Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epilepszia - A teljesebb életért fórum

Epilepszia - A teljesebb életért (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Epilepszia - A teljesebb életért

2007. aug. 3. 22:17
halihó lányok! szivesen leveleznék valakivel,/epis/-el. akinek van kedve írjon!! nincs eggyetlen /sziás/ismerősöm se..ezen szeretnék változtatni!!
2007. aug. 3. 16:05

Helló! Annak idején én is szedtem Betalocot, mert majd elájultam olyan pulzusom volt. Utána kértem az orvos, hogy állítson le róla, mert igaz, hogy a pulzust nagyjából beállította, viszont a fejem úgy fájt majd beledöglöttem. Sajnos a pulzus nem véletlenül megy az égbe, mert az agy fokozott oxigénigényét csak így tudja a szervezet teljesíteni. Szóval nem a Betaloc volt a megoldás. Többet kellett pihennem. SOKAT. Utána megkaptam a jó gyógyszeremet és azóta csak elvétve fáj a fejem. Jellemzően akkor, ha nem veszem figyelembe, hogy mégis csak van egy betegségem.

Soxerecsét, jó egészséget. Üdv.: l

288. Sirga (válaszként erre: 287. - Kiscsirke)
2007. aug. 3. 12:20

Ne félj, nem lesz semmi baj! A pici "vigyáz magára", meg Te is vigyázol rá, és a dokik is odafigyelnek. Szépen leállsz a "szerrel" - időben vagy -, és 8 hónap múlva lesz egy gyönyörű, egészséges babád. Gratula, és vigyázz Magatokra!

Puszi!

2007. aug. 2. 18:29

Sziasztok!


Túl vagyok a nőgyógyászon. Szimpla vizsgálat volt rákszűréssel egybevéve. Azt mondta a doki tapintás alapján, hogy egyértelműen 5 hetes terhes vagyok. Mehetek majd ultrahangra, aztán vissza hozzá. Nagyjából 2 hét múlva megyek ultrahangra. Utána meg vissza hozzá.

Elmentem a háziorvosomhoz is, mert gyors szívdobogásérzésre szedek Betaloc Zok-ot, már vagy 2 éve, na azt viszont sűrgősen le kell állítani. Úgyhogy most fokozatosan le kell szoktatni a szervezetemet a gyógyszerről, mert ugyan a magzatnak nem káros, de a méhszájra hatással van, ami miatt elmehet a baba. Szóval gáz. Drukkoljatok.

Megyek az epi dokimhoz is, szóval izgi lesz.


Puszi

286. Sirga (válaszként erre: 285. - Kiscsirke)
2007. aug. 2. 11:46
Lehet, hogy már túl is vagy a vizsgálaton, és az is előfordulhat, hogy Nálad elővigyázatosabbak lesznek, mint nálam - de hát így se lett baj, úgyhogy mindegy. Én egy normál nőgyógyászati vizsgálaton estem át, utána testsúly mérés, és hasonlók, plusz egy vérvétel. Azt hiszem, ennyi. A kiskönyvembe beírták, hogy milyen "hozott" betegségem van, és semmi több. Írd meg, Veled mi volt! És NE FÉLJ! :)
2007. aug. 1. 16:40

Sziasztok!


Hát nagyon szépek, és nagyon biztatóak amiket írtatok! Remélem nálam sem lesz semmi gond. Úgy félek emiatt. Holnap megyek nőgyógyihoz, és remélem ha tényleg terhes vagyok, akkor nem keserít majd el valamivel.

Ilyenkor mire számíthatok? Mit fog tenni, mondani? Milyen vizsgálkatokat fog csinálni? Nagyon megköszönöm a válaszokat!


Puszi

284. Sirga
2007. júl. 31. 15:45
Lilla, gyönyörű, amit írtál! Egyetértek azzal az orvossal, aki a megfogant gyerek élni akarásáról beszélt!(Spirál mellett lettem terhes, és még abortusz előtt - orvosilag muszáj volt - megpróbálták az injekciós magzatelhajtást. De az a baba nagyon meg akart születni! Műtét lett a vége. :( ) Én simán megszültem volna, de a fiacskám feje rosszul ékelődött be, ezért császározni kellett. A 2.-nál már nem tágultam - a korábbi abortusz miatt -, harmadszorra meg már nem volt választás: vágtak - de legalább ébren voltam! :) Szerintem bízd az orvosra! Tudni fogja, mi a legjobb. Ha tehettem volna, természetesen szülök - nagyon vágytam rá! Valahogy eszembe se jutott, hogy bármi bajunk lehet! Nem éreztem magam "betegnek" hozzá.
2007. júl. 31. 13:53
Helló! Nekem a védőnő a császárt ajánlotta, az egyik neurológus az epidurálist a másik anélkül. Mivel az én kisfiam olyan gyorsan jött mint egy intercity így nálam semmiféle érzéstelenítés nem volt. Az epidurális ugyanis már nem hatott volna. Egy perzsa orvosnál szültem - mindenkinek bátran ajánlom. Mint orvos és mint ember is elsőrangú. Pl.: a babánál a köldökzsinórt csak akkor vágták el, ha már a baba teljesen áttért a tüdővel való légzésre. Így nem érte szegénykét akkora sokk. Ez gondolom már máshol is bevett szokás. Soha nem felejtem el ahogy ott nyöszörgött rajtam :"-o. Amikor én születtem még minden máshogy volt. Akkor még "orosz" módszer szerint születtek a babák - a párom így nevezi. Az én orvosom nagy híve a természetes szülésnek. Minden hiedelemmel ellentétben ez a legkímélőbb fajtája egy gyermek világra hozásának. Több nőtől hallottam, hogy amikor a mellkasodra teszik a csöppséget egy pillanat alatt elfelejted az előtte eltöltött perceket-órákat. Gondoltam, hogy csak túloznak. És nem! Én is pont így jártam. Egy másik nőgyógyász pedig azzal nyugtatott, hogyha megfogan egy kis élet utána már nagyon nagy az élni akarás benne. Ha pedig nem életképes, a természet gondoskodik róla, hogy ne születhessen meg, még időben abortál. Az én kisfiam annyira tökéletes - persze minden szülő így gondolja -, legszebb álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen jó kis prototípus válik belőle. Pedig én elég optimista fajta vagyok. Szóval sok szerencsét. l
2007. júl. 31. 09:45

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat! Nagyon jól esnek, és biztatóak. Csütörtökön megyek nőgyógyászhoz délután, aki remélem tutira megtudja mondani, hogy mi van. Remélem ha tényleg terhes vagyok, nem lesz semmi baj, mert nagyon kiakadnék, hiszen most fogjuk eltemetni a nagypapámat, és szerintem ennyi szomorúság épp elég lenne nekem. Szóval ez az egy amit szeretnék, hogy tisztán zajlon le. Egészségesen. Ti hogy szültetek? Császárral, vagy természetes úton?

Puszi

2007. júl. 30. 18:47
Szia Kiscsirke! Én is gratulálok. Kívánom, hogy hasonlóban legyen részed mint nekünk. Már öt hetes a bébink. Nagyon nagy öröm. Nem kell megijedni, minden rendben lesz. Pihenj sokat, olvasgass mindenféle vidám történetet e témában. A rémhíreket meg se halld, mert azzal csak megkeseríted a rád váró hónapokat. Figyeld a tested jelzéseit és hallgass rájuk. Egyél amit kívánsz, sétálj és aludj sokat, találj magad körül vidám embereket és nevess velük. Nekem nagyon szép emlékeim vannak, mert minden szülő ellátott jó tanácsokkal és nagyon segítőkészek voltak. Tündéri amilyen lelkesedéssel láttak neki, hogy átadják a saját tapasztalataikat. Puszi: l
280. Sirga (válaszként erre: 279. - Kiscsirke)
2007. júl. 30. 13:11
Mindennek 2 oldala van... Engem "hétköznapi" kismamaként kezeltek, tehát ugyanúgy, mint bárki mást. Havonta 1 terhesgondozás, stb. És magzatvizet se vettek. De lehet, hogy Nálatok alaposabbak a dokik. Gratulálok, Kiscsirke! ... Lassan ki kell nőnöd Magad Tyúkanyóvá, nem? :)
2007. júl. 30. 12:48

Sziasztok!


Azóta már 3 pozitív tesztem van, többet nem csinálok, irány a doki. Hívtam az epi dokimat is, megnyugtatott, azt mondta szedhetem tovább a depakine-t. Az lesz a különleges, hogy többet kell majd orvoshoz járnom, mint egy átlagos kismamának. Jee, és valószínűleg lesz majd az a hasbaszúrós vizsgálatom, amitől annyira parázok.

2007. júl. 29. 18:34

Sziasztok!


Nem, tényleg nem volt tervben a baba, mondjuk beszélni általánosságban már beszéltünk róla. Viszont szeretném a babát!!! Egyértelműen. Amióta megláttam pénteken a pozitív tesztet, azóta gondolok arra, hogy istenem ha már itt van, akkor ne legyen semmi baj(a)!

Mindenesetre holnap felhívom a dokinőmet, és majd megmondja, hogy szedhetem-e tovább a depakine-t, és utána megyek nőgyógyászhoz, az tuti.

Köszönöm a válaszotokat!

Sirga!

Nekem sincs semmi más jele!


Puszika

277. laszlo11 (válaszként erre: 274. - Kiscsirke)
2007. júl. 29. 18:11
szia kiscsirke.azt szeretném megkérdezni, hogy ha terhes vagy biztosan,szeretnéd-e a babát,vagy nem;? függetlenül most a betegségtől?
276. Sirga (válaszként erre: 274. - Kiscsirke)
2007. júl. 29. 17:00

Szia Kiscsirke!

Először is: mindenki más! (Nálam a terhesség jelei közé nem a reggeli rosszullétek tartoztak, hanem a hajam begöndörödése, és a vakbélgyulladás-gyanú.) A terhességi teszt viszont elég biztos. Első babámnál 5 orvos mondta ki: nem vagyok terhes! Az utolsó azért megnézte ultrahanggal is, és ott volt a 4-5 hetes magzat. Szóval, ha vizsgálattal nem tudja megállapítani, az ultrahang "megmondja" a biztosat. De szerintem... igen. Úgy gondolom, babát vársz. (Ha! Nem távgyógyító, hanem távdiagnoszta leszek! :) Bocs!)

Nem örülnél neki? Gondolom, tervben nem volt. Ne félj! Az árt, de semmin se változtat - jó irányba biztos nem! Puszi!

275. hereditt (válaszként erre: 272. - Kiscsirke)
2007. júl. 29. 12:28
nekem nem fáj, csak rossz, nameg hallok valami búgást, kár h nem zenét.... :P
2007. júl. 29. 10:31

Sziasztok!


Mostanában elég gyorsan elég sokminden történik velem. Elsősorban Sirgának akartam írni, de úgy döntöttem szükségem lesz a többi tapasztalatra is:

Szóval valószínű terhes vagyok.

36 napnál járok (menzesz), és volt 2 különbözőfajta pozitív házi terhességi tesztem. Szerintetek?

Mivel van ez a betegségem, ezért félek egy kicsit. És jövő héten mennék nőgyógyászhoz, de ahogy számoltam, ha tényleg igaz, akkor a 4. hétben vagyok (bár hivatalosan az 5.), és ilyenkor azt olvastam, hogy még a doki sem tudja tutira megmondani. Ez igaz?

Pussz mindenkinek!

273. laszlo11 (válaszként erre: 272. - Kiscsirke)
2007. júl. 27. 11:16
ott ahol a leggyengébb:a fejXD
272. kiscsirke (válaszként erre: 271. - Hereditt)
2007. júl. 26. 10:38
Nálam mondjuk 2-3 nap alatt megy el 1 doboz cigi. Nekem szerencsére nem volt még éber rohamom, de sikerült rám ijesztenetek. Nem szeretnék ilyet. Hol fáj?????
2007. júl. 25. 20:40
énis dohányzom... égő a mert még csak 19 leszek...
270. hereditt (válaszként erre: 269. - Laszlo11)
2007. júl. 25. 20:39
szia. nekem az utobbi időben csak ilyen rohamaim vannak.csak az első pár alkalommal volt olyan h egyálatalán nem emlékszem semmire... nemtudom mitől lehet.nekem nem fáj csak érzem h a görcs hogy járja át a testem.
269. laszlo11 (válaszként erre: 242. - Hereditt)
2007. júl. 24. 22:05
szia!volt szerencsém ien éber rohamhoz:nemkivánom soha többé ugy fájt.
2007. júl. 24. 12:29
Én sajna cigizek!
267. Sirga (válaszként erre: 266. - Kiscsirke)
2007. júl. 21. 14:48
Milyen kár, hogy megfogadtam: nem fogok cigizni! :DDD
266. kiscsirke (válaszként erre: 265. - Sirga)
2007. júl. 21. 11:33

Köszönöm! Szegény 3 hónapja szenvedett. Valószínűleg ez volt már a megváltás számára.

Én úgy tudom, hogy 1 gramm kb 1500 Ft. Abból pedig több cigit lehet tekerni. Attól függ hogy osztod el a dohánnyal. Kb 5 alatti a szám, de ezt már nem tudom. De szerintem legalizálhatnák. Legalább nem lenne akkora dolog füves cigit szívni, és talán a fiataloknak sem lenne annyira izgalmas így...

Mondjuk egy haverom azt mondta, ha legalizálnák, akkor az ára akár a 4x-se lenne, mint most.

Puszi

265. Sirga (válaszként erre: 264. - Kiscsirke)
2007. júl. 21. 09:27

Őszinte részvétem a papád miatt! Nagyon sajnálom! De neki valószínűleg tényleg jobb: nem szenvedett tovább.

A fű... Hát, én se merném kipróbálni! Bár az igaz, hogy ha nem akarunk egészségünkre ártalmas dolgokat fogyasztani, akkor szinte levegőt se vehetünk. Nem tudom! (Mondjuk, a több nevetés rám férne.:) Azért az érdekelne, hogy mennyi egy füves cigi! Persze, csak elméleti szinten, de ha egyszer kiváncsi vagyok...

Puszi!

264. kiscsirke (válaszként erre: 261. - Sirga)
2007. júl. 20. 22:14

Sziasztok!


Hát, igen, drága is lenne, meg aztán illegális is Magyarországon! Bezzeg Hollandiában...

A füvet nem akkor kell szívni, mikor jön egy roham, hanem, mondjuk naponta egy füves cigi is elég szerintem. Mellesleg az nem olyan drog, hogy kábulatban tart. Enyhén nyugtató jellegű is és max többet nevet tőle az ember. Ezeket nem saját tapasztalatból írom, mert én nem mertem kipróbálni, de nagyjából minden ismerősöm kipróbálta már legalább 1x, valaki folyamatosan csinálja, és nem függő (Tudom ez a mondat furcsán jött most ki, de igaz), szóval a fűre nem úgy kell tekinteni, mint nagyon komoly drogra. Mellesleg az is elismert, hogy régen alkalmazták is bizonyos betegségeknél, és ráadásul nem olyan káros, mint a dohány.

Na mindegy, nem akarok kiselőadást tartani a fűről, de az tény, hogy valahol (Azt hiszem TV) tényleg mondták, hogy jó az epilepsziára, és ezt számomra élő példa is bizonyítja, bár nem bizonyított, hogy attól múlt el neki.

Amúgy meg sajnos ma meghalt a nagypapám 3 hónap szenvedés után. Borzalmas, de megváltás neki.

Puszi

263. csilla80 (válaszként erre: 224. - Lilla_73)
2007. júl. 19. 23:23
Szioka,Csillu vagyok,es most vettem eszre,hogy valaszoltal nekem a forumon...(en is epis vagyok,es a gyogyszercsokkentestol felek...) Leirnad annak a konyvnek a nevet,amirol beszeltel,hogy alltalaban a terhessegrol szol... Vajon szultel mar... jaj... szegyen,hogy nem tudok rolad semmit... kerlek irj vissza nekem,ha csak egy szot is...koszi.udv Csillu
2007. júl. 19. 12:20
Szerintem mindegy, hogy a rohamtól vagy a fűtől lesz kába az ember - a lényeg ugyanaz. És a füvet ugyanúgy alkalmaznánk mint a gyógyszert? Gondolom, mivel még percekkel előtte sem tudjuk, hogy hamarosan jön a roham. Tehát állandóan kellene használni. Szóval akkor kész a függőség. Túl rövid az élet, hogy kábán töltsünk belőle akár rövid időt is. Rosszul gondolom?
261. Sirga (válaszként erre: 260. - Kiscsirke)
2007. júl. 19. 10:13

Köszi! Igyekszem PIHENNI! Épp tegnap beszéltük meg a párommal, hogy nem aszerint fogjuk tölteni azt az 1 hetet, hogy a szüleink mit várnak, vagy tennének. Nem múzeumot fogunk nézni - persze, azért meglátogatunk 1-2 nevezetességet -, hanem egymást! Mert erre egész évben úgyse jut idő!

Te, ezt a füvet... Szóval, ha tuti lenne, TALÁN beruháznék rá, de - gondolom - igen nagy érvágás lenne a családi kasszának!

Puszi mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook