Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » ESG (vagyl EIS) vizsgálat, állapotfelmérés fórum

ESG (vagyl EIS) vizsgálat, állapotfelmérés (beszélgetős fórum)


1 2
53. Regin_a (válaszként erre: 51. - Patrichia88)
2023. ápr. 21. 13:34
Soros vagy párhuzamos port csatlakozásu? Kiment a gyógyitó erő belőle, vagy már elég pénzt kerestél vele?
2023. ápr. 20. 13:56

Ma olvastam róla hogy újfent megpróbálnak pénzt csinálni ebből a Sarlatánságból...más szóval fasságból.

Sok minden csak vérből és fizikai beavatkozásból, mintából mutatható ki.

Azóta kiderült hogy az MRI egy elbaszott fajtája ez amivel lehúznak embereket és az eredmény nem minősül eredménynek orvosi szempontból két okból :

1-nem szakorvos végezte és írta alá Felelősséget vállalva hogy rossz diagnosztikával megölhet valakit

2-nem hitelesített gép semmilyen egészségügyi formában és igen Skennelésre sem. ( Egy okosóra többet tud manapság )

Azt elismerem hogy eredményesek abban hogy pénzt keresnek...( kifizeted, odamész és nem kapod vissza a pénzed )

Köszönöm hogy elolvastad-

2012. dec. 14. 13:12

Sziasztok!

Akit érdekel, eladó egy ilyen E.I.S állapotfelmérő készülék használtan, érdeklődni 06209128454 telefonszámon lehet.

2012. márc. 4. 21:07

Sziasztok!

Most találtam rá a fórumra, és bár frissen regisztráltam, gondoltam, én is megosztom a tapasztalatom. Valószínűleg emariával egy helyen jártunk és sajnos hasonlóan negativ tapasztalatokkal kellett szembesülnöm.

Bár soha nem voltam beteges,és kerültem is a háziorvost, ha nem volt muszáj, nem ültem be a váróba.

Mikor a vizsgálatra mentem, épp egy teljes vérképre vártam, amit a nőgyógyász kért a májfunkció ellenőrzése miatt. (fogamzásgátló). Tehát hangsúlyozom, szinte egy időben tudtam ellenőrizni a két eredményt.

Amire a 10 perces vizsgálat után (amit nem orvos tartott) felhívták a figyelmem, hogy a gyomrom környékén gyulladásos folyamatok zajlanak, érdemes utánajárni. De sem a hormonzavarra (ami volt és van), sem a (időközben kiderült) sejtelváltozásokra nem derített fényt. Azóta ez a sejtelváltozás (HSIL CIN3) rutineljárást igényelt.

És a gyomromra visszatérve, egy diéta után semmilyen kezelésre nem volt szükség.

Hatalmasat csalódtam, ezért azt javaslom, mielőtt valaki pénzt ad érte, olvasson utána alaposan, kérdezzen és így döntsön legjobb belátása szerint.

Egyébként a vizsgálat maga 15e Ft volt. És bár telefonban azt mondták, orvosi konzultációval egybekötött, ez technikai okok miatt elmaradt, új időpontot javasoltak, amire végülis már nem mentem el.

49. 5e1b581a2e (válaszként erre: 46. - 5e1b581a2e)
2012. jan. 20. 21:00
Pedig milyen kíváncsi lettem volna rá én is.
2011. dec. 28. 02:06
nekem nem mutatott glutén allergiát. de egy orvostanhallgató megnézte az eredményt és a visszajelzései alapján arra a megállapításra jutottam, hogy elég nagy szkepticizmussal érdemes kezelni az eredményt.
47. Fülci
2011. nov. 28. 11:42
Van valaki akinek ez a vizsgálat nem mutatott glutén allergiát? Eleve arről szólt az egész, hogy belém beszélje a tüneteit.
46. 5e1b581a2e (válaszként erre: 45. - Várhegyi Márton)
2011. júl. 17. 10:10
Hát...én is nagyon kíváncsi vagyok egyébként.
45. Várhegyi Márton (válaszként erre: 44. - 5e1b581a2e)
2011. júl. 17. 09:51
Nyugi. Megvárjuk, hátha megtudunk valamit az EIS-leletről.
44. 5e1b581a2e (válaszként erre: 43. - Bellavita21)
2011. júl. 16. 21:34
Ne haragudj,de mégis mit lehet 10oldalon keresztül írni azzal kapcsolatban,amit leírtál?Valami kórélettan előadás anyag?Nekem már csak ez több,mint fura lenne...
43. Bellavita21 (válaszként erre: 42. - Várhegyi Márton)
2011. júl. 15. 10:10
Hát van vagy 10 oldalnyi....számomra értelmezhetetlen.
42. Várhegyi Márton (válaszként erre: 41. - Bellavita21)
2011. júl. 12. 21:27
Kíváncsi vagyok, milyen "lelet"-et ad egy ilyen gép. Nem írnád be ide?
2011. júl. 12. 16:42

Látom, elhalt a fórum. Én most voltam vizsgálaton egy kuponos akcióban, szerintem baromi ügyes gép, rögtön kimutatta a bélflóra felborulásomat, meg a gerincproblémákat, meg a nőgyógyászati bajaimat.


Viszont a kiértékelés baromi gyenge volt, szeretném pontosan is megérteni, hogy mik a hormonális eltérések számai, meg van alkalózisom és acidózisom is egyszerre, és talán ez az oka a folyamatos izomrángásaimnak ami tonnaszámra szedett magneb6 is csak átmenetileg segít. Van valahol egy részletes útmutató erre?

40. Várhegyi Márton (válaszként erre: 38. - N.k.i)
2011. máj. 20. 14:56

"Mivel orvostechnikai így ezt én nem vonnám kétségbe"


Könnyen lehet, hogy az, mivel az is elég, ha a testzsírt meg lehet vele relatíve pontosan mérni. A csak a testzsír mérésére használt eszközök is orvostechnikai eszközök. Tehát jelen esetben az orvostechnikai eszköz minősítés nem jelenti, hogy a már említett paraméterekről is valós képet ad.

(Ez logikai úton belátható.)


"bár te megteheted ezt személyes tapasztalat nélkül."


A személyes tapasztalat semmit sem ér, ha nem kontrolláltak a körülmények, ill. nem validáltak az eredmények.


"Nem is a női magazinokról beszéltem. Publikált már?"


Kicsoda?


"Aha, nem is rád gondoltam, mint elkötelezett tag:)"


Kire gondoltál?


"kontroll vizsgálatok igazolták a létjogosultságát."


Hogyan történt a vizsgálat? Ki és hol publikálta az eredményt?


"A készülék igenis számos előnnyel rendelkezik és rengeteg tényezőről hoz paramétert, de nem helyettesíti a célirányos szakklinikai vizsgálatot."


Ha helyesen meg lehet mérni vele egy csomó klinikai kémiai stb. paramétert, akkor helyettesíti ezeket a laboratóriumi méréseket, százezreket lehet vele megspórolni. Most akkor döntsük (azaz döntsd) el, mit helyettesít, és mit nem!


"Mivel már leírtam, hogy nem csak ellenállás mérésből vizsgál."


Ezt elolvastad? [link]

Mit mér még az ellenálláson (és egyéb, származtatott mennyiségeken) kívül?


"extracelluláris mátrix, anionok, miért ez tudománytalan, nem is létezik?"


Én azt írtam, hogy a ködösítés megy, amitől a laikus azt gondolhatja, tudományos szöveget olvas, és a berendezés tudományosan megalapozottan működik.

39. n.k.i (válaszként erre: 37. - 5e1b581a2e)
2011. máj. 20. 14:48
:) na igen és csak 6 oldalt nyomtattak ki, a copy generáliban 100Ft/oldal számold így.
38. n.k.i (válaszként erre: 31. - Várhegyi Márton)
2011. máj. 20. 14:38

Mivel orvostechnikai így ezt én nem vonnám kétségbe, bár te megteheted ezt személyes tapasztalat nélkül.

Nem is a női magazinokról beszéltem. Publikált már?

Aha, nem is rád gondoltam, mint elkötelezett tag:)

Ki is vezet és kit, ez mindig egy nagy talány.


Én azt gondolom, kellő képen körüljártam a témát, saját tapasztalat és kontroll vizsgálatok igazolták a létjogosultságát. Neked is módodban áll megtenni ezt.

A készülék igenis számos előnnyel rendelkezik és rengeteg tényezőről hoz paramétert, de nem helyettesíti a célirányos szakklinikai vizsgálatot.Viszont míg a szakklinikai vizsgálat egy területre terjed ki, addig az EIS nagyon sok paramétert vizsgál egyszerre egy platformon. És mint írtam nem tévedhetetlen főleg ha külső tényezők nem ideálisak.

De mint írtam az EIS nem természetgyógyászati és wellness, és nem zavar ha kritizálod.


Mivel már leírtam, hogy nem csak ellenállás mérésből vizsgál.

extracelluláris mátrix, anionok, miért ez tudománytalan, nem is létezik?


Szkeptikus mennyire vagyok szerintem magamról ezt nehéz megítélni, de mivel kapcsolatom van a technológiával és látom, hogy jó készülék. Úgy éreztem le kell írnom, ha nem a rendeltetésének megfelelően használják, akkor bizony az emberek csalódhatnak, mint emagdi.

Ha nem lennék szkeptikus, akkor nem írtam volna ide:)

2011. máj. 20. 14:34

1.100,- (nem akciósan)


[link]

36. 5e1b581a2e (válaszként erre: 33. - N.k.i)
2011. máj. 20. 14:31
Kicsit drága papírlap darabár.És még össze is van tintázva...
35. 5e1b581a2e (válaszként erre: 32. - Várhegyi Márton)
2011. máj. 20. 14:29
Egyetértek.
34. 5e1b581a2e (válaszként erre: 31. - Várhegyi Márton)
2011. máj. 20. 14:29

"A különböző pl. női magazinokba valószínűleg bekerülhet fizetett cikk, de ezen lapok tudományos értéke nulla."


És ehhez még tudományos tanszékek megkereséséhez is van elég vastag bőr a képükön! :SSS


/Off: Szerinted lehet széllel szemben...:'( /

33. n.k.i (válaszként erre: 30. - 5e1b581a2e)
2011. máj. 20. 13:45
Én is felhívom becsed figyelmedet, hogy szolgáltatásnak minősül a mérés és a készülék által készített állapotjelentés kinyomtatása,persze lehet a hirdetésben leírtaknak nem felel meg, de attól még egészségügyi szolgáltatás, mert orvosi készülékkel végzik. Szerintem akkor lesz egészségügyi, ha orvos végzi az adatok alapján. félig viccesen ezt jeleztem: smile-val! Bár azt is megkérdeztem, hogy orvos végezte el vagy nem a vizsgálatot, erre nem kaptam választ.
32. Várhegyi Márton (válaszként erre: 30. - 5e1b581a2e)
2011. máj. 20. 13:08
Ha nincs semmiféle diagnosztikus vagy analitikus értéke a vizsgálatnak, akkor az ár-érték arány igencsak rossz.
31. Várhegyi Márton (válaszként erre: 29. - N.k.i)
2011. máj. 20. 13:07

"Azt hiszem megvilágítottam a példában mikre érdemes odafigyelni."


Csakhogy egyelőre nem az a kérdés, mikre kell figyelni, hogy jó eredményt adjon a mérés, hanem az, hogy egyáltalán adhat-e jó eredményt.


"Természetesen azért írtam bekerülhetsz bármilyen cikkel a tudományos világba csak pénz és kapcsolatkérdése"


A lektorált, impaktfaktoros lapoknál kicsit máshogy megy. A különböző pl. női magazinokba valószínűleg bekerülhet fizetett cikk, de ezen lapok tudományos értéke nulla.


"olyan mint a szkeptikusság:) már azt is külön érdek csoportok fizetik és mozgatják:)"


Én tagja vagyok a Szkeptikus Társaságnak, és minket az égadta világon senki nem pénzel, gyakorlatilag hobbiból csináljuk, amit csinálunk. Így persze nem könnyű.


A szkeptikusságot (tudományos szkepticizmus) pedig rosszul értelmezed (nem tudod, mit jelent): [link]


Nem attól lesz valaki szkeptikus, hogy a természetgyógyászati diagnosztikus vagy terápiás módszereket kritizálja.


"bár tény az egészséges szkeptikus hozzáállás a mai világban elengedhetetlen, sok a megvezetés."


Te mennyire vagy szkeptikus? Szerinted ellenállásértékekből mit lehet megmondani? Miért nincs korrekt publikáció az ESG/EIS-ről? Miért írnak súlyos tévedéseket az említett cikkben? Miért megy a ködösítés (extracelluláris mátrix, anionok és hasonló tudományos kifejezések)?


Nem, ebben a helyzetben te a legkevésbé sem vagy szkeptikus.

30. 5e1b581a2e (válaszként erre: 29. - N.k.i)
2011. máj. 20. 12:48

"Bár az ár érték arány(1500 Ft) lehet, hogy jobb, mint más egészségügyi szolgáltatásnál:)."


Azért felhívnám becses figyelmed ama aprócska tényre,hogy jelen diskurzus tárgya pont az,hogy itt egyáltalán történik-e bármilyen szintű szolgáltatás...Erős a gyanú,hogy nem igazán...Akkor ehhez képest a mondatod így hangzik helyesen:

Az ár érték arány(1500 Ft) igen magas költséget jelez,nem úgy mint a valós egészségügyi szolgáltatások esetén...;)

29. n.k.i
2011. máj. 20. 12:40

Látom sikerül felpörgetni az oldalt:)

Igen van némi rálátásom, és nem 2 milla, hanem egy kicsit több, és igen az árából nem egyenes következik, hogy kiváló egy termék.

Egyelőre a voll és társaihoz képest ez egy orvostechnikai készülék, nem pedig természetgyógyászati állapotfelmérő készülék.


Azt hiszem megvilágítottam a példában mikre érdemes odafigyelni. A gyógyszeres példa pedig arra vonatkozott bár szerintem egyértelmű, hogy aki beszedi a gyógyszert az is be kell, hogy tartsa a szabályokat az egészsége érdekében.

Természetesen azért írtam bekerülhetsz bármilyen cikkel a tudományos világba csak pénz és kapcsolatkérdése(homeopatia, bár se mellette se ellene nem kívánok érvelni), olyan mint a szkeptikusság:) már azt is külön érdek csoportok fizetik és mozgatják:), bár tény az egészséges szkeptikus hozzáállás a mai világban elengedhetetlen, sok a megvezetés.


Egyszerű, Emagdinak sajnos nem hozott kellő eredményt és én csak körülményekre voltam kíváncsi. Hiszen mint mondtam a reggeli vérvételre is éhgyomorra megy az ember, ha nem így tenné, akkor bizony nem megfelelő eredményt kapnánk. Ezért fejeztem ki sajnálatomat, hogy számára nem megfelelő szolgáltatást kapott.Bár az ár érték arány(1500 Ft) lehet, hogy jobb, mint más egészségügyi szolgáltatásnál:).

2011. máj. 20. 11:18
Aki kronoamperometriával akarja megállapítani egy számos iont, molekulát tartalmazó oldatban a különböző koncentrációkat, az hasonló ahhoz az emberhez, aki n db (n = 2, 3, 4,...) ismeretlent n-k db (k = 1, 2, 3,...; k<n; n-k>=0) egyenletből akar meghatározni.
27. 5e1b581a2e (válaszként erre: 17. - Szántó Gábor)
2011. máj. 20. 11:16
Öh...Te viccelsz?A parasztvakítások például mind igen drágák...Ez kissé öngól...;)
26. 5e1b581a2e (válaszként erre: 16. - N.k.i)
2011. máj. 20. 11:13

"Hasonlónak érzem a helyzetet a helyzet mint amikor a gyógyszereket szidják azok az emberek akik rengeteg gyógyszert szednek be reggel fél pohár vízzel és azt mondja nem hatnak a gyógyszerek, amire persze lehet nem is volt szükségük:)"


Ezt nem értem.Mire gondolsz?

25. 5e1b581a2e (válaszként erre: 16. - N.k.i)
2011. máj. 20. 11:12

"Bizonyos dolgokat be kell tartani mérés előtt, de nem olyat mint a labornál, hogy éhgyomor, stb. "


Erről írnál,hogy mik ezek?

24. 5e1b581a2e (válaszként erre: 14. - N.k.i)
2011. máj. 20. 11:09

"A készüléket csak orvos használhatja,"


Csak egy apró szösszenet erre(nem állásfoglalás,tényleg csak egy szösszenet):

A homeopátiás szereket is csak orvos írhatja elő,ez így önmagában nem sokat mond,avagy bizonyít bármit is...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook