Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epidurális fájdalomcsillapítás fórum

Epidurális fájdalomcsillapítás (beszélgetős fórum)


2016. febr. 16. 12:32
Köszönöm, kicsit megnyugodtam. Az anesztessel még nem találkoztam, biztos ő is meg fog nyugtatni. Addig meg belekapaszkodok abba amit írtál.
28. trapiti (válaszként erre: 27. - Panka40)
2016. febr. 16. 12:26
Igen, láttam már ilyet. Komoly műtét de nem szokott baj lenni. Csak kevés centrumban csinálják, így viszont akik ezzel foglalkoznak, azoknak nagy gyakorlatuk van benne.
27. Panka40 (válaszként erre: 26. - Trapiti)
2016. febr. 16. 12:23

Úristen, milyen jó, hogy írtál! örökké hálás leszek.

Eltaláltad, pánikolok, de most nagyon megnyugtattál. Konkrétan halálfélelmem van, de inkább a fájdalomtól félek.

Úgy érzem, ha a fájdalmat el fogom tudni viselni, akkor biztosan túlélem a műtétet.

Láttál már ilyen műtétet, ami nekem lesz? Oesophagectomia, gyomorral fogják pótolni. Még csak 47 éves vagyok :-(

26. trapiti (válaszként erre: 24. - Panka40)
2016. febr. 16. 12:17
Most olvasom a másik topikban, hogy a pécsi klinikán csinálják. Ne aggódj, rendben lesz! Jók a sebészek és az anesztesek is, ilyen műtétet csak olyan altat aki gyakorlott, és utána az intenzíven és az örzáben is olyanok fognak felügyelni akik nem most fognak ilyet először látni...
25. trapiti (válaszként erre: 24. - Panka40)
2016. febr. 16. 12:14

Aneszteziológus-intenzív terápiás szakorvos vagyok :)


Hatékony lesz, éppen ezért használjuk nagy műtétekhez. Akár 1-2 hétig is bent lehet tartani.


Ne pánikolj, ahol ilyen műtéteket csinálnak, ott a műtét utáni ellátáshoz is értenek, biztos hogy jól fog működni az EDA.

24. Panka40 (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2016. febr. 16. 12:06

Hűha! Köszönöm! úgy látom eléggé értesz hozzá.

Szerinted ilyen nagy és fájdalmas műtétnél is hatékony lesz utána? Több napig bent fogják hagyni.

Állítólag a nyelőcsőműtét az egyik legfájdalmasabb műtét után :-(

23. trapiti (válaszként erre: 22. - Panka40)
2016. febr. 16. 12:00

Nagyon hatékony, mivel a Lidocainhoz hasonló érzéstelenítőt közvetlenül a gerincből kilépő idegek köré lehet juttatni. Mellkasi szakaszon vezetik be a kanült, ami olyan vékony hogy nem is fogod érezni hogy ott van. Az első napokban egy automata pumpával folyamatosan is lehet adagolni a fájdalomcsillapítót, ami nagyon jó hatásfokkal szokott működni, pontosan be lehet állítani hogy mennyi kell. Ez azért is fontos, hogy a műtét után a legzés fájdalmatlan legyen, ez segít hogy ne alakuljon ki semmilyen szövődmény. Természetesen az epidurált még ki lehet egészíteni más vénás fájdalomcsillapítókkal is, de sokszor nem vagy csak alig kell.

Műtétek alatt én azt tapasztalom, hogy ha jó az epidurál és elkezdjük használni már a műtét alatt akkor szinte egyáltalán nincs egyéb fájdalomcsillapító igény az altatás alatt. Sokkal jobban vannak a betegek ébresztéskor is, mert fájdalommentessé lehet tenni a műtét utáni időszakot. Annyit kell tudni az epidurálról, hogy teljes érzéketlenséget nem okoz (ellentétben a spinális érzéstelenítéssel), a tapintás-nyomás érzés megmarad, de a fájdalom teljesen kiiktatható.

22. Panka40 (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2016. febr. 16. 11:39
Mindenképpen beleegyezek, sőt örülök, ha sikerülni fog. Az epiduráltól egyáltalán nem félek, a beadásától sem. Csak nem tudom, vajon mennyire lehet hatékony. Nagyon durva lesz ez a műtét, rettegek a fájdalomtól :-(
2016. febr. 15. 12:18
Működik és nagyon jó, mindenképpen egyezz bele!
20. Panka40 (válaszként erre: 18. - Channa*)
2016. febr. 15. 09:15
Köszi, háááát, nagyon aggódom :-( Reméltem, hogy van valakinek tapasztalata ezzel a fájdalomcsillapítással.
19. Panka40 (válaszként erre: 18. - Channa*)
2016. febr. 14. 19:51
Köszi szépen. Nagyon be vagyok rezelve :-(
18. Channa* (válaszként erre: 17. - Panka40)
2016. febr. 14. 19:50

Igen, ez más, mint amire többen gondoltunk.

Ne aggódj! biztos elég hatékony lesz, és bízzunk benne, hogy annyira nem lesz fájdalmas!


Jobbulás!

2016. febr. 14. 19:00

Azt mondta a doki, hogy napokig is tudják adni a kanülön keresztül a fájdalomcsillapítót.

Csak vajon mennyire lehet hatékony?

16. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Panka40)
2016. febr. 14. 15:14
Nekem császármetszés miatt volt.De az egészen más téma.
15. gizus58 (válaszként erre: 14. - Panka40)
2016. febr. 14. 14:20
Valószínű, hogy gépi lélegeztetés lesz a műtét alatt azért lesz epidurál.Az intenzíven is el tudom képzelni hogy utána így lesz rövid ideig, de nem sokáig!De hosszú távon felső testen nem működik, mert akkor levegőt sem tudnál venni ,ha felébresztenek az altatásból.
2016. febr. 14. 13:28

Tüdőműtéteknél is használják fájdalomcsillapításra. Nagy mellkasi műtéteknél adják.

Nekem a nyelőcsövemet ki fogják venni, és a gyomromból csinálnak helyette másikat. Kb 6-8 órás műtét lesz.

Azt mondták, hogy a műtét után epidurális fájdalomcsillapítás lesz, a kanülön keresztül. Nem a derekamnál, hanem a hátamba fogják bevezetni.

2016. febr. 14. 13:12
De a nyelőcsőnél szerintem nem működik
12. 3532273647 (válaszként erre: 11. - Moonlight13)
2016. febr. 14. 13:11
Nem volt rossz,mondtam is,hogy nem kérek gyógyszert,nem fáj a lábam.Rendesen szét volta faragva,lehet,igazuk volt.Ott ijedtem meg,amikor az intenzívre vittek.Ennél jobban már csak a család lepődött meg,hogy tudták éjszaka műtét,délelőtt üres az ágy
11. moonlight13 (válaszként erre: 9. - 3532273647)
2016. febr. 14. 13:03
Jaj, szegény!
10. 3532273647 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2016. febr. 14. 13:02
Nem láttam,mi volt a gerincembe,de oda lehetett rögzítve .Végigragasztva a cső a hátamon,és elöl kicsit lógott egy tasak (ez volt a kanül),kicsavarták gyógyszert benyomták,lezárták.
9. 3532273647 (válaszként erre: 6. - Moonlight13)
2016. febr. 14. 12:58
Epidurallal is műtöttek,és így folytatták a fájdalomcsillapítást.3 napig,amíg intenzíven voltam,kaptam rendszeresen.Az osztályra is így adtak le,én kértem,vegyék ki.
2016. febr. 14. 12:55
A spinálisomat melltartópánt magasságba szúrták,vérnyomás és légzés problémáim voltak.
7. Channa* (válaszként erre: 5. - 3532273647)
2016. febr. 14. 12:52
Tehát, beépítenek egy kanült a gerincbe és azon keresztül kap fájdalomcsillapítót?
6. moonlight13 (válaszként erre: 5. - 3532273647)
2016. febr. 14. 12:52

Te műtét után kaptál ilyet?

De ahogy írod, Te is "lenti" fájdalomhoz.

2016. febr. 14. 12:46
Műtét utánit kérdezett:epidurálom volt (a hátamon végigragasztva a cső,a végére ráírva:epidural kanül)ide rendszeresen kaptam fájdalomcsillapítót,de lágyék és térdműtétnél.
4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Panka40)
2016. febr. 14. 12:31

Tudtommal a műtéthez használják az epidurális fájdalomcsillapítást, és nem utána. Egyébként szinte lebénítja az adott részt, és én is úgy tudom, hogy gerincnél adják, és lefele érzéstelenít. Ez érdekes lenne egy nyelőcsőnél.


Műtét után fájdalomcsillapító gyógyszert szoktak adni.

3. Channa* (válaszként erre: 1. - Panka40)
2016. febr. 14. 12:14

Nyaki műtétnél nem lehet epidurális érzéstelenítés!

Ezt ki mondta, hogy így lesz?

Ezt csak deréktól lefelé lehet alkalmazni, mert akkor ha feljebb csinálják, akkor leállnak a létfontosságú szervek is (szív, tüdő, máj).


Ha meg nem a műtét tervezik így, akkor sem használna utána, mert ugye ez lefelé dolgozik tudomásom szerint.


Miért kapnál ilyet? Igaz, nekem csak pajzsmirigy műtétem volt, de nem volt fájdalmam a műtét után, akinek volt azoknak egy kis torokfájásuk volt, amit ki lehet bírni vagy elég rá valami egyszerűbb fájdalomcsillapítás is.

2016. febr. 14. 11:53
Műtét utáni epidurális fájdalomcsillapítás? Ilyenről még nem hallottam. Egyébként az epidurál igen kellemetlen, de utána tényleg nem érzel semmit. Gyors felépülést kívánok!
2016. febr. 14. 10:14
Nagy műtétre készülök. Nyelőcsőműtétem lesz. Érdekelne, hogy van-e tapasztalatotok műtét utáni epidurális fájdalomcsillapításról. Mennyire hatékony? Valóban jól csillapítja a fájdalmat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook