Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes Hot Pant venni? fórum

Érdemes Hot Pant venni? (tudásbázis kérdés)


118. ibi75 (válaszként erre: 117. - Hisztikirálynő)
2008. máj. 6. 22:41
Jó lenne képeket is mellékelni ehhez a topichoz :)
2008. máj. 6. 22:38

Ócsajok, nagyon kreatív csapat vagytok!

Ez a gyümis husi... nyammi, összefolyt a nyál a számban:)))

Lelkesen szedem az igét!:) csakígytovább!:)

2008. máj. 6. 21:41
Ebből cikk lesz, azért írtam úgy, mintha már reggel lenne :D
2008. máj. 6. 21:39

Gyümölcsös-túrós lepénykék


Hozzávalók 40 db, kb. 15 cm átmérőjű lepényke-tésztához:

4 tojás

20-25 dkg liszt

1 l szénsavas ásványvíz

1 dl étolaj

fél kk só


Hozzávalók a tésztatöltelékhez:

1-2 db alma

1-2 db körte

25 dkg tehéntúró

1 tojás

2 ek cukor (1-1,5 ek fruktóz)


Elkészítése:

A 4 tojást beleütöm egy tálba, felverem, hozzáadom a sót, olajat, ásványvizet, lisztet. Gyümölcsöt meghámozom, apróra vágom, és a folyékony masszához adom. Az ötödik tojást szétválasztom, a fehérjét kemény habbá verem egy másik tálban, abba belekeverem a túrót, a cukrot, a tojássárgáját, végül a tejfölt. Az egészet hozzáöntöm a lepényketésztához (ami palacsintasűrűségű, liszttel és/vagy szénsavas ásványvízzel lehet variálni még, igény szerint).

Beállítom a sütőt 120-150 fok közé, és az első merőkanálnyi „masszák” alá kenőtollal olajat kenek el a serpenyőben, így nem ragad le a cukros túrótól.

A végeredmény isteni ízű, tenyérnyi amerikai palacsintákból álló halom lesz, amiben az alma íze dominál, a túrótól pedig kellemes állaga van.

Az én Hot Panem sütés közben folyamatosan „jelzi”, mikor sül meg a tészta: a szénsavas víz kicsapódik a serpenyőre és sistergő hangot hallat. Ez lehet, hogy máshol nincs, de mindenesetre nagyon király! :)

A kész lepénykékre szórhatunk fahéjas cukrot, fújhatunk tejszínhabot, kenhetünk joghurtot, de ehetjük magában is, ahogy tetszik.

A kis palacsinták hamar megsülnek, csak egyszerre sokat érdemes készíteni, és így hosszabb a töltés-sütés folyamata – másfél óra. Két Hot Pannel természetesen gyorsabb… :)

Szórakoztató elem is lehet arra a másfél órára: én legutóbb ugyanis bevittem a szobába az étkezőasztalra a sütőt, így ülve, kényelmesen készült el az étel. A család körbeülte, és igen jól mulattunk, miközben „pusztítottuk” az ízletes halmocskákat. Szerencsére sikerült reggelire is mentenem belőlük…

114. boribakter (válaszként erre: 104. - 3a0842d373)
2008. máj. 6. 21:37

Igen, hideg zsíroldót NE!!!!

De az minden teflonedényről leszedi a bevonatot, kinek jutott eszébe?!

113. boribakter (válaszként erre: 106. - Tixtina)
2008. máj. 6. 21:35

Engem érdekelne még egy, de már nem fér el sehol :((((( Adnék érte egy szendvicssütőt és egy filteres kávéfőzőt...!!!!


(Közben elkészült a palesz... Mindjárt írom a recijét :))

112. ibi75 (válaszként erre: 109. - Kingi7)
2008. máj. 5. 22:47
Hát igen, max palacsintasütésre jó így :(
111. ibi75 (válaszként erre: 110. - 3a0842d373)
2008. máj. 5. 22:46
Jelentem a láb megvan, csak letört :(
110. 3a0842d373 (válaszként erre: 107. - Kingi7)
2008. máj. 5. 15:26

A WS teleshop forgalmaz Hot Platte-t a XIII. kerület Visegrádi utcában, ami ugyanolyan, mint a Hot Pan. Esetleg keress rájuk a neten és panaszkodj. Aztán persze tudósíts, légyszi.


Tán még Ibi is kaphatna pótlábat (?)

109. kingi7 (válaszként erre: 108. - Ibi75)
2008. máj. 5. 14:14
Az már hiányzik, de még úgy lehet használni, de tető nélkül???
108. ibi75
2008. máj. 5. 14:13
Én az egyik lábát törtem ki, rögtön az első mosogatásnál :(
107. kingi7
2008. máj. 5. 14:11
Sziasztok! tegnap sikeresen eltörtem a tetejét...:( érdekelne, hogy hol lehet venni vagy találni tetőt? Tudna valaki segíteni?
106. tixtina
2008. máj. 5. 11:13

Sziasztok!

Nekem van egy felesleges HOT PAN-em.

Ha valakit érdekel,írjon.

Elsősorban cserelehetőségek érdekelnének.

PL.Elektromos kávéfőző,vagy kenyérpirító érdekel,de más is szóbajöhet.

105. ibi75 (válaszként erre: 104. - 3a0842d373)
2008. máj. 5. 00:23
Akkor az a zsíroldó tényleg ÁLLAT!
2008. máj. 4. 20:53

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!


Csajok! a hideg zsíroldó nem csak a zsírt oldja! A bevonatot is !!!


Amúgy nem igazán értem a jelenséget, eddig nem lett szürke a törlőruha a tuti mosogatás utáni törölgetéskor.

103. boribakter (válaszként erre: 102. - 3a0842d373)
2008. máj. 4. 15:54

Köszi! :)


Ja, én is azt szoktam csinálni... Aztán ami van, abból... :))

102. 3a0842d373 (válaszként erre: 101. - Boribakter)
2008. máj. 4. 15:19

Még, még, még :)))


Szeretjük az ilyen részletes beszámolókat :)


Ügyeskedj csak és várjuk a további fejleményeket!

(és közben zakatol az agyam, milyen alapanyagok is vannak itthon .....)

101. boribakter (válaszként erre: 99. - 3a0842d373)
2008. máj. 4. 15:08

:D Igenis :D


De előbb leírom, hogy tegnap mit sütöttem benne. :)


Nekem mániám a meglévő recik újraértelmezése - mert az olyan snassz, hogy ugyanazt megcsinálni, amit leírtak :))) Az eredetije, ami szerintem jobban hízlal és legalább három edényt "igényel", az a Mindmegettén található meg Csirkemell sült gyümölcsökkel néven. ;)

(Én nem besamellel és csirkecombbal csináltam, valamint szőlő helyett meggyet adtam hozzá. És - természetesen - Hot Panben készült az elejétől a végéig.)


Kellett hozzá:

12 darab filézett csirke felsőcomb

só (tetszés szerint)

étolaj (a sütő aljára éppenhogy)

szeletelt gyümölcsök (alma, nashi [kínai] körte, banán, meggybefőtt és konzerv-őszibarack)

natúr kefir (vagy joghurt)

félig tele gyomor (hogy ne együk meg a hozzávalókat még az elkészülés előtt vagy közben :))))


A húsokat kettévágtam, de kisebb szeletekre is érdemes felvágni, mert akkor később - pl. pici gyereknek - nem kell összenyiszálni, és pirosabbra is sül. Hot Pant kicsit átolajoztam, beállítottam 150 fokra, és beletettem a húsokat. Tűpróbáig, de minimum pirulásig sütöttem, felnyomtam a hőt 180 fokra, majd beleszórtam a gyümölcsöket, és fedő alatt is pároltam kicsit, hogy levet eresszen, pár perc múlva, amikor már éppen készen volt, rákanalaztam a kefirt (Spar :) a legjobb!). Összekevertem az ételt, kikapcsoltam a sütőt, és hagytam, hogy tíz percig összeérjenek az ízek.


Isteni lett! "Nullkalória" és a húsevő legények is megnyalták az ujjukat utána! :)


Ma ebédre is maradt, annyi lett, és a hűtőben tárolás után a Hot Panben melegítette fel a párom. Másodszorra sokkal finomabb volt az íze, így félnapos hűtőben csücsülés után...


A palacsintát még nem csináltuk meg, mert előbb cuppantunk rá a gyümis csirkére, és már nem akartam, hogy mindenben alma legyen... De azt hiszem, a következő almás palacsinta lesz meggyes töltelékkel! Az úgyis nagyon hasonlít az amcsi palihoz, legalábbis elég vastagnak kell lennie az almaszeletek "megtartásához".


No, a rizottó pedig rém egyszerű volt: 1 bögre rizst kevés olajon megpirítottam, hozzáadtam 2x-annyi sós vizet és megfőztem hagyományos módon (persze kevergetve). Valahol 90-100 fokon állt a termosztát. Amikor már láttam, hogy lassan kész, hozzáadtam a mirelitzöldséget (és emeltem a hőfokon, mert ugye ezek hűtenek), és összefőztem őket. Őszintén megmondom, nem szeretem túlfőzni a zöldséget, mert akkor elmegy a lényeg belőle, de a végeredmény ropogós és finom lett. Nem tettem hozzá vegetát, bár biztosan azzal is finom, csak én szeretem a zöldségek jellegzetes ízét.


Közben azon gondolkodom, hogy azóta a párom még rántottát is sütött a Panben, és valami isteni íze volt, annyira jól kijjött az a különleges tojásíz, amit én nem is tudom, gyerekkorom óta nem éreztem, a régi serpenyők ízét hozta vissza, nem ezeket a - már elnézést - vacak kínai borzalmakét... :) :P

100. ibi75 (válaszként erre: 99. - 3a0842d373)
2008. ápr. 27. 16:46
Meg a palacsintáét!
99. 3a0842d373 (válaszként erre: 98. - Boribakter)
2008. ápr. 27. 15:01

Kérjük szépen a rizs és a rizottó elkészítési módját!

Nem úszod meg :))

98. boribakter (válaszként erre: 97. - Ibi75)
2008. ápr. 27. 10:01

Hát, igazából nincsen, én is most gyűjtögetem, itthon meg kísérletezgetünk :)))


Rizottót csináltunk valamelyik nap, először a rizst főztük meg benne, aztán a zöldségeket, fedő alatt megpárolódott az egész. Tkp. annyi volt a különbség, hogy mellette kell állni (de lényegesen kevesebb ideig, mintha hagyományos edényben főnek), meg kevergetni (amiben megvolt az a kellemes wokkavargató fíling, tetszett :))...

Amit eddig sütöttünk-főztünk benne még ezen kívül: tojás, virsli, kolbász, tészta, rizs, zöldség.

Most süt benne a férjem darált husit tésztával, aminek isteni az illata, és elvitte a fényképezőgépet is, mert látványnak sem utolsó! :)


Almás palacsintát akarunk majd csinálni benne, arra leszek nagyon kíváncsi, hogy a töltött tésztákkal hogy bír majd el. Elvileg, ha nem karcolódik meg a felülete (ami egy idő után úgyis meg fog, egyszerű konyhafizika), akkor úgy viselkedik, mint egy teflonserpenyő, csak nagyban. Ahogy néztem, valahol a grill és a teflonserpenyők között van ez az edényke, és még plusz párolni is lehet benne.

97. ibi75 (válaszként erre: 96. - Boribakter)
2008. ápr. 27. 09:49
Ha van recepted, majd dobd fel :)
2008. ápr. 27. 09:46
Mi is nemrég kaptunk Hot Pant, és nagyon megszerettük! Recepteket keresgélek én is, de ahogy elnézem, gyakorlatilag bármit le lehet készíteni benne. Mi villásreggeliket, egytálkajákat csinálunk benne, pillanatok alatt kész, kevesebb olaj+fűszer, sokkal ízletesebb, a család imádja. :) Az elmosáshoz egy tipp: érdemes még kihűlés előtt sima melegvizes-mosószeres szivaccsal kitörölni, és akkor nem kell annyit vakarászni. :) Persze, ha már belesült az étel, akkor marad a hideg zsíroldó... :P
95. ibi75 (válaszként erre: 94. - 3a0842d373)
2008. ápr. 25. 23:09
A kis praktikus :)
94. 3a0842d373 (válaszként erre: 93. - Ibi75)
2008. ápr. 25. 13:59

Ízlett, mert különleges volt. Markánsan különbözik az eddig megszokottól.

Esetleg próbáld ki fél adagokkal.

(kevesebbet kell kidobni, ha mégsem jött be)

93. ibi75 (válaszként erre: 92. - 3a0842d373)
2008. ápr. 25. 08:16
És a vendégeknek is ízlett? Vagy nem vették észre a különbséget?
2008. ápr. 25. 06:37

14-16 db talán. Vendégeink voltak, csak azt néztem, hogy mindenkinek legyen a tényárján :)

De vastagabbak, mint a klasszikus palacsinta.

91. ibi75 (válaszként erre: 90. - 3a0842d373)
2008. ápr. 24. 23:14
Mennyi palacsinta lesz ilyen sok lisztből?
2008. ápr. 24. 13:32

Semmi tej és semmi tojás.

Mégis egyben marad. Ha letapad, nem tudod megfordítani, keverj hozzá még egy kis tk. lisztet.

89. ibi75
2008. ápr. 24. 10:38

Semmi tej? Kíváncsi lennék az ízére :)

Nálam semmi új :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook