Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » EMO fiatalok. Menőségből lett öngyilkos az emolány fórum

EMO fiatalok. Menőségből lett öngyilkos az emolány (beszélgetős fórum)


1 2 3
55. cef15f164f (válaszként erre: 54. - 00a194caf9)
2011. júl. 14. 16:32

Épp csak az indító szavakon siklottál át. ;)

"A tizenhárom éves tinédzser az emeletes ágyra akasztotta fel magát"

54. 00a194caf9 (válaszként erre: 53. - Cef15f164f)
2011. júl. 14. 16:29

13???? Valamiről lemaradtam?

Persze, hogy nem ők. Szerintem aki megakarja tenni, az megfogja tenni. Tökre mindegy, hogy hány éves, hogyan él, honnan jött, mi tettek vagy nem tettek vele... Ha egy kerék hiányzik, akkor előbb vagy utóbb megteszi.

Erről senki nem tehet. Aki meg alkalmatlan élni, az alkalmatlan.

53. cef15f164f (válaszként erre: 52. - 00a194caf9)
2011. júl. 14. 16:27
Azért ölte meg magát a TIZENHÁROM lány, mert nem aludhatott a BARÁTJÁNÁL? Tuti nem a kemi romik nyírták ki, meg nem is az emo kultusz.
52. 00a194caf9 (válaszként erre: 50. - Cef15f164f)
2011. júl. 14. 15:54
Azért ölte meg magát, mert nem aludhatott a barátjánál...? elhunytról jót, vagy semmit, ezért nem fogok most nevetni.
51. 00a194caf9 (válaszként erre: 50. - Cef15f164f)
2011. júl. 14. 15:51
Igazad van, teljesen...
50. cef15f164f (válaszként erre: 1. - Arwen21)
2011. júl. 14. 15:49
Bla-bla-bla. Mikor Marilyn Manson a csúcson volt, akkor meg állítólag miatta kötötték fel magukat a fiatalok. Baromság, csak sokkal egyszerűbb egy hangos provokatív bandára mutogatni, mint egy beismerni a szülőnek, hogy esetleg el**rta a dolgot, a média meg persze felfújja és kiszínezi. Még az sem lepne meg, ha maga a Chemical Romance managere íratta volna, hogy 2 hete lett "rajongó" (jó vicc, két hete rajonró; az mégis hogy a rákba? Ha napi 1-szer minden nap pontosan 2 hete meghallgatta a lemezüket, akkor 14-szer hallotta. Ez aztán tutira elég, hogy valaki felkösse magát.)
49. 00a194caf9 (válaszként erre: 48. - 00a194caf9)
2011. júl. 14. 15:41
A norvégiai lemming magányosan él, de körülbelül 4 évenként tömeges vándorlás figyelhető meg. Ekkor az állatok élőhelyén elfogyott a táplálék és a lemmingek új helyet keresnek maguknak. A vándorlás során sok lemming elpusztul. Tápláléka mohák, sásfélék és fűfélék. A norvégiai lemming ritkán él tovább 2 évnél. A norvég lemmingek igen nagy területre kiterjedően vándorolnak, mivel 3-4 évenként túlszaporodás van, s a táplálék megszerzés kényszere váltja ki a vándorlási ösztönt.
48. 00a194caf9 (válaszként erre: 46. - Bodu)
2011. júl. 14. 15:37
A legendás öngyilkos szirtleugrásnak azonban van igazságmagja, a lemmingek ugyanis nem félnek a víztől. A jó úszóknak számító állatokat vándorlásuk során sem a folyók, sem a tavak nem tartóztatják fel. A vízben akár 2-3 kilométert is könnyedén lapátolnak. Ha viszont feltámad a szél, és a hullámok nagyobbak lesznek, tömegével fulladhatnak vízbe a rágcsálók. Eltekintve a túlzásoktól, találni hűséges adatokat, például egy norvég utazó 1868-as beszámolójában. Közlése szerint egy alkalommal olyan mennyiségű lemming úszott a Trondheim-fjordban, hogy egy gőzhajót akadályoztak a haladásában. Az állítólagos sok ezres öngyilkosságot azonban egyetlen komolyan vehető szemtanú sem figyelte meg, nincs megbízható fotográfus vagy állatfilmes, aki valaha is rögzítette volna ezt a jelenséget.
47. 00a194caf9 (válaszként erre: 46. - Bodu)
2011. júl. 14. 15:35
Mi van velük? Ők öngyilkos állatok? Erről nem tudok, világosíts fel. :)
46. Bodu (válaszként erre: 44. - 00a194caf9)
2011. júl. 14. 15:33
Ez igaz.De ott vannak a lemmingek.
2011. júl. 14. 15:29

Egyébként nem tudom, ez az újonnan előbukkanó öngyilkossági hajlam lehet, hogy egy természetes szelekció lenne arra, hogy kevesebben legyünk itt a földön? Mert én már erre is gondoltam.


Senki ne mondja azt, hogy ez normális dolog, mert nem az. Lehet az ember mélyponton bárhogy, és bármeddig, de ilyen bűnt egy egészségesen összerakott ember nem követ el maga ellen... A legmélyebb, legbelsőbb ösztönök ellen.

2011. júl. 14. 15:27

Sziasztok!

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de utálni fogtok a véleményemért, és szívtelennek fogtok tartani. Már előre látom. :)


Az én véleményem erről az öngyilkosság mizériáról elég összetett, és kegyetlen!


Ha megnézitek az állatvilágot, minden egyes élőlényben benne van az életösztön. Az ÉLET utáni vágy. Az állatokat, élőlényeket, ez hajtja előre, ez az, amiért bármit képesek félre tenni. BÁRMIT. Nos, ezzel az ösztönnel, a normális emberek is rendelkeznek.

Vannak, akikben nincsen meg az élni vágyás ösztöne, de ez nem divat és befolyás kérdése, szerintem, hanem egy olyan dolog, amit elvileg ki sem lehet irtani. Erősebb a szexuális ösztönöknél is...


Az a véleményem, hogy aki önmagát elpusztítja, az nem bátor. Számomra az gyáva. Mert könnyebb eldobni az életet, mint bevállalni, és túl lenni a problémákon, átugorni az akadályokat. Könnyebb könnyelműnek és önzőnek lenni. Mert aki a saját életét eldobja, az önző, méghozzá azért, mert nem jut eszébe, hogy milyen fájdalmat és bánatot okoz azoknak, akik szeretik.

És akkor ne beszéljünk azokról a fiatalokról, akiket minap a tévében mutogatnak, és akik a neten keresnek társat maguknak arra, hogy megtegyék eme csodás tettüket.


Szóval, nekem az a véleményem, hogy gyáva, önző, és életképtelen emberek. Hiszen aki elveszi magától az életet, ami annyira kevés lehetséges embernek adatik meg, az számomra életképtelen. Ha ezt választotta, ezt választotta. Sajnálni egy percig nem tudom.

Mindannyian találnák okot arra, hogy megöljük magunkat, de mégsem tesszük. Én sajnálni nem tudok egy olyan embert, aki a saját testét, lényét, környezetét, és a mindenséget mocskolja be ezzel a tettel.

Ez van.

43. PILSZ
2011. júl. 14. 15:05

Mielőtt megteszed, hívd fel: 06-80-505-002 - vezetékes és 30-as mobilról ingyen hívhatod hétfőn, kedden, szerdán és pénteken 18. 00-20. 30 között.


Bővebb infók: www. pecs. gyitosz. hu


Beszélgess a gondjaidról, hátha másképp látod majd utána. Ha nem kapsz segítséget, még a telefonhívás után is megölheted magad!

2011. ápr. 7. 17:58
nem mellesleg a "barátok" is jól át**szták,ha "beavatták" az érfelvágásról.nem ismertem a lányt és nem szeretnék semmi rosszat mondani róla,de elég buta volt szegény,ha bevette ezt a sok marhaságot :|
2011. ápr. 7. 17:55
A szülőket nem hibáztatom.Mondjuk lehetett volna jobban odafigyelni a lányra,de minden egyes lépésénél mégse lehetnek ott,nem igaz?A csajszi viszont NAGYON-DE NAGYON félreértelmezte az emo lényegét.Sajnálom szegénykét :s
2010. júl. 2. 08:36
Ez a hír...sokkoló. Szerintem a kislányt hibáztatni nem szabad mert minden bizonnyal rendkívül egyszerű teremtés volt. Nem tudom, hogy a szülők tehetnek e róla nem kell rossz szülőnek lenni, hogy egy ilyen megtörténhessen. Valahogy úgy kellene a gyerekeket beleszoktatni az életbe, hogy értsék miről is van szó. De a mai gyerekek többsége még a földel sem találkozik és Barbikkal játszik semmi kosz vagy tapintás. Műanyag ingerek veszik körül őket és ezért nem tudják mi a fizikai létezés és nem tudják, hogy meghalni tényleg meg lehet...elszomorító.
39. 656f03db60 (válaszként erre: 4. - A9e1c02a7b)
2009. júl. 4. 22:56
Helyes neveléssel, és ha bármi olyan változás tapasztalható, ami szerinted káros, azonnal lépni kell. Idejében kell elfojtani a hülyeséget a mai kamaszokban.
38. 656f03db60 (válaszként erre: 34. - G.viki)
2009. júl. 4. 22:52

Ez így van. Ilyen családtagom nekem is van. Nagyapám meg is tette, aztán túlélte. Vele kellett együtt laknunk, és úgy tenni, mintha mi se történt volna.Bár ez nem emósság, inkább az alkohol és a hülyeség az ok.


Bocs, ha OFFOLTAM.

2009. ápr. 13. 20:55

Hali!

Szóval, itt ücsörgök 15 perce és már remegve vártam, hogy hozzászólhassak a témához ^^

Szóval, lehet, hogy bennem van a hiba, deee.. szóval 15 éves vagyok, mindenem a rock, imádok olvasni, a tündérmesékért odavagyok, szeretek fekete cuccokban kolbászolni, nem mondhatnám, hogy könnyű az életem és mégis: nem vagyok emós, sosem éreztem magam annak. És igazából nem tartozom egyik "stílushoz" sem. Én megtaláltam azt a bizonyos arany középutat, nem vagyok rózsaszín, habos-babos csicsa-lány de nem vagyok "50tonnafestékrajtam, azegyikszememsíramásikmeghaj" ember sem.

Aztán...

Két fajta emós létezik: a divatemós és az igazi emós (utóbbi a kevesebb...)

merthogy...

Az igazi emósok tényleg depressziósok és tényleg halálvágyuk van. Ezeknek a velem egykorú srácoknak nem az kell, hogy még piszkálják is őket. Hanem hogy a szüleik elvigyék pszihológushoz, vagy csak barátokra. Ez kéne nekik.

A divatemósóok...nos ők az édi-bédi érvagdalók...igazából ez egy össze lopkodott dolog, a punkoktól, rockerektől, gothoktól és egyébb stílusúaktól lopott dolgokból áll- mint egy összeturmixolt izé... na nekik kéne egy egészséges fenékbe billentés az acélbetétessel (nekem nincs, én a tornacsuka híve vagyok ^^)

szóval, lehet, hogy ez egy divathullám, de attól még nem minden fiatal lesz az áldozata. sőt, megmondom őszintén, egyre inkább tartják cikisnek és gáznak az emó "stílust". csak ennyit szerettem volna, ja meg még azt, hogy ha van a gyerekeben egy kis önbecsülés és nem hagyja magát akkor csak ronthat a helyzeten a fenyítés. Ugyanis, minnél jobban tilt a felnőtt valamit, mi annál kiváncsibbak leszünl, mi az :)

szóval ennyit szerettm volna mondani, hogy megvédjem a velem egykorú gyerkősöket, hogy a felnőtek elhiggyék, van még olyan gyerek, aki nem akar emós lenni. ^^

36. szanád (válaszként erre: 35. - Lezli4ever)
2009. ápr. 5. 21:10
A kemény fegyelmezéssel ellenkező hatást válthatsz ki.Egy idő után immunis lesz a keménykedés ellen.
2009. ápr. 2. 19:48
Szépjóestét mindenkinek, az emo s förtelemről csak annyi a véleményem, hogy azok a szülők ,akiknek ilyen gyereke van nem állnak a nevelés magaslatán. Valami lelki problémák vannak abban a családban. Mindenképp a szülőnek kell a lábára állni,és ha kell akkor kemény fegyelmezéssel a gyereket a jó irányba terelni.Mégha a szabadságát korlátozni is kell hogy megóvja ettől a mocsok életformától és társaságtól.
34. g.viki
2009. ápr. 2. 19:31
Sziasztok!Én azért ítélemel az emokat mert ők játszanak a depresszióval pedig fogalmiuk sincs róla mi az.Az én anyukám depressziós és az egyik legszörnyűbb betegség szerintem.Nagyon sokáig féltem haza menni mert nem tudtam ma milyen napja van és hogy mikor megyek arra haza hogy megölte magát.Ezzel csak annyit akartam mondani hogy ne játszatok ezzel.Nem vagytok ettől "menők"
33. Henci2 (válaszként erre: 27. - Krokka)
2009. febr. 12. 17:35
Hát nagyon nagy lelki erőd lett volna. nekem nem lenne türelmem, ha gyerekem ilyeneket csinálna...
2009. febr. 12. 17:25
én úgy jöttem rá h emo vok hogy állíndóan magányos vóltam és öngyilkosis akartam lenni meg aztán tetszettenek a depis zenék a magányos szomorú zenék öltözködésben nem vok abszolúlt emo csak amogy leírtm úgyvagyok és ennyi én ilyen vagyok. :S
31. szanád (válaszként erre: 27. - Krokka)
2008. nov. 16. 07:04

Nálunk is hasonlóan történt , attól eltekintve hogy nem volt beszélgetés , hagytuk hagy öltözködjön feketébe stb....

ha minnél jobban beszéltük volna le ,annál jobban csinálta volna....ő saját magától rájött hogy vannak más szinek is

aztán nagyot fordult a világ, a zenéket most is hallgatja , de már színesebben öltözik stb....

sőt utálja az emókat.....

2008. nov. 13. 17:48
A véleményem röviden: Hadd hulljon a férgese.
2008. nov. 13. 17:41

Visszaszól egy EMO-s a rendelőben:

"- Nem értettem mit mondott a doktor, elmehetek, vagy elmebeteg?"

2008. nov. 13. 17:25

én nemtudom mi ez az emo, csak azt h szánalmas. Amugy a My Chemical Romance nem emo banda. Már sokkal régebb óta énekelnek, mint hogy megjelent ez az emo őrület!!!!

Szegények, csak "emos bandának" lettek kikiáltva. Én hallgatom a számaikat, mert jók. És mondom mégegyszer, hogy nem emok.

Több mint 10 éve zenélnek....

27. krokka (válaszként erre: 25. - 852308703c)
2008. szept. 18. 14:23
Teljesen egyetértek veled, saját tapasztalatomra támaszkodva mondhatom, hogy igenis, ha odafigyelünk a gyermekünkre, és szeretettel szeretjük, akkor kinőhető. 14 éves lányom van, tavaly érte el ez az öörült emos láz, ami által félelmetes oldalakat nézegetett a neten, olyan naplót vezetett, hogy azt hittem elájulok, amikor olvastam, fotók a falon csak fekete, depis arcok erősen sminkelve, no és persze az elmaradhatatlan vér . Kizárólag fekete, szürke,és gyászos ruhákat volt hajlandó felvenni , kombinálva kesztyüvel, és egyéb emóra jellemző marhaságokkal.Ja és ki ne hagyjuk a zenét!! Rengeteget beszélt az erre a stilusra jellemző " nagyágyukról",az emosok életfilozófiájáról, és én csak hallgattam. Hagytam egy ideig, de a naplónál elszakadt a cérna, elő a net, mindennek utánaolvastam , és döntöttem. Egy őszinte, kiadós csajos beszélgetés után , amiben igyekeztem mindenre felhívni a figyelmét, rábíztam, tegyen belátása szerint . A szemem mindig rajt volt, de nem irányítottam nyilt szinen, sőt, még elkísértem 1-2 fekete cuccot beszerezni is . Aztán ahogy jött, ugy szép lassan ki is költözött az életünkből az emo, mert csak egy hülye divat volt, amit helyén kell kezelni , mert ha minél inkább tiltjuk, ugye a tinik annál erősebben akarják.
2008. szept. 18. 10:19
Az télleg "menő" akkor..
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook