Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elutasított óvodai felvétel. Mit tehetnék még? fórum

Elutasított óvodai felvétel. Mit tehetnék még? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. júl. 9. 11:08

Sziasztok!


Gratula Quennek, hogy sikerült!! :)


Nálunk az a helyzet, hogy személyesen is bementen, ill. 1 kis "hátszéllel" felvették a kisfiamat.

Sajnálatos, hogy már ilyen korán küzdenünk kell, de értük bármire képes vagyok!!


Mindenkinek sok sikert és további szép napot!!

55. Krisztine2 (válaszként erre: 51. - Quenn)
2010. júl. 2. 16:00
Látod,sikerült!:))
2010. júl. 2. 10:02
na látod! tök jó!
53. quenn
2010. júl. 2. 09:54
Igen, 10 percre van tőlem.
52. CsillagTM (válaszként erre: 51. - Quenn)
2010. júl. 2. 09:26
de hát ez szuper! és így még jobb is, mint ha kiesne a reggeli útvonalból, nem??
51. quenn
2010. júl. 2. 08:48

Sziasztok,


Ami azóta történt.

Érden két oviban is várólistára tettek. Hátha valaki, akit felvettek nem tölti be a helyét szeptembertől.

Itt a XIII. kerületben bementem az Óvoda Igazgatóságra, ahol az összes kerületi óvodát felügyelik és még aznap találtak helyet a kisfiamnak. Nagyon kedvesek voltak és segítőkészek. Úgyhogy valószínű ide fog járni a kisfiam a munkahelyemtől két metromegállónyira. De legalább sikerült valahova elhelyezni.


És aminek külön örülök, semmilyen protekciót nem kellett igénybe venni, csak bementem az utcáról és segítettek.

Még egyszer köszönöm a sok jó tanácsot.

50. quenn
2010. jún. 28. 09:29

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítő szándékú tanácsokat.

Nem fogom annyiban hagyni a dolgot. Majd megírom hogyan és mire jutottam.

49. quenn (válaszként erre: 36. - Molnika68)
2010. jún. 28. 09:27
Ugyanaz az ovi, ugyanaz a helyzet.
48. Krisztine2 (válaszként erre: 47. - Molnika68)
2010. jún. 25. 16:51

Hát erre tudnák mit írni....:(

Igazságtalan.

2010. jún. 25. 16:49

Lassan ott tartunk, hogy aki dolgozni szeretne és tudna is, ő kerül hátrányos helyzetbe!!


Az óvodai felvételi kérelmek elbírálásához az alábbi szempontokat veszik figyelembe:

"A gyermek felvétele indokolt, ha

- az adott nevelési évben tanköteles korúvá válik,

- az adott nevelési évben betölti az ötödik életévét,

- az adott nevelési évben betölti a harmadik életévét és nyilvántartottan halmozottan hátrányos helyzetű, vagy a jegyzői gyámhatóság védelembe vette,

- az adott nevelési évben betölti a harmadik életévét és a házi gyermekorvos, vagy a védőnő, vagy a Gyermekvédelmi szolgálat véleménye alapján gyermekvédelmi szempontból fontos,

- az adott nevelési évet megelőzően érdi intézménybe (bölcsődébe ) járt és intézményes elhelyezése továbbra is indokolt,

- a családban három, vagy ennél több gyereket nevelnek a szülők (kivétel, ha az édesanya főállású anya)."


Kérdem én: ÉN, MI - nem számítunk????

46. molnika68 (válaszként erre: 44. - Krisztine2)
2010. jún. 25. 16:36
Tudom és köszike.
2010. jún. 25. 16:35
Mellettünk 1 roma család lakik, ahol 3 gyerek van. A legkisebbel otthon van az Anyuka, a nagyobb már oviba jár, mivel suliba megy. A középsőt minden ok nélkül felvették. Semmilyen papír vagy bármi más nem kellett neki.
44. Krisztine2 (válaszként erre: 41. - Molnika68)
2010. jún. 25. 16:33
Igen,ez érthető.Csak egy ötlet volt:)
2010. jún. 25. 16:33
Gondolom és sejtem, hogy nemcsak én vagyok ebben a helyzetben, de nagyon-nagyon dühítő!!!!!! :(
42. 7c79ff1565 (válaszként erre: 38. - Molnika68)
2010. jún. 25. 16:33
neked is, meg mindenkinek, akinek ilyen problémája van. Picit agresszívebben, de határozottan kell fellépni. Kb úgy, mintha ki akarnátok verni a balhét emiatt, és tegyétek is a vezetőség előtt, de nagyot szóljon ám. Azért az ovik a jóhírüket is féltik, ha nektek anyagi miatt kell dolgozni, és van rá lehetőséged, nem korlátozhat ebben, kénytelen felvenni a gyereked, és más gyerekét, akinek anyja nem dolgozik, meneszti. Amennyiben nem hajlandó, egy esetleges perre majd aláírja a felvételét, mert az ilyen gyermekvédelmis- munka korlátozásáról szóló perek általában a szülőknek kedveznek. (gondoljatok bele abba, h te pénztől esnél el mert alap kötelességüket nem teljesítik. Jöhet azzal, h nincs férőhely, de akkor verd ki a patáliát, és fenyegesd meg őket, mert a más nem dolgozik, maradjon anyucival a gyerek... ) még annó nálam is ez volt, vagyis mikor pici voltam, anyum kiverte a nyári balhét, és hipp hopp ovis lettem. DE mostanában mesélte egyik ismerősöm, és ő is ezt tette, és ovis a gyerkőc.
41. molnika68 (válaszként erre: 39. - Krisztine2)
2010. jún. 25. 16:32

A Férjemé kizárt, mivel Ő váltó műszakban dolgozik.

Őszintén megvallva nem szívesen viszem a Gyereket a 7 ker.-be!!


Ráadásul az Anyósomék szintén Érden laknak, és ha bármi van Ők tudnak segíteni, ill. elhozni Őket a bölcsiből, oviból.

40. tücsimücsi (válaszként erre: 36. - Molnika68)
2010. jún. 25. 16:25
helyi újságba megszellőztetni...????
39. Krisztine2 (válaszként erre: 36. - Molnika68)
2010. jún. 25. 16:18
Munkahelyhez közeli ovi?
38. molnika68 (válaszként erre: 37. - 7c79ff1565)
2010. jún. 25. 16:17

Nem tudom, hogy nekem válaszoltál-e, de köszönöm!!


Eddig ez történt: ma du. felhívtam az óvodavezetőt és elmondtam, hogy mi történt: kicsit bölcsibe felvették, nagyot elutasították, mennék dolgozni ... stb.


Azt mondta, hogy szept. elején személyesen menjek be az oviba, újra írjak 1 kérelmet, bölcsiből vigyek igazolást, hogy felvették a kicsit, mhelyről igazolás, hogy megyek dolgozni.

Szept.-ig nem tud mit csinálni, addig várnom kell.

Nem kéne addig vhova beiratnom, és onnan átkéretni??


Minden reményem ebben lesz. De ettől függetlenül, hétfőn a Férjemmel bemegyünk az önkormányzathoz, ill. a jegyzőhöz.


Mindenkinek sok sikert!!

Majd írok, hogy mi a végkifejlet.

2010. jún. 25. 16:09
menj be a körzeti ovihoz, ahová alapból fel kéne venniük, öltözz elegánsan, vidd a férjedet, öltözzetek ki, és rettentő komoly, határozott fellépéssel közöld a vezetővel, h amennyiben nem hajlandóak felvenni a gyereket, fel fogjátok jelenteni őket, mert a gyerek le fog maradni a vele egykorúaktól, ami hátrányos lehet a gyermek szellemi fejlődését tekintve. (független h ez nem mindenkire igaz... NE a jegyzőt, önkormányzatot hozd elő, hanem közöld velük, h feljebb fogsz te menni tőlük, ha a gyereked óvódai ellátásáról van szó. (persze sokan mondták már nekem, h 5 éves kor alatt nem kötelesek foglalkoztatni, de ez nagyon ritka) Sok anyuka nem dolgozik, úgyis ott van a gyermeke, van, kik más helyről viszik a gyereket oda, mert mama,papa helyben lakik és oda van bejelentve..stb. NE hagyd magad.
36. molnika68 (válaszként erre: 3. - Quenn)
2010. jún. 25. 15:47

Szia Quenn és a Többiek is!!


Én is Érdi vagyok és szintén a mai napon kaptam kézhez az óvodai fellebbezés elutasításáról szóló határozatot!!! :(


Azt hittem elájulok! A kislányt felvették az Aradi u. bölcsibe, a 3,5 éves fiamat - helyhiány miatt- nem vették fel a körzetis (Bem téri) oviba!!

Vittem 2 munkáltatói igazolást: Férjemét és az enyémet + írtam kérelmet, amelyben leírtam, hogy mi a helyzet, milyen kiadásaink vannak, + Bölcsis igazolás ... stb.


Férjem a Bp.X.ker.-ben dolgozik váltó műszakban, én Bp.VII. (rendőrségnél) 07.30-16.00-ig dolgoz(nék)ok.


Kocsi nélkül - kérdem én - hogyan tudom a Gyerekeket elvinni bölcsibe, és oviba - persze, ha lesz hova!!! - és hogyan érek be időre a mhelyre???


Szóval nagyon pipa vagyok!! :( :(


Valakinek vm ötlete???

35. CsillagTM (válaszként erre: 31. - Quenn)
2010. jún. 25. 13:02
ne utáld, ilyen az élet. ha csak protkóval megy, ez van. nekem még sose kellett, de ha szükségem lesz rá, és lesz lehetőségem, kihasználom. drukkolok.
2010. jún. 25. 10:00

Sajnos a vezetőknek is meg van kötve a keze. Nem tehet x gyereknél többet egy csoportba. Ha mégis megteszi, és bármi baj történik, valaki megsérül-teljesen mindegy milyen okból-tuti ez az első, amit elővesznek, és megüti a bokáját.


Ugyanakkor érthetetlen, hogy bezárták a bölcsiket, majd egy huszáros vágással visszaküldenek 2 év múlva dolgozni. Most meg vakargatják a fejüket, hogy újra kell nyitni a bölcsiket. Kizártnak tartom, hogy az a + 1 év "iszonyatos összegű" juttatás, amit az anyukák kaptak, nagyságrendekkel nagyobb összeg lenne, mint újra nyitni és fenntartani a bölcsiket. És állandóan hivatkoznak a külföldi rendszerekre. Csak elfelejtenek még 100 apró tényezőt, amik ott adottak, itt meg nem.

33. quenn (válaszként erre: 32. - Krisztigabor)
2010. jún. 25. 09:31
Ezt is meg fogom tenni, kösz hátha tud segíteni.
2010. jún. 25. 09:25

Sajnos nem valószínű, hogy a fellebezésre pozitív lesz a válasz. Ugyanis az óvoda ha nincsen férőhelye, el kell hogy utasítsa a szülőt, mert ha létszám felett vesz fel, "őt" is megbüntetik. Nem véletlenül van szabályozva a létszám. Ha a gyermek iskolaköteles korú (az adott évben tölti a 6. évét), akkor köteles felvenni, erre van engedélye.

Próbálj beszélni a vezetőóvónővel, hogy segítsen keresni másik óvodát, neki nagyobb rálátása van, hogy hol van üres hely, és kérd meg, értesítsen ha náluk üresedés lesz, akkor még átirathatod.

Remélem sikerül megoldást találnod. (egy óvónő)

31. quenn (válaszként erre: 29. - Zebracsikó)
2010. jún. 25. 09:24

Most keresek ovit itt a XIII. kerületben,ahol doglozom. A főnököm épp most telefonál egy "ismerősének".

De utálom, hogy így kell boldogulnom.

2010. jún. 25. 09:22
Sajnos 5 éves kortól köteles felvenni az óvoda!
29. zebracsikó (válaszként erre: 27. - Quenn)
2010. jún. 25. 09:21

gondolom azt jelenti,hogy jogorvoslatra hivatalosan 15 nap áll rendelkezésedre.


De most, hogy olvasgatom a guglit "óvodai felvétel elutasítása" címszó alatt több helyen azt olvastam, hogy a gyermeket a lakóhelye VAGY a szülő munkahelye szerinti oviba is felvehetik.


A munkahelyed szerinti körzetes óvoda nem lenne megoldás?

28. quenn (válaszként erre: 26. - Bry083)
2010. jún. 25. 09:20
Kösz ez jó ötlet.
27. quenn (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2010. jún. 25. 09:18
Ez pontosan mit jelent? Újra kérjem a felvételt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook