Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epilepszia - A teljesebb életért fórum

Epilepszia - A teljesebb életért (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Epilepszia - A teljesebb életért

260. kiscsirke (válaszként erre: 258. - Sirga)
2007. júl. 18. 20:36

De jó neked!!!!!

Hát a marihuána (fű)! Igen elég vad, én például sosem mertem kipróbálni, de elvileg jó rá.

Jó nyaralást és kellemes időjárást!

Puszi

2007. júl. 18. 16:38
Én itthon nyaralok és babázok :-). Csak ez a pokoli meleg ne lenne. Aki persze elutazik annak jó. Jó pihenést! l
258. Sirga (válaszként erre: 257. - Kiscsirke)
2007. júl. 18. 09:13

Milyen fű? És hogyan alkalmazta az illető? Hűha! Így első hallásra (olvasásra) elég vad! Még nem hallottam ilyenről!

Melegváltás van, Kiscsirke: mi hétfőn megyünk nyaralni!

Pussz!

257. kiscsirke (válaszként erre: 255. - Lilla_73)
2007. júl. 17. 21:47

Sziasztok!


Most jöttem vissza nyaralásból. Olyan jó volt! És most olyan rossz! :(

Furcsa, mert állítólag a fű jó az epilepsziára. Sőt, ismerek olyat is, akinek elmúlt tőle! Már a gyógyszert sem kell szednie. Nektek vannak hasonló infóitok erről?


Pusza

256. Sirga (válaszként erre: 255. - Lilla_73)
2007. júl. 17. 18:51

Ez ééédes, hogy "de jó neked"! :(

Az amnéziáról nekem a balesetek jutnak eszembe, amikor egy sérülés miatt az ember elfelejt a múljából hosszabb-rövidebb időszakot. Aztán szép lassan visszatérhetnek az emlékek, és onnantól minden olyan, mintha semmi nem történt volna. Nem?

2007. júl. 17. 17:12
Én is pont így vagyok/voltam vele. Nem tudtam elmagyarázni a különbséget azoknak akiknek még sosem volt. Szerintem az amnézia az amikor adott pillanatban - és erre homályosan emléxem is - nincsenek emlékeim. Leegyszerűsítve: pl. ha valaki azt mondja a kékre, hogy zöld, akkor azt minden további nélkül elhiszem. Talán még az is amnézia, ha egy pár perc-fél óra eseményeire - közben semmi különleges nem történik -, utólag egyáltalán nem emléxem vissza. A tudatzavarra viszont sajnos utólag nem emléxem, csak utána kb. két-három percig. Olyankor gyorsan összeirogatom a dokinak. Ez állítólag hasonló ahhoz, mint amikor valaki marihuánát szív. Mondták is az 'okosok', hogy milyen jó nekem, mert alkoholra és kábszerre sem kell költenem, hogy abba a furcsa állapotba kerüljek :-). Ettől a mai napig frászt kapok, igaz a gyógyszer 99%-ban tünetmentesített.
254. Sirga (válaszként erre: 253. - Lilla_73)
2007. júl. 17. 13:54
Szerintem sem ugyanaz. Nem tudnám meghatározni a különbséget - ahhoz valószínűleg orvosi képzettség kéne -, de az amnéziát emlékezetkiesésnek nevezném, ami állandó, viszont nyom nélkül elmúlhat. A tudatzavar szerintem más: időnként jelentkező, tudatmódosult állapotnak gondolnám. De nem vagyok szakember! Miért kérdezed?
2007. júl. 17. 13:29
Helló! Szerintetek az amnézia és a tudatzavar ugyanaz a fogalom, vagy két különböző? Én ugyanis különválasztom. Kíváncsi lennék a véleményetekre? Üdv.: l
252. Sirga (válaszként erre: 251. - Hereditt)
2007. júl. 16. 14:35
Hasonló, azt hiszem. Nálam olyan fordult elő többször is, hogy reggel szépen felkeltem, úgy-ahogy tudtam magamról, tettem a dolgom, de kába voltam. Mintha nem ért volna el az agyamig az információ. Látok, de nem fogom fel, hogy mit. Nem jó érzés!
2007. júl. 15. 16:11
hm... régen irt már valaki fórumra :( megint rosszullettem :( 1 éve nem tudják beállítani a gyógyszeremet. nagyon furi volt, ahogy felébredtem utána magamnál voltam de nemtudtam konrollálni h mit beszélek és értelmetlen szavak jöttek ki a számon.Veletek előfordult már ilyen?
250. Sirga (válaszként erre: 249. - Mucik)
2007. júl. 8. 11:52
De jó ilyen történetet olvasni! (Mármint a végeredményt, természetesen nem a 8 évnyi kísérletre gondolok.) Veled örülök, hogy így alakult! :)
249. Mucik (válaszként erre: 235. - Pisz)
2007. júl. 8. 09:05
Most találtam rá a fórumra.Eszembe jutott a harc a fiam betegségével.3 éves volt,mikor diagnosztizálták nála az epilepsziát.8 hónapig kisérleteztek vele itthon,majd fél év Bielefeldben,ott beállították három gyógyszer kombinációjára.Innentől happy end a történet.16 éve tünetmentes,7éve gyógyszermentes.
248. kiscsirke (válaszként erre: 246. - Lilla_73)
2007. júl. 5. 22:13

Szió!


Én is gartulálok, és egészséget, erőt, kitartást kívánok!


Puszi

247. Sirga (válaszként erre: 246. - Lilla_73)
2007. júl. 5. 10:21
Szívből gratulálok! Vigyázz Magatokra! Puszilom a kis lurkót is. Szia!
2007. júl. 5. 09:19

Helló!

Négy héttel a kiírt dátum előtt megszületett a Kisfiúnk. Lamitrint szedek és az orvosok (három db) is mind a szoptatást ajánlják. Most már nem is a gyógyszer miatt izgulok, hanem, hogy legyen elég tejem.

Üdv.: Li

245. kiscsirke (válaszként erre: 244. - Sirga)
2007. jún. 29. 01:15

Szió!


Köszi!

De most csak arra lesz időm, hogy olvasgassalak titeket.


Puszi

244. Sirga (válaszként erre: 242. - Hereditt)
2007. jún. 28. 14:19

Nálam még nem fordult elő.

Csirke! Hiányoznak a hozzászólásaid! Rendezd soraidat - sok sikert -, és várunk vissza!

Puszi mindenkinek!

2007. jún. 28. 10:18

Sziasztok!


Én csak olvaslak titeket, és informálódom.

Hereditt: nekem még nem volt szerencsére.

Puszilok mindenkit. Nálam most nagy a felfordulás.

2007. jún. 27. 22:20
volt már ugy rohamotok (nagyroham) h közben észnél voltatok? engem elkapott hétfőn reggel egy (alvás közben, és magamnál voltam az elején pár percig, vagy nemtudom meddig de nagyon fura volt emlékszem rá. nektek volt már ilyen?
241. pisz (válaszként erre: 240. - Sirga)
2007. jún. 27. 12:03

Multkor írtam, hogy láttam egy rosszullétet egy betegnél, akit épp videóztak és eeg-ztek. Láttam az eeg-t is közben. Igazából a doktornő épp visszanézte a felvételeket, mert meg akarta mutatni a főorvosnak, én meg mellette ültem, és szedték le az elektródákat a fejemről.

Szóval amikor rosszul lett a néni, az eeg hullámok mind ugyan úgy élesen cikkáztak egyet. (Olyan kép, mint az ekg, csak sok párhuzamos hullámzó vonal van vízszintesen a képernyőn, egymás fölött, elektródánként kb 1db. Ez a sok vízszintes hullám mind máshogy hullámzott, de a rosszullétnél mind beállt ugyan úgy, tüske alakban. Szóval nem is volt íve a hullámnak, hanem függőlegesen föl, le, föl, le tört, aztán megszűnt, és visszatért az eredeti normális hullámzáshoz.)

240. Sirga (válaszként erre: 239. - Pisz)
2007. jún. 26. 18:30

Jééé! Most jól megleptél! Eddig fel se tűnt, hogy a legelején, az első gyógyszereknél milyen gyakran csináltattak EEG-t. Csak most ugrott be.

Viszont nálam akkoriban volt olyan is, hogy a doki a görbe alapján azt mondta: látom, itt volt egy rosszullét. Hiába bizonygattuk, hogy nem, anyámnak se hitt. De már én se vagyok benne biztos, hogy nem olyan rosszullétet látott-e, amit egyikünk se vett észre! Ami nem járt eszméletvesztéssel, vagy hasonló, egyértelmű tünettel... Köszönöm, hogy megosztottad velünk a tapasztalatidat!

239. pisz (válaszként erre: 238. - Sirga)
2007. jún. 26. 09:18

Sziasztok! Megtudtam valamit az eeg-ről, ami eddig nem volt egyértelmű. Lehet, hogy ti már tudjátok, de azért leírom, hátha nem. Szóval az eeg képe jobb lesz a gyógyszerektől! Ha hatnak a gyógyszerek, akár negatív is lesz! Én eddig azt hittem, hogy az eeg kimutatja, hogy epis vagy, a gyógyszerek tüneti kezelnek, de ez nem látszik az eegn.

Megvan az éjszakai eegm eredménye (amúgy a kérdésre válaszolva igen, alukálni kellett alatta) és negatív lett! :) Szóval ha minden igaz, nekem jó is ez a gyógyszer!

238. Sirga (válaszként erre: 237. - Lilla_73)
2007. jún. 24. 15:50
Teljes mértékben egyetértek Veled: biztos, hogy mindkét "résztvevő" sérül. Mi is, meg a szemtanúk is. De, ahogy a végén írtál, az nagyon aranyos volt! Szívemből szóltál! ;)
2007. jún. 23. 14:09

Helló! Bocsi, de nagyon hosszú leszek. Furcsa, mert én annak idején azért nem hittem el, hogy ez a bajom, mert vagy az elején vagy a végén észnél voltam. Aki csak kívülről látja a rohamot az azt gondolja: semmi gond, mert az illető úgysincs magánál. A párom már éjszaka a szuszogásom ritmusából rájött, hogy épp rohamom van. Nem igazán tudta megszokni, mindig úgy megijedt tőle. Én meg úgy szégyeltem magamat emiatt. Nálam többféleképpen tud lezajlani. Van, hogy miután már magamhoz tértem még mindig erőssen kapálództam kézzel-lábbal. Máskor pedig úgy feküdtem mint aki karót nyelt, minden izom ami csak van rajtam begörcsölt. Még olyan izmok is amikről eddig nem is tudtam, hogy léteznek. Pl.: a bordaközi izmok. Olyan mintha egy szoros fűző lenne rajtam. Szerencsére az izmok csak 20-25 percig képesek így megfeszülni egyfolytában utána már elfáradnak és nem engedelmeskednek az agyi ingereknek. Engem is állatira ki tud fárasztani, mintha legyalogolnék egy fél marathont. Ami a legmegalázóbb számomra az az amnézia. Amikor egy harmincéves ember egy kis időre lesüllyed egy kiscsoportos értelmi szintjére. Én ettől teljesen kiborultam idegileg. Azóta azért feldolgoztam ám :-), mert azt mondják annyira aranyos vagyok olyankor. Úgyhogy megnyugodtam. Örülök, hogy erről is írtatok, mert ezt én csak így arc nélkül vagyok képes "kibeszélni". Valahol csak sérül az ember ezektől az élményektől.

Minden jót: Li

2007. jún. 22. 23:19
A 400 rosszullét az durva, én egyet is többórás alvással pihenek ki.. az éjszakai roham nagyonis észrevehető, biztos felébredtek rá utána.vagyis én felszoktam,mindig.lehet mert eddig sosem vtam egyedül és mindig pofozgattak utána, de a multkor egyedül voltam és még a roham elejére emlékszem is.az éjszakás eeg-n fent kell lenni vagy aludni kell?lehet béna kérdés de nemtom... :)
235. pisz (válaszként erre: 233. - Pisz)
2007. jún. 22. 11:49

Sziasztok! Megjöttem az éjszakás eeg-ről. Nagyon jó volt, nem volt semmi gáz. Tényleg volt 2 ember, akiket 4-5 tévén figyeltek az orvosok. Ők egy hétig voltak bekamerázva, éjjel nappal. Műtétre vártak. Mesélte az orvos, aki felrakta a fejemre az elektródákat, hogy nem rég volt egy páciensük, akinek 3 nap alatt 400 rosszulléte volt! Őt megműtötték és már nincs egy sem. Állítólag a látásközpontját támadta meg az epilepszia, úgyhogy csillagokat és fényeket látott amikor rohama volt. De más baja nem is volt, csak csillagokat látott.

Láttam is egy rohamot az egyik tv-n. Nem volt vészes. Egy alvó hölgy lett rosszul, ami abból állt, hogy a hátára fordult, és a kezei és lábai átmentek "kiskutyába" - szóval mintha négykézláb menne. 10 másodperc alatt oldódott.

234. Sirga (válaszként erre: 232. - Lilla_73)
2007. jún. 21. 15:21
Egyetértek: mindenki maga kérdezze meg az orvosát, és úgy döntsön! (Egyébként engem épp a Tegretolra állítottak át, és mellé szedtem a Rivotrilt. Merthogy ez nem árt a babának, és lehet vele szoptatni. 8 év múlva már úgy tudták, hogy nem szoptathatok velük.) Annyira egyénfüggő minden! Ahogy kivettem, pl. Kiscsirkének a szoptatás fontos. Engem a szülésről nem lehetett lebeszélni - kizárólag a nőgyógyászom határozott szava hatott. Puszi!
233. pisz (válaszként erre: 231. - Hereditt)
2007. jún. 21. 14:09

Igen, én érzem előre. Szólok is mindenkinek, esetleg tudok egy pohár vizet inni, és lefekszem a földre. Egyszer volt olyan is, hogy nagyon hamar lefeküdtem, és elmúlt.

Szóval ezek szerint észrevehető az éjjeli roham? Nagyon remélem, hogy nekem nincs. :( Néha érzem úgy, hogy totál lezsibbad a fejem, és érzem, hogy olyan mélyen alszom, annyia álmodok, hogy most nem is tudnék felébredni. Mondhatom úgy is, hogy már már betegesen alszom. Remélem ez nem roham.

Biztos hülyeség, de én annyira félek a rohamoktól. Ti nem? Rettegek, hogy mikor jön megint. Leginkább attól tartok, hogy olyan helyen jön, ahol nem tud senki segíteni, ahol nincs víz, amit ihatnék / fejemre önthetnék, vagy nincs árnyék. Sajnos ha nincs ami kibillentsen, vagy ha fel kell állnom, akkor ráduplázok, újra ájulok. Én olyan szarul vagyok utána, hogy az nem is igaz. Tuti nem tudnék felállni, hívni egy taxit és hazamenni..

232. Lilla_73 (válaszként erre: 228. - 3a0842d373)
2007. jún. 21. 11:46

Helló!

Szerintem mást jelent, hogy egy bogyó ellenjavallt és mást, hogy csak fokozott orvosi felügyelet mellett szedhető. A Lamictalon és a Lamitrinen is az utóbbi szerepel. Az orvosnő is ezt írta. Az előző orvosom is ezt mondta, de a kórházi átalakítások miatt új dokim lett és iránta még nincs akkora bizalmam. Sajnos a Tegretolnál más a helyzet és a Lyricánál is stb. Az a legjobb, ha mindenki személyesen utánajár és megbízik az orvosban. Neki már van személyes ismerete erről. Egyébként nagyon sok más - akár vény nélkül kapható - orvosságra is ráírják ezt a szöveget. Pl. Algoflexet tilos szedni.

Li

231. hereditt (válaszként erre: 227. - Pisz)
2007. jún. 21. 11:36
szia! nekem edddig még csak alvás közbeni rohamom volt! régebbenn nem ébredtem fel rá csak utána, de mostanában felébredek és szólni akarok de nem megy, aztán csak búgó hang... de mikor lefekszem sosem érzem mikor lesz rohamom. ti érzitek mielött rosszulllesztek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook