Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első napok az oviban...anyukák, ti hogy vagytok? fórum

Első napok az oviban...anyukák, ti hogy vagytok? (beszélgetős fórum)


26. erona
2014. máj. 7. 08:44
van itt valaki még akinek szeptembertől megy a gyermeke oviba?
2014. máj. 1. 09:46
Sziasztok. Nekem az a véleményem hogy 2 egyforma gyerek nincs. Ebben az esetben viszont 2 variácio létezik "ördögböl angyal vagy angyalból ördög". Nekem nem volt és nincs is gondom a kislányommal. Csak az ovoda váltás miatt vannak kisseb zürök.
24. petra523 (válaszként erre: 11. - Ritamoto)
2009. szept. 9. 20:52
A közösség tuti jó hatással lesz rájuk. Én oviban még csak szülőin voltam, de ott kérdezte egy apuka (mostanában kezdte beszoktatni a kisfiát), hogy mit csináljon, mert a kisfia nem hajlandó meginni a vizet, és az oviban biztos szomjan fog halni, mert csak az van. Az ovónők pedig csodálkoztak, hogy nem issza a vizet? A többiekkel jóízűen itta, nem is említette, hogy ő azt nem szereti... Apuka pedig csak nézett nagyokat:)))
23. 3b41f6053f (válaszként erre: 9. - Ritamoto)
2009. szept. 7. 15:39

Szia !


Az én fiam tavaly novemberbe kezdte az ovit.


Ő is egy égetnivalóan jó gyerek:)


Már alig vártam,hogy kezdődjön az ovi,és akkor ott majd kitombolhatja magát(egy percre sem áll meg,mesét nézni nem szeret)


1.nap:Vele voltam,és az én hétördög minden lében 2 kanál fiam bebújt a hátam mögé:)


Teljesen ledöbbentem:)


Ott aztán nem merte kinyitni a száját:)


Egyébként 1-2 keményebb napunk volt,amikor nem akarta,hogy otthagyjam....de aztán minden probléma nélkül mentünk:)


Most egészen addig várta az ovit,amig el nem kezdődött:(


Akkor már nem akart menni:(


1. nap a férjem vitte,akkor volt nagy bőgés,úgy tépázták le róla az ovónők.


Féltem is másnap amikor már én vittem,de semmi baj nem volt:)


És azóta sincs

22. ritamoto (válaszként erre: 21. - 0f4d8711e7)
2009. szept. 7. 15:34

Lehet, hogy ez csak most fordult elő, és én épp megláttam, de egy daduska járt csak épp arra, de az se célirányosan segíteni ment oda, hanem takarított, és hozta be a vödröt.Pedig nem csak 1 gyerek ment ki, hanem az egész csop. indult az udvarra és előtte mentek a wc-re.

Ettől azért megijedtem, mert ha én nem vagyok ott, akor a fiam pl. tuti bepisil, mert azt se tudja hova kell pisilnie.

21. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 20. - Ritamoto)
2009. szept. 7. 15:20
Egyedül???Én ilyet még nem is hallottam! Nem érdeklődtél még anyukáktól, akik oda hordják a csemetéjüket?Hogy ott mik a szokások!?
2009. szept. 7. 15:18
Még nem nagyon ismerem az óvónőket, csak látásból, de az is"megrémisztett" ma, hogy egyedül mennek a wc-be, nem mennek utánuk.Az én fiam pl. még rendesen nem tudja felhúzni a gatyáját, vagy pl. nagydolog után nem tudja kitörölni a fenekét.Remélem hogy azért odafigyelnek majd, mert szólni se mer még...
19. Mariann7533 (válaszként erre: 18. - Mariann7533)
2009. szept. 7. 15:08
Bocsi,entert nyomtam.Szóval mindig mentünk a tesóért.Hidd el,hogy az óvonénik majd babusgatják,a közösség miatt egymás kedvére esznek,ha pedig nem,akkor az óvonő odaül mellé,és eteti,vagy segít neki.És ha véletlenül "baleset"történik,vagyis bepisil,na bumm.Van bent váltó ruha és lecseréli.Gondolom ismered az óvonőket,és ha aranyosak,akkor minden rendben lesz.
2009. szept. 7. 15:05
Én már rutinos vagyok,mert a nagylányom most ment elsőbe,a kisfiam most járja másodszor a kiscsoportot,mert szalajtós.A pici lányom egy éves,tehát a sürüjében vagyok.Hidd el,hogy mindenki így kezdi.A lányomnál sírva jártam haza egy hétig,de ő nagyon elvolt az oviban.Engem viszont nagyon megviselt.A fiamnál már másabb volt,hisz ott volt a nővére,és ő már ismerte az ovit,mert mindig mentünk
17. ritamoto (válaszként erre: 14. - Mimmo33)
2009. szept. 7. 14:55

Na, az evés a másik félelmem.Amit szeret, azt felfalja, de ha valami nem tetszik neki, már a látványtól öklendezik, és hány.

A daduskák kedvence lesz.. :-)

16. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 11. - Ritamoto)
2009. szept. 7. 14:53

Hidd el, hogy kis idő kell és teljesen belejön!

Az én lánykám például csak úgy volt hajlandó otthon enni, hogy közben játszott és minden mást csinált. Alig evett pár falatot! Nem hittem a fülemnek, amikor a bölcsiben agyon dícsérték, hogy milyen szépen és sokat eszik! Tudják ők már, hogy kinél meddig mehetnek el, hol vannak a határok!

15. 867f9adc74 (válaszként erre: 6. - Éfi)
2009. szept. 7. 14:50
Na igen..még ezzel is szembesülhetek, ez tény..:-(
14. mimmo33 (válaszként erre: 11. - Ritamoto)
2009. szept. 7. 14:50

:D:D Ismerős:D

Ne aggódj, bele fog rázódni;)

PL.az Én fiamba úgy kell belediktálni az ételt. De csak otthon!Az oviban úgy eszik mint kisangyal:D Hiába a nyájszellem erősen dolgozik;)

13. 274c9996b8 (válaszként erre: 2. - Ritamoto)
2009. szept. 7. 14:50

Regen voltam mar ovodas kisgyerek anyukaja , de ezek az erzesek mind a mai napig elnek bennem ! Azthiszem ez az ara annak hogy , mi nök elmentunk dolgozni ? !

Az anyai ösztön nagyon erös, ezek az erzesek eveken keresztul kiserni fognak , nem keves lelkiismeretfurdallassal egybekötve. / nalam legalabb is igy volt !/

2009. szept. 7. 14:49

Sziasztok!

Mi is ma kezdtük az ovit.

Lehet, nem fogjátok elhinni, de minden úgy történt, ahogy meg van írva:-), szinte forgatókönyv szerint.

Szerintem egyetlen titka van a dolognak:

Időben edzeni kell a kis lelkét, hogy ne érje váratlanul.

Én minden nap elmondtam neki, hogy az oviba járás milyen " előnyökkel és hátrányokkal" jár.

És ma reggel úgy ébredt, hogy :" Akkor megyünk anya?" Bementünk, kipakoltunk, leült játszani, adott egy puszit, és már jöhettem is:-)


Olyan, de olyan büszke vagyok Rá:-)


Persze nem kiabálom el, de kezdetnek nem rossz:-)

11. ritamoto (válaszként erre: 10. - Mimmo33)
2009. szept. 7. 14:48

Én is abban bízom, hogy a gyerekek egész másképp viselkednek otthon, és közösségben.Itthon teljesen elengedik magukat, mert biztonságban érzik magukat, de idegen környezetben talán kicsit jobban irányíthatóak...remélem...

Ma pl. olyan ciki volt, hogy minden gyerek ült a csoportban a helyén ( az újak is), csak az én fiam ugrált fel a székről ,és jött-ment a csoportban.Bár ma voltunk először, nem is tudhatta, hogy ott ülni kell...

10. mimmo33 (válaszként erre: 9. - Ritamoto)
2009. szept. 7. 14:43

Szia!


Mi már "gyakorlott" ovisok vagyunk;)

Először biztos furcsa lesz a kisfiadnak, főleg ha kicsit öntörvényű, de a közösség majd irányítja a jó irányba;)

Az én fiam hasonló természetű, mint a Tiéd;)

9. ritamoto (válaszként erre: 8. - 0f4d8711e7)
2009. szept. 7. 14:37

Én nem is az elszakadástól félek igazán, hanem amiatt, hogy a fiam elég öntörvényű, és hogy fogja megszokni az ottani szabályokat.Nem túl nyugodt, és szófogadó kisfiú, bár okos, értelemes de nagyon eleven, nehéz rá hatni.

Szörnyű belegondolni, hogy eddig minden percéről tudtam, most meg csak majd ha mesél valamit, vagy amit az óvóvnőtől megtudok( aki nyilván 30 gyerek mellett nem tud odafigyenli mindenkire 100%-osan).

Ha még sírni is fog, az már csak hab lesz a tortán...:-)

8. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 7. - Ritamoto)
2009. szept. 7. 14:31

Csak nyugi! Ha lesz is sírás az csak Neked szól, hogy érezd magad rosszul, amiért otthagyod! /Rosszul is fogod, nagyon rosszul!/ Míg ők 5 perc után már vígan játszanak! Persze mindig vannak kirívó esetek, ellenpéldák!

Biztos vagyok abban, hogy sokat segít az is, ha nem csapjuk be őket! Hogy hova megyünk és mikor jövünk! És miért kell neki ott lenni! /Ezzel nem azt akarom mondani, hogy akinek sír a gyermeke az másként tesz!!!!!De láttam már rá példát!/


KITARTÁS!!!

2009. szept. 7. 14:20

A legviccesebb, hogy óvónőnek tanultam, diplomáztam is, bár nem dolgoztam óvónéniként, de rengeteget jártam ovikba gyakorlatra.

De a barikád másik oldaláról egész más a helyzet...

Köszi a biztató szavakat!:-)

6. Éfi
2009. szept. 7. 14:12

Szia.

Az én kislányom januárban 2.5 évesen kezdte az ovit.Az első két hét maga volt a csoda,örömmel mentünk nem akart hazajönni.Két hét után kezdődött a hiszti,ki kellett tépni nyakamból stb. 5 hónapba telt mire beszokott,de aztán jött a nyári szünet és most kezdtük elölről az egészet.Teljesen normális,hogy ideges vagy én is ilyen vagyok,voltam.Ő az oviban sírt én pedig munka közben.Ne aggodj megoszkja előbb vagy utóbb.

5. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 2. - Ritamoto)
2009. szept. 7. 14:12
Sokkal ügyesebben viselkednek a közösségben!Én biztos vagyok abban, hogy minden rendben lesz Vele és ha most még nem is, de hamarosan nagyon jól fogja magát érezni a pajtások között! Nyugodj meg!
2009. szept. 7. 14:11
Most pl. nem hajlandó itthon aludni délben, és hangosan énekel , kiabál az ágyban.Ezt az oviban nem lehet...mi lesz vele?
2009. szept. 7. 14:08

Szia!

Nálunk elég könnyen ment a kislányom részéről.Már nagyon várta és tetszik is neki a hely!

De én???Szenvedtem mint a kutya, pedig már előtte két évet hordtam a bölcsibe. Valamiért mégis nagyon megviselt!De csak engem!

Rita

2009. szept. 7. 14:07

Első gyerek, első óvodai nap, renegeteg aggodalom...

Nyugtassatok meg, hogy ti is aggódtok: hogy fog egyedül pisilni, kezet mosni, nem lesz -e baja az udvaron,nem fog e éhen halni, nem fázik -e meg, mit gondolnak az óvónők, ha nem fogad szót, stb,stb.

Holnap már 2 órára otthagyom, és rettegek....

:-)

2009. szept. 7. 14:05
Első napok az oviban...anyukák, ti hogy vagytok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook