Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ennyi pénzből ki lehet e jönni? fórum

Ennyi pénzből ki lehet e jönni? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
107. tumbo2 (válaszként erre: 104. - Semleges)
2022. jan. 29. 18:11
a többi árát majd jól fölemelik.
106. tumbo2 (válaszként erre: 104. - Semleges)
2022. jan. 29. 18:10
szerintem minden falusi boltban.
2022. jan. 29. 13:44
Kinek milyen igényei vannak,és mire van igénye.Sokféle összetevője lehet.
104. semleges (válaszként erre: 102. - Tumbo2)
2022. jan. 26. 09:36

Jézus! Hol?

Február 1-től visszaáll az októberi árra.

103. tumbo2 (válaszként erre: 95. - Channa*)
2022. jan. 26. 09:25
akkor vetekedhet a fehérvári piaccal.ami házikolbász címen hirdette magát,rosszabb volt,mint a legócskább debreceni,de legalább jó drága.na,a halas,az egy csúcs.van halfilé,ha máshoz nem,a húsokhoz értek.látszott rajta,hogy jó pár napos.meg volt egypár kimúlt apró hal.kérdezem,élő nincs? hogyne lenne,készségeskedett.akkor jó,mondtam,és otthagytam.csak bámult,hogy ilyen hülye ,bunkó nő nincs a világon.
102. tumbo2 (válaszként erre: 100. - Channa*)
2022. jan. 26. 09:10
borzasztó,ami itt folyik,a csirkemell árát kétezerről kétezer-kétszázra emelték.a húgom szokott venni egy pici doboz májkrémet,egyik nap száz forint,másnap százötven.mivel falun mindegyik bolt drága,mit tehetnénk.
101. ,zumba (válaszként erre: 98. - Katt2)
2022. jan. 25. 20:26
A fermentált zöldségféle ráadásul egészséges is, sok mindent lehet fermentálni-savanyítani.
100. Channa* (válaszként erre: 96. - Katt2)
2022. jan. 25. 19:03

Már én is csak ilyen helyeken veszek húst, azaz én inkább lidl, penny, tesco. Időnként elmegyünk a lőrinci piacra. Ott jó árban van és ott is olyan sokan vásárolnak, hogy nincs ideje megromlani;)


Zöldség, gyümölcs szintén ezekben a boltokban.


Ne is mond a töpörtyű árát!

Valóban fillérekből meg lehetett venni, ahogy a zsírt is

Most 1 kg zsír 1000 Ft...

99. Channa* (válaszként erre: 97. - VendrinerPiroska)
2022. jan. 25. 19:01

Én mindig is utáltam.

A régi piacot is, az újat is és a legújabbat is.


2020-ban pl. romlott halat sikerült vennem;)


Persze, nincs gond, mert visszaviszem és visszakapom az árát, de el kell mennem máshová...

98. katt2 (válaszként erre: 95. - Channa*)
2022. jan. 25. 18:45

Meg kell tanulni a fermentálás mikéntjét. Érdemes vele foglalkozni, persze elég nagy tételben.


Amin igazából elcsodálkoztam, - már jó pár évvel ezelőtt, - hogy milyen drága a töpörtyű. Ez régen fillérekbe került. Más világ van...

97. VendrinerPiroska (válaszként erre: 95. - Channa*)
2022. jan. 25. 18:42

Akkor sokat romlott az újpesti piac az elmúlt 20 évben. Gyakran jártam oda, mikor még arrafelé laktam. A veresegyházi piaccal nincs tapasztalatom, viszont Diósdon nagyon finom és jó minőségű húsos dolgokat lehet kapni. Persze az árakat nem ismerem.

Nálunk meglehetősen jó piac van, csak viszonylag ritkán jutok el piac időben hétköznap oda. Húsra bejáratott helyeim és márkáim vannak. :)

96. katt2 (válaszként erre: 95. - Channa*)
2022. jan. 25. 18:41

Én piacon nem veszek semmiféle húskészítményt. Tesco, Auchan, egyszerűen azért, mert akkora a forgalom, hogy nincs ideje semminek megromlani. Még sosem vettem romlott árut. A Veresi piacot csak konyhai eszközök, meg télikabát vásárlásra használjuk. (Ez utóbbi regényes körülmények között volt. ) Maszek kisboltokból csak almát szoktunk venni, mert a Tesco-s ehetetlenül éretlen. A kisboltosok még éppen hogy. Átszoktunk a körtére, de az utánérős, 3...4 nap múlva nagyon jó. A Tesco-s szőlő egy istencsapása. Éretlen és az nem utánérő. Cserébe drága. Barackot az idén sem vettünk, drága és kemény mint a szikla. Szerencsére vannak bejáratott helyeink a faluban, ahol ugyanannyiért, de legalább minőségi árút adnak.

A Vásárcsarnok messze van, bár tervezek oda egy nagybevásárlást, elsősorban halféléből.

95. Channa* (válaszként erre: 94. - VendrinerPiroska)
2022. jan. 25. 18:28

Itt Újpesten borzasztó a piac.

A minősége semmivel nem jobb, az ára viszont magasabb.


Már többször vettem romlott húst ezen a piacon.


Ősszel voltunk a Versegyházi piacon.

Vettem savanyúságot többfélét. Ment a kukába


Vettünk kétféle szalonnát, az egyik szintén a kukában landolt.


Na, a töpörtyű jó volt. Ez elfogyott teljesen.



És amiért kidobtam: a savanyúságra nem tettek levet és egyiknek sem volt jó íze. Sem a csemege uborkának, se az almapaprikának, egyiknek sem.


A szalonnák közül a tokaszalonna olyan rágós volt, hogy egyszerűen képtelenség volt elrágni.


Vacak szalonnát Pesten is tudok venni és még olcsóbban is;)

94. VendrinerPiroska (válaszként erre: 66. - Levarosbukta)
2022. jan. 25. 18:23
Nálunk nem csak olcsóbb a piac, mint az élelmiszer bolt vagy zöldséges, de szebb és jobb is az áru.
93. Falipapir (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 25. 14:00
Szerintem ki lehet jönni belőle, bár a pontos összeget a párom tudná megmondani mennyi a mi kettőnk élelmiszer költsége.
92. katt2 (válaszként erre: 88. - Forrest2010)
2022. jan. 25. 13:30

Nekem nem annyira a csoki, inkább amit anyukám sütött: nőiszeszély. Már nagyon régen ettem... Meg madártej...

Most meg már ha egy szelet komolyabb sütit megeszek, émelyegni kezdek. Nem értem a dolgot, lezártam azzal, hogy húsevő vagyok. De a csoki az jöhet. Balatonszelet, meg az a csokiparány amit műanyag vödörben lehet kapni. Ezenkívül az összes többi... A kávéba is szoktam keserűcsokit tenni.

91. Scherlock (válaszként erre: 88. - Forrest2010)
2022. jan. 25. 13:24

Van sok. Szerettem abban az időben gyerek lenni.:)


Meg azok a finom piros lapos nyalókák. Sose találkoztam azzal a mennyei ízzel azóta se.

90. forrest2010 (válaszként erre: 87. - Channa*)
2022. jan. 25. 10:51
... nekem a kocsmai emlékem :)))))))))) mikor 1x Anyum leküldött az Alsóba ? én még a kútba is belenéztem :) hátha ... ott úszkál a 2. férje kalapja /is/ sajnos nem :(((
89. Channa* (válaszként erre: 85. - Libikóka)
2022. jan. 25. 10:49

Persze, hogy létezett, csak amikor én gyerek voltam már nem volt, és most néhány éve van újra.


Én melódiát sem ettem gyerekként, mert akkor már az sem volt;)

88. forrest2010 (válaszként erre: 81. - Scherlock)
2022. jan. 25. 10:49
... de legalább van mindenkinek valami finom emléke azokból az évekből /is/ :))))
87. Channa* (válaszként erre: 84. - Forrest2010)
2022. jan. 25. 10:48

Az lesz!

A kocsmákba árultak ilyeneket;)

86. forrest2010 (válaszként erre: 79. - Katt2)
2022. jan. 25. 10:48
... én is csak a formájára + h sztaniolba volt csomagolva , a férjem emlékszik az ízére is :) ... öregek ?!!!!!!! csak néhány hónap van közöttünk a javadra :) és öreg az országút , de persze ! ki mire emlékszik azokból a gyerekkori fincsiségekből :))))
85. libikóka (válaszként erre: 83. - Channa*)
2022. jan. 25. 10:44
Hogyne létezett volna...csak akkor a filléres kategória,ma pedig méregdrága retrósított:))
84. forrest2010 (válaszként erre: 80. - Channa*)
2022. jan. 25. 10:44
... nem golyó és a férjem a kocsmára emlékszik h ott volt , mikor apjáért leküldték , akkor 1x vett neki apci / aki egyébként csak az ismerősöket hívta + 1-1 sörre v fröccsre / olyan felül félkör alakú kb2 centi magas alul lapos valami volt , kb 5 centi volt az alsó átmérője :))))))
83. Channa* (válaszként erre: 82. - Libikóka)
2022. jan. 25. 10:36

Gyerekként nem ettem ilyet, mert már akkor nem létezett, de mostanában hozott a férjem többször.

Nem rossz, de van ennél fincsibb csoki is, ami teljesen jó a diétához:DDDD

82. libikóka (válaszként erre: 80. - Channa*)
2022. jan. 25. 10:02
Korfu talán ?,,jó hülye név ,,,de isteni,,van most is beilleszthető a fogyiba:)))))
81. Scherlock (válaszként erre: 78. - Forrest2010)
2022. jan. 25. 10:01
Meg volt a Fidó szelet. Barna csomagolás, rajta egy kutyus fej. Fincsi kriszpirollsz" volt benne. Annyira imádtam, aztán tessék. Azt is kiiktatták. :(
80. Channa* (válaszként erre: 78. - Forrest2010)
2022. jan. 25. 10:00

Szerintem valamelyik utasellátós golyóról lehet szó.

Azok nagyon finomak voltak. Nekem a rumosdiós volt a kedvencem;)


Hasonlót lehetett kapni kis kocka alakút. Nem emlékszem a nevére, de ugye volt a melba, párizsi kocka és ez a diós is. Nagyobb volt a melba kockánál.

79. katt2 (válaszként erre: 78. - Forrest2010)
2022. jan. 25. 09:44
Sajnos nem emlékszem. De még a környezetemben élők sem. Már túl öregek vagyunk, lehet, hogy elfelejtettük?
78. forrest2010 (válaszként erre: 74. - Channa*)
2022. jan. 25. 06:31
... valamikor volt olyan csoki h : Csudajó v Csudijó ? a férjem állandóan az után siránkozik ! h az milyen fincsi volt , kerek , töltelékes ... kb 5 centi átmérőjű incsifincsi / lehet h Katt2 ismeri , annyi idős , mint mi :) /
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook