Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyermekes anyukák súlyfelesleggel-nem vagytok ettől depisek? fórum

Kisgyermekes anyukák súlyfelesleggel-nem vagytok ettől depisek? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. máj. 9. 16:29

Sziasztok!


én a terhesség előtt is túlsúlyos voltam, és most pont annyi vagyok mint elötte:)) A babával is csak 2,5 kg-ot híztam összesen, persze vszínüleg az akkori túlsúlyomból ment le/alakult át, és most ismét a kezdősúlyon vagyok. nem szoptattam,6hós a kisfiam, mégsincs semmi időm, férjem külföldön, így 2esben babócával! Azért nem zavar annyira a túlsúly, mert elötte sem voltam vékony!!! sőt soha:))))

39. mbejci
2011. márc. 30. 21:23

Sziasztok!

az én kis Bencém 11 hónapos lesz nemsokára. Én 6 hete kezdtem megszabadulni attól a felesleges tízestől. :o(( A vacsit kihagyom, vagy ha nagyon éhes vagyok, akkor update 1-es valamit keresek. Miután lefektettem a lurkót este, Réka tornázok 20 percet. Nagyon nehezen indult be a fogyás, de most -2nél tartok! :o)És még reggel este szoptatok.

38. 0b116bf0d6 (válaszként erre: 30. - Eleveneszter)
2011. márc. 30. 15:07
A tökéletes háztartást húzd ki, és akkor mindjárt könnyebb. Aztán ha jön vki, gyorsan bedobálsz mindent az ágy alá! :)))
2011. márc. 30. 15:05

Nekem 10 kiló maradt a szülés után, és csak 4 hónappal utána kezdtem meg a leadását, amikor már nem szoptattam. És igen, depis voltam, nem is a kilóim miatt, hanem hogy egyetlen ruhám se jön rám, és ettől nagyon nagynak éreztem magam. Mozogni nekem se volt időm, így maradt az a megoldás, hogy este 6 után nincs kaja, csak egy narancs meg egy alma. Így havonta lement 3 kiló. Legközelebbi terhességnél megpróbálok kevesebbet hízni, de úgyse fog menni, és megint depis leszek:))))

Szerintem se kéne ezen agyalnod, még nagyon pici a babád, és még most úgyis mindenki őt nézi:)))

36. eleveneszter (válaszként erre: 31. - Capuccino77)
2011. márc. 28. 10:55
Minden elismerésem neki:)
2011. márc. 26. 23:37
neked helyett nekik (bocs késő van)
34. timycat (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2011. márc. 26. 23:36

Most olvastam, csak 1,5hónapos a baba... ne viccelj most ne a súlyfelesleggel törődj; lemegy az, pláne ha még szoptatsz addig ne nagyon kezdj tornában, fogyókúrába, nem tesz jót sem neked, sem a babának, főleg ha kevés a tejed. A sztárokat meg nem kell majmolni, neked az a dolguk, hogy celebek... nem hiszem, hogy a háztartás, anyatejes etetésen fájna a fejük.

Amúgy nálam a súlyfelesleg tejjé alakult és a kilók a szoptatással és persze a gyermek körüli teendőkkel fél év alatt leolvadtak.

No para!

2011. márc. 26. 23:31

Dehogyis nem. Baba előtt csodálatos "gazella-alkatom" volt, csak a Jóisten két nagy feszes cicit is rám akasztott, viszont sajnos a kötőszöveteim szilárdságáról nem gondoskodott annyira. Terhesség előtt, alatt imádtam ha fotóznak, ha megmutathatom magam; most inkább én fotózom a gyerkőcöt; és mindig arra jutok, hogy azért megérte.

Igazából nekem súlyfeleslegem nem maradt, persze már nem 60cm a derekam és 90 a csípőm; de engem inkább a striák és a fiatalos feszes bőr "elvesztése" keserít el

32. 2e0264df59 (válaszként erre: 19. - Capuccino77)
2011. márc. 26. 23:13

Remélem sikerül találnod valami jó megoldást...

Amúgy a "most szültetek"-et arra értettem, hogy két néhány hónapos baba anyukája szólalat meg.

31. capuccino77 (válaszként erre: 30. - Eleveneszter)
2011. márc. 26. 15:16
Szerintem akad ilyen! :)
30. eleveneszter (válaszként erre: 24. - Bebe83)
2011. márc. 26. 13:33
Igaz, igaz, csak egyszerre mindent akarok. Jó anya lenni, tökéletes háztartást vezetni, jól kinézni. Van olyan akinek ez sikerül?
29. capuccino77 (válaszként erre: 27. - 859d58d4d8)
2011. márc. 25. 22:40
:) Amennyi vizet Én megiszok naponta, abban a mennyiségben egy nagyobbacska gyerkőcöt simán meglehetne fürdetni. :) Mondhatnám, hogy béka nő a hasamba! :) Lehet, hogy azért nagy??? :P
28. Dávid herceg (válaszként erre: 14. - Csibefalat2008)
2011. márc. 25. 17:48
Akkor szoktam, amikor a fiam alszik. Általában egy órát szokott aludni. Ezalatt ha van valami azt gyorsan lerendezem, aztán jöhet a bicikli. Éjjel nem jó. Olyankor pihenni kell! :)
2011. márc. 25. 16:15
Hűűű lányok, kitartás mindenkinek! Ahogy olvaslak benneteket Én nagyon szerencsés voltam a gyerkőceim megszületése után, pedig akkor nem így gondoltam, de szép lassan lement rólam minden! Én csak egyet tudok javasolni, igyatok sok vizet! Az ikreimmel 20 kg ot szedtem fel, és ekkor volt 2.5 éves a nagy fiam, időm nem sok volt enni, de azért ettem, és ittam sokat! Mire 4 hónaposak lettek kevesebb lettem, mint ahogy elkezdtem a kismamaságomat!:-) Sok sikert mindenkinek, és kellemes babázást!
26. homern (válaszként erre: 15. - Tandi25)
2011. márc. 25. 16:05

Tudom,de nem szándékosan eszek ilyen keveset.Valahogy így jön ki..vagy simán elfelejtem,ha meg eszembe jut épp nem alkalmas a kicsi miatt mert teljesen mást csinálunk/otthon sem vagyunk :S

Reggel eszek egy fél kenyérnyi mennyiséget,délben ha van időm egy kis adag főtt ételt,este meg megint valami apróságot.

Tésztát ritkán,teljes kiőrlésűt.Nyírfacukrot használunk,rizs,krupmli helyett zöldségköretet.

Mindent "szinte" olajmentesen sütünk actifry-ban...

Milyen dvd-t érdemes beszerezni?


Nekem a terhesség miatt nem nőtt a súlyom,9 kg-ot híztam össz,ami már akkor nem volt meg,amikor kiengedtek a kórházból.Azt kellene leadni,ami már korábban is rajtam volt :S

25. kryszy
2011. márc. 25. 15:30

Sziasztok! Csatlakozom, 22 kilót híztam 55 voltam, ez most nekem nagyon furcsa, tegnap bementem a DM-be majdnem megsültem, de nem vetkőztem le mert iszonyúan kövér lettem (68). Fogyózni nem merek a tej miatt, hogy legyen. Együtt érzek veletek, én még soha nem voltam kövér, nem tudtam milyen rossz az, mindig csak vigasztaltam másokat, most a férjem teszi ugyanezt, de ettől nem lettem vékonyabb.

Kitartás mindenkinek!

24. Bebe83 (válaszként erre: 21. - Eleveneszter)
2011. márc. 25. 15:28
Egy olyan pici babanal meg orulsz ha elsz, tudom , az enyem is hasfajos volt, ejjel- nappal szopizoptt, megkinlodtuk, meg kinlodjuk az osszes fogat is, ne torodj meg a plussz kilokkal, szerintem akkor meg nem kell. Ilyenkor meg arra figyelj hogy tejcsid legyen. Majd ha mar nagyobb lesz, meg amugy is amig szopiztok lefele mennek a kg-k.
23. kri76
2011. márc. 25. 15:28

Depis vagyok a 10-12 kg feleslegemmel. Viszont tudom, kevesebbet nem ehetek, ha mozogni akarok menni, akkor az itthoni munkát kéne lerakni, de akkor meg a számlákat nem tudnánk fizetni.

Ördögi kör, de el kell fogadni magunkat.

(Ja, fürdőruha idén már 3 éve, hogy nem lesz rajtam, még a kertben sem.)

22. Kata 1977 (válaszként erre: 19. - Capuccino77)
2011. márc. 25. 15:22

Én is így vagyok az első után visszamentem az eredeti súlyra aztán a másodikkal már nem ment le és a harmadik,negyediknél tetőzött.

De amúgy amit leírtál egy az egyben rám is illik:-((

2011. márc. 25. 15:21

Nekem másfél hónapos a pici. És de! Depis vagyok. Semmi időm és energiám mellette még arra gondolni, hogy mozogjak...Nagyon hasfájós a drágám szó szerint minden percemet leköti. A lisztmentes stb..kaja meg nem működik ,mert tejet, meg csomó zöldséget nem ehetek. Ha még a kenyeret is elhagyom szó szerint fénnyel kellene táplálkoznom.


Sokan azt mondják a baba hordozása(horozókendő, mei tai) sokat segít(ene). Mondjuk..Horodozom így is eleget:-)

20. Bebe83
2011. márc. 25. 15:20

Sziasztok! En a lassan masfel eves fiammal vagyok itthon es nem is volt semmi gond amig szopiztunk. De decemberben abbahagytuk es azota eszre se vettem es feljott 5 kg. Na most 2 hete figyeltem fel ra es raszantam magam a fogyokurara. Az eves az en bajom, de megprobalok 6 utan nem enni es 2 hete elkezdtem tornazni is. Ez minden remenysegem mert nagyon szeretnem ledobni ezt az 5 kg.


[link]


[link]


Nekem ezek tetszettek meg es ezt ajanlotta is valaki, ha van kedvetek probaljatok ki. En akkor szoktam tornazni amikor a fiam alszik, persze a fozes mellett.

19. capuccino77 (válaszként erre: 8. - 2e0264df59)
2011. márc. 25. 15:19
Hát Én nem tegnapelőtt szültem a 3. gyöngyömet. Már több, mint 2 és fél éve. Az első után még egész könnyen visszafogytam, a második után már ha fogytam is, hozzám nőtt +12 kg. A harmadik után, hát drámai...Minimum 20 kg-t kellene leadnom ahhoz, hogy szeressem a tükröt. Ja és pár plasztikai műtét sem ártana. :P Innem onnan levágni, feltenni, stb. :) Van önkritikám rendesen, de az igazság az, hogy gyűlölöm magamat és legbelül sírok minden nap reggeltől estig. :(
18. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2011. márc. 25. 15:19

Ne a magamutogató celeb legyen a mérvadó!!

Köszönőviszonyban nincsenek a valósággal!

17. 2e0264df59 (válaszként erre: 11. - Csibefalat2008)
2011. márc. 25. 15:19

ennyi simán le fog menni

nem hiszem, hgy az önsanyargatás (számomra az a fogyókúra) megfelelő módszer a gondolat elterelésére.

sajnálom ami történt :-(

2011. márc. 25. 15:15
18 hós a kisfiam,egész nyáron futottam,fogyóztam,nagyon zavart a súlyfölöslegem,sikerült leadni 8kilót,szeptemberig.igy voltam 76,a terhességet 73mal kezdtem,tök boldog voltam.Erre visszahiztam januárra 79re,és most meg 15hetes terhes vagyok,ott vagyok ahol a part szakad.De majd csak lemegy egyszer ez a 8 10 kiló.De ami a legjobb,hogy eddig nem hiztam semmit.
15. Tandi25 (válaszként erre: 12. - Homern)
2011. márc. 25. 15:15

Azzal azért vigyázz, h ha túl keveset eszel, raktározni fog a szervezeted és jön a jojo. 1200 kcal-nál kevesebbet ne egyél. Miket szoktál enni? Egyébként nekem is a terhesség előtti plussz súly a probléma. :(

Mozgás: otthon dvd-re?

14. csibefalat2008 (válaszként erre: 9. - Dávid herceg)
2011. márc. 25. 15:13
Szia, mikor van időd a szobabiciklire - ha netán kedved is van hozzá? Néha azon gondolkodom hogy éjjel kéne tornázi , mikor mindenki alszik-dehát örükök ha beesek az ágyba:-((
13. Tandi25 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2011. márc. 25. 15:12
Szerintem kezdetnek az is elég, ha próbálsz figyelni arra, h mit eszel. Én egy 3 hónapos babával vagyok itthon, kettővel gondolom semmi időd. De pld., ha a cukrot és a lisztes cuccokat elhagyod, az sztem csodát tesz. Állítólag a fogyás 70-80%-ban a kaján múlik. Én próbálok a fentiekre figyelni, valamint arra, h kb. mennyi a napi kcal bevitelem. Nem nehéz figyelni, mert a terhességem alatt cukors lettem és szintén figyelni kellett, csak akkor a ch-t...
12. homern
2011. márc. 25. 15:11

Nekem is a babakocsival való sétálás az egyetlen mozgásforma..

14 hónapos a fiam,és bizony lenne mit leadni.Ma póló + dzsekiben mentem ki,majd meg főttem.Le akartam venni a kabátkát,de lenéztem a pocakomra és inkább összehúztam mégis a zipzárt :S

A mostaninál kevesebbet már képtelenség ennem,nem eszünk egészségtelen dolgokat,édeség nincs is itthon.

Valahogy mozogni kellene,de nem igazán tudom mit és mikor.

2011. márc. 25. 15:10

Ez az 5-8 kg már régebb óta rajtam van most hogy itthon vagyok gondoltam leadom valahogy.

Én is folyamatosan depis vagyok attól hogy jön a nyár mi ugyan nem megyünk sehova de önmagamért szeretném. Kell vmi kapaszkodó-a fogyókúra pont jó erre- hogy 1 kicsit lekössem a gondolataimat is. Öt hónapos terhes voltam mikor anyu váratalnul meghalt, egyre nehezebb ezt is elviselni de ez más fórum lenne...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook