Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van olyan, aki úgy vállal és szül gyermeket, hogy még nem ébredtek fel benne az anyai ösztönök? fórum

Van olyan, aki úgy vállal és szül gyermeket, hogy még nem ébredtek fel benne az anyai ösztönök? (beszélgetős fórum)


2011. nov. 30. 17:55
Sziasztok, én nagyon akartam gyereket, de sokáig /3évig/ nem jött össze, de akkor még a gyerek mellett, és ellene is csak a minden esti imádság volt az ellenszer. Végre terhes lettem, elég nehéz, vérezgetős vetéléssel fenyegetős volt, de végre sikerült, várakozásomnak megfelelően fiam született. Hangsúlyos, hogy nagyon akartam, és mégis mire 2 hónapos lett, bizony eszembe jutott, hogy tényleg ezt akartam??? hogy ettől kezdve nem volt híradó, nem volt nyugodt vacsorázás, az alvásról már nem is beszélve, hasfájós volt a gyerek, 2 hetes korától kezdve éjjel 11-től hajnal 5-ig ordított, akkor is, ha ringattam, sétáltam vele. Miután anyóséknál laktunk, szó se lehetett az akkor szokásos "hagyd sírni" módszerről. A dr-nő azt mondta 4 hónapos korára kinövi, ez így is volt, de akkorra már úgy megszoktam hogy sír, hogy állandóan azért keltem fel, szuszog e még? Utána született még egy lánykám, életem nagy boldogsága mindkettő, a mai napig elsírom magam, ha a kétméteres hegyomlás fiam rámborul, hogy "anya" vagy ha a lányom azt mondja, anya ha van kedved, gyere át, főzünk, beszélgetünk. Ők találták ki, hogy költözzünk össze, ami úgy néz ki, mi lakunk alul, fiamék az emeleten, lányom a mellettünk levő családi házban, és a legnagyobb boldogság a 3 hónapos unokám, akit imádok, de kibírom, nem ülök a nyakukra, attól, hogy itt laknak fölöttünk, megvárom, hogy szóljanak, ha felmenjek kicsit unokázni, délelőttönként menyemmel járunk sétálni, míg Dani alszik. Természetes, hogy a nap 24 órájából 25-öt vele töltenék, de így legalább úgy érzem, "megbecsült" mindig segítőkész, de nem útban levő nagymama vagyok.
24. Veronika27 (válaszként erre: 19. - D6abf08191)
2011. nov. 29. 13:10

Szerencsére terhes nem vagyok, előtte állok még jócskán, de úgy érzem, nem hiányzik... 31 éves vagyok és nem érzem magam elég érettnek ahhoz, hogy egy másik emberről gondoskodjak a nap 24 órájában.

Még jó, hogy a férjem is ezen a véleményen van.

Soha nem mondom, hogy soha, de inkább negatív gondolataim vannak a gyerekkel kapcsolatban, mint pozitívak.

2011. nov. 29. 10:52
Én soha nem akartam gyereket. Valószínű, hogy túlságosan jól elvoltam magammal. Nem akartam a drága időmet másra pazarolni. Meg valószínű, hogy nővérem és 2 rettentő rossz fiacskája is elvette a kedvem. Láttam, hogy lesz a nővéremből zombi, attól, hogy ki sem tud mozdulni, max. a boltba, hogy tudjon főzni valamit. Tudtam, hogy én nem vagyok az az anya típus. És, hogy én milyen boldog leszek gyerek nélkül is. Aztán majd 7 éves kapcsolatomnak annyi lett, elhagytak. Éltem az életem, megismerkedtem valakivel, 4 hónapja voltunk együtt, mikor terhes lettem. Soha nem hezitáltam még ennyit, mint akkor. Nem is a friss kapcsolat, hanem, hogy nem akartam gyereket, de megölni sem bírtam volna. Így 2010. október 1-jén megszületett a kislányom. Imádtam az első pillanattól. De úgy a terhesség 3. trimeszterétől éreztem, hogy már nem tudnék élni nélküle. Nagyon sokat szenvedek mondjuk azóta is, mert nekem ez nem olyan könnyű dolog, mint másoknak. Sokszor úgy érzem, hogy túl nagy falat ez nekem. Azt hittem, könnyebb dolog gyereket nevelni. De mindemellett ez volt a legjobb döntés, sosem bántam meg, pedig az első 5 hónapban vagy 20 órát aludtunk összesen a férjemmel, annyira hasfájós volt. De minden nap egy csoda vele. Örülök, hogy így történt, mert ha rajtam múlt volna, akkor sosem ismerem meg ezt a fantasztikus szeretet, amit az ember a gyereke iránt érez!
2011. nov. 26. 08:50

Anyai ösztön...

Én mindig azt mondom: nem vagyok egy tipikus anya, mert ugyan akartam gyereket és mindenek előtt, ugyanis nem romboltam a szervezetemet tudatosan semmivel, nem szedtem fogamzásgátlót és abortuszt se vállaltam volna, amíg nincs gyerekem, még férjet sem akartam és ráadásként nem szerettem a saját gyerekemet, amikor a hasamban volt és utána is meg kellett szeretnem...

De ha szóba kerül elmesélem, hogy a fiamnak van egy bizonyos hangsúlyon mondott "anya", amit bárhol mond, bármilyen halkan én kipattanok az ágyból, illetve felugrok, rohanok, mert ez a segélykérő anya és rohannom kell, mert csak én tudok segíteni...

Én az etetést, itatást, pelusozást, stb. nem sorolom ide, mert ezt alapból tudjuk, hiszen mi is éhesek, szomjasak vagyunk, így el tudjuk látni a gyerekünket, de az ilyen helyzeteket az anyai ösztönhöz sorolom, hiszen én úgy alszom, mint a bunda, akármit csinálhatnak mellett, volt olyan, hogy nyitott ablaknál az ablakunknál szirénázott 3 tűzoltó, de én semmit nem tudtam róla, úgy mesélte el a férjem, de ha a fiam mondja azt a bizonyos anyát, akkor bármilyen körülmények között meghallom.

21. timycat (válaszként erre: 1. - D6abf08191)
2011. nov. 26. 08:09

Szerintem bennem még most sem éledt fel. Vagy mi is az az anyai ösztön?

Nálunk az egész úgy indult, hogy a legkevésbé sem terveztem; épp egyedül is voltam (persze nem szűznemződés történt és a szentlélekben sem hiszek). Tomboltam a dühtől mikor kiderült, hogy terhes vagyok; nem értem én erre rá. És valahogy így telt a terhesség is; nem volt nekem időm ezzel foglalkozni a nagy világmegváltás közepette, persze a kötelező vizsgálatokra eljártam, de annyi; nem szedtem vitamint, nem olvastam sem terhes, sem babás könyveket, cikkeket, a bababoltoktól meg undorodtam. Aztán mikor már tagadhatatlan volt a dolog összeköltöztünk párommal -a gyerek apja- mert az volt az egyesség, ha ő bevállalja akkor én is csak az összebútorozás váratott még magára.

Utólag nézve a legdurvább az volt, hogy már dél körül voltak fájásaim, de csak 6-fél7re mentem be a kórházba (Bahreini F1 futam volt-amúgy nem volt nagy szám; aztán fürödtem, hajat mostam, teáztam, húztam az időt na) a dokim már ott toporgott (vasárnap este csak miattam!) én meg sehol; aztán elütötte egy poénnal, hogy én nem csak a vizsgálatokról, de a saját szülésemről is elkések :)

A névválasztás volt a következő pont, amire szintén nem igazán készültünk fel; végül beszámíthatatlan állapotban adtam egy olyan nevet, amit ép ésszel nem kívánok senkinek (bár másoknak tetszik).

Azóta eltelt 3,5 év, továbbra sem görcsölök a dolgokon, eddig bejött, dicsekvés nélkül mondom, hogy messze a legkiegyensúlyozottabb kiskorú az ismeretségi és ovis körben (szintén mások mondták) Bár mostanában kiakaszt a 90cm és 14 kilónyi tömény öntudat és akarat, mert ugye ő már nagy, egy kicsit

20. d550c57e19 (válaszként erre: 18. - D6abf08191)
2011. nov. 26. 07:33
Lehetséges hogy így van, hogy jön a gondolat.bár én a nagynál úgy voltam hogy beszéltünk a gyerekről, szóban volt hogy ha befejezzük a házat és beköltözünk abbahagyom a gyógyszert .amikor a festő festett ki éppen beszélgettünk vele neki épp terhes volt a felesége, és olyan furcsa érzésem lett. El kellett mennünk utána valamit venni és hirtelen rámtört hogy úristen én gyereket akarok és elkezdtem bőgni.aznap már nem vettem be a gyógyszert. Azt hiszem ez az anyai ösztön:)
19. d6abf08191 (válaszként erre: 17. - Veronika27)
2011. nov. 25. 23:25
Nálad milyen szitu van,ha megkérdezhetem?:)
18. d6abf08191 (válaszként erre: 15. - D550c57e19)
2011. nov. 25. 23:23
Ezek tényleg érdekes esetek,nagyon tanulságosak:)Jó ez a mondatod,hogy "sosem lehet rá felkészült az ember".Lassan kezdem én is belátni,hogy tényleg így van.Sokan tényleg azért szülnek,mert ennek így kell lennie,ez a normális,stb.És valahol belegondolva lehet hogy igaz-amikor már az ember sok mindenen keresztül ment,sok mindent látott és tapasztalt,akkor előjön a gyerek gondolat.Szerintem ez a legnagyobb döntés az ember életében.
2011. nov. 24. 22:44

Jó ez a fórum, én is hasonló szituban vagyok...

Jó lenne, ha többen is megírnák az ilyen jellegű tapasztalataikat:)

16. Krisztina1969 (válaszként erre: 7. - D6abf08191)
2011. nov. 24. 17:58
Imádtam amikor apocakomba volt és mocorgott :) szerintem az a legjobb az egész terhességbe :) vagyis babavárásba :) amikor ficereg. Az, hogy amikor a pocakodtól nem tudsz aludni, meg nem tudsz annyit enni amennyit szeretnél, kevésbé jó :D
2011. nov. 24. 07:06

Szia,nekem 3 storym van:)

1.MI:2 fiam van, a nagynál nem volt semmi gond, nagyon vágytam rá, imádtam első perctől a nehézségek ellenére. Aztán mikor könnyebb lett vele(16 hónapos volt) kiderült becsúszott a 2.Hát. ki voltam bukva, hánytem 20 hétig,borzalmas volt. problémás terhesség,visszér, stb.35.héten született fertőzés miatt,inkubátor, lélegeztető gép,aggodalom, stb.Nagyon féltünk hogy elveszítjük.Ekkor úgymond éreztem hogy kötődök stb(húú ez így lehet csúnyán hangzik) de mivel 10 napig meg sem foghattam, meg sem simizhettem, ezért egy kis idegen volt.Itthon kialakult minden aztán de nem szopizott , és az sokat segített volna mindenféle ösztön kialakulásán.

2.Baráti pár:30 év körül találkozás,esküvő,kell a gyerek(mert igy szokás), meg is lett, tök problémamentes az egész, most már a 2. is megszületett de soha egy gyengéd érzelmet nem láttam tőle(anyukától) a gyerek irányába sőőt ha bármi gond volt(legapróbb)úgy panaszkodott róla mintha nem is tudom mit tett volna a kics. Szinte a nagyszülők nevelik a gyerekeket ,de jobb is mert nekik nem nyűg. Szerintem itt nem nagyon van kötődés.

3.szintén baráti pár. 7 éve vannak együtt, eddig összecsiszolódtak, aztán építkeztek, a lány évek óta akar gyereket, kitűzték áprilisra az esküvőt, ősztől nekiállnak a babának... most meg nem akar, nincs meg benne az anyai ösztön, és lehet sose akar majd gyereket(ezt mondja, de szerintem megijedt a felelősségtől).Most meg a fiú akarja nagyon. ÉN azt mondtam neki, sosem lehet rá felkészült az ember és lgtöbb esetben a változások amik agyerekkel járnak természetesek, nehezek, és az anyai ösztönök végett nem kívülállóként látja hanem megéli a pozitívumokat is.

14. dafke (válaszként erre: 13. - D6abf08191)
2011. nov. 23. 23:28

Biztos van, aki lazábban veszi. Aki eleve úgy van a császárral, hogy benne van a pakliban. Aki felkészültebb.

Bennem fel se merült, hogy császár lesz. Fiatal voltam, első gyerekem volt, jól helyezkedett a kisbaba... aztán csak nem indult meg a szülés. Szóval már a bejelentés is sokkolt.

Ha jól emlékszem, kb 8-10 óra, amíg teljesen kimegy az érzéstelenítő hatása. De pár óra után már meg tudod mozdítani a lábujjaidat, és az egy annyira jó érzés...:)

13. d6abf08191 (válaszként erre: 12. - Dafke)
2011. nov. 23. 23:20
Most itt leírtál egy olyasvalamit,ami nekem is a rémálmom.Az érzéstelenítés,amikor deréktól lefelé nem érzel semmit!Az oké,hogy esetleg elmúlik a fájdalom,de én még altatót se merek bevenni,mert mű az egész dolog.Ettől úgy beparáznék,hogy ihaj!Mennyi ideig tart ez amúgy,úgy érzi az ember mintha félbevágták volna?Nem volt egy kellemes élmény akkor...de biztos jobb már így távolabbról nézni a dolgokat:)
12. dafke
2011. nov. 23. 23:00

Bennem nagyon sokáig...

Nem akartam gyereket soha. A mensim elmaradt, sokáig fel sem tűnt, mert elég stresszes volt akkoriban az életem. Azt hittem, attól. Szóval nekem csak kb 6 hónapom volt felkészülni...vagyis lett volna. :)

A terhességem utolsó két hónapja elég rémes volt, rossz volt a szívhang, folyamatosan suspect nst, terheltek, szurkáltak. (Az a baj, hogy irtózom a tűtől, azon mosolyogtak mindig, hogy a szüléstől nem félek, csak a tűtől, de attól annyira, hogy totál beszűkült a tudatom a gondolattól is...)

Nem volt orvosom. Viszont megtanultam akkor egy életre, hogy vagy bunkó vagy, vagy fizetsz az orvosnak. Ha normális vagy, csak épp nem fizető beteg, akkor tesznek a fejedre.

A szülés (császár lett) szintén maga volt a rémálom legfelsőbb foka. 95+ kilós voltam, érzéstelenítettek ugye... sosem felejtem el, ahogy megérintettem a hatalmas combomat, és nem éreztem. Olyan volt, mint valami óriási, halott hústömeg.

Az erőltetett baba-mamás kórterem, a kiálló csövek, a folyton éhes (hatalmas) gyerkőc, a szétrágott melleim (amiben akkor még szinte semmi nem volt) detto.

Tehát elég rosszul indult a kapcsolatunk a gyerkőccel.

De nem bántam meg, akkor sem, ha egyébként kitesz hármat elevenségben. Lassan, fokozatosan alakult ki minden kötődés, érzelem. Kicsit sajnálom őt, mert én is egyke voltam, de nem lesz másik.

2011. nov. 23. 22:31
Egyik tanárnőm a húszas évei elején esett teherbe az első gyermekével, de egész addig nem is nagyon gondolt a családalapításra, mert még ő is tanult akkoriban. Nem tervezték a párjával, de megtartották, és azt mondják, jó döntés volt. Ennek már 17 éve:)
10. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - D6abf08191)
2011. nov. 23. 20:53
:)))
9. d6abf08191 (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2011. nov. 23. 20:34
Köszönöm,hogy ezt leírtad,nagyon őszinte volt:)Nekem is volt közeli ismerősöm,akinek sokáig idegen volt a gyereke,de ez valahogy megváltozott lassacskán.És biztos vagyok benne én is,hogy jó anya vagy:)
2011. nov. 23. 20:27

Szerintem semmi gond azzal, ha az anyai érzés nem alakul ki a terhesség alatt. Bennem nem alakult ki. Azt tudtam, hogy gyereket akarok, mert nekem is kell, és azt is, hogy hamar, mert fiatalon akarok szülni. 21 évesen lettem terhes, az első hónapokat élveztem. Nincs havi:) Aztán el kezdett nőni a hasam, hízogattam és egyre rosszabbul éreztem magam a bőrömben. Nem voltam oda leendő gyerekemért, és úgy általában nem szerettem nagyon a gyerekeket, mármint semmi bajom nem volt velük, de csak pár percig voltam el velük úgy, hogy ne unjam őket. Na meg szerintem minden csecsemő ronda. Aztán jött a szülés, ami nem volt egyszerű, bár félni nem féltem tőle. És megszületett a fiam:) És nem láttam rondának! Nem szerettem, mert idegen volt...Amikor hazamentünk mindenki körül rajongta, hogy de gyönyörű, stb. Én meg semmit nem éreztem, bár azt láttam, hogy szebb, mint a többi, de az is fura volt, hogy akik akkor születtek szintén nem voltak csúnya babák. Aztán napról napra egyre jobban szerettem a fiamat:)

Jó anya vagyok:) És ezt nem én mondom, hanem a fiam, aki már felnőtt:)

7. d6abf08191 (válaszként erre: 3. - Krisztina1969)
2011. nov. 23. 18:27
Igen,pont ezért kérdeztem,mert elég rizikós azt várni,hogy majd a terhesség alatt előtörnek az érzések:)De én is úgy gondolom,ha már az emberben növekszik egy kis lény,és még akkor se jön elő,mondjuk 6hónapig,azért az elég kemény szitu lehet.
6. d6abf08191 (válaszként erre: 2. - Krisztina1969)
2011. nov. 23. 18:23
Örülök,hogy így alakult nálatok:)
5. csúcshatás1 (válaszként erre: 2. - Krisztina1969)
2011. nov. 23. 18:22
Gratulálok neked hozzá! Ez nagyon tetszett, öszinte hsz volt.!
2011. nov. 23. 18:22
Van egy ismerősöm aki iszonyatosan félt, tartott a terhességtől, a szüléstől és magától az egész gyerek gondolattól ! 30 éves jócskán elmúlt de még mindig határozott volt a véleménye,hogy NEM ! Évekig nem láttam ,megszakadt a kapcsolat ..hát a minap egy 3 év körüli kislánnyal sétált , babusgatta és hihetetlen nyugalom, szeretet törődés áradt belőle :) Én úgy gondolom hogy az olyan nőknél akikben nem támad fel az anyai ösztön előbb utóbb csak előjön ,hiszen nők és alapból bennünk van az anyaság ! Persze ellenpélda is van , aki szült mégsem nevezném anyának !
2011. nov. 23. 18:20
Ez nem mindenkire vonatkozik: Amúgy meg általában 6 hóig megjön az anyai érzés. . De ha addig sem jön meg... akkor van a gond.
2011. nov. 23. 18:19
Én 41 voltam amikor terhes lettem. De megtartottuk. Pedig sose akartam gyereket, mert tudtam, hogy mivel jár. Persze csak a rossz oldalát néztem. Mindenről lemondani stb... De nem bántam meg :) imádom a fiamat :)
2011. nov. 23. 18:15
Mert sok olyan eset van,ahol minden szép és jó,lelkileg rendben van a férfi és nő is,csodálatosan élik meg a kilenc hónapot,stb.De léteznek olyanok is,akik teljesen pánikba esnek a felelősségtől,maga a terhességtől,szüléstől,nincsenek meg kellőképp az érzések,de mégis szülnek?Akik így voltak ezzel,most hogy látják visszagondolva a történteket?Jól döntöttek?Kíváncsi lennék a történetekre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook