Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... ❯❯
16854. Zizoka01 (válaszként erre: 16853. - Virgilius)
2022. szept. 1. 09:43
Off: volt a lányod a gólyatáborban?
16853. virgilius (válaszként erre: 16847. - Levia)
2022. szept. 1. 09:32
A bolcseszkare sem az kicsit sem.
16852. virgilius (válaszként erre: 16845. - Chelsey)
2022. szept. 1. 09:31

Mondjuk ha tenyleg orvosira mennek, akkor ez ilyenforman nekik nem lesz kerdes.

De mernokinfora ment haverok egymas utan mondjak, hogy eleg lesz nekik a bsc, bar felvetelinel anno meg tutibiztosak voltak benne, hogy vegigcsinaljak majd.

16851. Chelsey (válaszként erre: 16849. - Virgilius)
2022. szept. 1. 09:29
Egyre inkább lesznek új szakmák, amiket nem a hagyományos úton lehet elsajátítani. Egyre inkább interdiszciplináris tudásra van szükség, amelyet akár mozaikszerűen lehet összerakni - egy részét hagyományos egyetemi keretek között, másik részét specializációt biztosító intézményeknél, nem feltétlenül hagyományos egyetemeken.
16850. virgilius (válaszként erre: 16844. - Borian)
2022. szept. 1. 09:28
Hat nem tudom... Orvos ismeroseink ezt erosen tagadjak. Pl aki pszichiater lett, az a legkusebb problemara se gajlando reagalni mast, mint hogy menjenek orvoshoz a csaladtagjai, baratai...
16849. virgilius (válaszként erre: 16840. - Borian)
2022. szept. 1. 09:26
Amugy kulfoldon van. Pl a hires kiropraktor kepzes, amivel lanyom kacerkodik, kulonallo kepzes az usa ban es jo par helyen europaban. De biztos van mas hasonlo is.
16848. Chelsey (válaszként erre: 16841. - Zizoka01)
2022. szept. 1. 09:24
Ez azért lehet, amit korábban írtam. A briteknél még 20-25 évvel ezelőtt simán szuper állásokat lehetett megkapni akár kezdőként is pár közepes szinten letett érettségivel. Nálunk már akkor is minimum fősulis oklevél kellett ezekhez. Szerintem most tartanak ott, hogy legyen meg a BSc-je a jelentkezőknek és az már ok, mert úgyis a rátermettséget, hajlandóságot nézik.
16847. levia (válaszként erre: 16841. - Zizoka01)
2022. szept. 1. 09:21

Bécsben már egy folyamatban levő BSc is kurrens lehet (az egyetemi karrierportálon rendszerint van több hirdetés). Ha van ideje a diáknak vállalni min. heti 20 órát. És tud németül meg angolul magas szinten. Ez így már nem evidens, ha nem otthonról, rugalmasan végezhető a munka, hanem vhol fixen jelen kell lenni. A mester inkább a specializált részterületekről szól, a BSc is egész képzés.

Mo-on a TTK kettémetszése nem egy sikertörténet.

16846. Zizoka01 (válaszként erre: 16844. - Borian)
2022. szept. 1. 09:20
Hát, nagyon mélyen, és csak igazán vészhelyzetben jön elő, vagy ha sok ideje van az embernek gondolkodni. A mai betegdömping mellett meg pont idő nincs.
16845. Chelsey (válaszként erre: 16837. - Borian)
2022. szept. 1. 09:20

MBA-t munkatapasztalattal érdemes csinálni, különben elég sok rész "kínai" vagy a képzelet szüleménye lesz. Egyáltalán nem biztatnék senkit, hogy 30 éves kora előtt belefogjon komolyabb munkatapasztalat nélkül. Sőt, az sem árt, ha már van legalább egy kicsi menedzsment tapasztalt az illetőnek. Persze meg lehet csinálni zsinórban egyik diplomát a másik után, mindenki eldönti, hogy neki, hogy jó. Sokmindent figyelembe kell venni, a lehetőségeket (egyáltalán milyen képzés elérhető), az anyagi vonzatát, a személyiséget, a karrierterveket, az egyén élethelyzetét meg még mit tudom én miket. Nem lehet erre egy jó megoldást mondani.

Azt értem, hogy te most úgy látod, hogy a legjobb egymás után begyűjteni, de majd kiderül, hogy amikor döntés előtt állnak a gyerekek (akik addigra felnőttek lesznek), ők mit gondolnak erről, egyáltalán milyen lehetőségek közül választhatnak majd.

16844. Borian (válaszként erre: 16842. - Zizoka01)
2022. szept. 1. 09:17

azért valahol mélyen ott van az a tudás, hidd el


én sem vagyok pénzügyes, de amikor egyszer egy olyan jellegű munkát kaptam egy-két könyv és néhány cikk átlapozása után megoldottam és mostanra az általam használt pénzügyi mutatókat használják a rendszeres kiadványokban is

16843. Zizoka01 (válaszként erre: 16842. - Zizoka01)
2022. szept. 1. 09:14
Már az orvosira értem
16842. Zizoka01 (válaszként erre: 16840. - Borian)
2022. szept. 1. 09:13
Tényleg érdekes kérdés, mert néhány szakterülettől eltekintve elég hamar szakbarbárrá válik az ember. Annyira, hogy olyanokat nem tudnak/unk, amiért egyetemen gyorsan repültünk volna.
16841. Zizoka01 (válaszként erre: 16839. - Borian)
2022. szept. 1. 09:11
Igen, az ismerőseim is erről beszéltek, hogy Mo-on nem kaptak jó állást az Msc hiánya miatt, briteknél meg kapkodtak utánuk. Csak az egyik szűkebb info terület egyébként, a másik kettő tanácsadó cégnél van (pl. az egyik filozófia Bsc-vel).
16840. Borian (válaszként erre: 16838. - Virgilius)
2022. szept. 1. 09:10

Nem tudom, én csak user vagyok, ami az IT-t illeti, de a közgazdaságban én nem pártolom az osztott képzést... igen, remek szakembereket lehet képezni részterületekből, de amitől klasszik értelmiségi volt egy anno közgazdász és pl. nem hitt el mindent stó szerint, amit a TV-ben mondtak, azt az egyetemen tanították meg... és ahhoz kellettek alapozó tárgyak, akkor unalmasnak tűnő, nem biztos, hogy a vágyott szakterüethez kapcsolódó tárgyak (pl. gazdpol, pénzügy, nemzetközi gazdtan, külgazd stb.).


Érdekes egyébként, hogy vannak területek, ahol eszébe sem jut senkinek az osztott képzés. Pl. miért nincs az orvosin, hogy vki csak szemésznek tanul, a test többi részével nem foglalkozik, ha aztán mégis ingert érez, akkor csinálhat ,astert és majd tanul biokémiát, anatómiát stb-t ott.

16839. Borian (válaszként erre: 16837. - Borian)
2022. szept. 1. 09:05

ui: egyébként talán mint kiderült, a férjem már nem az informarika szorosan vett szakmai részével foglalkozik, menedzsel


viszont amíg szakmai téren működött, volt olyan, hogy egy jó állást azért nem kapott meg, mert nem volt elég patinás a diplomája, vagy azért nem léphetett elő másik szintre, mert vmi papír hiányzott... máshol meg nem számított, a tapasztalatot nézték... de azért az a legjobb, ha minden ki van pipálva, és nem lehet kifogás :-)

16838. virgilius (válaszként erre: 16837. - Borian)
2022. szept. 1. 09:04

A kerdes ilyenforman az is lehet, hogy erdemes-e ugyanabbol folytatni a mestert. Konkretan mernok infósoknak hol es miert erheti az meg egyaltalan?

Pszi pl tok mas, ott a ba-t kb kenhetik a hajukra. De a szisztema bena, sokkal hatekonyabb lenne az osztatlan.

16837. Borian (válaszként erre: 16834. - Chelsey)
2022. szept. 1. 08:56

Nem beszélünk el, én is a bsc elég jelenségről beszélek


azt elhiszem, hogy tisztán informatikai területen elég lehet mellé a folyamatos továbbképzéssel, de amennyiben a szakmai munka mellett menedzsmenttel is szeretne vki foglalkozni, akkor nem árt mellé egy MBA, közgazdasági diploma stb. Igen, ezt munka mellett is meg lehet szerezni (a férjemnek is így lett MBA-ja, bár a cég nem támpgatta, én voltam a befektető - megtérült egyébként), de pont mivel végigcsináltuk és nem vagyok az ellensége a gyerekeimnek, ha és amíg tudom őket támogatni, inkább függetlenként, családalapítás előtt kell a legtöbb ilyenen túlesni, mert két kisgyerek mellett (és mivel én sem vagyok egy typic htb) nagyon nehéz volt mindenkinek.


az én példám egyébként nno corvinusos pénzügyes bsc volt... hát persze, hogy azzal is el lehet helyezkedni tök jól, de szakbarbár számviteles lesz belőle, pont a közgazdaság szépségeiből, komplexitásából marad ki... én ezt nem támogatnám, pláne hogy a srác nője erősködött, hogy lépjenek már le anyukáéktól minél előbb

16836. virgilius (válaszként erre: 16835. - Akinomuj)
2022. szept. 1. 08:55
Amugy az info az egyetlen, ahol mar anno meg lehetett allni 3 ev utan vagy folytatni (elte progmaton), gyerekeim apja pl oda jart, o tovabbment az 5 evesre, de belegondolva sehol nem számított, hogy ilyen a papirja vagy amolyan.
16835. akinomuj (válaszként erre: 16829. - Borian)
2022. szept. 1. 08:22

Férjemék cégénél van szervezet, van bejelentés, van mit beírni a CV-be, Linkedin profilba, és nincs katahalmozás (már évek óta szorították vissza arányában is). Ezzel együtt azt látják, hogy BsC már teljesen elég, utána a tapasztalat többet ér az MsC-nél.

Nem csak a mega nemzetközi cégek számítanak.


Nyilván jó, ha valakiben van motiváció az MsC-re is, de vegyük észre, hogy a mai tömeges felsőoktatás nem ugyanaz, mint a 30 évvel ezelőtti.

16834. Chelsey (válaszként erre: 16830. - Borian)
2022. szept. 1. 08:17
Lehet, hogy elbeszélünk egymás mellett, én nem a lemorzsolódottakról beszélek, hanem azokról, akiket Zizoka01 említett. Nem mennek tovább a BSc megszerzése után azonnal az MSc-re, mert nem kutatók akarnak lenni és inkább kurrens gyakorlati ismeretekre akarnak szert tenni. Aztán majd egyszer csinálnak az érdeklődésüknek, karrierjüknek megfelelő MSc-t, ha úgy adódik.
16833. virgilius (válaszként erre: 16822. - Borian)
2022. szept. 1. 08:14

Most is tartanak... De sokaknak ez is keves.

Infosok a bsc t meg megcsinaljak de mesterre valoban alig mennek mert minek.

16832. Chelsey (válaszként erre: 16826. - Borian)
2022. szept. 1. 08:11

Igen, ha meg másokét nézed, akkor az egyetemet félbehagyták.

Van sokféle megoldás.


A több diplomát egyébként többen munka mellett szerzik. Manapság már a nagyobb multik saját akadémiával rendelkeznek és/vagy szoros kapcsolatban állnak neves egyetemekkel is. Az is része egy komolyabb kompenzációs csomagnak, hogy részt vehet az illető pl. egy executive MBA-n.


Aztán az idő előrehaladtával a trendek is változnak. Nagyon sok munkához az elméleti alapokon túl az egyetemek nem tudnak biztosítani naprakész tudást. Ahhoz, hogy kurrens tudásra tegyen valaki szert, keresnie kell egy olyan munkahelyet, ahol azt megszerezheti.

16831. Chelsey (válaszként erre: 16824. - Zizoka01)
2022. szept. 1. 08:03

King's College-ban BSc-t szerzett ismerős gyerek dettó. Nagyon szuper (érdekes és jól fizető) állása van egy start-upnál, eszébe se jutott azonnal MSc-re menni. Majd egyszer, talán valamikor...

Egyébként Angliában érettségivel még nagyon jól lehetett keresni akkor, amikor már nálunk minden jobban fizető irodai álláshoz minimum fősuli kellett. Nem a papírra fókuszálnak, hanem arra, hogy elég meggyőző-e az illető, elhiszik-e róla, hogy bele tud tanulni a pozícióba elég jól.

16830. Borian (válaszként erre: 16828. - Akinomuj)
2022. szept. 1. 07:50

Nem start up cég, ezért nem 30-as vezetőik vannak


nemzetközi SAP tanácsadással foglalkozó egyik legnagyobb cég (az egyik munkahelye) a világ legnagyobb mgi gépgyártó cége (a másik), egyikre sem jellemző a 30-as főnök és a diploma nélküliség


nem akarok ezen vitatkozni, mindenki a saját sorsát irányítja, legfeljebb a saját gyerekei életébe szólhat bele, az biztos, hogy én nem szeretném, hogy pillanatnyi előnyökért félbehagynák a tanulmányaikat, mert ma már nagyon hosszú távra tervezünk a munkaerőpiacon is és nekünk, szülőknek (és nagyszülőknek) bejött, hogy "vannak papírjaink"

16829. Borian (válaszként erre: 16827. - Akinomuj)
2022. szept. 1. 07:45

ez igaz


mint mondtam, kérdés, mi a cél


sok pénzt lehet keresni, főleg katásan, halmozva a megbízásokat


van aki viszont szeret egy szervezethez tartozni, embereket irányítani, hagyományos értelemben vett karriert építeni (nyugdíjat, eüi biztosítást kapni), annak viszont nem árt, ha van mit beleírni a CV-be vagy Linkedin profilba

16828. akinomuj (válaszként erre: 16826. - Borian)
2022. szept. 1. 07:43

A világ változik. A nemzetközi versenyeken jól szereplő, brit egyetemeken tanuló kiugró tehetségekkel pár cég már az első tanévben felveszi és folyamatosan tartja a kapcsolatot (vacsorameghívások, programok). Vannak nyári gyakorlataik stb.


A férjed cégénél hány évesek a vezető beosztásban lévők? 30 körüliek? Ha idősebbek, mikor szerezték a diplomáikat? Folyamatosan, egyiket a másik után, és utána kezdtek dolgozni?


Meg aztán nem is akar mindenki feltétlenül vezető beosztásba kerülni. Egy érdekes, jól fizető munka van, akinek bőven elég, közben meg jut a hobbijaira is.


(Nekem is van jó néhány ilyen ismerősöm, az angol diákhitelt 3 év alatt kifizette munka közben, onnan kezdve szabad)

16827. akinomuj (válaszként erre: 16822. - Borian)
2022. szept. 1. 07:38

Informatikusnál tényleg igaz, hogy az egyteemi oktatás egyszerűen nem olyan naprakész, mint a cégek. Ott is folyamatosan tanulni kell.

Sok infós cég foglalkoztat diákokat már BsC mellett is részidőben, némelyiknél lehet diplomamunkát is írni. Lehet menni masterre is tovább ugyanígy, de ha a delikvens azt tapasztalja, hogy érdekesebb és kifizetődőbb a munka, lehet, hogy azt választja. Pont egy infós munka mellett még van is esélye saját tőkét összeszedni 6-8 év alatt elinduláshoz egy lakáshoz. Teljes állás mellett gyorsabban.

16826. Borian (válaszként erre: 16824. - Zizoka01)
2022. szept. 1. 07:22

Én itthon is tudok ilyenről, szerintem nyár elején írtam is erről egy osztálytali ihletésére.

szerintem ez azért nem teljesen igaz

pesze, jó kezdő fizetést (főleg hazai szemmel) lehet kapni Bsc-vel is, de karriert csinálni már nem

ha megnézem a férjemék nemzetközi cégénél a vezető beosztásban lévők CV-jét, azért nagyon is képzettek, némelyik több diplomával is rendelkezik

16825. Zizoka01 (válaszként erre: 16824. - Zizoka01)
2022. szept. 1. 06:51
Kiugróan okos gyerekekről van szó.
❮❮ ... 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook