Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek fura az ilyen hozzáállás? fórum

Szerintetek fura az ilyen hozzáállás? (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. Lydian
2020. márc. 17. 16:37

Menj el egy paphoz.Egy plébániára, egy templomba.Találj egy papot és mondj el mindent.Esetleg azt is, hogy mit tervezel tenni (ha bízol benne és mered elmondani).Minden bizonnyal segíteni fog és megtalálja a megoldást.Készülj fel arra, hogy majd takarítanod (vagy mosnod) kell egy plébánián, de LESZ KIÚT ! És a lakhatás is kialakul.Jézus megsegít!

És ne feledd azt sem, amit Dosztojevszkij mondott:


"A gyávák könnyen lesznek öngyilkosok, de próbálnának meg ÉLNI (!) ha mernének."

65. _Berry_ (válaszként erre: 62. - Globus)
2020. márc. 11. 18:38
A fórumindító írta, hogy nincs semmijük, albérletben laknak. Ha nincs tartalékuk és neki sincs olyan munkája, amiből fedezné, akkor ha egyedül marad, hajléktalanná válna. Ez azért más, mint a sajátban egyedül élni. Persze szerintem sem kellene rögtön eldobnia az életét, ha úgy adódna, mert ki tudja, hogy mit hoz az élet.
64. ab61752c45 (válaszként erre: 63. - Syria)
2020. márc. 11. 17:06
haha,kit nem.engem azért,mert vaságyastúl voltam 46 kiló,keveset beszéltem.úgymond magamnak való voltam.
63. syria (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 11. 17:03

De igen, ezt neked is tudnod kellene.

Engem is sokszor kiközösítettek. Már az oviban, mert szemüveges voltam, ezért visszahúzódó lettem. Az általánosban azért közösítettek ki, mert nem mentem bandázni, a gimiben meg azért, mert nem cigiztem velük a WC-ben. ÉS? Itt vagyok. (23 évesen férjnél voltam, s lett két fiam. Igaz, a szüleim nem voltak se alkoholisták, se pszichésen terheltek.)

62. globus (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 11. 16:12
Mi lenne, ha nem lenne férjed? Százezren élnek egyedül. Ez nem ok az élet eldobására.
61. ab61752c45 (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 11. 15:34
hát szomorú.én akkor gimibe jártam.
60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Ab61752c45)
2020. márc. 11. 14:28

Apám állami gondozott volt, csavargó, alkoholista. Anyám fiatal, tudatlan, pszichésen sem ép, elszökött otthonról. Egyikük sem tartotta a kapcsolatot sem a testvéreivel, sem a szüleivel, sem egyéb hozzátartozóval.

Én 16 évesen már nem laktam “otthon”. Így történt, hogy a férjemen kívül senkim sincs.

59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Syria)
2020. márc. 11. 14:24
Nem tudom, ezt azoktól kellene megkérdezni, akik kiközösítettek.
58. Hekate (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 11. 11:13
Én megértem. Hasonlóan gondolkodom én is..
57. ab61752c45 (válaszként erre: 54. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 11. 10:51
rokon sincs?ezt nemigen értem,bár én sem vagyok egy rokonszerető.miért kéne szeretni,akit 20 év alatt kétszer láttam.én a lányomra,és az apjára számíthatok.a lábtöréskor a húgomra,meg a fiára.mert ők itt laknak.
56. New(l) (válaszként erre: 53. - Jellina)
2020. márc. 11. 10:32
Tanult a hibájából. :)
55. syria (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 11. 07:47
Miért közösítettek ki mindenhonnan? A szüleid szépen hozzáraktak a gondjaidhoz, ahelyett, hogy elvettek volna belőlük.
2020. márc. 10. 14:50

Szerintem ilyen esetben az ember esetleg rokonra számíthat, vagy egy nagyon jó barátra.

Természetesen mi sem barlangból jöttünk és nem is ott élünk, voltak osztálytársaink, vannak munkatársak, szomszédok, boltos néni, zöldséges bácsi... De rokon és barát nincs.

53. Jellina (válaszként erre: 30. - New(l))
2020. márc. 10. 12:40

Mert az is.

Ha meg akar halni, akkor menjen fel egy Duna-hídra, másszon fel jó magasra,főleg télen és ugorjon le. Tuti meghal és a lehető legkevesebb ember életét akadályozza.

Metró elé ugrani? Pfff....

52. _Berry_ (válaszként erre: 52. - Zsuzsanka43)
2020. márc. 10. 12:04
Senki nem mondta, hogy egy ismerősből, szomszédból nem lehet igazi barát, de olyankor az ember már nem ismerősnek, szomszédnak hívja. Itt te vagy, aki képtelen értelmezni a problémát és láthatóan nem tudod, hogy mi a barátság. A barátság lényege a jóban-rosszban, tehát de, ha a másik lakhatás nélkül marad, akkor bizony arról szól az igazi barátság, hogy megpróbál ebben segíteni az ember, akár úgy, hogy befogadja az illetőt egy időre, vagy akár még pénzzel is kisegíti. De azért lovagolj még azon, hogy itt nem befogadásról van szó jelen probléma esetében, nálad ezek szerint, ha egy barátod fedél nélkül maradna, akkor csak a jó és kellemesig tart a barátság.
51. ab61752c45 (válaszként erre: 49. - Amaunet)
2020. márc. 9. 15:37
a szomszéd egy igazi férfi.bár nagyon keservesen jár,nála kedvesebbet keveset láttam,és dolgozik otthon is meg a munkahelyén is. második a sorban a lányom apja,csak sajnos ő már az öregkori betegségektől jár nehezen.
50. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 46. - _Berry_)
2020. márc. 9. 09:38

Barátról volt szó! IGAZI barátról!

Nem "befogadásról, etetésről, itatásról, pénzelésről!

49. Amaunet (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 8. 15:40

És te miért nem küzdöttél/küzdesz egy jobb életért?


Vannak olyan emberek, akik mozgásukban korlátozottan is tanulnak, dolgoznak.

48. New(l) (válaszként erre: 47. - Globus)
2020. márc. 7. 16:37

Senki nem számított rá hogy meghal, 60 pár éves volt, infarktust kapott. Mindent megtett a fiaiért amit csak lehetett, gondolatod mennyi saját élete maradt...Merthogy apuka természetesen nem kívánta kivenni a részét a problémákból és lelépett.

A kisebbik fiú nem fogadta volna el az elhelyezést valamilyen otthonban, ezt meg is mondta. Sosem tudott megbékélni a betegségével, élni sem akart már jóideje, csak azért tartott ki, hogy ne az anyjának kelljen eltemetnie.

Szóval mama ott maximálisan mindent megtett.

47. globus (válaszként erre: 43. - New(l))
2020. márc. 7. 16:13

Az Az igazság, itt az édesanyának kellett volna keresni lehetséges elhelyezést, kollaterális megoldást arra az esetre, ha már ő nem tud gondoskodni a két pszichiátriai betegről.

Közelünkben él egy mozgássérült, szellemi fogyatékos fiú. Illetve már negyvenes évei elején jár, idős szülei erejükön felül ellátják. Még. Úgy tudom, nagyon indokolt esetben létezik soron kívüli szociális otthoni elhelyezés. Tudjuk, hogy nem Hilton, de az utcánál minden jobb.

46. _Berry_ (válaszként erre: 41. - 16b5d6ae34)
2020. márc. 7. 15:42
Ha az osztálytárs, ismerős, szomszéd nem igaz barát, akkor azzal sokra nem menne, még ha lenne is. Vagy te meddig fogadnád be a szomszédodat, meddig pénzelnéd, kajáltatnád, ha bajban van?
45. _Berry_ (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 7. 15:39
Érthető, hogy nem ezekre vágysz, hanem emberi életre. Valahol szégyen egy társadalomban, ha a börtöntöltelékeknek több a joguk, biztonságuk, jobban gondoskodnak róluk, mint a hajléktalanokról. Nem csodálom, hogy azok a hajléktalanok, akik többre vágynak, inkább elmennek Ausztriába hajléktalannak, mert ott a szállókon is emberi élethez méltó körülmények vannak.
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - New(l))
2020. márc. 7. 15:17

Én is meg tudom érteni.


Viszont aki nem, kíváncsi lennék, hogy hasonló helyzetben mit tenne.

43. New(l) (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 7. 14:51
Küzdött, évtizedekig, de 25 év skizofrénia, megszámlálhatatlan kórházi kezelés, egy túlélt gombamérgezés testileg - lelkileg taccsra vágta. Dolgozni nem tudott, és amikor egyetlen támasza, az anyukája meghalt, föladta. Ott maradt volna a szintén skizofrén, teljesen katatón bátyjával, úgy, hogy maga is rosszul volt... Nem mondom hogy jól tette, de valahol meg tudtam érteni...
42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - 16b5d6ae34)
2020. márc. 7. 14:07
Gyerekkorom óta mindenhonnan kiközösítettek, a szüleim is eldobtak maguktól, tehát igen, biztosan nagyon komoly gond van velem.
2020. márc. 7. 13:53

Nem is értem, hogy lehet úgy élni, hogy nincs egy barátnőd, egy ismerősöd... nincs senkid, csak a férjed!?!


Nem dolgozol? A 4 fal között élsz csak?

Nem voltak osztálytársaid? Nincsenek szomszédaid, akikkel jóban vagy?

...ez hihetetlen.

Ennek valami nagyon komoly oka lehet:(

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - New(l))
2020. márc. 7. 13:45
Az ismerősöd miért nem küzdött egy jobb életért?
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - _Berry_)
2020. márc. 7. 13:05

Sajnos nem önkormányzati lakás, hanem magánembertől bérelt.


Biztos, hogy bennem van a hiba, de nem szeretnék sem az utcán, sem a börtönben élni.

38. _Berry_ (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 7. 12:49
Ha valami önkormányzati lakásban éltek és úgy maradsz egyedül, akkor talán van valami megoldás, de ha magánembertől béreltek és nincs elegendő bevételed, akkor marad a hajléktalanság. Az pedig kiszolgáltatott egy helyzet, mert ha nem sikerül egy kisebb állandó helyre bejutni, akkor reggel már korán kidobnak és délutánig még a téli hidegben is kint kóborolhatnak szerencsétlenek. Akkor egyébként szerintem még mindig jobb megkajálni egy boltban, hagyni, hogy elkapjanak és börtönbe rakjanak, mert legalább ott van meleg, ennivaló és társaság.
37. New(l) (válaszként erre: 36. - Amaunet)
2020. márc. 7. 12:34

Lehet hogy olyan problémái vannak, amelyek mellett különösen nehéz a kapcsolatteremtés másokkal.

De abban teljesen egyetértek, hogy a csöndes beletörődés helyett inkább dolgoznia kellene a jövőjén, ne legyen ennyire kilátástalan.

Nem tudjuk mit élt/él át, és mivel nem is társalog velünk, én nem értekezek tovább erről.

Tényleg fölösleges bármiféle véleménynyilvánítás, oldja meg ahogy akarja. (utolsó bekezdés nyilván nem neked Amaunet, csak folytatólagosan ideböktem:).

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook