Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » EMO fiatalok. Menőségből lett öngyilkos az emolány fórum

EMO fiatalok. Menőségből lett öngyilkos az emolány (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. szept. 18. 10:17
aki emo majd kinovi igy tartom..egy idoben mindenki mig fiatal volt rapper volt mi felenk majd kinottek..aztan mindenki pank volt..de kinottek..most az emo a meno..a fiatalok amikor bekerulnek a serdulok korba rengeteg erzelmi valtozason mennek keresztul..es ujjabban ezt -emo- nak hivjak..de ha valaki ongyilkos lesz nem azert teszi mert az -emosag- ezt koveteli...valami baj van vele...azert van feketebe..mert awal ordit.."vegyetek eszre bajban vagyok" az emosaggal csak figyelmet akarnak felhivni magukra....;)
2008. szept. 8. 17:42
Magadat direkt bántani, megvágni sok mindent elárul, nem lehet egy "jóapunemcsinálomtöbbet"-el elintézni. Ez probléma, és ez a "tünet" ott kellene legyen figyelmeztetésként minden szülő előtt, hogy a gyermekük problémája már túlmutat az általuk történő megoldáson! Ha a gyereked vagdossa magát, vidd pszichológushoz. Nem majd, le kell ülni beszélgetni, de nem szabad magad altatni hagyni. El kell vinni ha akarja ha nem. A megvágás részére sokmindent jelenthet, feloldozást, egyfajta álbüntetést, sokmindent, de ehhez szakember kell...ő akart halni, vsznleg nem bájosságból, de "figyelmeztetett" előtte. Néha a normális, normális szülői háttérrel rendelkező gyerekek a leglabilisabbak...
2008. szept. 8. 17:29
utálom az emokat!, szerintem ha csak menőségből ölte meg magát, akkor nem volt egyszerűen sem stílusa, sem önmaga, szóval úgylátszik, csak be akart állni a többi közé. mert most ha valaki aztmondja neki ugorj a kútba, akkor általában az ember nem tenné meg de úgylátszik ő igen. nagyon sajnálom, hogy a világ ideáig fajult, én nem engedném, ha én lennék a miniszterelnök:):D:P
22. e004ab8014 (válaszként erre: 21. - 2bc7365ec9)
2008. szept. 8. 17:19

Én is veled értek egyet. Egyszerű az egészet ráfogni egy zenekarra vagy irányzatra. Ahhoz meg külön gratulálni tudok, hogy kiragadtak 2 sort egy albumról, és akkor már rögtön lehet is tudni a zenekar egész hozzáállását és üzenetét...

Az egész a gyerek intelligenciájának meg a nevelésnek a kérdése. Nem kell mindig külsőségekben keresni az indokot, sőt.

2008. aug. 12. 13:01
Én azt hiszem, ez jobbára intelligencia kérdése. Szerintem nem én vagyok az egyetlen, akinek tinikorában magyarázhatták volna, ahogy akarják, hogy milyen romantikus és divatos a halál, akkor sem kötöm fel magam.
20. spinneli (válaszként erre: 17. - Arwen21)
2008. jún. 26. 18:12
ez így oké, de nem hiszem, hogy ennyin múlt volna....ez eléggé többtényezős.
19. spinneli (válaszként erre: 18. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 26. 18:11
valószínűleg másik közösséget kellett volna ajánlani...szerintem egy 13 éves ne is üljön otthon, az sem éppen normális.
2008. jún. 26. 16:35
A szuleinek kellett volna szigorubban fogniuk es jobban figyelni ra. Egy 13 eves gyerek ne jarjon bulikba es ne beavatosdizzon sehova.
2008. jún. 26. 13:34
Gyenge érv, de egy 13 éves lánytól, aki mellesleg az EMO stílust utánozza, kinézhető... fiatal, lázadó tini, aki egy olyan stílust istenít, ami másról se szól csak a depresszióról és a halál szépségeiről
16. spinneli (válaszként erre: 14. - Arwen21)
2008. jún. 26. 12:25

nem a konkrétan erre a lányra értettem, a későbbi hzs.-ben a fiatalokról és szórakozási formáikról volt szó, én arra reagáltam.


hogy ez a lány pontosan mitől és mi miatt lett öngyilkos, fogalmam sincsen, ahogy nektek sem.

Egy két érvet lehet boncolgatni, de például az, hogy az együttes ezt suggalhatta neki például nagyon gyenge érv..szerintem.

15. a9e1c02a7b (válaszként erre: 13. - Spinneli)
2008. jún. 26. 08:36
Hát konkrétan ezt a helyzetet tényleg nem kell túldramatizálni, elég drámai amúgy is. Főleg a lány hozzátartozóinak.
14. Arwen21 (válaszként erre: 13. - Spinneli)
2008. jún. 26. 08:33
A történetet nézve szerintem ennél a lánynál semmi sem volt túldramatizálva, inkább pont, hogy túl engedékenyek voltak vele a szülei... és mégis felakasztotta magát
2008. jún. 25. 19:50

Nekem mindig azok voltak furcsák, akik nem jártak sehova.

Szerintem a fiataloknak szimpla irányadás elég, úgy általánosan, miből, mennyit, mikor. Nem kell minden helyzetet túldramatizálni.

12. Arwen21 (válaszként erre: 11. - Szanád)
2008. jún. 25. 17:53
Nem tudom, én soha nem voltam ilyen és a barátnőim sem, lekopogom. Talán úgy gondolja, ő ettől lesz nagylány, hogy minden hétvégén leissza magát...
11. szanád (válaszként erre: 10. - Arwen21)
2008. jún. 25. 09:41

Tényleg ráérsz még a gyerekkel...

Én most szembesültem igazán ezekkel a problémákkal, a lányom 17 éves, néha elmegy buliba ..na akkor idegeskedem rendesen....

bár el szokta mondani hogy mi volt , de gondolom nem teljesen..

ráadásul falaznak ám egymásnak rendesen )))

A férjem mesélte hogy amikor ő fiatal volt akkor szinte minden hétvégén jártak szórakozni / én nem jártam sehova / és az volt a ciki ha valaki cigizett és berúgott....manapság fordítva van ,sajnos

a lányomnak van olyan osztálytársa lány , aki minden hétvégén tökrészeg....ez vajon mire jó ?

10. Arwen21 (válaszként erre: 8. - Szanád)
2008. jún. 25. 08:03
Ez teljes mértékben így igaz.... mondjuk én még fiatal vagyok ahhoz, hogy gyereket szüljek és neveljek, de azért persze már most bennem is ott van az a bizonyos tüske hogy mivan, ha ilyenné válik... ha magamból indulok ki, a társaság miatt simán rágyújthatnék, ihatnék, vagy akár füvezhetnék ha akarnék úgy, hogy a szüleim észre se vennék. Akkor ezt az "én gyerekem" miért ne tehetné meg velem?
9. a9e1c02a7b (válaszként erre: 8. - Szanád)
2008. jún. 25. 07:51
Épp azért mondom, hogy ha van az embernek önbizalma, akkor nincs szüksége arra, hogy divatból elvegyüljön a tömegben. Meg meri tenni, hogy ő már csak azért sem iszik, cigizik, narkózik, akármit is szóljanak a többiek. Az én öcsém egy olyan koleszban lakott, ahol 80%-a az emberkéknek művelte a fent említett dolgokat. Ő nem. Nem azért, mert egy nyámnyila alak, igenis elég népszerű volt az osztályában és a koleszban (amúgy mindenhol, ahol csak megjelenik). Szerintem azért, mert volt elég önbizalma ahhoz, hogy kilógjon a sorból. Nem mondom, hogy ez minden esetben így van, de aki nyuszi, az biztos hamarabb rákap az ilyen dolgokra annak érdekében, hogy biztos elfogadják a társai.
8. szanád (válaszként erre: 7. - A9e1c02a7b)
2008. jún. 25. 07:17

Az hogy valaki nem iszik, dohányzik stb...ez nem az önbizalomhiány miatt van, hanem divatból....

manapság ciki ha valaki társaságban nem iszik ,cigizik,...sajnos én ezt most látom igazán...

a bulik csak arról szólnak hogy ki issza le magát minél előbb...

7. a9e1c02a7b (válaszként erre: 6. - Arwen21)
2008. jún. 25. 07:12

Hát igen, nem könnyű okosnak lenni, főleg, ha az ember gyerekéről van szó. Arany középút, igen, az lenne a megoldás, csak néha nem látjuk a fától az erdőt. Nekem nem kellett megdolgoznom szinte semmiért, viszont elhalmozva sem voltam felesleges dolgokkal, ruhákkal. Biztos nem jó a túlzásba vitt ajándékozgatás, mert akkor a gyerek tényleg nem tud értékelni semmit. De szerintem alapvetően nem ezen múlik.


A gyerek természetén is múlik az, hogyan hat rá egy bizonyos nevelési stílus. Ha te anyaként "le akarod metszegetni" a gyereked vadhajtásait, lehet, hogy úgy elnyomod, hogy abszolút nem lesz önbizalma, de lehet, hogy éppen "csakazértis" megmutatja, hogy ő az erősebb. Ismerni kell a gyereket, és természetének megfelelően nevelni, nincs egységes, minden gyerekre érvényes sablon, sajnos. Pedig jó lenne, ha megmondaná valaki, hogyan lehet boldog, kiegyensúlyozott gyerekeket nevelni, akik felnőttkorukra is megtalálják a számításaikat, és persze rossz társaságba keveredve is ellent tudnak állni annak, hogy mindenáron hasonlítsanak a társaikhoz (pl. ez az eset).


Tulajdonképpen lehet, hogy önbizalomhiány okozza az ilyen dolgokat. Akinek van elég önbizalma, annak nincs szüksége arra, hogy pl. rágyújtson, igyon, kábítózzon, vagy jelen esetben öngyilkos legyen csak azért, hogy megmutassa a társainak, ő milyen fasza gyerek/csaj.

2008. jún. 24. 19:17
Nomeg engem anyukám úgy nevelt, hogy ha akarok valamit, azért igenis dolgozzak meg... és szerintem ez is fontos. Ruha, édesség, mobiltelefon én ünnepeken kívül soha nem kaptam semmit maximum úgy, hogy a felét állta anyu. És meg is tudom így becsülni a dolgok értékét, nem lettem elkényeztetett kölyök. Szerintem ez egy nagyon jó módszer főleg, hogy ez a lány is azért lett öngyilkos, merthogy divat meg mer anyuci nem engedett meg neki mindent. A divat ellen meg nem lehet mit tenni.. :S
5. Arwen21 (válaszként erre: 4. - A9e1c02a7b)
2008. jún. 24. 19:12
Hát ez egy jó kérdés.. :S ha sokat enged az ember, akkor azért lázadnak mert követelőzőek lesznek, ha meg keveset, akkor az lesz a bajuk.. fogalmam sincs, hogy lehetne megtalálni az arany középutat, talán az a legjobb, ha az ember minden rossztól tiltja, de ha jót tesz, azt érdemnek megfelelően jutalmazza
4. a9e1c02a7b (válaszként erre: 3. - Arwen21)
2008. jún. 23. 08:06
Hogyan akadályozhatjuk meg, hogy a mi gyerekeink is ilyen sorsra jussanak??? Az enyémek még kicsik, de már előre félek az ilyen dolgoktól. Mennyit engedjen az ember nekik?
3. Arwen21 (válaszként erre: 2. - 19feb52842)
2008. jún. 11. 14:00
Látod ezen gondolkodtam én is, miközben a cikket olvastam. Hogy mégis miért jó ez nekik... mert anyuci nem engedett meg valamit? Vagy nem adott pénzt valamire, ami igazából nem is kell a gyereknek, csak épp megtetszett neki?
2008. jún. 11. 13:53

Sok pisis tini már nem tudja, hogy mit kezdjen magával. Sajnálom a lányt, de mit ért azzal, hogy eldobta az életét?

A fiatalok cigiznek , isznak, drogoznak, szexelnek, stb. Semmi sincs már szinte nekik megtiltva. Sokan gyilkolnak, és más hülyeséget követnek el.

Hol a hátár ?

Mi jöhet még?

Unatkoznak, vagy mi a fene?

2008. jún. 11. 13:50

A tizenhárom éves tinédzser az emeletes ágyra akasztotta fel magát, nem sokkal azután, hogy hivatalosan is emo vált belőle. Kedvenc együttese a My Chemical Romance volt, de csak pár hete ismerte.


„Rengeteg oldal van, melyeken rózsaszín macikat akasztanak fel. A lányom divatnak nevezte az emót, és azt gondoltam, hogy rendben van ez így. Hannah normális lány volt. Nagyon sok volt a barátja is. Hangulatember volt, de ezt a tinédzser kornak tulajdonítottam” – mondta az anyuka a lányáról. Hannah karatetanár édesapja szerint a lány csuklóján pár héttel korábban vágásokat fedezett fel, és amikor ezt számonkérte tőle, a lánya csak annyit válaszolt, hogy ez az emo beavatás egy része, de megígérte az apjának, hogy sose tesz ilyet többé. Hannah Bond Living Disaster („két lábon járó katasztrófa”) néven volt regisztrált tagja a Bebo közösségi oldalnak, és egy olyan képet töltött fel rá, amin egy emo kinézetű lány volt véres csuklóval. Egy másik képen az iskolai füzete volt, rajta a „ma feladom” felirattal. Hannah végül az emeletes ágyára akasztotta fel magát.


A halálesetet követő nyomozásból kiderült, hogy a lány gyakran beszélt barátaival az öngyilkosság bájáról, szépségéről, „glamourjáról”, illetve hogy pár héttel korábban vált nagy rajongójává az amerikai My Chemical Romance nevű emozenekarnak. A Daily Mail arra is felhívja a figyelmet, hogy az együttes Welcome To The Black Parade című lemezén a „fekete parádé” arra a helyre utal, ahova az emók haláluk után kerülnek, valamint hogy van egy dal a lemezen, melyben elhangzik, hogy „noha meghaltál és elmentél / emléked közöttünk, hidd el, tovább él”. Az öngyilkosságot megállapító halottkém szerint az ehhez hasonló esetekben semmi glamour nincsen, viszont annál tragikusabbak. „Rendkívül aggasztónak és veszélyesnek tartom, hogy emokörökben bájos és romantikus színezete van a halálnak” – nyilatkozta a szakértő.


A vizsgálatból az is kiderül, hogy múlt szeptemberben a lány elment egy buliba a fiújával, ám nem engedték meg neki a szülei, hogy ott aludjon, így amikor hazaért, egyenesen a szobájába ment, és azt mondta, megöli magát. A lány nem használt drogokat, illetve alkoholt sem ivott halála előtt, viszont a tanára szerint az önbántalmazás egyre népszerűbb volt az iskolában az emósok körében.


Forrás: [link]

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook