Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Testvéri hozzáállás fórum

Testvéri hozzáállás (beszélgetős fórum)


1 2 3
72. michelle.r (válaszként erre: 32. - Beatav)
2014. júl. 15. 10:45

Megette a fene, ha ebben a kérdésben az illemnek egyáltalán lapot kéne osztani :/. Ne illemből látogasson. Ha eddig minden jó volt, most meg nem az, történt valami. Azon kellene túl lépni.


Lehet, hogy a lány nem érzi, hogy a család elfogadta, nem szívesen megy, a fiú pedig nem a akar konfliktust, inkább elmaradoznak.


Ezen két módon lehet túl lépni, felkerekedsz és odamész, mindenféle nagy lelkizés, tetemre hívás nélkül, vagy a következő sátáros ünnepre elhívod őket. Nem az öcsédet, hanem mindkettőjüket.


Ha pedig nem megy, elfogadod, hogy megváltozott a helyzet, neki már nincs szüksége a szoros kötelékre.


Ja, és van gyerekem, kettő is, jól működő, összetartó családom. Ha a véleményem lelketlen, máshol keresd a megoldást :o))

71. michelle.r (válaszként erre: 8. - Beatav)
2014. júl. 15. 10:37
Miért nem változtatsz rajta te? Hívd fel, és látogatsd meg őket. Elég nehéz visszafelé kibogozni, hogy hol és mikor csúszott el. Lehet, hogy ő ugyanazet meséli valaki másnak - nem érti miért nem olyan már a nővérével a kapcsolat, mint volt.
70. kriszta773 (válaszként erre: 68. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 14. 11:17
szerintem mindenki magának alakítja az életét. és jól teszi, ha kizárja, ami-aki nyűg, kellemetlen, lehúzza. nálunk természetes, hogy elfogadjuk, befogadjuk, aki a másiknak fontos. a nem szorosabb rokoni kötelékben nálunk is vannak szarkavarók, nem véletlen, hogy igen felületes kapcsolatot ápolunk velük, ha egyáltalán ápolunk :)
69. 4c1a787e8f (válaszként erre: 57. - Beatav)
2014. júl. 14. 09:26

Ez így van. Egy darabig erre leng a mérleg, aztán arra, és a végén némi kor és bölcsesség után beáll középen.. Lehet, még 3-4 év, de helyreáll a dolog.

Ne leszarjad, csak ezt tudjad.

Az anyósnyelvedet meg tanuld meg lenyelni..:-))

68. 4c1a787e8f (válaszként erre: 56. - Kriszta773)
2014. júl. 14. 09:24

Azt gondolom, hogy évi két találka még nem jelenti azt, hogy nem a menyasszony az abszolut győztes..


És itt azért nem egy eleve szörnyű családi helyzetről volt szó, ahova mondjuk tényleg nem jó tartozni. Hanem egy átlagos kapcsolatról.


A sógorom most pont ugyanezt csinálja végig, meg a felesége...

Van ilyen, de hosszú távon ki kell egyensúlyozódni ezeknek a dolgoknak, mert a hajó felborul. Evvan.

67. 3da8f53e4a (válaszként erre: 57. - Beatav)
2014. júl. 13. 19:52

Értem már!


Mást már nem tudok hozzátenni, csak annyit, hogy alakuljon jobbá ez a testvéri összetartozás.


üdv.

66. andi6020 (válaszként erre: 62. - Beatav)
2014. júl. 13. 18:56
Miért nem látogatod te, illetve ti meg őket? Fordulj feléjük szeretettel, nyiss a lány felé, lássa a tesód, elfogadod azt a nőt, akit párjának választott. Tárd ki a szíved, szeress, meglásd a jó jót szül. Ne szégyelld a kezdeményezést, a megbocsájtást, ettől több és jobb ember leszel.
65. kriszta773 (válaszként erre: 62. - Beatav)
2014. júl. 13. 18:47
mint írtad, szerinted a tesód barátnője hangolja őt ellened, és miatta nem megy hozzátok a tesód. azért nyilvánvaló, hogy egy 140 km-re élő nőci nem azért állna ennek útjában, mert van valami aprócska gond köztetek
64. kriszta773 (válaszként erre: 62. - Beatav)
2014. júl. 13. 18:26
hát nem a megértés, szeretet és elfogadás szólt a soraidból :)))))
63. unom (válaszként erre: 61. - Beatav)
2014. júl. 13. 17:47

Nem azért? :D Kicsit átlátszó vagy.

A tesódnak új családja van/lesz, ha ez nem fér össze a régivel akkor a testvéri kapcsolat is lazul. Ebben mit nem értesz? Utálod azt akit szeret, miért várod el a látogatást, jópofizást?

Jól teszed, ha túllépsz ezen, változtatni nem tudsz rajta.

A véleményed hidegen hagy, szerencsére nem ismerlek. Az alapján mondok véleményt amit írsz.

62. beatav (válaszként erre: 60. - Kriszta773)
2014. júl. 13. 17:42
Szó sem esett arról,hogy utálnám se nem köpködök!Ezt TE hol olvastad??? Atya ég!!! :-D
61. beatav (válaszként erre: 59. - Unom)
2014. júl. 13. 17:37

Unom, unlak.

Nem azért indult a fórum,hogy bárkit bántsak, de sokan mégis engem támadnak.Lássuk be akinek silány az élete... nincs jobb szórakozása,mint értelmes válasz helyett okoskodjon tudás és tapasztalat nélkül.

60. kriszta773 (válaszként erre: 58. - Beatav)
2014. júl. 13. 14:27
nem arról van szó, hogy ki a jó és a rossz. szíved joga az is, hogy esetleg utáld a tesód barátnőjét, mert ha olyan, miért is szeretnéd. de 5 év után miért csodálkozol, ha még a gyereket se nézi meg a tesód? valószínűleg nem csak sima unszimpátia volt köztetek. te sem járnál szívesen a tesódhoz, ha a férjedre folyton köpködne, mert szereted, vele élsz, fontosabb. hát valahogy így látja a tesód is
59. unom (válaszként erre: 57. - Beatav)
2014. júl. 13. 14:26
Igazad van, rendszeresen nyílnak topicok azzal a céllal, hogy a topicindítóval együtt szidja mindenki az anyóst, sógórnőt, barátnőt, exet. Mint a példád mutatja a fagyi időnként visszanyal.
58. beatav
2014. júl. 13. 14:21
Nem hinném, hogy mindig csak én lennék az oka más gondjainak.Véleményem pedig nekem is lehet és túlnyomó részben igazam is szokott lenni.Ha nem akkor pedig beismerem, de most nem én vagyok a rossz!Hiába próbáltam rendezni a dolgokat,ha valamiért elakadtak.Nem is töröm magamat tovább.
57. beatav (válaszként erre: 52. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 13. 14:17

Az első kapcsolatból és annak maradványaiból indult minden gond.Velem beszélte ezt meg az új és én mindig meghallgattam, szerettem volna ha a testvérem boldog lenne ha már egyszer elhagyták és újra talált valakit maga mellé.

Nem is érdekes ez.A szomorúságom oka változatlan.Itt a hoxán mindig is lesznek akik csak sértegetni és mocskolódni járnak.Már megszoktam! :-D De segítség volt,hogy rájöjjek, tojjam le ezt az egész helyzetet, majd lesz még másképp is.

56. kriszta773 (válaszként erre: 51. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 13. 13:40
a rokoni kötelék nem jelent mindig csupa jót és szeretetet és elsőrendűséget. van, mikor mástól kapod ezt meg
55. unom (válaszként erre: 51. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 13. 13:18

Nem tudjuk, mi történt, de lehet, úgy van vele, hogy a tesójából bőven elég neki telefonon. Aki nem fogadja el a páromat, fúrja, köpköd rá az miatt én sem utaznék 140 km-t.

A topicindíító már most ideális alanya lenne az anyósvicceknek, pedig még messze van attól a kortól.

54. Kilimcs (válaszként erre: 51. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 13. 13:08

Nem látunk bele. Van ilyen is olyan is. Szerintem fontos és kölcsönös szereteten alapuló kapcsolatokat nem lehet szetmarni.


Valamiért a teso itt úgy döntött ahogy, de kevés az infó hogy lássuk mi van. Én azért meghallgatnam a tesot is. Valami gebasz csak van.

53. 3da8f53e4a (válaszként erre: 51. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 13. 12:56
...a fiútesók általában szeretik a csendet és a rendet egy családban! Eszük ágában sincs egy tyúkólnyi nő között igazságot osztani!
52. 3da8f53e4a (válaszként erre: 42. - Beatav)
2014. júl. 13. 12:54

...Beatav, hogy lehet kihasználni " a tesómhoz fűződő jó kapcsolatomat a saját javára" ?


Miért kell az első kapcsolatára emlékeztetni őt? Netán innen ered az un-szimpátiátok egymás iránt, esetleg megmondtad neki, hogy ő mindig is a második" marad?


Miért várod el, hogy ezek után még utazzanak hozzád 140 km-t?


Egyébként a történet csak úgy teljes mindig ha valaki leírja az előzményeket is! Mert enélkül mindenki mondhatja....eeej de undok, hogy még babalátogatóba sem mentek el hozzátok, pedig már egy éves a gyerkőc!

Kár ítéletet mondani bárkire is, amikor te is ludas lehetsz a dologban!

2014. júl. 13. 12:50

Már ne haragudjatok, de attól, hogy ott van egy ellentét, netán kavarás, attól még egy testvér azért egy évben kétszer találkozhat a tesójával..


Aki ennyire a menyasszony kényére kedvére ugrál, hogy nincs kétszer fél órája a tesójára, annak olyan is lesz a kapcsolata. És az a barátnő, aki ennyire elmarja a fiút a családjától, az el is vágta maga alatt a fát. Ilyennek még nem lett jó vége, elég sok ilyet láttam már..


A minimális kapcsolattartás alap lenne. Még akkor is, ha két hüle p. néha veszekszik. Pont a fiútesónak kellene annak lenni, aki rendet tart a tyúkolban.

50. kriszta773 (válaszként erre: 47. - Beatav)
2014. júl. 13. 09:36
pedig pont itt van a lényeg, és akkor érthető a testvéred viselkedése. ha közted és a menyasszonya között ment a sz@rkavarás, és megsértettétek egymást, érthető, ha a tesód nem akar két tűz közé kerülni. nem veled él, hanem a menyasszonyával, vele tervezi a jövőjét is, ha megsértetted, megbántottad (mindegy milyen okból vagy viszont ő is), nem fog otthoni balhékba menni miattad. nem jók ezek a rokoni viszályok, ez az eredménye, visszaüt
49. beatav (válaszként erre: 48. - Andi6020)
2014. júl. 12. 22:24
Az okát csak Ő tudja!:-D
48. andi6020 (válaszként erre: 46. - Beatav)
2014. júl. 12. 22:22
Mégis te lettél mellőzve.
47. beatav
2014. júl. 12. 22:21
Szóval szerintem ,tudom ennek semmi köze a látogatáshoz.De amíg itt írok (és ez a fórum erre jó volt) már látom, hogy nem is lesz ebből semmi.El kell könyvelnem magamban a dolgot.Végül is sínen van az életem , csak Ő hiányzik nagyon, de itt leszek ha kellek és Ő ugyan úgy jöhet amikor szüksége lesz rám mint ahogyan régen jött!Mert lesz még szüksége rám ezt már most látom!
46. beatav (válaszként erre: 44. - Unom)
2014. júl. 12. 22:07
Pontosan ezért írtam, hogy van nem ide való téma.NEM Én kezdtem a rosszindulatú játszmát,de nem tudok dolgokat elfelejteni.És TÉNY,hogy Ő csak a második.Nem is akart a tesóm babát,pontosabban tőle már nem (csak az elsőtől).Én ismerem a testvéremet, míg a menyasszony évek alatt sem ismerte ki.Nem tudnak mindent ,de tényleg MINDENT megbeszélni és ez pont a lánytól tudom.Sajnálatos, de ehhez viszont PONT semmi közöm nincs!
45. kriszta773 (válaszként erre: 42. - Beatav)
2014. júl. 12. 22:04

azért voltam kíváncsi, mert gondoltam, hogy valamit elhallgatsz a sztoriból :) nem jó az, ha valaki választásra kényszerül a menyasszonya és a testvére között, és érezhetően te utálod a csajt, amivel ő bizonyára tisztában van. gondolom volt pár kavarás is összevissza.

a tesódnak szerintem most egyértelműen ő az első

44. unom (válaszként erre: 42. - Beatav)
2014. júl. 12. 21:58
Ami nekem ebből lejött: nem bírod a tesód barátnőjét. A helyedben nem lennék meglepve a viszony lazulásán, hiszen a tesód őt választotta, vele alapított új családot. Az a megjegyzésed, hogy mindig csak második marad elég szánalmas. Ne legyél meglepve, ha később sem találkoztok gyakrabban, csak kifogások lesznek. Ha valaki nem bír nem szívesen megyek oda. Oda se, ahol a családomat nem szeretik.
43. beatav
2014. júl. 12. 21:57
Hát ennyi a téma, bezárt a bazár!Még el kell döntenem hol a helyem. Valószínűleg nélküle.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook