Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elváltam miatta. Várjak még? Mit csináljak? fórum

Elváltam miatta. Várjak még? Mit csináljak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
233. Pancsika37 (válaszként erre: 230. - Extraordenery)
2010. dec. 16. 20:23
Persze, ez nem úgy megy hogyha a kiszabott időre nincs választás vagy valami lépés a cél felé, akkor én őt már nem is szeretem. A lényeg ebben pont az hogy választás elé állitom. Ha nem szeretném valószínű nem tenném, nem? De kell valami határt szabni, hogy észrevegye nem minden az ő akarata szerint megy tovább. A másik félnek is vannak elvárásai és ezt nem szabad hagyni veszni.
232. Pancsika37 (válaszként erre: 231. - Extraordenery)
2010. dec. 16. 20:18

Olvasd újra amit irtam.

Persze hogy csak egyszer lehet elmondani, de én úgy értettem ,hogy a síelés alkalmával még ne úgy mutassa be apa a gyereknek Dorcsikát, hogy ő az apa új barátnője, hiszen még pár napot együtt ott eltölteniük. De bocsika ha nem voltam érthető.

231. extraordenery (válaszként erre: 227. - Pancsika37)
2010. dec. 16. 17:00

Szia Pancsika!

"Túl sok lenne nekik egyszerre" ?

Ezt csak egyszer lehet elmondani, egyszer kell időt és energiát fordítani rá, ha órákig tart is a beszélgetés, meg kell ejteni. Fokozatosan hogyan lehet beadni? Egyik nap is mondok egy kis infót, meg a másik nap is adagolok valamit, a gyerek meg úgy érzi, hülyének nézik. A közös program jó. És ha a gyerekeknek tetszik az új társ, akkor el lehet mondani, hogy mi a szitu. De a pasi helyében ezt akkor ejteném meg, mielött elköltözök otthonról. 2-3 nappal elötte. Hogy ne az legyen, apa egyik napról a másikra hagyott itt minket. Legyen pár napjuk emészteni. Bonyolult ügy, de még meg lehetne oldani okosan.

230. extraordenery (válaszként erre: 228. - 526e1c2695)
2010. dec. 16. 16:54
Határidő? Jó is lehet, de akkor ez hogyan is működne? Pl. január 1-től, ha nem engem választasz, akkor soha többé nem szeretlek, és nem is ismerlek? Ezt nem lehet egyik napról a másikra megcsinálni. De azért jó lenne ha már tiszta vizet öntene a pohárba.
229. 526e1c2695 (válaszként erre: 226. - Extraordenery)
2010. dec. 16. 13:56
Persze, ez így van, de ha mindezt értelmes keretek között teszi, nem vádaskodva, akkor talán kevésbé sérülnek a gyerekek is. Akkor van gáz, ha leribancozza, mocskolja az új társat, vagy a volt férjet. Mondhatjátok, hogy könnyen beszélek, lehet, hogy így van, de úgy gondolom, a gyerekek érdekében uralkodni kell magán az embernek. Mi nők amúgy is annyi minden miatt uralkodunk magunkon...
2010. dec. 16. 13:53
Ez a határidős dolog ez tök jó ötlet szerintem. Akkor ő is be tudja magának tervezni a dolgot, de mégis adsz neki időt. Esetleg meghatározhatjátok közösen is a határidőt. Mondja meg, szerinte mennyi idő kell neki. Hátha bejön.
2010. dec. 16. 13:34

Csatlakoznék a hozzászólók táborához ha nem baj.

Dorcsika, nehéz dolog ez az biztos. A helyedben én megtartanám a gyereket. Ez a sielés már egy lépés a kapcsolatotok felé Attila részéről. Szerintem jó ötlet hogy nem egyből úgy mutat be a gyerekeknek hogy apa új párja. Túl sok lenne nekik egyszerre. Szépen lassan mindent. Ha bizol benne sok türelemre van szükséged, de azért ne hagyd hogy a végletekig húzza ezt a "otthagyom az élettársam" sztorit.

Nem kell egyből azt gondolni hogy biztos hazudik,átver. És mi van ha igazat mond. Mondjuk elég sokáig húzza az tény. És az is tény hogy van benne egy bizonyos fokú önzőség is. De ez nem feltétlenül rossz. Szerintem mindenkiben van egy kicsi.

A helyedben én kitűznék egy határidőt, hogy addigra rendezze el a kapcsolatot a feleségével. Ha addig nem lép, viszlát! De komolyan mondd neki, keményen! Hadd térjen észhez egy kicsit. Nem minden úgy megy ahogy azt ő gondolja, akarja.

226. extraordenery (válaszként erre: 224. - 526e1c2695)
2010. dec. 16. 11:19
Hát ehhez azért hatalmas önuralom kell, mert az ember önkéntelenül is a "vetélytárs" ellen kezd beszélni a gyerekek elött, és nagyon nehéz nem a másik ellen nevelni a gyerkőket. De ez attól is függ, hogy milyen kapcsolatban vannak az apjukkal. Hisznek-e neki, bíznak-e benne. Az én gyerekeim azonnal elfogadták az "új aput" (igaz, az csak 2 évig tartott) de akivel most élek, azt is rendesen fogadták, és szeretik. Ez azonban nagyon ritka. A gyerekek általában ragaszkodnak a szüleikhez. tehát mindent el kell magyarázni nekik, hogy értsék, mi miért történt, és mi zajlott a háttérben.
225. extraordenery (válaszként erre: 223. - Dorcsika82)
2010. dec. 16. 11:14
A lányom 6 éves volt, a fiam 11. Semmit sem titkoltam előlük, de persze az Ő kis felfogásuknak megfelelően mondtam el nekik, mi a helyzet. Muszáj volt, mert látták , hogy anya nagyon rosszul van, mindig sír és szomorú apa miatt. Kb. 2 hónapig húztam, de mivel nem mondott le a másik nőről, nem láttam reményt, lépnem kellett Egyébként Ő mondta ki, hogy vége, telefonon zárt le 13 év kapcsolatot. Jó, nem? De abban a pillanatban meg is könnyebbültem. Azóta is rendszeresen tartják a kapcsolatot az apjukkal, talán még jobb is, mint elötte. Valójában nem sokat vesztettek, csak a feszültséget, amiben azelött éltek.
224. 526e1c2695 (válaszként erre: 219. - Dorcsika82)
2010. dec. 16. 10:34

Szerintem az okés, hogy kedves és aranyos vagy, mint apa kolléganője. De sztem amikor kiderül a gyerekeknek az egész, valameddig úgyis utálni fognak. Persze, ha továbbra is kedves maradsz, és anyuci nem hergeli őket ellened, akkor talán van esély. De lehet, hogy az "új" tesó az ő szemükkel nézve hirtelen jön - túl korán. Na, de nem akarlak elkeseríteni, mert hátha hamar megszeretnek, és anyuci sem lesz gonosz. Láttad a Julia Roberts-es filmet (amikor apucival összejön, szülők válnak, gyerekek utálják Juliát, viszont utána anyuci rákos lesz, és kénytelen megbékélni egymással a két nő, meg Juliával is a gyerekek)? Szerintem az a sztori nagyon életszerű volt. Még ha nem is rákos a szerelmed felesége, akkor sem egyszerű, érdemes erőt gyűjtened.

A gyerekek mindig keresnek "hibást" a váláskor, jó esetben nem magukat tartják annak. Hány évesek is? Mindenesetre fel a fejjel, mert akárhogy alakul, neked ott lesz egy csodálatos pici lény, aki mindenért kárpótol. Ha erre még a kapcsolat is rendbejön, az a hab a tortán. A gyerekek szeretete meg a cseresznye-szem.

223. dorcsika82 (válaszként erre: 216. - Extraordenery)
2010. dec. 16. 10:25

Hány évesek voltak a gyerkőceid, mikor elváltatok? Mit mondtatok nekik? Nem viselte meg őket?

Egyébként a gyerekek tényleg érezhetik náluk is, hogy nincs minden rendben. Egyszer Attila húga mondta nekem, hogy olyan szomorúnak látja mindig azokat a kisgyerekeket. :/

222. dorcsika82 (válaszként erre: 215. - 526e1c2695)
2010. dec. 16. 10:22
A nő sejti, hogy együtt vagyunk. De már monda Attilának,hogy őt nem érdekli, hogy mit csinál, kivel van, csak őt hagyja békén. Nem volt szép, de kb. 1 éve teljes elkeseredettségemben küldtem neki egy képet, amin csókolózunk. Meg volt olyan is, hogy buliba voltunk és Attila telefonja benyomódott a zsebében és a nőt hívta, ő meg pár percen keresztül hallgatta, hogy mit beszélünk. Még ezek ellenére is ott lakik vele. Nem tudom hogy gondolkozik, de szerintem beletörődött. Talán úgy van vele, hogy a gyerekeknek jó helye legyen a szép nagy házban. Meg persze neki is kényelmes, hisz semmi fizetési kötelezettsége nincs, azt csinál amit akar.
221. dorcsika82 (válaszként erre: 214. - Extraordenery)
2010. dec. 16. 10:17
Én is ezt mondtam neki. Nekem is volt már jó pár kellemetlen pillanatom miatta, de túléltem. Neki is túl kellene esni rajta. Az ő szavaival élve: Nem akar rosszba lenni a gyerekei anyjával. Volt olyan is év elején, hogy úgy nézett ki, hogy a nő talált valami pasit magának. Attila nem szólt neki, hogy eljárogatott esténként, azt remélte, hogy majd komolyabbra fordul a kapcsolatuk és a nő lelép a pasival. És akkor nem ő lesz az, aki szétszedte a családot. Hááát, nem jött össze ez se sajna.
220. dorcsika82 (válaszként erre: 211. - 526e1c2695)
2010. dec. 16. 10:14
A sorsban én is hiszek. Gondolkoztam is már ezen, hogy épp, amikor bejött más is a képbe és lehetőség adódott volna rá, hogy továbblépjek ebből a kapcsolatból, épp teherbe estem. (hiába szervezte úgy és remélte, hogy teherbe tud ejteni, az még nem volt rá garancia, hogy sikerül is) Főleg, hogy a volt férjemmel 10 hónapig próbálkoztunk és nem jött össze, itt meg csak egy alkalom kellett hozzá.
219. dorcsika82 (válaszként erre: 211. - 526e1c2695)
2010. dec. 16. 10:11
Szerintem nem úgy mennék, mint a barátnője. De ezt nem is bánom, mert szerintem az a gyerekeknek hirtelen túl sok lenne. Először csak ismerjenek meg, hogy milyen aranyos és kedves vagyok velük is. Aztán majd lehet nekik beadagolni. Lehet, hogy gongosz vagyok, de nekem inkább az lenne a lényeg, hogy az élettársa tudja biztosan a dolgot...
2010. dec. 16. 09:51
Az egy dolog, tudod, hogy magával mit tesz, válás után már le van szarva,de ott vannak a gyerekek, nekik árt a legtöbbet.
2010. dec. 16. 09:35
Hát igen, nagyon jó, hogy nektek sikerült. Az a baj, hogy sokszor valamelyik fél büszkesége/bosszúálló volta tönkretesz mindent. Pedig az olyan ember saját magának is árt.
216. extraordenery (válaszként erre: 215. - 526e1c2695)
2010. dec. 16. 09:16
Teljesen igazad van! így kellene csinálni. Oszt ki tudja, az asszonykának is nincs-e valakije. Csak akkor lehet ezt türni, ha valaki őt is vígasztalja. És biztos hogy jobb lenne nekik külön, a gyerekeknek is. Én 13 év után váltam el, mert a férjem megcsalt. A gyerekek tudták, hogy gáz van, egyszerüen érezték, nem hülyék. Megbeszéltük, elváltunk, és a viszonyunk azóta is jó az exel. Nekem is van más, és neki is. ennyi...
215. 526e1c2695 (válaszként erre: 214. - Extraordenery)
2010. dec. 16. 09:04
Ja,ja. Neki kéne lépnie. Illetve azért érdekelne, hogy a feleség ténylegesen mit tud (kétlem, hogy semmit), és hogy ő miért nem lép. Én nem hagynám, hogy ezt tegyék velem. Szar a házasság, ezért pasi mással is? Hát akkor szevasz. Beszéljük meg, váljunk el békében (a gyerekeknek sem biztos, hogy rosszabb lenne), és legyen mindenki boldog az új életében. Ő is kereshet még mást, ha akar, pasi szabad lenne, és Dorcsika eldönthetné, hogy tényleg akarja-e őt minden hibájával együtt is. jó, jó tudom, ez nem így megy általában, de ha intelligensek a felek, miért ne lehetne így.
214. extraordenery (válaszként erre: 213. - 526e1c2695)
2010. dec. 16. 08:55
kommunát akar ez a pasi? a régit is meg az újat is egyszerre? na jó, nem akarok szemét lenni, de erőltesse már meg magát! vállalja a felelőséget, akár milyen kellemetlen lesz is! ha összehozta, tegye is rendbe a dolgokat.
213. 526e1c2695 (válaszként erre: 212. - Extraordenery)
2010. dec. 16. 08:49
Hát igen, mondjuk, korrektebb lett volna, ha azokat a bizonyos magokat azután lövi el, mikor rendezte otthon a dolgait. Így viszont kényelmesebb: a régi család is megvan, és Dorcsika is hozzá kötődik. Na, de hátha, csodák végül is vannak...Vannak?
212. extraordenery (válaszként erre: 203. - Dorcsika82)
2010. dec. 16. 08:42

"szerintem ő nagyon akarja, csak a gyerekek miatt még nem meri meglépni"


és mégis másik gyereket csinált..? szóval ez érdekes. egy normális szülő nem tud különbséget tenni a gyerekei között. most melyik a fontos, a meglévőek, vagy a születendő? ez kemény kérdés, vajon melyiket válassza? szegény, hogy sajnálom...(de téged tényleg sajnállak dorcsika)

211. 526e1c2695 (válaszként erre: 203. - Dorcsika82)
2010. dec. 16. 08:38
hú, ez fordulatnak hangzik a javából! Jófej kolléganőként visz magával, vagy nyíltan felvállal - ez kiderült már? Tudom, semmi közöm nincs hozzá, de sztem jó, hogy megtartod a babát. Biztos nem véletlen, hogy hozzád került és pont most. Hiszek a sorsban. Te hiszel?
210. dorcsika82 (válaszként erre: 209. - Katus3)
2010. dec. 15. 17:53
Azt tudom. De szerintem ezzel Attila is tisztában van, ezért reménykedek még egy kicsit.
209. katus3 (válaszként erre: 207. - Dorcsika82)
2010. dec. 15. 17:38
Hát akkor sok boldogságot nektek. Ettől már nem lesz rosszabb a helyzet,max. kellemesen csalódsz,ha mégis hozzád költözik. Azt azért tudod,hogy ha síelni mentek akkor onnan a feleség is tudni fog rólad? A gyerekek biztosan elmesélik...
208. 8ef78160df (válaszként erre: 207. - Dorcsika82)
2010. dec. 15. 17:33
Vigyázz a kisbabádra, szeresd őt a világon a legjobban, más nem számít :)
207. dorcsika82 (válaszként erre: 205. - 8ef78160df)
2010. dec. 15. 17:31
Szerintem elmegyek. 2,5 év alatt csak egyszer találkoztam a gyerekeivel, ideje lenne megismerni őket. Síelni természetesen nem síelnék, max. hóembert építek majd. :)
2010. dec. 15. 17:29

Talán azért voltam annyira gyenge kilépni ebből a kapcsolatból, mert már annyit csalódtam a férfiakban. Tanultam sokat a saját, a nővérem, anyukám és a barátnői példáiból.

A volt férjembe hihetetlenül szerelmes voltam, nagyon boldog voltam, amikor férjhez mentem. Sokan mondták, hogy mennyire összeillünk és látják, hogy mennyire szeretjük egymást. És mégis tönkrement az a kapcsolat, pedig azt hittem együtt fogunk megöregedni. Többet nem mennék férjhez, a házasság számomra már nem jelent semmit. Iszonyatosan nagyot csalódtam benne. De azt elterveztem, hogy ezentúl egy férfival sem fogok teljes mértékben közösködni, próbálok magamnak megteremteni mindent. Még ha egyszer össze is költöznénk Attilával én akkor is szeretnék magamnak egy külön lakást, hisz ki tudja mit hoz a jövő és életemben egyszer elég volt az osztozkodás.

A férfiakról a véleményem nagyon megváltozott. Úgy vagyok vele, hogy amelyik férfi nem iszik, az megcsal, amelyik nem csal meg, az egy tróger... Szóval egy kapcsolattól már nem várom, hogy tökéletes legyen. Talán ezért is vagyok egy ilyen tökéletlen kapcsolatban és próbálok megelégedni vele. Hisz minden jóban van valami rossz és minden rosszban van valami jó.

205. 8ef78160df (válaszként erre: 203. - Dorcsika82)
2010. dec. 15. 17:25
Mész? Fogsz terhesen síelni?
204. dorcsika82 (válaszként erre: 193. - 9d1c6d6ed1)
2010. dec. 15. 17:21
Így is fogalmazhatunk... Nem gondoltam, hogy ez lesz. Hisz hány olyan eset van, hogy két embernek vannak gyerekei és mégis elválnak, külön élnek és egy másik társ oldalán találják meg a boldogságot. Ráadásul úgy, hogy a gyerekek lelke sem sérül.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook