Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Energiagyógyászat - "The Living Matrix" fórum

Energiagyógyászat - "The Living Matrix" (beszélgetős fórum)


11. Pirosalma (válaszként erre: 10. - Kinni)
2009. nov. 16. 15:51

Szia!


Pszichológiailag tényleg tanulságos, természettudományos szempontból viszont gyakorlatilag értékelhetetlen.

10. kinni
2009. nov. 16. 10:36

Sziasztok!


Én tegnap láttam a filmet Kecskeméten, természetgyógyász nap alkalmával lett levetítve.

Nekem összességében tetszett. Mondjuk számomra nem sok újat mondott, de szerintem ennek a filmnek az lenne a célja, hogy minél több emberhez eljusson és kicsit nyitottabbá rugalmasabbá tegye a gondolkodást és oldja az emberek régi berögzült hitrendszerét.

2009. nov. 9. 07:30
Honnan lehet letölteni?
2009. nov. 8. 21:44
letöltöm a filmet holnap megnézem és reagálok:):)jó éj:)
2009. nov. 8. 14:23
Remélem mások is benéznek még ide :-)
2009. nov. 8. 14:21

Megértem az aggályaidat...

Mégis azt gondolom, mindegy az emberek mit vesznek, mint a cukrot - energetizált vizet vagy éppen antibiotikumokat. Mindaddig míg hisznek valamiben, az működhet. De ezek csak eszközök. Ezért írtam, hogy az ember a kulcs. Aki átesik egy tudatváltáson, az eszközök nélkül is kezében tartja a lényeget, aki nem, az továbbra is eszközökre fog támaszkodni. Hogy ebből ki mekkora üzletet csinál menet közben, az engem spéci nem zavar. Mindennek megvan a létjogosultsága, hiszen nem mindenki tart ugyanott, van akinek éppen erre van szüksége. Ez egy folyamat. Előbb vagy inkább utóbb akkor is megtörténik a tudatváltás és mindenki ráébred saját potenciáira, ami nem is annyira "saját"...:-))

Téged miért zavar ennyire ez az egész? Hiszen ez is csak egy kívülről jövő információ. Mindenki azt kezd vele, amit tud.

Félre ne értsd, én sem vagyok elájulva a filmtől, de mint már mondtam, ha csak arra jó, hogy néhány embert elgondolkodtat olyasmin, amin soha nem merengett, már megérte. Hogy hány ember ragad bele a csapdába, az megint más ügy. De ez is egy út. Semmivel nem rosszabb, mint bármelyik másik. Egy késsel is lehet kenyeret kenni, meg embert ölni is....mégsem a kés a hibás....Ez a véleményem erről a filmről is. Mindenesetre ha a közTVkben ilyesmit is vetítenének, tudatnyitogató hatása lehetne...még akkor is ha áltudományos.

5. Pirosalma (válaszként erre: 4. - C1152a4b57)
2009. nov. 8. 12:23

Mint már írtam, nem az a kérdés, hogy a psziché hathat-e a testre. Hathat, de vélhetően ennek is vannak korlátai.


A probléma az, amikot ezt az egészen egyszerű dolgot tudományos köntösben akarják előadni. Ez egyszerűen tudománytalanság, áltudomány. Ebben a van a gond. A "tudományosság" mögé bújva sokkal könnyebben lehet a laikusoknak eladni a különböző "csodamódszereket". Vegyél ilyen cseppet, olyan cseppet, energetizált vizet, ez a nagy üzlet. És az emberek veszik, mint a cukrot.

Ha az egész nem úgy lenne beállítva, ahogyan a tisztelt biofizikus kollégák állítják, hanem egyszerűen csak a pozitív hozzáállás lenne nagyon keményen hangsúlyozva, fotonok meg minden szar nélkül, akkor az egész sokkal számomra sokkal hitelesebb lenne, és emberileg sem lehetne kifogásolni (ti. hogy egyesen más emberek baján gazdagodnak meg).

Az pedig, hogy mi működik...Azt lehet vizsgálni. Nem teljesen tudom elfogadni azt, hogy ezek a jelenségek - pl. a pszi-mindenfélék - nem vizsgálhatóak. Az "alternatív tudomány" képviselői jellemzően elvetik a kettősvak próbákat. De ezzel csak (jogos) támadási felületet adnak a tudomány képviselőinek.


És mint tudjuk: az a legjobb állítás, amit nem lehet sem igazolni, sem cáfolni nem lehet, lásd: Carl Sagan sárkánya.

2009. nov. 8. 11:48

Hát nem tudom, nem vagyok jó film kritikus...:-)

Szerinted lehet ezt a témát tudományosan igazolni?

És ha lehet, kell-e egyáltalán?

Nekem Paulinyi Tamás hozzászólásai tetszettek, én is hasonlóképpen gondolkodom. Persze megértem ha valakinek bizonyítékokra, levezetésekre, skatulyákra, kapaszkodókra van szüksége, én is ilyen voltam régen. Ma már csak az számít, ha valami működik. Fizikai testünknek, így elménknek is vannak korlátai. Aki ebben keresi a válaszokat, örök életében kereső marad.

Az ilyen jellegű filmeknél sem a tartalom megkérdőjelezhetetlensége érdekel, nem számít milyen fotonnal magyaráz egy folyamatot és milyen elméleteket gyártanak hozzá. De ez én vagyok. És én továbbra is örülök, mert ez a film segíteni fog egy csomó embernek feltenni olyan kérdéseket, amikre azelőtt nem is gondolt. Hogy ki mit kezd vele, az már úgyis az egyénen múlik. A kulcs az ember maga.

Amikor a Titok c film kijött, az is hasonló port kavart. Majd megjelentek a könyvek, technikai szintre csupaszítva a tartalmát. Az emberek nagy része technikát akar. Legyen az energiagyógyászat vagy más.

Nekem nagyon tetszett benne ez a mondat: Ha azt hiszed a betegséged gyógyíthatatlan, igazad van. És ha azt hiszed gyógyítható, akkor is igazad van.

Nem az számít ki milyen kezelést vesz ehhez igénybe, kemoterápiát vagy épp információ terápiát...Az pedig szinte lényegtelen, melyik milyen mechanizmuson keresztül hat. Persze az ember az orra hegyéig lát. Egyelőre.

3. Pirosalma (válaszként erre: 2. - C1152a4b57)
2009. nov. 8. 11:14

Szia!


Én is ott voltam:-)


Viszont félreérted: nem a megfelelő mentális hozzáállás (bizonyos fokú) hatékonysága a kérdés, azt senki nem tagadja. Sokkal inkább arról van szó, hogy ezt miként tálalják az alternatív medicina művelői.


A film nekem óriási csalódás volt, mert csak süketelés ment benne. Öt A4-es oldalnyi kérdést, kételyt, negatív kritikai észrevételt írtam a füzetembe, de az idő szűke miatt nem tudtam egyet sem föltenni. Nem is valószínű, hogy bárki választ tudott volna adni rájuk.


Szóval, számomra a film egyszerűen hiteltelen volt: dobálóztak tudományos vagy annak hangzó szavakkal, de sok értelme nem volt. Beszéltek rezgésekről, mezőről, energiáról, biofotonokról...De semmi konkrétum, az egésznek sok értelmét nem láttam. Magam nagyon kritikus vagyok a tudományos állításokkal szemben, és nálam a film semmilyen szinten nem állta a próbát.


Kopp doktornő pedig hihetetlenül elegánsan és diplomatikusan küldte el a film által közvetítetteket melegebb éghajlatra.


Puskás doktor - akivel az előadás után volt szerencsém még vagy háromnegyed órát beszélgetni - hasonlóképp helytállt, le a kalappal előtte!


Az pedig kiborító volt számomra, ahogy Török Szilveszter nyilatkozott a mezőkről. Úgy megkérdeztem volna ezekről, de lehet, jobb így...

2009. nov. 8. 10:53

Szia Pirosalma! Én ott voltam és nagyon örülök, hogy éppen a SOTE Elméleti tömbjében kaphatott helyet ez a premier. Hiszek ennek szimbolikus jelentésében, ahogyan a hit teremtő erejében is. Nincs semmi új ebben a fajta megközelítésben, hiszen már a Biblia is megírja, hogy a "hited által gyógyulsz te meg", de a nyugati ember messzire sodródott ettől a tudástól. Az információgyűjtésben, a tudományos kutakodások közepette épp csak saját egység-tudatunkat veszítettük el. Most megindult egy ellenkező irányú folyamat, megpróbálunk a részeket összeillesztve visszatalálni az egészhez, az EGÉSZ-séghez. Jó ideje működöm annak szellemében, hogy a betegség ellen nem küzdeni kell, hanem az egészségért tenni, jómagam az érzelmek, lelki okok feltárásával segítek ebben másokat. Már Teréz anya is megmondta, hogy nem megy háború ellenes tüntetésre, de szóljanak, ha a béke mellett kell kiállni.....

Tudnék még órákig írni erről a témáról, hisz ezek életünk lényegi kérdései. A sok fontos tennivaló között sokan elvesztik a lényeget. Mindig örömmel tölt el, ha ilyen könyv, film kerül a nyilvánosság elé, nemsokára DVD-n is kapható lesz. Ha csak elgondolkodtatja a szkeptikusok táborát, ha csak egy kis rést is üt a pajzson, már nem volt hiábavaló....

Én pedig csendesen teszem a dolgom, ahogyan eddig is tettem. Az mindig jó érzéssel tölt el ha egyre több embert látok ugyanabba az irányba haladni.

2009. nov. 7. 23:11

Ma, azaz 2009. november 7-én volt a The Living Matrix című, az energiagyógyászatról szóló dokumentumfilm magyarországi premierje a Semmelweis Egyetem Nagyvárad téri épületében.


Érdekelne, ki látta a filmet, és aki látta, mit gondol róla.


Akik jelen voltak a vetítésen, a vitával kapcsolatban is bátran nyilatkozzanak!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook