Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Erre mondják azt, hogy dolgozik az anyai ösztön? fórum

Erre mondják azt, hogy dolgozik az anyai ösztön? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. jún. 27. 14:29

De jó ilyen pozitív dolgokat hallani:)))Bár nekünk is sikerülne csak tudod félek nehogy negativ legyen a biopszia és azt mondja majd feleslegesen műtötték meg.(

11 éve volt utoljára a spermium vizsgálat

Annak idején azért ment el orvoshoz mert nem jött össze a baba akkor azt mondták oliga spermia van 1-2 spermium volt csak:((Majd ezután jött a hererák.Szóval lehet nem is a sugárzástól nincs spermiumja hanem alapból mivel anno sem volt már neki:(Akkor nem tudták megmondani miért nincs



Hógyöngyvirág az ismerősödnek biopsziával lett spermium vagy a mintában is volt már?

42. zebracsikó (válaszként erre: 41. - Bd55e3f068)
2013. jún. 27. 14:28
Azért tartom annak, mert még a halvány lehetőségét sem adja meg annak, hogy utánajárjanak: tényleg teljesen lehetetlen nála spermiumokat találni.
41. bd55e3f068 (válaszként erre: 40. - Zebracsikó)
2013. jún. 27. 14:26
Az nem játszadozás más életével, ha nem egy a céljük, és kitart a korábbi álláspontja mellett. Az lenne játszadozás, ha egyszer ezt mondaná, máskor azt.
2013. jún. 27. 14:24

Ja, és még egy megjegyzés:


ő nem tud kifutni az időből, de Te igen.

A Te lehetőségeiddel, a Te életeddel játszadozik ő.

Gondold át.

39. 712a5d68c1 (válaszként erre: 37. - Zsuzsu 13)
2013. jún. 27. 14:23
Most 8 éves a kislány. 18 éves volt amikor a rák megtámadta. Az egyik heréjét kivették sőt az ágyéki nyirokra is átterjedt. Vagyis nem egy egyszerű kis "rákocska" volt és mégis sikerült.
2013. jún. 27. 14:23

nekem is van ilyen ismerősöm, ott is hererákos volt a férfi, végül ikreik lettek lombikkal -kellett a rásegítés, de nem lehetetlen



Nálatok mikor volt az utolsó spermavizsgálat??

37. zsuzsu 13 (válaszként erre: 35. - 712a5d68c1)
2013. jún. 27. 14:17
Tényleg??here rákja volt majd here sugarazás és után mégis volt spermiumja?
36. vica66 (válaszként erre: 33. - Zsuzsu 13)
2013. jún. 27. 14:14
Most olvastam, amit közben írtál, Zsuzsu. Ha tényleg ilyen, amilyennek leírtad, akkor, ha valaha gyereket akarsz, jobb, ha tényleg elmégy, és keresel egy igazi társat, akivel lehet. Különben kifuthatsz az időből, ha komolyan szeretnél gyereket. Rá csak az idődet pazarolod, mert ő magát szereti, senki mást.
35. 712a5d68c1 (válaszként erre: 16. - Zsuzsu 13)
2013. jún. 27. 14:12
Nálunk volt a családban ilyen. 10 év után esett teherbe a felesége, természetes úton. Amikor sugarazták mondták, hogy pár év múlva újra indul a spermatermelődés és ha nem sikerül természetes módon a baba, tudnak segíteni. A párodnak ki kéne újra vizsgáltatni magát, mert lehetséges, hogy regenerálódott már és egy kis segítséggel lehetne saját gyereketek.
34. vica66 (válaszként erre: 25. - Zsuzsu 13)
2013. jún. 27. 14:12

Az az érzésem, hogy ő nem szeret téged eléggé, illetve túlságosan belemerült valamiféle önsajnálatba (vagy kényelmes így). Különben nyitottabb lenne valami megoldásra, ha ezzel boldoggá tehetne téged.

Ideig-óráig el tudod nyomni a késztetést, hogy gyermeked legyen, de hosszú távon megmérgezheti a kapcsolatot. Ha nem tudtok megegyezni valami megoldásban, akkor mérlegelned kell, hogy vállalod-e ezt a kockázatot.

2013. jún. 27. 14:05

Tudom ha azt mondanám neki,hogy megyek elengedne anno a volt barátnőjét is n.((Csak azért ,hogy az ő akarata érvényesüljön.(

Önző nagyon csak az van amit ő szeretne a többi nem fontos.Tetszik tetszik ha nem nem lehet menni így áll hozzá.

Sokat beszéltünk a donorról és mindig csúnyán beszél erről és ha így áll hozzá jó nem lenne belőle ha belemenne tudom.Azt mondta ne mutogassanak majd rá tudván neki nem lehet gyereke .

Azt mondta ha a gyerek valamit mondana neki megmondaná neki keresd fel az édesapád mert az nem én vagyok.Én is úgy érzem talán megváltozna ha lenne gyerek de nem biztos Ő így él már 30 éve ilyen korban már nehéz változni

Nem szeretném elhagyni mert szeretem.DE tudom,hogy ez így nem jó neki persze jó kényelmes

32. zebracsikó (válaszként erre: 27. - Zsuzsu 13)
2013. jún. 27. 14:02
Rossz ez az önsajnálat. Kegyetlen lehet, hogy egészen fiatalon ez a betegség megtalálta őt és hogy ennyire roncsoló volt. De az puszta önzés, hogy egy utolsó esélyt nem ad Neked és magának, egy utolsó vizsgálatot, amin megmondják, biopsziával lehetséges-e spermiumot nyerni.
31. szafaripók (válaszként erre: 27. - Zsuzsu 13)
2013. jún. 27. 14:00

Tudod, én leülnél vele beszélgetni még.

Én is azt mondtam a páromnak a kapcsolatunk elején, hogy nem fogok változni, nem akarok gyereket, stb.

Jócskán megváltoztam, a fiam meg már 3 elmúlt, azóta pedig nagyon vágyok még egy gyerekre.

Az ember változik. Ha őszintén elmondod az érzéseidet és hagysz neki legalább egy kis időt, hogy átgondolja, el akar-e veszíteni emiatt, talán ő is változik...

De nekem nagyon úgy tűnik, hogy te már lemondtál a párodról. Csak remélheted, hogy sikerül megtalálnod a megfelelő társat a továbbiakhoz...

30. zebracsikó (válaszként erre: 26. - Szafaripók)
2013. jún. 27. 13:59

az ember élete, felfogása, vágyai változnak...ezért van az, hogy először eldönti valaki, nem szül gyereket, aztán mozgolódni kezd benne valami, majd gyereket szeretne.Ugyanígy a hűség is...örökre fogadod, aztán nem biztos, hogy tartod.

Változik minden. Ezt el kell fogadni. Nem pedig egy réges régi ígéretet betartatni.

29. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 25. - Zsuzsu 13)
2013. jún. 27. 13:59

Hát azért ez szép hozzáállás, már bocs...

Mondjuk talán ez azért van, mert elkönyvelte magában, hogy neki nem leeht és úgy védekezik, hogy másét sem szeretné.

Én nem hiszem, hogy ha pl donorral lenne babátok és megszületne, nem szólítaná fiának. Nem attól apák vagy anyák a szüleink, mert ők hoztak létre, sztem.

28. zsuzsu 13 (válaszként erre: 26. - Szafaripók)
2013. jún. 27. 13:55
Igen fájna de ha babát szeretne nem foszthatom meg ettől.Elengedném mert tudom nem lenne boldog velem és az nem jó:(
27. zsuzsu 13 (válaszként erre: 24. - Szafaripók)
2013. jún. 27. 13:54
Ő nem szeretné megmondta ő már így él.És mivel ezt mondta talán azért is gondolom én is így.Persze ha belemenne akkor sem annyira örülnék ennek a megoldásnak de talán.Nem a szerelmem babáját nevelem ez annyira rossz:(((Tudom,hogy a férfinak még jobban de a nőt is megviseli és nagy elhatározás kell hisz egy életre szól
2013. jún. 27. 13:53

Amúgy, ha TÉNYLEG szeretd a páros, gondolj végig valamit.

Fordított esetben te hogy éreznéd magad? Ha valaki elfogad úgy, hogy nem tudsz neki szülni, boldogok vagytok, majd eldob magától, mert meggondolta magát. Fájna??

2013. jún. 27. 13:53

Nem kerestük mert mikor megismertem akkor ezt közölte ,hogy neki nem lehet akkor elfogadtam hisz nem akartam még de pár éve már szeretnék,azt mondta akkor menjek el.Ő nem neveli más gyerekét soha nem lesz az övé soha nem mondaná neki azt,hogy fiam mikor nem igaz...:(

Így nem is lenne jó belevágni mert a gyereke inná meg a levét vagy mennünk kellene ha arról lenne szó.Talán ezért is nem szeretnék én is donort


Nem tudom mi lenne a jó:(Annyira igazságtalan az élet

Mondtam neki menjünk el dokihoz legyen biopszia de nem azt mondta minek.Az egyik herét is eltávolították régen szóval lehet semmi értelme

24. szafaripók (válaszként erre: 18. - Zsuzsu 13)
2013. jún. 27. 13:51

Mi bajod ezekkel a megoldásokkal? Valamiféle kompromisszumot kötnöd kell hosszútávon:

A) vagy azzal maradsz, akit szeretsz, de nem lesz gyerked, mert neki nem lehet, minden más megoldást meg kizártatok.

B) elhagyod azt, akit szeretsz, gyorsan találsz valakit és szülsz neki, HA sikerül találnod valakit és HA összejön vele a baba...

23. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Zsuzsu 13)
2013. jún. 27. 13:51
Örökre haragudni fogsz rá, ha mellette maradsz és ez meg fogja mérgezni a kapcsolatotokat. Ha nem most szakítasz, akkor 5-8 év múlva, de akkor meg már lehet, hogy Te nem leszel időben...
22. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 19. - Zsuzsu 13)
2013. jún. 27. 13:50

Ó értem.


Akkor marad a donor vagy örökbefogadás vagy az elfogadás, hogy ketten öregedtek meg, vagy a szakítás.

21. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Zsuzsu 13)
2013. jún. 27. 13:49
És azóta nem kerestetek esetleg más megoldást? Esetleg alternatív megoldást? Vagy orvosi megoldást? Más orvossal nem nézettétek meg? Hátha azt mondja valamelyik, hogy talán biopsziával, előzetes kezelés után van némi remény.
2013. jún. 27. 13:49

Ha semmit nem akartok, akkor el kell dönteni, hogy tudtok-e csak ketten lenni, vagy sem. Ha TE úgy érzed ,hogy nem és minden áron kell a baba, akkor nem szabad együtt maradni. Te majd egy idő után elkezdesz haragudni rá ,hogy nem "tud" babát adni neked. ő meg nem érti mi a baj. Szóval tök feleslegesen raboljátok egymás idejét.


Nem értem miért zárkoztok el ennyire mindentől. Ha valaki babát akar, akkor nem számt, hogy az gyakolatilag más gyereke.

Biopszia és azzal lombik? Ez a lehetőség sincs meg nálatok? Mert akkor lehet saját babátok.

19. zsuzsu 13 (válaszként erre: 17. - Ba7da9cfc0)
2013. jún. 27. 13:45
Azt mondták a sugár megölt mindent:((Ennek 30 éve azóta voltunk vizsgálaton de akkor sem volt spermium nem ajánlottak fel biopsziát
2013. jún. 27. 13:44

Donort nem akar és én sem örökbefogadást sem:(

Sajnos nem változik neki ez így jó Ő már igy élt de én nem tudok de elhagyni meg nem tudom de közben nagyon szeretnék babát attól akivel vagyok.Nehéz:(((Félek ha vele maradok megbánom de attól is ha elhagyom nem tudok nélküle élni.

Talán azért akarok ennyire babát mert korban is benne vagyok meg nagyon sok ismerősnek ekkora már 2-3 gyereke is van.De lehet ettől függetlenül is szeretnék nemtudom.

Ha nem vagyok vele eltudnám képzelni más férfival az életem de ahogy találkozunk nem érzem ezt és már nem vágyok annyira babára.

17. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 16. - Zsuzsu 13)
2013. jún. 27. 13:43

Biopsziát nem ajnálottak?

Donor sperma?

Örökbefogadás?

Én biztos nem hagynám el a párom, azért mert nem jön/lehet a baba...

16. zsuzsu 13 (válaszként erre: 6. - Mkriszti81)
2013. jún. 27. 13:40
Azoospermia:((hererák majd heresugarazás:((ennek 30 éve azóta semmi
15. andi6020 (válaszként erre: 13. - Alexa77)
2013. jún. 27. 13:10

"Az anyai ösztön az, amit az anyák éreznek csak és kizárólagosan."


Ez butaság.


Amúgy kit nevezünk anyának?

Aki szült, vagy aki nevel?

14. bd55e3f068 (válaszként erre: 13. - Alexa77)
2013. jún. 27. 12:58

"Az anyai ösztön az, amit az anyák éreznek csak és kizárólagosan."

Ha nem lenne a létrehívásra ösztön, nem lenne gyerek.

Elméleted szerint a nevelőszülő anyai ösztönt soha nem fog érezni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook