Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Eredeti angol sajttorta (blueberry cheesecake) elkészítése fórum

Eredeti angol sajttorta (blueberry cheesecake) elkészítése (beszélgetős fórum)


13. c1e9612cd3 (válaszként erre: 12. - Alidamolnar)
2012. jún. 2. 15:10
:) nm
12. alidamolnar (válaszként erre: 11. - C1e9612cd3)
2012. jún. 2. 15:08
Véletlenül tévedtem ebbe a topicba, de az áfonyás, amit betettél, egyből felkeltette a figyelmemet, én is elmentettem, ezt ki kell próbálni, köszi:)
11. c1e9612cd3 (válaszként erre: 7. - Zena01)
2012. jún. 2. 15:02
én az áfonyás receptjét linkeltem be :) hát... magamnak is elmenettem :) nagyon jól hangzik :) Amúgy, videó is van hozzá
10. t_marcsi (válaszként erre: 6. - T_marcsi)
2012. jún. 2. 14:47
Az elkészítésnél a citromlé után bele kell tenni a nem szárazra felvert tojásfehérjét, és utána kell teljesen simára keverni.
9. t_marcsi (válaszként erre: 6. - T_marcsi)
2012. jún. 2. 14:46

Egyébként én annyiban csinálom máshogy, hogy GYÉ kekszből csinálom a morzsát, a krémbe pedig beleteszem a felvert fehérjét is, és a citromhéjat is belereszelem :)


Ami még bevált, hogy kapcsos tortaformában sütöm, de mihelyst megsült, körbevágom késsel, különben ahogy hűl, szétreped a közepe :(

2012. jún. 2. 14:45
Köszönöm mindenkinek a segítséget, válogatok és a bőség zavarában szenvedek.
7. zena01 (válaszként erre: 5. - Luau)
2012. jún. 2. 14:44
Skóciában ettem áfonyás sajttortát, isteni volt. Ha le tudnád írni a receptet jó lenne. Azt is, amit sütnek és azt is, amit nem. Főleg most jó, hogy Angliában élsz, megúszod a meleget.
2012. jún. 2. 14:43

Angol recept, a fordítás valszeg nem tökéletes, javítsátok ki, ha nagyon nem oké :) (lerövidítettem, átfogalmaztam, a lényeg a mértékegységek és a sorrend azért megmaradt)


English cheesecake


This cheesecake recipe was shared by Sandy H. Scroll down to see more cheesecake recipes.


Sandy H. Scroll receptje.

Ingredients:

• prepared graham cracker crumb crust (see below)

előre elkészített graham kekszes morzsa

• 16 ounces Cream cheese

16 uncia sajtkrém (kb. 45 deka)

• 1 cup Sugar

1 csésze cukor

• 5 Eggs, separated

5 tojás, szétválasztva

• 2 cups Sour cream

2 csésze tejföl

• 1 tsp Lemon juice

5 ml citromlé

• 1 tsp Vanilla

5 ml vanília

Preparation:

Beat cheese and sugar smooth. Beat in yolks to blend. Blend in sour cream, vanilla and lemon. Beat whites stiff not dry. Fold into mixture. Pour into crumb lined springform pan. Bake at 300° for 1 hour. Keep in oven 1 hour with door closed. Open oven door, and keep cake in 1/2 hour longer. Remove and chill overnight. A light fluffy cheesecake.

Shared by Sandy H Crust

• 1 1/2 cups graham cracker crumbs

1,5 csésze graham kekszből készült morzsa

• 3 tablespoons sugar

3 evőkanál cukor

• 3 tablespoons melted butter

3 evőkanál olvasztott vaj

• 1/2 teaspoon cinnamon, optional

fél teáskanál fahéj (nem kötelező)

Combine crust ingredients; press into bottom and about 2 inches up the sides of a 9-inch springform pan. Bake at 325° for 5 minutes.


Keverd össze a felsoroltakat, és tedd egy formába, majd süsd 325 fokon 5 percig.


Elkészítés: a sajtot és a cukrot keverd egyenletesre. Tedd bele a tojássárgájával a keverőtálba. Tedd hozzá a tejfölt, a vaníliát és a citromlevet. Addig keverd, amíg kifehéredik. A keveréket simítsd rá az elkészített morzsára, és süsd 300 fokon 1 órát. Hagyd zárt sütőben még egy órán keresztül. Nyisd ki a sütőajtót, és így tartsd még benne a sütit fél órán át. Szedd le a forma oldalát, és kész a sütid.

5. Luau (válaszként erre: 1. - Zena01)
2012. jún. 2. 14:34

Hát, bár angliában élek, nem tudom, melyik az eredeti - alapvetően két féle van, amit sütnek, és amit nem. A legújabb magyar Good Food magazinban van egy jó recept, Fehércsokis epres sajttorta.

Nem tudom, hogy a honlapjukon fent van-e, mert regisztrálni kell, és én nem akarok, de ha nincs, akkor szólj, leírom. Én ezt régebben megcsináltam már, nekem bevált, és szerintem eredeti :))

2012. jún. 2. 14:27

Vagy ez?


[link]

2012. jún. 2. 14:26

Esetleg ez?


[link]

2012. jún. 2. 14:25
2012. jún. 2. 14:21

Sziasztok!


Órák óta keresem az angol sajttorta receptjét a neten, de nem találom. Tudna nekem valaki segíteni? Angol nyelvű oldalak sajnos szóba sem jöhetnek. Meglepetésnek szánnám egy nagyon kedves anglomán ismerősömnek. Nemsokára szülinapja lesz és el szeretném készíteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook