Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elutasított óvodai felvétel. Mit tehetnék még? fórum

Elutasított óvodai felvétel. Mit tehetnék még? (tudásbázis kérdés)


1 2
26. bry083 (válaszként erre: 24. - Quenn)
2010. jún. 25. 09:18
Például, plusz a megélhetésre, meg mindenre ami eszedbe jut. Konzultálj egy ügyvéddel ő ír neked egy olyan többoldalas hivatkozást hogy csak pislogni fog a jegyző...
25. bry083
2010. jún. 25. 09:16
Egyébként ez az egész rendszer egy nagy **** úgy ahogy van. szüljél gyereket mert kihal az ország, de nem tudod eltartani, majd mikor visszamennél dolgozni nem tudsz, mert 1. nem vesznek vissza, 2. nem tudod megoldani a gyermekfelügyeletet. Azt sem nagyon tudom,hogy lehet odaérni a gyerekért egy dolgozó szülőnek a bölcsibe fél ötig.... Ez olyan elkeserítő
24. quenn (válaszként erre: 20. - Bry083)
2010. jún. 25. 09:16
Az elutasító határozat is felajánlja, hogy 30 napon belül jogszabálysértésre hivatkozva kérhetem a bíróságtól a határozat felülvizsgálatát. De nem tudom mire hivatkozzam, talán arra, hogy azzal, hogy nem veszik fel a gyereket megakadályoznak a munkáhozva való alkotmányos jogom gyakorlásában?
2010. jún. 25. 09:15
"Az elutasított óvodai felvétellel kapcsolatos határozatok közlésétől számított 15 napon belül a szülő eljárást indító kérelmet nyújthat be az óvodavezetőnél."
22. Krisztine2 (válaszként erre: 19. - Quenn)
2010. jún. 25. 09:14

Na akkor ezt is mond el a jegyzőnél,hogy a munkahelyed /megélhetésetek múlik az óvodai elhelyezésen.Fel kell venniük!



Tudjátok nálunk az oviban az Anyukák fele nem dolgozik a gyerek mégis az oviban van.Mi melóbol rohanunk a gyerekért,és azoknak a gyerekei akik nem dolgoznak még mindig ott vannak.

Akinek kéne,annak meg nincs hely...

2010. jún. 25. 09:12

Menj be személyesen először az óvodába, mond el a problémádat és ha nem segít folytasd a jegyzőnél. Szörnyű, hogy aki dolgozik, annak a gyerekét utasítják el.


Sajnos, úgy tudom, a törvény megengedi, hogy helyhiány miatt ne vegye fel. 5 évesen kötelező az iskola-előkészítés miatt a körzeti óvodának felvenni.

Mondjuk nem tudom elképzelni, ha kiscsoportban fullon van, hogyan lesz hely nagycsoportban.

20. bry083
2010. jún. 25. 09:11

Pereld be őket. Talán ettől megijednek. Én még nem irattam be mert kicsi még, de nálunk is hasonló a helyzet, én már beszéltem ügyvéddel. Azt mondta akár az állam is perelhető , hogy törvényileg lehetővé teszi, hogy helyhiány miatt elutasítsanak és ezáltal lehetetlen helyzetbe hoznak családokat. Nem tudom megérné e évekig pereskedni, valószínűleg a gyerek már leérettségizne mire a jogi folyamat lezárul, de talán érdemes egy ügyvéddel egy olyan levelet megíratni ami talán jobban megijeszti őket mint a Te fellebezésed, amit valószínüleg nem olvasott el senki csak a titkárnő aki kinyomtatta a megfelelő sablon választ...


Együttérzek Veled nagyon és nekem is nagy félelmem ez. Sok erőt kitartást Neked a harchoz, semmiképp se hagyd magad.

19. quenn (válaszként erre: 14. - Krisztine2)
2010. jún. 25. 09:09
Igen most is dolgozom, most anyukám otthon van tud rá vigyázni. De szeptembertől már ő is dolgozik.
18. VTünde (válaszként erre: 16. - Quenn)
2010. jún. 25. 09:09
Így van, menj és fel fogják venni, csak pozitívan!
17. VTünde (válaszként erre: 12. - Quenn)
2010. jún. 25. 09:08
Ilyen nincs! Fel kell hogy vegyék! Menj be személyesen az önkormányzathoz! Addig menj, amíg meg nem unják és fel nem veszik!
16. quenn (válaszként erre: 13. - VTünde)
2010. jún. 25. 09:08
Köszi, ezt én is megpróbálom.
15. quenn (válaszként erre: 8. - Juditkecskemet)
2010. jún. 25. 09:07
Tervezem, hogy meglátogatom a jegyzőt. Majd bemegyek a jövőhéten, hogy addiga lehiggadjak.
14. Krisztine2 (válaszként erre: 10. - Quenn)
2010. jún. 25. 09:07

passz...:(



Van munkahelyed?

13. VTünde (válaszként erre: 8. - Juditkecskemet)
2010. jún. 25. 09:07

Így van! Én írtam a polgármesternek, mert a kislányomat nem akarták felvenni bölcsibe, meg hetente mentem a vezetőhöz, és mindig elmondtam, hogy elviszi a banka házat, ha nem megyek dolgozni.

Felvették, de nem tudom minek eredményeképpen.

A vezetőnél utolsó alkalommal már elsírtam magam, annyira ideges voltam és tehetetlen.


Ez tényleg igaz, hogy nagyon sok Anyuka nem dolgozik, én amikor megyek a kislányomért 4-kor (fél 5-ig van bölcsi) már alig van pár gyerek...

12. quenn (válaszként erre: 8. - Juditkecskemet)
2010. jún. 25. 09:05
Igen vittem.
11. pmjudit (válaszként erre: 10. - Quenn)
2010. jún. 25. 09:05
Pfff.
10. quenn (válaszként erre: 6. - Krisztine2)
2010. jún. 25. 09:04
Hogyne beíratkozásnál két óvodában is be akartam íratni biztos, ami biztos, de a körzeten kívüli óvodába már el sem vették a papírjainkat, mondták menjünk oda, ahova tartozunk. Ott felvették az adatainkat aztán 1 hónap múlva jött a határozat, hogy nincs hely, nem veszik fel. Azt természetesen megfellebbeztem. Arra kaptam meg tegnap a választ a jegyzőtől, hogy nincs hely ezért helybenhagyja az óvoda határozatát.
2010. jún. 25. 09:03
Ezek szerint nem a körzeti oviból utasították el?
2010. jún. 25. 09:03

Vitted az igazolást a munkahelyről, hogy mikortól foglalkoztatnak?


Sajnos manapság döbbenet, hogy mi van ilyen téren. Protekció protekció hátán és a fele gyereknek aki bekerül nem is dolgozik az édesanyja....


Jegyzőhöz kell fordulni, személyes fogadóórán, és azért nem durván közelíts, hanem mondd el a tényeket....Ha odavágod hogy vigyázzon rá, nem hiszem hogy sikerrel jársz!

7. quenn (válaszként erre: 5. - VTünde)
2010. jún. 25. 09:02
Már a beirtakozásnál közölték, hogy Érden körzeten kívül más óvodába esélyünk sincs. Ennek ellenére én beírtam a fellebbezésbe, hogy bármilyen megoldásra nyitott vagyok, ha kell a város másik végébe is elviszem, de szerintem el sem olvasták. Kaptam egy sablon szöveget válaszként, azt ennyi, csináljak amit akarok. :(
6. Krisztine2 (válaszként erre: 4. - Quenn)
2010. jún. 25. 08:59

Ne hagyd magad!Ha kell menj be az önkormányzatba,és mond el a problémádat.Gondolom dolgozni szeretnél azért kell az óvoda.

Nálunk is úgy volt,hogy a körzetes gyerekeket felvették.Mi évközben költöztünk és minden gond nélkül felvették a gyereket.Lakcímkártyát kértek csak.

Talán májusban volt a beíratás,ott voltál?

5. VTünde (válaszként erre: 4. - Quenn)
2010. jún. 25. 08:57

Szia!


Közelben másik óvoda?

4. quenn (válaszként erre: 2. - Krisztine2)
2010. jún. 25. 08:54
Márpedig azt tették, helyhiányra hivatkozva. A törvény szerint ez az egyetlen amire hivatkozva visszautasíthatják a felvételt. Egyébként a fiam 3,5 éves.
2010. jún. 25. 08:53

Sziasztok,


Érden lakom. Tegnap kaptam meg az Önkormányzattól a választ, hogy a fellebbezésemet is elutasították helyhiány miatt.

Muszáj dolgoznom, valami megoldást kell találnom szeptembertől. Magánovit nem tudok fizetni. El vagyok keseredve, már arra gondoltam be fogom vinni a gyereket az jegyzőnek, hogy akkor tessék vigyázni rá, amíg én dolgozom.


Tanácsokat ötleteket kérek, mit lehetne még megpróbálni.


köszi

2010. jún. 25. 08:51
Menj a körzeti óvodához.Ahova lakcím szerint tartozol.Ott nem utasíthatnak el.
2010. jún. 25. 08:49
Elutasított óvodai felvétel. Mit tehetnék még?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook