Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elvetetnéd, ha még időben kiderülne hogy súlyosan beteg a babád? fórum

Elvetetnéd, ha még időben kiderülne hogy súlyosan beteg a babád? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
30. ec63a7fc29 (válaszként erre: 27. - Laryan)
2008. febr. 24. 22:59
Ha minden vizsgálat egyértelműen bizonyítaná, hogy beteg lenne, nem merném vállalni. Az ő érdekében nem.
29. Urita
2008. febr. 24. 22:43
Bocs a gépelési hibákért:)
28. Urita
2008. febr. 24. 22:42
Igen. Nálunk a második terhességem félidőben merült fel a genetika betegség gyanúja. Egyértelmű volt, hogy nem vállaljuk, ha nagy a baj. Egyrészt a baba nem kérte az életet, miért kapjon egy nem teljes értékűt? Másrészt kimondottan csak a nagyobbiknak akartunk tesót, épp azért, hogy jobb legyen neki így. Egy súlyosan beteg gyerek rontott volna az ő életminőségén is. Csúnyán hangzik, de egy megszületett, gyerek boldogsága fontosabb volt a meg nem születnél. Szerencsére nem volt gond, az "apróságok" meg helyrejöttek a születéséig. Ha másképp alakult volna, tudom, nap mint nap könnyet csalt volna a szemembe, mégis erőt adott volna az, hogy a kisebbik rosszat mellett döntöttünk volna. Inkább a szülő lelkiismerete szenvedjen kárt, mint a gyermeke boldogsága csorbuljon és sérüljön a pici szive a háttérbe szorulás miatt. Az sem mellékes, ekkora terhet elbírt volna-e a kapcsolatunk a párommal. Na, nem a mi szempontunkból értem, elvált szülők gyerekeként elképzelhetetlennek tartom, hogy az enyémeim is átéljenek hasonló lelki válságokat.
27. Laryan
2008. febr. 21. 12:57
Igen!Ha minden vizsgálaton bebizonyosodna,hogy tényleg súlyos beteg.
2008. febr. 20. 20:37
Nagyon szomorú de igen:(((Remélem ilyen soha nem lesz velem!!!
2008. febr. 20. 20:24
igen
2008. febr. 20. 19:51
Igen
2008. febr. 20. 19:38
Igen
2008. febr. 20. 19:29

Ha a betegség miatt magatehetetlen lenne és szenvedne élete végéig, vagy emberhez nem méltó módon kéne élnie akkor igen.

Ha kisebb a baj, olyan ami orvosolható, és teljes életet tudna élni gyógyultan, egészségesen akkor megtartanám.

2008. febr. 20. 19:20
Nekem 12. hetes ultrahangon vették észre, hogy fejlődési rendellenessége van a babámnak, az orvos javaslatára aláírtam a papírokat. Mire befeküdtem a kórházba, már nem vert a kis szíve. Érdemes átgondolni, hogy annak a babának és a család többi tagjának mi a jó, valamint azt is, hogy tudunk-e ezzel a tudattal élni, hogy vajon milyen lett volna, ha....
2008. febr. 20. 19:05
elvetetném.ha valóbanannyirasúlyos a betegség,miért szüljem meg?hogy végigküzködjön fájdalmakkal egy életet?vagy hamármeghalok,ne tudja magát ellátni,és idegenek jó vagy rossz indulatára szorulva éljen egy otthonban?ez nem élet...
2008. febr. 20. 18:58
Attól függ, milyen betegsége lenne. Ha élettel teljesen, vagy nagyon összeegyeztethetetlen, akkor igen. Ha ennél "kisebb" a baj, akkor nagyon elgondolkoznék. Nem tudom, de remélem soha nem kerülök ilyen helyzetbe.
2008. febr. 20. 18:53

Szerintem igen.

Adja Isten, hogy ne kerüljek ilyen döntés elé!

2008. febr. 20. 16:41
igen
2008. febr. 20. 16:22
Igen.
2008. febr. 20. 16:21
igen.
2008. febr. 20. 16:04
igen
2008. febr. 20. 16:00

Ez azért nehéz döntés, mert ez az egész család életére kihat, a kistestvérekére is. Szóval az ember itt nem magáról dönt, hanem mindenkiről.

A megérzésekben én is hiszek, ha úgy érezted, vmi nagy gond van a kicsivel, biztos úgy volt.

Én elmentem minden szűrővizsgálatra, hogy ne kelljen a terhességem végigizgulni. Ha tudnám, hogy súlyos baja van a magzatnak, én nem tartanám meg, hanem esélyt adnék később egy másik, egészséges magzatnak.

12. R75 (válaszként erre: 11. - Kicsimano)
2008. febr. 19. 07:52
meghatott a történeted... kivánom, hogy legyen nagyon sok örömöd a gyerekeidben!
2008. febr. 19. 07:45
Sziasztok, nagyon nehéz döntés nekem meg kellett hoznom : ((( Egészséges manó után kis különbséggel szeettünk volna másodikat 1 éves volt kisfiam, amikor újra terhes lettem, minden máshogy alakult, már az 5.héten véreztem, többszőr görcsöltem és uygeleten is jártunk 2x, mindig hazaküldtek. Eljött a 16.hét AFP és utánna kikönyörögtem, hogy nézzük meg a babát, mintha éreztem volna, hogy gond lehet, családostul mentünk nagyfiam is és láttuk a kistesót, kisfiú, ár ezt már tudtam gyünyőrűen lásztott buksija, gerince lába...innentől éreztem magam nagyon furán és valahol tudtam baj van. 19 hét kötelező uh, másik orvos megint már a 3. megnézi kezdené a papírokat tölteni és végül megkérdezem, megnézné a gyerek kezét? Nézi én csak azt láttam, hogy a telefonért nyúl, tudtam baj van, kint a férjem és a nagyobbik fiam várt, behívták. Ők semmit nem mondanak biztosat kell kérni időpontot genetikai uh-ra, látják összetörtem és felhívták őket 2 hét múlvára van időpont. Elmentünk gyorsan 4dimenziós uh-ra kifizettünk 10000 Ft-ot, hogy valaki biztosan megmondja mi van és rögtön, ott megerősítésre került a gyanú, a kicsi bal keze hiányzik. / kicsi morbiditás, nagyfiammal ekkor tanultuk az ujjait számolni, ahogy kidugja a kabátból / felhívtam a volt szülésznőmet, behívott rögtön abba a kórházba ahol ő volt, megnézték és felhívták a genetikai uh-t két nap múlvára volt időpont. Utólag kiderült, ha a doki elsőre is mondja mi a helyzet és nem csak vizsgálatra kér időpontot akkor rögtön adnak, mert ezt nem szabad húzni. Két nap a pokol, de döntöttünk közösen, ha nem tudja nekünk a genetikus garantálni, hogy nincsen más baja a babának akkor .... nem tudták, általában a végtag rendeleneségek együtt járhatnak más gonddal is. Itt most nem részletezném, hogy min mentem keresztűl és hogyan. Azóta tavaly született egy teljesen egészséges kisfiúnk : )))) már egy éves elmúlt. Sokat lehetne erről viatkozni, én azt vallom ha annak a kismanónak meg kellet volna születni, nekem se lett volna szabad észrevennem, hogy nem egészséges. Azért írom le mert nem én vagyok az egyetlen aki ezen átment-átmegy és nagyon nehéz, egy életre meghatároz főleg Karácsonykor amikor gyújtasz neki is egy gyetyát.
10. LoLiNa
2008. febr. 19. 07:40
ha minden genetikai vizsgálaton beigazolódna, hogy gond van, olyan, ami miatt ő sem tudna teljes értékű életet élni, akkor igen!
9. R75 (válaszként erre: 6. - 4c35511f0b)
2008. febr. 18. 22:03
pedig hidd el pont ezen az oldalon hallottam többektől, hogy nem vetetnék el... és ezért nem is mennek el külön szűrővizsgálatokra... én ezt kicsit felelőtlennek tartom.. persze tudom, hogy 2éves korában is történhet bármi a gyerekkel, de az szerintem már egy teljesen más dolog..
8. 4c35511f0b (válaszként erre: 1. - Angelsdeath)
2008. febr. 18. 22:02

Mondjuk nem a szégyenkezés miatt, most olvasom csak, hogy TE ezt említed...


Mi van ha megszülöd, felneveled, meghalsz (bocsi), ő meg egyedül marad pl úgy, hogy saját magát sem képes ellátni (mert ugye SÚLYOS betegségről beszélünk)....VELE nem lehet ezt megtenni.

2008. febr. 18. 22:01
Egyértelmű hogy igen.Senkinek sem érné meg.A gyerek szenvedne,fájdalmai lennének,soha nem élhetne teljes életet,ahogyan mi szülők sem.A szülő lelkivilága is romokban heverne,mivel nap mint nap végigkellene néznie gyermeke szenvedését.Most senki ne gondolja azt hogy önző vagyok,mert ha csak a születésnél derülne ki hogy nem egészséges a gyerekem,vagy később történne vele valami,soha nem dobnám el magamtól.
2008. febr. 18. 22:00

AKi azt mondja nem, az hazudik + felelőtlen .

Én csak akkor fogadom ezt el, ha valaki vallási okokra hivatkozva szül meg egy súlyosan sérült gyereket.

5. R75
2008. febr. 18. 21:56

igen, el... de többektől hallottam már azt, hogy ők semmi pénzért nem tennék...

nem azért tenném, mert önző vagyok, hogy jaj mi lesz velem, hogy fogom felnevelni.. hanem mert jaj mi lesz vele, ha én nem leszek... ki fog vele törődni????

2008. febr. 18. 21:30
igen, bár biztos nehéz döntés lenne de figyelembe kell venni súlyos betegen nem sok öröm jutna neki az életben
2008. febr. 18. 21:27
igen
2008. febr. 18. 21:13

Szia!

Ha tudnám, hogy 100%-san beteg lenne a babóm, elvetetném. Vethettek rám követ, de szerintem sem a babának sem a családnak nem lenne könnyű. Sőt!

Az életet védeni kell! De mindenáron??

Tegyem ki a szenvedésnek, esetleg kezeléseknek, műtéteknek?

Nehéz a döntés!

Inkább elengedem még mielőtt megszületik.

Ez az én véleményem, megjegyzem nagyon sokat gondolkodtam rajta, már régről fogva, főleg a terhességeim idején.

2008. febr. 12. 20:31
Sziasztok! egyre gyakrabban teszem fel magamnak a kérdést: elvetetném-e a magzatom, ha még időben kiderülne hogy súlyosan beteg? vagy ha megszületne, neki is jó lenne így? nem fog szégyenkezni hogy beteg felnőttkorában? vagy minden pillanat miko mosolyog, megéri felnevelni? kegyetlen téma, de várom a véleményeket! köszönöm!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook