Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első szülésem fórum

Első szülésem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Első szülésem

2010. okt. 1. 07:51

Sziasztok!

Én 37 évesen szültem először, nem mondhatni, hogy teljesen tudatlanul. Eü.iskolát végeztem, láttam szülést, Anyukám is elmesélte a születésem és sok kismamával is beszélgettem róla.

De hiába mindez, az ember nem tud felkészülni arra a fájdalomra, amit át kell élnie, és ha hosszúra nyúlik a vajúdás, akkor bizony sokan elvesztik a kontrollt. Amíg a vajúdóban voltam (15 órát) 1-2 szülést végighallgattam, és bizony néha az volt az érzésem, hogyha ez vár rám, inkább veszem a kalapom és megyek haza... :-)

Az első fájástól számítva 20,5 óra múlva, oxytocinra kötve lett meg a kislányom, a férjem közreműködésével, akinek mindig hálás leszek ezért.

Ahogy a hasadra rakják a babád, minden fájdalmat elfelejtesz, na meg a hormonok is csodákra képesek... Ahogy már a kezembe volt Manókánt, mondtam, hogy jöhet is a második! :-)

2010. szept. 29. 08:37

Sziasztok!

Én most 22 éves vagyok és 20 évesen szültem a babám.Terveztük és az első probálkozásnál sikerült is.

Nem volt könnyű a szülés.Reggel 9 -kor lementem a szülőszobára,de már akkor tudatosult bennem hogy fájni fog meg nem lessz kellemes,de már alig vártam hogy a karomban legyen a kicsi.9kor indították a szülést kaptam vagy 3 injekciót hogy beinduljo és hogy táguljak is.3 szor próbáltak burkot repeszteni és 3-ik próbálkozásra sikerült is.9-4ig nem volt túlsok problémám.addig csak ici-pici fájásaim voltak de utánna én majd bele örültem a fájdalomba.Arra gondoltam hogy nemsokára itt a pici és az ottlévők na és persze a párom segítségével könnyebb lesz.mikor már rettentően fáj este 11 körül kaptam fájdalom csillapítót a két oldalamba de az sem segített.Aztán éjfélkor benyögte a doki hogy na most már szüljem meg a gyereket hát én próbáltam tenni amit ilyenkor szokás. nyomni-nyomni stb.ekkor hatott a fájdalom csillapító amitől majdnem bealudtam, kiabálta a doki is meg a párom is hogy mit tegyek(neki is az első gyereke):) és az a leírhatatlan érzés mikor a gyermek először felsírt PÓTOLHATATLAN!!!! Persze a doki közreműködött azzal hogy akkorát rákönyökölt a hasamra hogy a gyereknek esélye se lett volna bent maradni:)))00:25 kor született meg a Zoé nevű kislányom.Én csak ajánlani tudom az apás-sima szülést.

2010. szept. 21. 18:57

Jópofa cikk, csak rövidre sikerült :) Hát igen, talán jobb ha az ember felkészül a legrosszabbra és akkor talán pozitívan csalódik...

De látom azóta mégiscsak beadtad a derekad egy új gyerkőcre :) Gratula mind a kettőhöz.

20. egypt
2010. szept. 21. 18:12

Nem tudom, miért mondták, hogy nem fáj. És miért hitted el... Persze, hogy fáj, viszont a hozzáállás rengeteget számít. Én végig arra gondoltam, hogy itt nem én vagyok a fontos, hanem a baba, és ez segített. Máshogy éli meg az ember a fájdalmat is. A kitolás pedig már tényleg nem nagy dolog, mert akkor már a fájdalom átalakul energiává, tolássá, van "értelme", ráadásul jó esetben pár perc alatt kint van a baba. A sikoltozás, sírás csak ront a helyzeten, elveszi az ember erejét. Inkább koncentrálni kell.

Nekem szerencsére abszolút nem volt rossz élmény az első szülésem a fájdalom ellenére, és egyáltalán nem félek a másodiktól sem.

2010. szept. 21. 17:54

Gratula a cikkhez Timcsi!!! :) És a két szép Gyerkőcödhöz!!! És tudod,nagy kalappal a 3.-hoz!!! :)

(Én is 18 évesen szültem az elsőt! )

2010. szept. 21. 15:44
Nagyon tetszett a cikked! Gratula, Timcsi! :)
2010. szept. 21. 14:09

régebben senki nem akadt ki azon, h egy csaj 18-19-20 évesen szült... itt is írjátok sorban a tapasztalatokat. Hát mikor én lettem terhes 18 évesen, csak döbbenten lesett mindenki! :O most 27 vagyok, a nagylányom pedig 8 éves! :)


Amúgy gratula a cikk írójának, hasonló cikk megírására készülök én is, hiszen tényleg nem az a valóság, amit sokan beletuszkolnak az anyákba.

2010. szept. 21. 11:35

:-)...azért csak lett 2. gyerkőc is!!! :-)))

Szívből gratulálok Neked!! puszi

15. 1e76158442 (válaszként erre: 9. - C75565e593)
2010. szept. 21. 08:29
Jobb félni mint megijedni!:)))
14. 1e76158442 (válaszként erre: 8. - 84b668c6b4)
2010. szept. 21. 08:28
perszehogy feladtam és nemis bántam meg,sőt most tervezzük a harmadikat már most be vagyok sz.....
13. 1e76158442 (válaszként erre: 7. - Winny)
2010. szept. 21. 08:27

köszönöm

énis gratulálok neked,csinos fiaid vannak,a lányok meg ilyenek,az enyém is mindig morog,hogy már megint milyen képet tettél fel rólam,szedd le!:)))

12. 1e76158442 (válaszként erre: 5. - 37979960d3)
2010. szept. 21. 08:24

igen apám nagyon szigorú volt és nem is beszélt velem ezért évekig,mert terhes lettem meg azért mert egy paraszthoz mentem hozzá nem egy orvoshoz akihez ő gondolta.

Anyukám is volt és van is,csakhogy nálunk minden téma tabu volt,igy nem csoda hogy teherbe estem és mivel sohasem volt köztünk barátnöi kapcsolat ezért a szülés témát sem boncolgattuk.:(((

Ezért fogom én másképp csinálni a lányommal!

11. 1e76158442 (válaszként erre: 3. - Zsana0)
2010. szept. 21. 08:21
megnyugtatlak a második szülésem sokkal de sokkal könnyebb volt és rövidebb is:)))
10. bettike2007 (válaszként erre: 9. - C75565e593)
2010. szept. 20. 19:47
ki fogod,de fáj akkor nekem is ez tény,de én már most szeretnék másikat,ennél nagyobb nincs egy nő életében!
2010. szept. 20. 19:29

Aranyos történet..még mosolyt csalt a szemembe.)

gratulálok!

sztem aki nem szült életébe nem tudja elképzelni milyen a szülés.

Én még nem szültem...félek is ettől...nagyon...

de mindenki kibírja...remélem én is!

2010. szept. 20. 19:15

Én 21 évesen szültem a fiam,de ugyan ezt éltem át akkor én is azt mondat soha többet és azóta van még egy lányom és egy kicsi fiam:)

De látom te is feladtad az elveidet:)D

2010. szept. 20. 18:34

Szia

Timcsi ez nem kor kérdése.30.évem betöltöttem amikor az első gyermekem a lányom született ugyan ilyen tudatlan voltam.Kímélni akartak:)

Még lett két fiam:)

Sőt már unokám is van.

Gratulálok a gyermekeidhez 

6. szöszke40 (válaszként erre: 1. - 1e76158442)
2010. szept. 20. 18:08
szia!szia mindenkinek! a szülés addig "fáj" még görcsölsz...a tolófájások már nem fájdalmasak,az már az eljövetele a picinyke életnek,hiszen tudod ott már nem soká kezedben tarthatod a te angyalkádat!:)ha szülsz még ne arra gondolj mindig hogy ez neked fáj,hanem arra a leírhatatlan boldogságra ami vár rád:) és hidd el semmit nem fogsz érezni:)
2010. szept. 20. 18:02
Helló! Látom az adatlapodon, hogy már jócskán elmúltál 18, de akkor nem volt senki, akivel elbeszélgethettél volna a fogantatástól kezdve a szülésig. Írtál a szigorú apáról, ezek szerint anyukád nem volt, aki mesélhetett volna ezekről a dolgokról?
2010. szept. 20. 17:28

Anyu is 19volt mikor szült,neki vagyok a mindene,jók ezek a történetek:-)

Grat a gyerekekhez és ha jól láttam készül a 3ik is?:-))

2010. szept. 20. 16:42
Anno 15 éve ,én is igy jártam,19 éves voltam ,nagyon megszenvedtem ,de megérte.Most a második picimet várom:) mit is mondjak" be vagyok tojva":))
2010. szept. 20. 16:28
a szülés nekem valóban nem fájt. csak a több, mint tíz órás vajúdás...
2010. szept. 20. 16:08
18 éves kis fruska szülése, aki abban a tudatban ment el szülni, hogy az nem fáj! Meg is lett az eredménye, utólag már nem fáj, de ott abban a percben szidtam mindenkit, aki hazudott és hát az orvosok dolgát, na meg az enyémet is csak megnehezítettem.

Ugrás a teljes írásra: Első szülésem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook