Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érdekes óvónői hozzáállás... fórum

Érdekes óvónői hozzáállás... (beszélgetős fórum)


1 2 3
15. babli (válaszként erre: 9. - Cis77)
2011. ápr. 20. 09:22
Nálunk is leveszik a nadrágot alváshoz s a zoknit is.
2011. ápr. 20. 09:22
Fúj! Nagyon gáz. Miért lesz az ilyen óvónő??
13. babli
2011. ápr. 20. 09:21
Én is óvónőként nálunk a dadus segít nagy wc zés után ami természetes hisz nem tudja még kitörölni,de a pisilésnél nem segítenek,hisz már meg tudja törölni a 3 éves gyerek a cunikáját.Ill. nálunk sincs pizsama,én nekem nem tetszett hogy torna ruhájuk sincs ill. reggel amibe megyünk az oviba abban van egész nap uh játszó ruhába megyünk amit most már jónak találok,mert nem kell annyiszor öltöznie a gyereknek.
2011. ápr. 20. 09:21

Én is óvónő vagyok, de eszembe sem jutott még, hogy a 3 évesnek ne segítsek kitörölni a hátsóját! Nem úgy lesz önálló, ha ráhagyjuk a dolgot.

A pizsibe átöltözést nem tartom fontosnak, hiszen otthonis csak este fürdés után vesszük fel a oizsit, így felénk egyik oviban sincs ilyen (szerencsére).

2011. ápr. 20. 09:19

Én is óvónő vagyok,és mi is töröltük a fenekeket,még akár középsőben is.Nagycsoportban volt,h kimentünk,és mi tanítottuk meg önállóan.

Kiscsoportban pedig öltöztettünk.Az öltöztetés amúgy nem minden oviban van meg,van,ahol nagy csoportban sem öltöznek át alváshoz...:-(

Amúgy szerintem lehetne erről beszélni a vezető óvónővel,és ha ő helyesli az óvónői hozzáállását,akkor kezdeni kell másik ovit keresni.

10. Betsabé (válaszként erre: 7. - Gyöngyszemü)
2011. ápr. 20. 09:18
Ha az egész csoport nem öltözik pizsibe az más, mintha csak az ügyetlen gyerekek :-(
2011. ápr. 20. 09:18

Nálunk az oviban segítenek a popsitörlésben, ha a gyerek kéri.

De sajnos ebben az oviban (és a két gyerekem két csopotba jár) nincs pizsi, sem udvarra átöltözés. de hogy ne az udvari homokos naciban feküdjenek le, így azt leveszik. csak a rohadt homokos zokni marad.

nem értem. vittem be pizsit, udvari ruhát, és nem engedik átöltözni.

persze jó dolog, hogy nem kell több öltözet ruhát mosni naponta, de azért vannak hátrányai is bőven. :(

2011. ápr. 20. 09:17
Amúgy én már szóltam pár dolog miatt, és mosolyogva igen, változtatunk. Mebt az ígérgetés, aztán semmmi változás. Pedig kollegák lennénk, vagy mi.
2011. ápr. 20. 09:17
A fenék törlésben segíteniük kellene, de a pizsibe öltözés nálunk sem volt divat.
6. dus (válaszként erre: 1. - Timédi)
2011. ápr. 20. 09:17

Beszélj az óvodavezetővel. Mond el a panaszod, szerintem segít megoldani. Mert ezek szerint nem csak a Te kicsidet nem látják el megfelelően, hanem a többi 30 gyereket sem. Lehet, hogy más szülő nem meri szóvá tenni!

Én biztos nem hagynám annyiban! Az én kicsim is kiscsoportos és az óvónénik törölnek, orrot fújatnak, mosdatnak, öltöztetnek. Ez a minimum egy kiscsoportos óvónőtől!

2011. ápr. 20. 09:16
Ez szép. Én nem most jártam oviba, de emlékszem, ahogy törölte a fenekemet az oviban az óvónő. Valahol ez is a munkájához tartozik... Nem tudom, hogy ő mit szólna, ha a saját gyerekét hagynák ott kakis fenékkel...
2011. ápr. 20. 09:16

Én is óvónő vagyok, bár most itthon gyesen, és nekem is ugyanez a kérdésem!!!!!!!!!!!!!

A kislányom szeptemberben kezdte az ovit és ott sincs öltöztetés, sem fenéktörlés. Biztos leesne a műköröm. Felháborító!

3. Timédi (válaszként erre: 2. - Adali)
2011. ápr. 20. 09:15
Nem az én gyermekemről van szó, hanem a legjobb barátnőm kislányáról.
2011. ápr. 20. 09:14
Nem vagyok otthon a temaban, de szerintem gaz...:( Vidd masik oviba...vagy nincs ott a tied?
2011. ápr. 20. 09:12

Mit szóltok ahhoz, hogy egyik óvodában nem segítenek az óvónők a kiscsoportosoknak megtörölni a popsijukat wc-zés után...???

Azt mondta a kedves óvónő, hogy mit gondol az anyuka, hogy majd ők egész nap csak fenekeket fognak törölni??? Emelet nem öltöznek át pizsibe alváshoz, mert nem fognak 30 gyereket átöltöztetni.


Én is óvónő vagyok és legszívesebben bemennék és beolvasnék neki!!! Nekem is kiscsoportom van, szintén 30 fős, de MI igenis segítünk a popsitörlésben, hiszen erre még fizikailag sem képes egy 3 éves. És igenis pizsiben alszunk, mert igen eleinte segíteni kell, de a célunk, hogy megtanuljanak öltözni egyedül. És mára már profin öltözik az összes lurkó. Cipzározásban és gombolásban kell csak segíteni nekik. Véleményezzétek kérlek!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook