Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Erősödj! fórum

Erősödj! (beszélgetős fórum)


16. 0490ce3abb (válaszként erre: 15. - E438349773)
2011. febr. 11. 08:44
Alapvetően valóban ennyire egyszerű, ahogy mondod. Ha a napi rutinos negatív gondolatainkat helyettesítenénk pozitív gondolatokkal, máris sokkal könnyebb lenne minden.
2011. febr. 10. 22:08
tudjatok mit gondolok errol? hogy ez nem is olyan bonyolult dolog mint ahogy azt hisszuk :) nap mint nap ezt csinaljuk kulonosebb meditacio nelkul, csak eppen rossz dolgokra gondolunk, bizonytalanok vagyunk, kishituek stb. ha nem aggodnank tobbe, megvaltozna az eletunk!
14. meli84 (válaszként erre: 13. - Abe12280cd)
2011. jan. 25. 18:58
Már nem is tudom hol hallottam (talán pont a Titok filmben? Vagy valahol máshol? Tényleg nem emlékszem), hogy amikor nagytakarításba kezdesz, akkor először sokkal nagyobb lesz a felfordulás és a rendetlenség meg a káosz mint azelőtt. Aztán lassan helyükre kerülnek a dolgok. Ezzel biztatom magam. Igyekszem nem feladni.
2011. jan. 25. 15:47

Üdvözlök mindenkit!

Azon gondolkodom, hogy ha leírok ide olyan eseteket, amelyek megerősítő gondolatok hatására jöttek létre (statisztikailag és valószínűség számítás szerint 10-ből 9-nek igaznak kell lennie, ezt matematikussal egyeztettem már!), akkor nem az lesz-e a reakció, mint amikor elmesélem, ill. felolvasom valakinek azokat?

Mert mik voltak a reakciók? Alapvetően két csoportba oszthatók:


1. Nem hitte el. (pl. orvos 3 évvel ezelőtt(!)azt mondta egy illetőnek, hogy max. 6 hónapja van hátra, és ma is jól van, gyógyult)

2. Elkezdte logikusan elemezni az esetet, hogy nem a gondolatminta megváltoztatása miatt történt, ami történt, hanem az amúgy is úgy lett volna.


meli94-nek üzenem, aki azt mondja, hogy azóta minden rosszabb az életében:

Az jutott eszembe, hogy a homeopátiás szerre többen úgy panaszkodtak, hogy: "Nem használ ez semmit, hülyeség az egész. Azóta rosszabbul vagyok, amióta szedem." Tehát, ők maguk bizonyították, hogy van hatása, csak átmenetileg valóban lehet rosszabbodás is. A lényeg: működik.

Így van ez a tudatalatti programozásával is. Mindig a kiinduló helyzettől függ a bekövetkező reakció. Ha jó úton vagy, akkor ott javulnak a dolgok, ha nem az a megfelelő út a jobbuláshoz, akkor valóban van egy un. elterelési effekt, amit sokan a helyzet rosszabbodásának élnek meg, mert valójában az is.

A lényeg, hogy hosszú távon, min. több hónapos időtartamra gondolok, alkalmazzuk.

A kineziológusi vizsgálat jó ötlet, valóban lehet olyan energia rendszeri blokk, elakadás ami nehezíti az eredmények megvalósulását.

12. 0490ce3abb (válaszként erre: 10. - 859d58d4d8)
2011. jan. 25. 15:39

Az az érdekes, hogy ezekről a dolgokról én először a Titok c. filmben hallottam. (A könyv változata közel sem olyan jó, szerintem.) És ehhez képest volt számomra döbbenet, hogy erről a témáról már 1988-ban is jelent meg könyv, a Tudatalattid csodálatos hatalma.

Ehhez és a Titok c. filmhez tudom még külön ajánlani Erhard F. Freitag Az erő benned van c. könyvét.

Plusz: Engem a Titok-ból Jack Canfield tanítása fogott meg leginkább. Van egy nagyszerű könyve, az A siker alapelvei című, ami szintén nagyon hasznos szerintem. (Nem olcsó, de vastag könyv.)

11. tulipfairy (válaszként erre: 5. - Meli84)
2011. jan. 25. 12:53
A titok c. könyv és sok hozzá hasonló is hangoztatja, hogy meglehet, először minden szétesik körülötted. Pl. mert mondjuk neked pénzre van szükséged, és kirúgnak a munkahelyedről. Valószínűleg azért, mert nem lenne neked megfelelő hosszú távon ez a munka. Viszont, amikor kirúgtak, és te továbbra is hiszel, és alkalmazod a technikákat, akkor kapsz egy sokkal jobb ajánlatot. Szerintem főleg azoknál esik minden szét a legjobban, akiknél tényleg nagy zűr volt. Vagyis szerintem ennek is az aránya. Szép napot mindenkinek. :)
2011. jan. 25. 11:55
Na ezt a könyvet, beszerzem és elolvasom! Rám is rám férne egy kis pozitív változás, bár amúgy is pozitív beállítottságú vagyok, dehát .....
9. meli84 (válaszként erre: 8. - 0490ce3abb)
2011. jan. 25. 11:42
De jó ilyet hallani:) Nem, még nem próbáltam, de jó ötletnek tűnik, megpróbálom:)
8. 0490ce3abb (válaszként erre: 7. - Meli84)
2011. jan. 25. 11:37
Esetleg próbáltál már kineziológust? Azt hallottam ismerősöktől, hogy az segít. (Én még nem próbáltam, de magában az eljárásban hiszek.) Volt akinek hosszú évek során nem jött össze a férjével a baba, mire elment egy kineziológushoz, aki feloldotta benne amit kellett, s nem sokkal ezután terhes lett. Ma már egy pici kislány anyukája. :)
7. meli84 (válaszként erre: 6. - 0490ce3abb)
2011. jan. 25. 11:32
Igen, az tényleg jó könyv, én is olvastam, ez volt az egyik ami elindította a változást bennem, illetve a változáshoz a kedvet. Azt nem hiszem, hogy csak nekem nem működik, valahol valamit biztosan rosszul csinálok...Vagy az is lehet, hogy van valami mélyebb magyarázat erre a sorozatra amit átéltem az utóbbi időben, csak én nem tudom, hogy mi lehet az.
6. 0490ce3abb (válaszként erre: 5. - Meli84)
2011. jan. 25. 11:23
Az általam lentebb említett könyvet bátran és tiszta szívből ajánlom!!!
2011. jan. 25. 11:22
Vajon velem mi a baj? Megpróbáltam és amióta így próbálok élni, azóta még több a problémám. Minden esik szét az életemben. Hol a baj? Mi az amit rosszul csinálok, én ez szeretném megtudni, de nagyon. Hol lehet a hiba? A rendszerben biztos nem, hiszen sokaknak segített. Hátha van valakinek valami jó ötlete:)
4. agnesss0129 (válaszként erre: 2. - 0490ce3abb)
2011. jan. 25. 11:22
Ezt a könyvet nem rég olvastam én is el.
3. agnesss0129 (válaszként erre: 1. - Abe12280cd)
2011. jan. 25. 11:17

Köszi,hogy meg osztottad velünk.Ha még a csapból is ez folyik akkor is szerintem sokunknak szüksége van a biztatásra,bátoritásra,hiszen hol fel pörgünk be fogadjuk a "megfoghatatlan"dolgokat,hol meg "le eresztünk",vissza a hétköznapokba,a nekünk "minden mindegy,esik ahogy puffan"-jába.Bocsika lehet,hogy csak magamról irtam,de nem hiszem...

Biztos sokan kivácsiak leszünk a beszámolóidra amit meg tapasztaltál az elmúl években...

2. 0490ce3abb (válaszként erre: 1. - Abe12280cd)
2011. jan. 25. 11:15

Szia!

Én tudom miről beszélsz, és bizony minden szavad igaz!!! Nem véletlen, hogy ezt már Dr. Joseph Murphy 1988-ban megírta a Tudatalattid csodálatos hatalma c. könyvében. Az a könyv felér egyfajta bibliával.

A baj tényleg az, hogy az emberek nagy többsége, még ha hisz is ebben, nem próbálja ki a saját életére vonatkozólag. Pedig mennyivel könnyebb lenne úgy minden!

2011. jan. 25. 11:06

OK, tudom, van már több hasonló fórum téma, de én ennek az élő példája és tanúja vagyok. Semmi (anyagi) érdekem nem fűződik ahhoz, hogy leírjam azokat a történéseket, amiket az elmúlt években tapasztaltam a saját és az igen tág ismeretségi körömben.

Miről beszélek? Mindjárt mondom. Csak arra kérlek, hogy ne legyints!!! "Ááá, ez folyik már minden honnan!"

Persze, mindenki azt csinál, amit akar, csak miért akar valaki magának rosszat? Talán te akkor érzed jól magad, ha állandóan vergődsz és sajnálod magad? Valószínűleg nem, de nem látsz semmi esélyt, semmi kiutat a dolgaid, a körülményeid megváltozására.

Kérdezem, például: Belelátsz a tudatalattidba és tudod azt, hogy mik azok az ott lappangó erők, amik miatt a jelen helyzeted alakul? Nem. Nem látsz bele.

Miért? Mert az egy olyan dimenzióban van, amely nincs "az orrunkra kötve", azaz még hülyék vagyunk ahhoz, hogy közvetlenül belenyúlkáljunk tudatunk azon rétegébe - úgyis csak elbaltáznánk, mint majd' mindent, amihez eddig nyúltunk (természet, gének, stb.).

"Teljesen nyitott vagyok az egészségre, a jólétre és a boldogságra.

Mindez szabadon, bőségesen és végeláthatatlanul áramlik hozzám.

Örömmel elfogadom és a javamra fordítom a felém érkező építő energiákat."

Igen, erről van szó. Ha nem használod ki az életedet meghatározó tudatalattid befolyásolásának ezen lehetőségét, akkor ne várj se külső segítséget, se belső energiát, mert az soha nem fog megérkezni. Azért, mert nem érkezhet meg. Nem vagy rá fogadóképes. Az, hogy szeretnéd, az nokedli! Az semmi!

Az egyetlen eszköz, ami a kezünkben van, hogy belepiszkáljunk az életünket vezérlő rendszerbe, az a nem tudatos elménk átállítása egy másik programra.

Ha ezt csinálod, akkor várhatsz, sőt nagy biztonsággal várhatsz eredményt.

Ha ezt nem csinálod, akkor minden marad a régiben. Miért ne maradna?

Ezután a lényeg: a fenti 3 mondatot elismételve naponta pl. 3x10-szer, magadban vagy hangosan, mindegy, akkor marha nagy esélyt adsz magadnak arra, hogy megmozduljon a világ körülötted jó irányba.

Első hallásra ezt senki nem hiszi el. Ha sokan mondják ezt, akkor azt mondják, ez divat. Ha még több felől hallja ezt valaki, akkor azt mondja, a vízcsapból is ez folyik. Ha ennél is többet hallja, akkor azt mondja, a töke tele van már vele.

De legeslegtöbben egyet nem csinálnak: Azt, hogy kipróbálnák.

Évek óta elég tudatosan foglalkozom ezzel és valóban megtörténnek a "csodák". Olyan irracionális, valószínűtlen pozitív dolgoknak voltam/vagyok a tanúja a saját magam tekintetében és a fenti gyakorlatot követők között, hogy most már a magam részéről biztos vagyok ennek a technikának a működésében.

Ezt szerettem volna megosztani veletek.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook