fel a ritmust, no meg érdekes születnek ott is a "Pr" cikkek, inkább a sugárbiológiait és atom fizikait ajánlom.

Hát nem annyira egyértelmű:), nem csak elektromos ellenállást néz, ez egy kicsit így egyszerű megfogalmazás. Ha már itt tartunk, akkor elektromos impulzussal nem meghatározható az alany test összetételének az aránya(zsír,izom,víz)? Na most ezek is különböző anyagok mint a hormonok vagy a vérösszetétel és egyéb alkotó elemek. Azt hiszem az anyagspecifikus tulajdonság azért meghatározható és úgy tudom különböző elektromágneses jellemzői vannak, pl többek között más a közeg ellenállása, nem?

Egyetlen olyan számítógép alapú orvosi diagnosztikai

rendszer, mely a világ minden földrészén orvosi diagnosztikai minősítéssel rendelkezik. A készülék orvostechnikai besorolású. A készüléket csak orvos használhatja, bár sajnos ezt senki nem ellenőrzi!

13. emagdi (válaszként erre: 12. - Várhegyi Márton)
2011. máj. 19. 11:39

igen, csak egy testzsír% mérésért nem megyek el sehova, tekintve hogy ezt már az otthoni mérlegek is tudják :) (olyan pontossággal legalábbis ami nekem jó ahhoz, hogy lássam, kevesebb v több zsírom van:))


a többi adatról én sem igen tudom elképzelni, hogy be tudná mérni a gép ezzel a módszerrel:)


arról nem is beszélve, hogy olyan betegséget, amiről konkrétan tudom, hogy van, nem mutatott ki. a gép szerint nagyjából minden adatom szuper volt (kivéve a magas testzsírt:S), ami azért nem igazán van így a valóságban.

12. Várhegyi Márton (válaszként erre: 10. - N.k.i)
2011. máj. 19. 10:11

Jó is volna, ha pl. a hormonkoncentrációkat egy ilyen filléres módszerrel meg lehetne mérni. Azok mérése ugyanis akár százezer Ft-os nagyságrend is lehet.


A test zsírtartalma viszont viszonylag pontosan mérhető nem szélsőségesen kicsi vagy nagy értékek esetén.

11. Várhegyi Márton (válaszként erre: 10. - N.k.i)
2011. máj. 19. 10:06

Az orvosbiológiai szakirodalomban úgy tűnik, egyelőre nincs egyetlen cikk sem erről az ESG/EIS-ről (én legalábbis nem találtam).


Valószínűleg azért, mert ilyennel senki sem foglalkozik, annyira egyértelmű, hogy elektromos ellenállásértékekből nem lehet az említett biológiai paramétereket meghatározni.


Viszont ahhoz, hogy valaki ilyen vizsgálatok végzéséből éljen, nem szükséges bizonyítottan hatékonynak lennie a módszernek.

10. n.k.i (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2011. máj. 19. 01:14

Sajnálom emagdi, hogy ez jött le neked, gondolom nem orvos csinálta, vagy igen? Ha igen és ez az érzés van benned, akkor az még nagyobb baj.Mennyi ideig tartott a konzultáció a 10 perces vizsgálat után?

A vizsgálat önmagában nem "parasztvakítás" de sajnos korántsem mindegy, hogy ki végzi el. Hidd el nagyon pontos műszer hiszen a szeműri nyomást vagy az agy vér és tápanyag ellátottságáról, vér összetétel, hormonokat, szöveti pH, stb( amit laborral lehet ellenőrizni)is hoz úgy, hogy nem kell feltárni:)

Az tényleg baj lenne, ha csak a testzsír,stb lenne használható, mert azért amennyi paramétert vizsgál a készülék, azt te csak 2-3 hónap alatt járod le a konvencionális vizsgálatokkal és 3 perc után kidobnak(zsebbe 20.000 ért).

A hormonok ion és egyéb vérösszetétel benne van a nyomtatott anyagba, ami elég könnyen értelmezhető, bár sokkal jobb részletesen elmagyarázva az összefüggéseket.

A szervszintű lebontáshoz, meg orvos kell mert azért egy készülékről beszélünk amit véleményem szerint ki kell egészíteni egy komoly orvosi szaktudással.

Na mondjuk az is baj, ha az egészség a szórakozás kategóriába tartozik:)

Ami pedig a beosztást illeti, hát sehogy nem osztják be. Mert ennyiért nem lehet komoly szolgáltatást adni, bármennyire számítanak a kapcsolt szolgáltatásokra, de ennyiért kipróbálható és sokan rákattintottak.

Remélem a dilettantizmus nem vet rossz fényt a technológiára.

9. emagdi (válaszként erre: 8. - N.k.i)
2011. máj. 18. 16:27

na, én ma voltam ezen a kuponos vizsgálaton.

hát, kb azt kaptam amire számítottam: parasztvakítást :D

maga a vizsgálat kb 10 perc, aztán kapsz néhány oldalas adathalmazt amit olvasgathatsz (fele nem értelmezhető), meg egy táplálkozási útmutatót, ami nagyrészt tömény közhely.


a betegségeket meg még véletlenül sem találta el (legalábbis azokat, amikről tudok hogy vannak). anyukám is volt, és nála is ez volt a szitu.

ami szerintem használható adat benne (nem vonom kétségbe a hitelességét) az a testzsír% és víz%, mivel ezt amúgy is ilyen elektromos impulzussal mérik (a testsúlyt meg beírja a néni az elején a gépbe). a többi az amolyan vásári szórakoztató kategória szerintem. mindegy, ennyiért kipróbáltuk, elmegy, egy mozijegy ára, ez még belefér a szórakozásba:))


de többre ne számítson senki:))


(ja, és nem értem, hogy osztják be az embereket, de sem előttünk nem volt senki, sem utánunk nem várt senki, elég nagy pangás volt, pedig több ezer kupont eladtak)

2011. ápr. 21. 21:17
Semmi gond. Viszont arra kíváncsi lennék, hogy milyen szolgáltatást vagy terméket(táplálék kiegészítő, stb) kapcsolnak az 1500 Ft-os kuponhoz vajon? Mert az ár túl kedvező egy teljes 60 perces kimerítő konzultációhoz, csak nehogy a szolgáltatás színvonalára menjen a dolog.
7. 41fdab80c1 (válaszként erre: 6. - N.k.i)
2011. ápr. 20. 16:15
Mivel mindkét esetben ilyen vizsgálatra mentem, nehéz lenne összekeverni.Az egyik 2007-ben volt, a másik 2011-ben.
2011. ápr. 19. 18:34

Sziasztok!


Beszámoltok róla, hogy mikorra kaptatok időpontot, mert állítólag, hosszú a várólista.

Na ez az valamilyen cégnél

gmarta5 szerintem te egy másik típusú eljárással kevered össze.

2011. ápr. 18. 18:17

Nem néztem azóta jobban utána,elmosogattam... :o)

Nagyon kíváncsi vagyok az egészre és persze az eredményre.Mi is megyünk a férjemmel,a lent említett kuponnal.

4. 41fdab80c1 (válaszként erre: 3. - Borsi :-))
2011. ápr. 18. 17:54

Nos azóta már biztos tudod, hogy milyen. Egy számítógép a vastagabb fémtollszerű kimenettel és egy másik kimenet, ami szintén fém. Ez utóbbit benedvesítik és a markodban kell szorongatni, a tollszerűvel pedig a köröm, körömágy különböző pontjait nyomják. Ez kb.1,5 órás vizsgálat.


A múlt héten olyanon voltam, aminek a kimenője olyan volt mint egy túlméretezett egér két billentyűvel. Ez kb.5 perc, az elemzés hosszadalmasabb.

Mindkét esetben nagyon igazat mutatott, tehát érdemes odafigyelni az eredményre.

2011. ápr. 18. 17:34
Tudom,csak kíváncsi vagyok.Egyébként megyek... :)
2011. ápr. 18. 17:32
valamelyik kuponos cégnél pont ma van ilyen akcióban, mindössze 1500 forintért te is kipróbálhatod, és akkor megtudod:)
2011. ápr. 18. 17:30
Vett már valaki ilyenen részt?Milyen?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook