Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Endometriózis ambulanciára tényleg csak az mehet, akinek már diagnosztizálva van és meg volt már a műtét is? fórum

Endometriózis ambulanciára tényleg csak az mehet, akinek már diagnosztizálva van és meg volt már a műtét is? (tudásbázis kérdés)


20. Evica1973 (válaszként erre: 7. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 28. 07:07

Ezek szerint nem Magyarországon laksz?


Mert ha itt, akkor nagyon félreértettél valamit, vagy félretájékoztattak. Az országos mentőszolgálat működése egységes az egész országban, nincs olyan hogy megyénként más a szabályzat. Nézz utána, mielőtt valamelyik hozzátartozóddal történik valami, és te nem hivtál mentőt, mert épp telefonon csörgeted a háziorvost, vagy ügyeletest, aki éppen 2 faluval arrébb van.

Sürgős esetben mindenki hivhat mentőt, a mentő köteles kivonulni X időn belül, de mint a TV hiradóból is láthatjuk, ezt az X időt nem mindig sikerül tartani. Sürgős esetben, szivrohamnál, agyi infarktusnál, eszméletvesztésnél, szivleállásnál és még sorolhatnám, hogyne hívhatnánk mentőt ! Már rég késő lenne ha az ügyeletes orvost hivnánk !

A mentőszolgálat nem keverendő össze a betegszállítókkal, akiket valóban csak a háziorvos hivhatja ki, de ez nem a sürgősségi esetekre vonatkozik, hanem pl. ha időpontot van valahova, kontrollra kell menni, stb.

19. 891542758c (válaszként erre: 18. - 937a2a883a)
2016. ápr. 27. 15:39
mindent megteszek, most várok a tükrözések eredményeit és majd attól függ
2016. ápr. 27. 14:43

Persze, sok minden lehet, de ne csak egy helyen próbálkozz. Van olyan ismerősöm, aki országos szinten járt már egy csomó dokinál tb alapon, hogy megfelelő tanácsokat kapjon az IBS-re.

Illetve nekem még sosem kellett sehol fizetnem, ha nem oda tartoztam.


Te tudod, mennyi erőd van ide-oda mászkálni, keresgélni. Én nem állnék meg egy helyen, illetve nem nyitnám már a 3. fórumot, ahol a végén mindig az endometriózis és a dokik a téma. Van egy fórum, ahol sok hozzászólás van ezzel kapcsolatban. Kutass, keress a neten. Ha kell, menj orvostól-orvosig. Ha nem fogadnak egyik helyen, mert nem oda tartozol, akkor menj tovább. Vagy egy alkalommal csak ki tudsz fizetni egy magánorvost, aki ezzel foglalkozik. Ha nem, akkor marad tb alapon. Én meg nem tudnám számolni, hogy hány dokinál voltam már a hasfájásom miatt.

2016. ápr. 27. 13:51

A szakellátás során például, a beteg szabadon választhat ugyan, de ha nem a legközelebbi, a beutalási rendnek megfelelő egészségügyi ellátó intézményt választja, akkor előfordulhat, hogy a társadalombiztosítás az ellátás kapcsán nem minden költséget térít meg.


tehát akkor lehet fizetned kell

16. 891542758c (válaszként erre: 15. - 937a2a883a)
2016. ápr. 27. 13:46
Jó de mi van azokkal ahová nem kell beutaló? Na ott már lehetne problémák.
15. 937a2a883a (válaszként erre: 14. - 891542758c)
2016. ápr. 27. 13:43

Nem, mert mindenhova érvényes az én tudtommal. Pont most találtam egy 2015-ös cikket, de nem fogom belinkelni.

Amúgy ha már egyetértesz a háziorvosban, akkor logikus, hogy ő meg bárhova elküldhet az ő "körzetében". Tehát akkor meg úgyis fogadnak más orvosok is.

14. 891542758c (válaszként erre: 12. - 937a2a883a)
2016. ápr. 27. 13:35
Ja a szabad orvos választás a háziorvosokra érvényes, hogy ott választasz magadnak orvos ahová akarsz, akkor is ha nincs oda bejelentett lakcímed.
13. 891542758c (válaszként erre: 12. - 937a2a883a)
2016. ápr. 27. 13:33

Az van a törvényben hogy fogadhatnak ha az nem akadályozza az oda tartozók ellátását. Valami ilyesmit olvastam. Hát sztem a legtöbb helyen elküldenek, főleg ahol hosszú várólisták vannak. De biztos vannak olyan helyek ahol fogadnak. Pl a lakhelyem szerinti kórházban fogadtak akkor is amikor nem volt ide bejelentett lakcím és más nagyobb kórházakhoz képest rövidebbek a várólisták.

Mondok egy példát. Bőrgyógyászatra akartam menni 2011-ben, ahol régen laktam egy hónapot kellett várni, végül nem mentem el, hanem később mikor elköltöztem, akkor kértem időpontot az itteni kórházban, egy hetet sem kellett várni, nem volt ide bejelentett lakcímem, azóta persze van és minden szó nélkül fogadtak. De ez még 2012 előtt volt.

Győrben tavaly már nem, viszont az megyei kórház tehát az nem úgy van hogy megyén belül bárhonnan lehet menni és azért megyei kórház. Ezek szerint mégsem.

12. 937a2a883a (válaszként erre: 6. - 891542758c)
2016. ápr. 27. 13:27
Szerintem nem tévhit, ez még mindig így van, csak nem szeretik a dokik ezt hangoztatni és nem szeretnek ellátni, ha nem sürgős. Inkább visszaküldenek oda, ahova tartozol. Tehát igazából létezik ez a törvény, csak mégis korlátozva. Pl van olyan, ahova beutaló kell az adott terület háziorvosától. Ha nem ott laksz, akkor nem nagyon fognak adni, mert nem kötelesek. De törvény szerint létezik szabad orvosválasztás, ami sajnos csak magánrendelésen érvényesül.
11. 937a2a883a (válaszként erre: 7. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 27. 13:21
Ha te rosszul érzed magad és kihívod a mentőt, akkor kötelesek kimenni. Eddig is így volt, nem változott. 3 hete pont ott voltam a kórházban, amikor hozta a mentő a beteget. Ő hívta ki, mert 11 volt a cukra. A doki kicsit bunkón meg is jegyezte neki, hogy ez még nem olyan magas, hogy mentőt kelljen hívni, elég lett volna az max az ügyeletet, ha nem megy le.
10. 891542758c (válaszként erre: 9. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 27. 13:20
Hol laksz te ahol ilyen szabályok vannak? Melyik megye ez? Város?
9. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 8. - 891542758c)
2016. ápr. 27. 13:18
Ahol élek, ez a gyakorlat.
8. 891542758c (válaszként erre: 7. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 27. 13:13

hülyeségeket beszélsz, nekem az osztálytársam hívta ki tavaly és bevittek és fogadtak is a sürgősségin, vizsgálatokat is csináltak. Nem oda tartoztam.

Aztán pár hónappal később saját magam mentem egy kórház sürgősségi osztályára, lakhelyemtől kb 200 km, nem oda tartoztam, fogadtak, nem volt semmi probléma.

2016. ápr. 27. 13:08

Mentô csak akkor visz be, ha orvos (rendôrség) kéri.

Csak úgy simán nem lehet mentôt hívni.

Bevitetni magam meg végképp nem.

És a mentôt sem biztos, hogy ott fogadják, ahová tartozik a beteg.

Meg van ez egyszerûsítve kérem.

6. 891542758c (válaszként erre: 4. - Borrdi78)
2016. ápr. 27. 12:55

Ez teljesen tévhit, mindig is úgy volt hogy oda kell menned ahová tartozol, de régebben volt hogy fogadtak máshol, azonban 2012-ben valami új rendeletet hoztak be, azóta jobban nézik szerintem.

Elmondom hogy én is próbálkoztam, elmondom azt hogy a győri kórház volt az, azt mondták, hogy oda kell mennem, ahová tartozom tehát nem.

Mindenki azt hiszi szabad orvosválasztás van, pedig ez nincs igy, legfeljebb magánban. A sürgősségi esetek másak, oda bárhová el lehet menni bármikor. Vagy ha mentővel viteted be magad akkor is ellátnak, ha nem oda tartozol.

5. 937a2a883a (válaszként erre: 4. - Borrdi78)
2016. ápr. 27. 09:11
Igen, ez valóban így van, csak sajnos képesek elküldeni, ha nem tartozol oda lakcím szerint. Vagy ha épp nem küldenek el, akkor beszólogatnak stb. Én Budapesten élek pár éve, de nem vagyok ide bejelentve, mert a tulaj, akitől béreljük a lakást, nem nagyon szeretné. Persze minden dokihoz ide járok évek óta, mégis mindig megjegyzik, hogy nem tartozom ide. Én meg közölni szoktam, hogy tudom, de nem fogok hazautazni minden egyes alkalommal 140 km-t, ha valami bajom van vagy épp az elmúlt hónapokban kivizsgálásra jártam és közben terhes is lettem. Életvitelszerűen itt élek, így nem hagyom magam lerázni. Persze vannak kivételek, ahol nem szólnak semmi különöset, csak megjegyzik, hogy nem ide kellett volna jönnöm.
2016. ápr. 26. 23:46

irj nekik, szerintem fognak segiteni: [link]


amugy elmehetsz bmelyik masik varosba is, Magyarorszagon szabad orvosvalasztas van, azaz a tarsadalombiztositas az orszag teljes teruletenmegillet Teged.

3. 891542758c (válaszként erre: 2. - Vilma22)
2016. ápr. 26. 22:53
igen már ezerszer de a győri innen hiányzik és más oldalakon az is fent van, stimmelt a telefonszám, az is volt csak hát...előbb leirtam
2016. ápr. 26. 22:14

Ezt már nézted??

[link]

2016. ápr. 26. 20:21

Nekem a telefonba ezt mondták, mármint a győriben.

Ez mindenhol így van?

Kinél hol diagnosztizálták?

Hová fordulhat az aki már egy éve szenved a tünetektől, gyanakszik rá, de semmit sem csinálnak csak fogamzásgátlót írnak fel.

Fél éve voltam ultrahangon, gyulladást mutattak ki a laborban, ultrahangon semmit, mégis meg voltak a tünetek és azóta is megvannak.

Most nem csináltak mert már fél éve voltam. Tanácstalan vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook